+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 53

Mieszany widok

  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody

    Metalowy huk, trzask przy ruszaniu z parkingu

    Witam,

    Auto stało kilka dni nieużywane,
    Dziś przy ruszaniu z parkingu, po przejechaniu metra usłyszałem głośny "metalowy" trzask, huk,
    Najpierw pomyślałem sobie "jakaś śruba pękła" lub coś w tym stylu,
    Jadąc na większych dziurach jak auto podskakuje coś chrobocze, jakiś metal w prawym kole, po prawej stronie,
    Auto ściąga w prawo dość mocno,
    Po przejechaniu 2-3km wypadł ułamany kawałek sprężyny, zwinięty w półokrąg czarny pręt metalowy o długości około 10cm,
    Potem na próbę przejechałem jeszcze ze 2-3 km, nadal coś tam chrobocze gdy auto podskakuje na dziurach po stronie prawego koła i mocno ściąga w prawo,

    Ja sam koła nie ściągnę, nie mam kanału, dostępu do kanału ani nic z tych rzeczy itp.

    Jak myślicie, co to może być ? Tylko sprężyna czy może coś więcej ?
    Czy mogę tak jeździć dopóki nie znajdę wolnego mechanika ?

    PS. na marginesie wcześniej zwracałem uwagę że strona prawa auta jest nieznacznie wyżej niż strona lewa, teraz jakby się to wyrównało, mhm

  2. #2
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    Ściąga to źle powiedziane, gdy koła są wyprostowane to kierownica nie jest prosto tak, jak wcześniej, gdy jadę na wprost i gdy puszczę kierownicę to ona zaczyna się sama kręcić i auto skręca samo w prawo, ten trzask było słychać gdy wyjeżdżałem, skręcałem tyłem z parkingu, podczas skrętu, wyjeżdżania z parkingu, skrętu w prawo
    Ostatnio edytowane przez mar1986 ; 27-08-2017 o 02:36

  3. #3
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    kupiłem jeden zestaw łożysko i poduszkę FEBI, drugi zostawie bo nie był uszkodzony, mam nadzieję że wszystko będzie ok

    ---------- Post added at 19:28 ---------- Previous post was at 19:28 ----------

    *zamówiłem, przyjedzie za 2 dni

    ---------- Post added at 21:12 ---------- Previous post was at 19:28 ----------

    dam rade to sam wymienić ?

  4. #4
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    problem z hamulcami, nieprawidłowe zmontowanie osłon, odbojnika, olej zmieniany na zimnym silniku, szlifowanie szlifierka kątową,
    to najlepszy warsztat w moim miasteczku ...

    daradę ten odbojnik wsunąć bez zdejmowania całego amortyzatora :P ?

    kurde, mechanicy, szkoda że ja nie mam mozliwości, brak miejsca i narzędzi, na ulicy przy bloku nie zrobię, robiłem przy bloku na ulicy kilka małych napraw, ale na takie rzeczy to trzeba już mieć miejsce chociażby

    nie przesadzam, prawda :P ? mają schować ten odbojnik w tej osłonie łożyska i koniec (czy to pierdoła niewarta uwagi ? - raczej nie)
    Ostatnio edytowane przez mar1986 ; 09-09-2017 o 21:45

  5. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    problem z hamulcami, nieprawidłowe zmontowanie osłon, odbojnika, olej zmieniany na zimnym silniku, szlifowanie szlifierka kątową,
    to najlepszy warsztat w moim miasteczku ...
    Strach pomyśleć jaki jest najgorszy Reklamuj, niech poprawiają. Moje sprężyny były wymieniane u kolegi pod domem, dużo miejsca nie trzeba

  6. #6
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imię
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    Żory/ Górny Śląsk/ SZO
    Sprezyna strzelila i tyle ,zdarza sie to nawet na postoju hehe przerabiałem ten problem.Sprawdz jak to wyglada co gdzie trze i czy uszkodzona sprezyna nie uszkodzi opony w czasie jazdy.Jazde odradzam jedynie do warsztatu jak sie da( zalezy w jakim miejscu strzeliła ) u mnie nie kolidowała z oponą mozna było sie poruszac
    Ostatnio edytowane przez kojot310 ; 27-08-2017 o 07:04

  7. #7
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    ale to od sprężyny by tak kierownicę w prawo przekrzywiło ? to by spowodowało że kierownica jest przekręcona, skręca w prawo ?

  8. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    03 Mar 2016
    Mieszka w
    Siedlce
    Podnieś auto, zdejmij koło ( kanał nie potrzebny ) i będziesz wiedział a przynajmniej widział co się stało.
    Oczekujesz że ktoś przez internet Ci podpowie co gdzie i jak pękło?

  9. #9
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    ludzie mają wiedzę na temat budowy podwozia i doświadczenie, i wiedzą czy pęknięta sprężyna może dotknąć układu odpowiedzialnego za skręcanie koła czy nie, czy mogło to uszkodzić jakiś inny element odpowiedzialny za skręt, a może mogło coś tam wpaść, jakiś kawałek sprężyny i to blokuje skręt

  10. #10
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    czy taka pęknięta sprężyna na pół zwoju może spowodować że kierownica będzie się sama skręcać podczas jazdy w stronę na której nastąpiło pękniecie ?

  11. #11
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Pękła sprężyna a tym samym siadło zawieszenie.
    Skoro całe auto jest przekoszone (nie trzyma poziomu) i przysiadł prawy tył to je ściąga w stronę po której zawieszenie padło.
    I nie, tak jeździć nie można. Chyba, że chcesz powodować zagrożenie na drodze...
    Przekręcając kierownicę niwelujesz ściąganie ale zaj....ście tniesz opony.
    Najprawdopodobniej wystarczy wymienić samą sprężynę, a w zasadzie to obie tylne bo wymienia się parami...
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 27-08-2017 o 15:23

  12. #12
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Pękła sprężyna a tym samym siadło zawieszenie.
    Skoro całe auto jest przekoszone (nie trzyma poziomu) i przysiadł prawy tył to je ściąga w stronę po której zawieszenie padło.
    I nie, tak jeździć nie można. Chyba, że chcesz powodować zagrożenie na drodze...
    Przekręcając kierownicę niwelujesz ściąganie ale zaj....ście tniesz opony.
    Najprawdopodobniej wystarczy wymienić samą sprężynę, a w zasadzie to obie tylne bo wymienia się parami...
    na wstępie, dzięki za odpowiedź i nie tył, usterka nastąpiła z przodu z prawej strony
    auto teraz stoi prosto, nie jest "zapadnięte z żadnej strony" wcześniej prawa strona była podniesiona, mierzyłem to kilkukrotnie, także prześwit między oponą a nadkolem

    gdy auto stoi na parkingu to kierownicę trzeba przekręcić o 1/2 obrotu od jej położenia przed usterką aby koła były prosto

    wczoraj wieczorem bylismy u jednego mechanika w domu, powiedział, że pół zwoju sprężyny nie powinno powodować takiego skrętu, ściągania

    drugi mechanik, wujek mówił by kupić też łączniki stabilizatora, ale mam mieszane uczucia co do tego

  13. #13
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    a czemu ma zblokować kierownicę, tam chyba nic niema takiego co by ją mogło zblokować ? objaśnij bom ja ciemny
    uważając, jadąc wmairę powoli i nie wykonując gwałtownych skrętów kierownicą, może nic się nie zrujnuje ? (kielich)

  14. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Z najniższej półki cenowej to nie ma sensu kupować niczego. Jak jest sprawny to zostaw.

  15. #15
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    ok, mam zdjęcia po zdjęciu koła,

    pęknięty kawałek (zdjęcie 1) pękł od góry, na zdjęciu 2 widać pęknięte miejsce
    dodatkowo te wszystkie elementy powyżej gumy wewnątrz sprężyny są luźne(zdjęcie numer 4), dodatkowo wypadły jakieś 2 kulki o średnicy 1cm jakby z łożyska jakiegoś,

    gdy te wszystkie elementy są luźne ze zdjęcia 4, to już wiem co mi "chrobocze, lata" przy nierównościach na jezdni - to musi być to

    1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

    co muszę dokupić, na pewno 2 sprężyny ? coś jeszcze ?
    Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez mar1986 ; 27-08-2017 o 20:08

  16. #16
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    nie tył, usterka nastąpiła z przodu z prawej strony
    No jakoś nie mogłem wyczytać w myślach czy masz na myśli przód czy tył pisząc to:
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    w prawym kole, po prawej stronie,
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    co muszę dokupić, na pewno 2 sprężyny ? coś jeszcze ?
    Wypadałoby zmienić górne poduszki i łożyska, zwłaszcza jak powypadały kulki.
    Chcesz porządne części to poduszki i łożyska bierz marki Lemforder a sprężyny Lesjofors. Będziesz miał to co było na pierwszy montaż.

    Ja 1,5 roku temu wymieniałem obie przednie sprężyny (Lesjofors) z poduszkami i łożyskami (Lemforder), odbojami i osłonami (Sachs) i łącznikami stabilizatora (Lemforder) i dodatkowo oryginalne fordowskie gumowe osłony na dolne zwoje sprężyn.
    Za części zapłaciłem trochę ponad 750zł.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 27-08-2017 o 20:20

  17. #17
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    szukam w necie info na temat tych elementów ze zdjęć i łożyska, czy macie jakiś schemat lub namiary na te cześci i łożysko ?, tak się tez zastanawiam, za co jest odpowiedzialne to łożysko i gdzie dokładnie ono tam się znajduje, chyba tam na samej górze ? widocznosć tam jest już dośc kiepska, trzeba by to rozebrac od góry by to zobaczyć, ale dzis na to nie było czasu

    ---------- Post added at 20:20 ---------- Previous post was at 20:16 ----------

    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    nie tył, usterka nastąpiła z przodu z prawej strony
    No jakoś nie mogłem wyczytać w myślach czy masz na myśli przód czy tył pisząc to:
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    w prawym kole, po prawej stronie,
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    co muszę dokupić, na pewno 2 sprężyny ? coś jeszcze ?
    Wypadałoby zmienić górne poduszki i łożyska, zwłaszcza jak powypadały kulki.
    Chcesz porządne części to poduszki i łożyska bierz marki Lemforder a sprężyny Lesjofors. Będziesz miał to co było na pierwszy montaż.

    Ja 1,5 roku temu wymieniałem obie przednie sprężyny (Lesjofors) z poduszkami i łożyskami (Lemforder), odbojami i osłonami (Sachs) i łącznikami stabilizatora (Lemforder).
    Za części zapłaciłem trochę ponad 550zł.
    faktycznie, przepraszam, nie napisałem że przód, a myślałem że wszystko napisałem, mój błąd, sorry

    ---------- Post added at 22:09 ---------- Previous post was at 20:20 ----------

    ze względu na dostępność i cenę wybrałem KAYABA, dobry wybór ?

    poduszki i łożyska też muszę obustronnie wymienić ? czy wystarczy jak wymienię tylko te uszkodzone ?

    sprężyny 2x KYB RH2634 - https://sklep.intercars.com.pl/produ...-kayaba-rh2634

    poduszki i łożyska - KAYABA SM1211 - https://sklep.intercars.com.pl/produ...-kayaba-sm1211

    ---------- Post added at 22:15 ---------- Previous post was at 22:09 ----------

    czyli teraz na 100% wiemy że to łożysko powodowało ściąganie, skręcanie w prawo ?

  18. #18
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    ejj no proszę Was , teoretycznie sprężyna siedzi w kielichu, auto nie jest skrzywione, stoi prosto, kół mi nic nie zblokuje, jedynie sprężyna może tam się zaczepić w kielichu i wadzić, ale mała na to szansa chyba jak będę jechał ostrożnie,

    ludzie jeżdżą przez długi czas z gorszymi usterkami napewno :P

  19. #19
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    ale mała na to szansa chyba jak będę jechał ostrożnie
    Ty możesz jechac ostrożnie, ale ktoś inny już nie. Wtedy ostro hamujesz, sprężyna się blokuje w kielichu blokując obrót kolumny McPhersona a tym samym uniemożliwiając wykonanie manewru ominięcia pojazdu/pieszego/dziecka wybiegabjącego na jezdnię...
    Dyskusja moim zdaniem nie ma sensu. I tak zrobisz co będziesz chciał. Obyś tylko nie żałował tego do końca życia. EOT.

  20. #20
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    a jadąc całą drogę 60km/h i unikając gwałtownych skręceń - zresztą przy takiej prędkości, to .... wystarczą delikatne korekty kierownicą przy nawet silnych zakrętach

Podobne wątki

  1. [MkIII] przy ruszaniu z piskiem opon coś tłucze przy prawym
    By JOHNYY in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-07-2012, 14:15
  2. [MkI] Trzask w głosnikach przy zmianie biegu
    By kanli in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-04-2011, 23:59
  3. [TDDi MKIII] trzask przy odpalaniu i nie jade :(
    By HakunaMatata in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 20:13
  4. [MkII] Trzask przy hamowaniu i...
    By snopi6 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 07:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów