+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 53
  1. #21
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Ja poduszkę zostawiłem, nic jej nie było.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    kupiłem jeden zestaw łożysko i poduszkę FEBI, drugi zostawie bo nie był uszkodzony, mam nadzieję że wszystko będzie ok

    ---------- Post added at 19:28 ---------- Previous post was at 19:28 ----------

    *zamówiłem, przyjedzie za 2 dni

    ---------- Post added at 21:12 ---------- Previous post was at 19:28 ----------

    dam rade to sam wymienić ?

  4. #23
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    O ile masz ściskacz do sprężyn, porządny zestaw kluczy, 1,5 metrową lagę do rozpięcia sworznia wahacza, oraz niezbędną wiedzę, to dasz radę. Uważaj tylko na półoś i przeguby aby kulki z nich nie wypadły.
    Masz 2 opcje. Pierwsza to wyjęcie całego McPhersona razem ze zwrotnicą, druga to odkręcenie amortyzatora ze zwrotnicy, ale sporo wysiłku przy tym jest.

    Ale z drugiej strony patrząc na zadawane pytania (nie obraź się, to żadna docinka) odnoszę wrażenie, że masz raczej tylko podstawową wiedzę o mechanice pojazdów.
    Lepiej zostaw naprawę mechanikowi. Zawieszenie to jeden z ważniejszych układów w samochodzie ze względu na bezpieczeństwo.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 29-08-2017 o 22:23

  5. #24
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    ok, a jak obstawiacie ile mechanik może wziąć za robociznę, za wymianę dwóch sprężyn i łożyska, poduszki ?

  6. #25
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    jeszcze jedno, dojadę na tym 40km do mojego mechanika ?

    te foty co poprzednio:
    Załącznik 8242Załącznik 8243Załącznik 8239Załącznik 8244Załącznik 8241

    raczej nie powinno się nic stać, sprężyna trzyma auto, tyle że łożysko spadło, auto stoi równo, tyle że bardzo sciaga w prawo jak sie pusci kierownice
    Ostatnio edytowane przez mar1986 ; 01-09-2017 o 15:42

  7. #26
    Zielony listek
    Imię
    Jerzy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 TDCi 157 kM
    Od
    17 Aug 2006
    Mieszka w
    Łódź
    U mnie w ubiegłym roku, za wymianę dwu sprężyn +amortyzator MCpheron z moimi materiałami wyszło w Feuwert 220 zł + regulacja geometrii przód ,tył 199zł.

  8. #27
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    dojadę na tym 40km do mojego mechanika ?
    Dojechać dojedziesz, ale sprężyna zrujnuje kielich od spodu (zwłaszcza przy skręcaniu)... Przygotuj się na rdzę tam w niedługim czasie.
    Nie wspomnę już o tym, że jadąc niesprawnym samochodem stwarzasz zagrożenie dla siebie i innych. Jak Ci zblokuje kolumnę gdy będziesz hamował i próbował ominąć jakąś przeszkodzę, to chyba sam wiesz co się może stać... Jazda takim autem nie jest zbyt odpowiedzialna. Nie masz assistance w ubezpieczeniu żeby lawetę wziąć za darmo?
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 01-09-2017 o 16:21

  9. #28
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    a czemu ma zblokować kierownicę, tam chyba nic niema takiego co by ją mogło zblokować ? objaśnij bom ja ciemny
    uważając, jadąc wmairę powoli i nie wykonując gwałtownych skrętów kierownicą, może nic się nie zrujnuje ? (kielich)

  10. #29
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Sprężyna może się zaklinować w górnej części kielicha przy jej dociśnięciu podczas hamowania. Wtedy może być ciężko obrócić kierownicą, a na pewno nie tak samo szybko jak gdy jest wszystko OK.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 01-09-2017 o 17:02

  11. #30
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    a jadąc całą drogę 60km/h i unikając gwałtownych skręceń - zresztą przy takiej prędkości, to .... wystarczą delikatne korekty kierownicą przy nawet silnych zakrętach

  12. #31
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    a jadąc całą drogę 60km/h i unikając gwałtownych skręceń - zresztą przy takiej prędkości, to .... wystarczą delikatne korekty kierownicą przy nawet silnych zakrętach
    Twoje auto, twoje zdrowie
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #32
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    ejj no proszę Was , teoretycznie sprężyna siedzi w kielichu, auto nie jest skrzywione, stoi prosto, kół mi nic nie zblokuje, jedynie sprężyna może tam się zaczepić w kielichu i wadzić, ale mała na to szansa chyba jak będę jechał ostrożnie,

    ludzie jeżdżą przez długi czas z gorszymi usterkami napewno :P

  14. #33
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    No ale czego oczekujesz?
    Błogosławieństwa - jedź i wszystko będzie OK?
    Masz opisane możliwe konsekwencje, a czy pojedziesz na lawecie czy na własnych kółkach no to sam musisz wybrać.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #34
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    No kumam , raczej sam będę próbował jechać, będę jechał te 60km/h a nie 120 jak zawsze :P

  16. #35
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Włocławek
    ...oby Ci nikt nie wyskoczył przed koła i nie będziesz musiał gwałtownie hamować i/lub skręcać...
    Co za nieodpowiedzialne podejście

  17. #36
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    ale mała na to szansa chyba jak będę jechał ostrożnie
    Ty możesz jechac ostrożnie, ale ktoś inny już nie. Wtedy ostro hamujesz, sprężyna się blokuje w kielichu blokując obrót kolumny McPhersona a tym samym uniemożliwiając wykonanie manewru ominięcia pojazdu/pieszego/dziecka wybiegabjącego na jezdnię...
    Dyskusja moim zdaniem nie ma sensu. I tak zrobisz co będziesz chciał. Obyś tylko nie żałował tego do końca życia. EOT.

  18. #37
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    warsztat wymienił mi sprężynę, łożysko i poduszkę po 1 stronie, prawej przód, gdzie sprężyna była pęknięta, nie było mnie przy tym, ale działa się tam jakaś masakra, ponoć przegub był zapieczony, i nie mogli tego rozłączyć, a potem wsadzić i zjechali to szlifierką by weszło, na drugą nie starczyło im czasu,
    auto teraz stoi równo na jednej nowej sprężynie, zastanawiam się czy jest sens wymieniać tę drugą lewą teraz, skoro tam wszystko jest ok,

    ale tu dodatkowo jeszcze jedna dziwna rzecz, jak wyjechałem z warsztatu i sobie trochę drogi zrobiłem zauważyłem że hamulec zrobił się miękki,
    wcześniej aby zachamować wystarczyło małe dotknięcie,
    teraz muszę go znacznie wcisnąć żeby hamował, a żeby ostro zachamować to muszę wcisnąć go ze 3/4

    czy przy zmianie sprężyn mechanik miał kontakt z układem hamulcowym ? - coś mógł poprzestawiać ?

  19. #38
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    czy przy zmianie sprężyn mechanik miał kontakt z układem hamulcowym ? - coś mógł poprzestawiać ?
    Dokładnie oblukać czy na przewodach hamulcowych i ich połączeniach nie widać jakiegoś pocenia.
    Niech jedna osoba wciska pedał hamulca a druga ręką niech maca wężyk elastyczny czy ten wężyk nie puchnie.
    Jak nie będzie puchnięcia to odpowietrzyć hamulce.


    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    ponoć przegub był zapieczony, i nie mogli tego rozłączyć, a potem wsadzić i zjechali to szlifierką by weszło,
    Nie za bardzo to jakoś kupy się trzyma, skoro jednak dało się rozłączyć no to jaki problem po tym jest oczyścić i normalnie złączyć bez szlifowania. Co on konkretnie kątówką szlifował?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  20. #39
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    czy przy zmianie sprężyn mechanik miał kontakt z układem hamulcowym ? - coś mógł poprzestawiać ?
    Dokładnie oblukać czy na przewodach hamulcowych i ich połączeniach nie widać jakiegoś pocenia.
    Niech jedna osoba wciska pedał hamulca a druga ręką niech maca wężyk elastyczny czy ten wężyk nie puchnie.
    Jak nie będzie puchnięcia to odpowietrzyć hamulce.


    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    ponoć przegub był zapieczony, i nie mogli tego rozłączyć, a potem wsadzić i zjechali to szlifierką by weszło,
    Nie za bardzo to jakoś kupy się trzyma, skoro jednak dało się rozłączyć no to jaki problem po tym jest oczyścić i normalnie złączyć bez szlifowania. Co on konkretnie kątówką szlifował?

    przewody środkowe miedziane i tylne, oraz tylne elastyczne były wymieniane rok temu bo sztywne były skorodowane pod zbiornikiem, przednie elastyczne sprawdzałem na zgięciu, przy zgięciu przewodu elastycznego, nie widać pęknięć, ten problem z miękkim pedałem powstał wczoraj po wymianie tej sprężyny
    czy przy wymianie, demontażu mogli mi zapowietrzyć układ ?

    zjechali mi tutaj to co zaznaczone na czerwono na fotach1111111.png2222222.png
    na zdjęciu pierwszym sfazowanie tej "ośki" jak zaznaczone kwadracikami czerwonymi po całym okręgu
    oczywiście te foty to z neta, moje zzjechane wygląda inaczej, ale nie zrobię fot, bo trzebaby koło ściągać :P
    Ostatnio edytowane przez mar1986 ; 09-09-2017 o 15:15

  21. #40
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    porobiłem zdjęcia dodatkowo nowej sprężyny zamontowanej, masakra ...
    a.jpgb.jpg
    zobaczcie na odbojnik, nie jest wsadzony do środka osłony łożyska, wszystko luźne ... brawo mechanicy !!! dlatego im nie ufam ...
    widzę że te stare odbojniki są dobre, guma jest ok, więc niema sensu tego wymieniać, osłony gumowe także ok
    daradę ten odbojnik tam wsunąć bez zdejmowania tego ?
    Ostatnio edytowane przez mar1986 ; 09-09-2017 o 22:05

Podobne wątki

  1. [MkIII] przy ruszaniu z piskiem opon coś tłucze przy prawym
    By JOHNYY in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-07-2012, 15:15
  2. [MkI] Trzask w głosnikach przy zmianie biegu
    By kanli in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-04-2011, 00:59
  3. [TDDi MKIII] trzask przy odpalaniu i nie jade :(
    By HakunaMatata in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 21:13
  4. [MkII] Trzask przy hamowaniu i...
    By snopi6 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 08:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów