+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32

Wątek: zawieszenie

  1. #21
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    30 Sep 2015
    Mieszka w
    police
    Netoperek ogarnij się i zastanów co piszesz,bo chyba nie dorosłej jeszcze do funkcji jaką pełnisz na tym forum. Staraj się świecić przykładem a teściowa zostaw w spokoju

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Tak, zabrakło wyobraźni.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #23
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez grota10 Zobacz posta
    Gdzie można nie drogo kupić odbojniki do MK3 kombi? W necie są strasznie drogie
    Ja mam dwa na zbyciu do kombi. Nówki sztuki - tyle, że wyjęte z opakowania i przymierzone do belki, kupione w znanym sklepie internetowym z częściami do Forda. Okazało się, że średnica wewnętrzna odbojnika jest trochę za duża i nie trzymał się dobrze na belce.
    Więcej info na priv.

    P.S. Muszę przyznać rację @Netoper - jak zobaczyłem, że szanowny forumowicz szuka odbojników to miałem się odezwać w tym wątku ale potem przeczytałem kolejnego posta i zwątpiłem. Jednak chęć pomocy jest większa niż "osobisty uraz" dlatego zapraszam na priv...
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

  5. #24
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Spoko, sam po sobie wiem że ludzie z MKP nie stronią od pomocy, ale też nie lubią jak ich się traktuje jak na powyższym przykładzie.
    I co niektórym trza to wyjaśnić, delikatnie albo bardziej dosadnie, żeby sarkazmem i brakiem wyobraźni nie zrażali do siebie potencjalnych pomocników.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 06-09-2017 o 09:22
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #25
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    30 Sep 2015
    Mieszka w
    police
    Panowie,intencją moja nie było kogoś urazić. Sfrustrowalem się lekko,bo od tygodnia próbuje dowiedzieć się czy dam radę wymienić tuleje w wahaczy wzdłużnym bez zrzucania całego zawieszenia i do tej pory zero odpowiedzi,a zarezerwowane mam miejsce na podnośniku i ciągle to odwlekam bo nie wiem na co mam się przygotować. Nie robiłem tego nigdy i jakaś dobra rada by się przydała. Czas mnie po prostu nagli. Jeśli kogoś. Uraziłem to przepraszam

  7. #26
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Tak myślę, że można odkręcić sam wahacz wzdłużny ale najpierw by trzeba było od niego poodkręcać pozostałe wahacze i zaciski.
    Na aucie bym się bał wyprasowywać i zaprasowywać tuleje bo istnieje duże ryzyko, że tuleja będzie przekoszona.
    Warto mieć śruby zawieszenia na podmiankę bo jeśli nic od nowości nie było ruszane to istnieje ryzyko, że wszystkie trzeba będzie ciąć (tak było u mnie).
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

  8. #27
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    30 Sep 2015
    Mieszka w
    police
    Tuleje wymienione. Wytoczyłem specjalny ściągacz,wyciągnąłem i wcisnąłem nowe tuleje na samochodzie. Cała operacja 1,5 godziny
    Ostatnio edytowane przez grota10 ; 08-09-2017 o 20:12

  9. #28
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    na allegro masz dużo odbojników, tanich, np.
    http://allegro.pl/odbojnik-amortyzat...123172728.html

    ale sa różnie opisane i ciezko to znaleźć, często są w komplecie z osłonami gumowymi amortyzatora lub z amortyzatorami

    teraz, po wymainie sprężyny widzę że mogłem kupic cały komplet, wyszło by mnie taniej, bo komplety są tańsze niż kupowanie pojedynczych części, ale teraz już za późno, jedna strona przód już zrobiona, prawa, więc nie kupie już kompletu z amortyzatorem na drugą lewą stronę ... bo z dwóch stron musi być tak samo

    ps. sam wymieniasz elementy zawieszenia ?

    ---------- Post added at 21:23 ---------- Previous post was at 21:15 ----------

    kolejne fajne, tanie komplety:
    http://allegro.pl/odboje-oslony-amor...485904272.html

    tylko musisz dopasować do swojego modelu i przod/tył,
    Ostatnio edytowane przez mar1986 ; 09-09-2017 o 21:17

  10. #29
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    30 Sep 2015
    Mieszka w
    police
    Nie mogłem znaleźć do MK3, kupiłem od MK2,podobno pasują tylko trzeba obciąć chyba z długości. Prubowalem dziś wymienić ale nie mogę odkręcić łącznika stabilizatora. Muszę go odciąć,kupić nowe i założyć. Sam robię,mam podnośnik,spawarki,tokarki,więc nie ma problemu. Dzięki za linka z odbojami,ja kupiłem za 25zl sztuka

  11. #30
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    szczecin police, nie daleko , ponad 100km, ja w swoim miasteczku nie mam dobrego mechanika :/, a sam nie zrobię, brak miejsca i narzędzi, u siebie będe musiał wymienić jeszcze 3 sprężyny, zastanawiam się nad tyłem, czy wymienić tez amortyzatory i poduszki, choć są dobre mimo że stare, auto się nie buja itd, sprawdzałem, bujałem, odrazu wraca do pierwotnego położenia, max 1 minimalne bujnięcie, wycieków brak, sprężyny muszę, a nad resztą się zastanawiam

  12. #31
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    30 Sep 2015
    Mieszka w
    police
    Ja miałem zwalić cały tył,zregenerować i założyć cały nowy. Pojechałem do diagnostyki okazało się że oprócz dw dwoch gum wszystko się kupy trzyma. Zmieniłem więc tylko te dwie ponieważ mondziak to drugi samochód w domu więc dałem się spokój,przy okazji tylko zabezpieczyłem cały spod biteksem. Że Szczecina do polic nie ma 100 km

  13. #32
    Kursant Awatar Michal220446
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MONDEO KOMBI zaślepiony EGR, INA na alternatorze
    Od
    20 Feb 2013
    Mieszka w
    Płock
    Ja mam u siebie pełny nowy lemforder. Robiony 3 lata temu powiem że baja jest, tylko kupujcie Lemfordera z znaczkiem sowy, pełny koszy części z robocizna w warsztacie bo u mnie poszedł cały wuzek na dół i śruby miały spotkanie z fleksem i palnikiem. Nowe gumy tuleje łączniki śruby. 1000zl z robocizna. Ale i tak bez porównania z robocizna i częśćmi w paseratti😋. Jak masz czas i możliwości to może zmienić sam. Ale jak nie ma gdzie to lepszy mechanik. Ogólnie to na pierwszy montaż był lemforder i wytrzymał jakieś 12 lat i ponad 250 tys km. Teraz mam nabuchane 327 tys i spokój. Jak auto dla ciebie wiążesz z nim dłuższe plany to nie oszczędzaj.

Podobne wątki

  1. [MkI] zawieszenie
    By szaleniec in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 17:43
  2. [MkII] zawieszenie/ukł. kierowniczy przód , zawieszenie/układ hamulcowy tył
    By Nygma5 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2012, 12:50
  3. [MkI] Zawieszenie tył -
    By sauer in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-03-2007, 14:25
  4. [MkII] zawieszenie tył
    By radzam in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 14-07-2006, 20:33
  5. [MkII] Zawieszenie w V6
    By halley in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 07-04-2006, 08:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów