+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 53
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody

    Metalowy huk, trzask przy ruszaniu z parkingu

    Witam,

    Auto stało kilka dni nieużywane,
    Dziś przy ruszaniu z parkingu, po przejechaniu metra usłyszałem głośny "metalowy" trzask, huk,
    Najpierw pomyślałem sobie "jakaś śruba pękła" lub coś w tym stylu,
    Jadąc na większych dziurach jak auto podskakuje coś chrobocze, jakiś metal w prawym kole, po prawej stronie,
    Auto ściąga w prawo dość mocno,
    Po przejechaniu 2-3km wypadł ułamany kawałek sprężyny, zwinięty w półokrąg czarny pręt metalowy o długości około 10cm,
    Potem na próbę przejechałem jeszcze ze 2-3 km, nadal coś tam chrobocze gdy auto podskakuje na dziurach po stronie prawego koła i mocno ściąga w prawo,

    Ja sam koła nie ściągnę, nie mam kanału, dostępu do kanału ani nic z tych rzeczy itp.

    Jak myślicie, co to może być ? Tylko sprężyna czy może coś więcej ?
    Czy mogę tak jeździć dopóki nie znajdę wolnego mechanika ?

    PS. na marginesie wcześniej zwracałem uwagę że strona prawa auta jest nieznacznie wyżej niż strona lewa, teraz jakby się to wyrównało, mhm

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    Ściąga to źle powiedziane, gdy koła są wyprostowane to kierownica nie jest prosto tak, jak wcześniej, gdy jadę na wprost i gdy puszczę kierownicę to ona zaczyna się sama kręcić i auto skręca samo w prawo, ten trzask było słychać gdy wyjeżdżałem, skręcałem tyłem z parkingu, podczas skrętu, wyjeżdżania z parkingu, skrętu w prawo
    Ostatnio edytowane przez mar1986 ; 27-08-2017 o 03:36

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imię
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    Żory/ Górny Śląsk/ SZO
    Sprezyna strzelila i tyle ,zdarza sie to nawet na postoju hehe przerabiałem ten problem.Sprawdz jak to wyglada co gdzie trze i czy uszkodzona sprezyna nie uszkodzi opony w czasie jazdy.Jazde odradzam jedynie do warsztatu jak sie da( zalezy w jakim miejscu strzeliła ) u mnie nie kolidowała z oponą mozna było sie poruszac
    Ostatnio edytowane przez kojot310 ; 27-08-2017 o 08:04

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    ale to od sprężyny by tak kierownicę w prawo przekrzywiło ? to by spowodowało że kierownica jest przekręcona, skręca w prawo ?

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    03 Mar 2016
    Mieszka w
    Siedlce
    Podnieś auto, zdejmij koło ( kanał nie potrzebny ) i będziesz wiedział a przynajmniej widział co się stało.
    Oczekujesz że ktoś przez internet Ci podpowie co gdzie i jak pękło?

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    ludzie mają wiedzę na temat budowy podwozia i doświadczenie, i wiedzą czy pęknięta sprężyna może dotknąć układu odpowiedzialnego za skręcanie koła czy nie, czy mogło to uszkodzić jakiś inny element odpowiedzialny za skręt, a może mogło coś tam wpaść, jakiś kawałek sprężyny i to blokuje skręt

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    czy taka pęknięta sprężyna na pół zwoju może spowodować że kierownica będzie się sama skręcać podczas jazdy w stronę na której nastąpiło pękniecie ?

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Pękła sprężyna a tym samym siadło zawieszenie.
    Skoro całe auto jest przekoszone (nie trzyma poziomu) i przysiadł prawy tył to je ściąga w stronę po której zawieszenie padło.
    I nie, tak jeździć nie można. Chyba, że chcesz powodować zagrożenie na drodze...
    Przekręcając kierownicę niwelujesz ściąganie ale zaj....ście tniesz opony.
    Najprawdopodobniej wystarczy wymienić samą sprężynę, a w zasadzie to obie tylne bo wymienia się parami...
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 27-08-2017 o 16:23

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Pękła sprężyna a tym samym siadło zawieszenie.
    Skoro całe auto jest przekoszone (nie trzyma poziomu) i przysiadł prawy tył to je ściąga w stronę po której zawieszenie padło.
    I nie, tak jeździć nie można. Chyba, że chcesz powodować zagrożenie na drodze...
    Przekręcając kierownicę niwelujesz ściąganie ale zaj....ście tniesz opony.
    Najprawdopodobniej wystarczy wymienić samą sprężynę, a w zasadzie to obie tylne bo wymienia się parami...
    na wstępie, dzięki za odpowiedź i nie tył, usterka nastąpiła z przodu z prawej strony
    auto teraz stoi prosto, nie jest "zapadnięte z żadnej strony" wcześniej prawa strona była podniesiona, mierzyłem to kilkukrotnie, także prześwit między oponą a nadkolem

    gdy auto stoi na parkingu to kierownicę trzeba przekręcić o 1/2 obrotu od jej położenia przed usterką aby koła były prosto

    wczoraj wieczorem bylismy u jednego mechanika w domu, powiedział, że pół zwoju sprężyny nie powinno powodować takiego skrętu, ściągania

    drugi mechanik, wujek mówił by kupić też łączniki stabilizatora, ale mam mieszane uczucia co do tego

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    ok, mam zdjęcia po zdjęciu koła,

    pęknięty kawałek (zdjęcie 1) pękł od góry, na zdjęciu 2 widać pęknięte miejsce
    dodatkowo te wszystkie elementy powyżej gumy wewnątrz sprężyny są luźne(zdjęcie numer 4), dodatkowo wypadły jakieś 2 kulki o średnicy 1cm jakby z łożyska jakiegoś,

    gdy te wszystkie elementy są luźne ze zdjęcia 4, to już wiem co mi "chrobocze, lata" przy nierównościach na jezdni - to musi być to

    1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

    co muszę dokupić, na pewno 2 sprężyny ? coś jeszcze ?
    Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez mar1986 ; 27-08-2017 o 21:08

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    nie tył, usterka nastąpiła z przodu z prawej strony
    No jakoś nie mogłem wyczytać w myślach czy masz na myśli przód czy tył pisząc to:
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    w prawym kole, po prawej stronie,
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    co muszę dokupić, na pewno 2 sprężyny ? coś jeszcze ?
    Wypadałoby zmienić górne poduszki i łożyska, zwłaszcza jak powypadały kulki.
    Chcesz porządne części to poduszki i łożyska bierz marki Lemforder a sprężyny Lesjofors. Będziesz miał to co było na pierwszy montaż.

    Ja 1,5 roku temu wymieniałem obie przednie sprężyny (Lesjofors) z poduszkami i łożyskami (Lemforder), odbojami i osłonami (Sachs) i łącznikami stabilizatora (Lemforder) i dodatkowo oryginalne fordowskie gumowe osłony na dolne zwoje sprężyn.
    Za części zapłaciłem trochę ponad 750zł.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 27-08-2017 o 21:20

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    szukam w necie info na temat tych elementów ze zdjęć i łożyska, czy macie jakiś schemat lub namiary na te cześci i łożysko ?, tak się tez zastanawiam, za co jest odpowiedzialne to łożysko i gdzie dokładnie ono tam się znajduje, chyba tam na samej górze ? widocznosć tam jest już dośc kiepska, trzeba by to rozebrac od góry by to zobaczyć, ale dzis na to nie było czasu

    ---------- Post added at 20:20 ---------- Previous post was at 20:16 ----------

    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    nie tył, usterka nastąpiła z przodu z prawej strony
    No jakoś nie mogłem wyczytać w myślach czy masz na myśli przód czy tył pisząc to:
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    w prawym kole, po prawej stronie,
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    co muszę dokupić, na pewno 2 sprężyny ? coś jeszcze ?
    Wypadałoby zmienić górne poduszki i łożyska, zwłaszcza jak powypadały kulki.
    Chcesz porządne części to poduszki i łożyska bierz marki Lemforder a sprężyny Lesjofors. Będziesz miał to co było na pierwszy montaż.

    Ja 1,5 roku temu wymieniałem obie przednie sprężyny (Lesjofors) z poduszkami i łożyskami (Lemforder), odbojami i osłonami (Sachs) i łącznikami stabilizatora (Lemforder).
    Za części zapłaciłem trochę ponad 550zł.
    faktycznie, przepraszam, nie napisałem że przód, a myślałem że wszystko napisałem, mój błąd, sorry

    ---------- Post added at 22:09 ---------- Previous post was at 20:20 ----------

    ze względu na dostępność i cenę wybrałem KAYABA, dobry wybór ?

    poduszki i łożyska też muszę obustronnie wymienić ? czy wystarczy jak wymienię tylko te uszkodzone ?

    sprężyny 2x KYB RH2634 - https://sklep.intercars.com.pl/produ...-kayaba-rh2634

    poduszki i łożyska - KAYABA SM1211 - https://sklep.intercars.com.pl/produ...-kayaba-sm1211

    ---------- Post added at 22:15 ---------- Previous post was at 22:09 ----------

    czyli teraz na 100% wiemy że to łożysko powodowało ściąganie, skręcanie w prawo ?

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    U siebie miałem podobną akcję ze dwa/trzy lata temu. Kupiłem sprężyny Lesjofors i oryginalne łożyska z wymianą wyszło około 500zł. Trzeba zwrócić uwagę na poprawny montaż poduszek w oryginale jest zielony znacznik który musi być od strony błotnika.

  15. #14
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    prosiłbym o pomoc czy poduszki i łożyska wymieniać obustronnie, czy wystarczy tylko z tej strony gdzie sprężyna rozwaliła łożysko ? myślę że starczy z jednej
    osłony gumowe są ok, więc nie ruszam, odbojniki pewnie też są ok

    sprężyny zamówiłem LESJOFORS 4027578 - stwierdziłem ze lepiej dopłacić do nich zamiast KYB - https://ford.sklep.pl/product-pol-15...-przednia.html

    ale nie wiem jakie poduszki i łożyska wybrać ?
    KAYABA SM1211 - znalazłem w cenie 65zł za komplet
    https://sklep.intercars.com.pl/produ...-kayaba-sm1211

    Monroe mk 151 - 64 zł za komplet
    http://allegro.pl/poduszka-lozysko-a...c-61ec8e48ab2c

    FEBI BILSTEIN 19938 - znalazłem 85zł za komplet
    https://ford.sklep.pl/product-pol-16...enia-Febi.html
    http://allegro.pl/poduszka-z-lozyski...641468392.html

    ---------- Post added at 20:01 ---------- Previous post was at 19:52 ----------

    a może jeszcze:
    SNR KB652.11 - 83zł
    https://sklep.intercars.com.pl/produ...na-snr-kb65211
    http://allegro.pl/snr-poduszka-lozys...167725028.html



    te 2 już są troche poza granicą ceny:
    MEYLE - 98zł
    http://allegro.pl/meyle-poduszka-amo...448128116.html

    LEMFORDER - 120zł
    http://allegro.pl/lemforder-poduszka...988667813.html
    Ostatnio edytowane przez mar1986 ; 28-08-2017 o 21:46

  16. #15
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Poduszki i łożyska Lemforder. Najlepiej (moim zdaniem) kupić w iparts.

  17. #16
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    za drogie, poza granicą budżetu trochę już, a coś z tych tańszych ? one są dwukrotnie tańsze, i też znane formy, nie noname :P

    i obustronnie łożyska czy tylko te rozwalone ? nic złego nie będzie mi się pewnie dziać gdy wymienię tylko jednostronnie i będą różne po obu stronach ?

  18. #17
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Na upartego łożysko i poduszkę można zmienić po jednej stronie. Można chyba nawet zmienić też samo łożysko, ale wtedy tylko oryginał albo Lemforder tak aby w 100% pasowało do oryginalnej poduszki.
    Nie wiem tylko jak to będzie z dołożeniem nowego łożyska pod wygniecioną poduszkę, czy tak w ogóle można. Na pewno będzie wiedział kolega @Jendrekmak.

    Ja od zawsze stawiam na Lemforder ze względu na jakość fordowskiego oryginału, ale fakt, to niemałe pieniądze. Kwestia wyboru części to w dużej mierze kwestia opłacalności i zasobności portfela. Nie kupuj tylko Chińczyków. Spróbuj Febi.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 28-08-2017 o 22:38

  19. #18
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    niektóre elementy monroe ponoć też mają dobrą opinię i Meyle jest niemiecki, zawsze 20zł tańszy, mhm
    kurde, zawsze mam problem by wybrać, a tutaj .... lemforder drogi strasznie, można w tej cenie dwa tańsze zestawy :P

    ---------- Post added at 21:56 ---------- Previous post was at 21:46 ----------

    łożysko i poduszka nie są chyba aż tak krytyczne jak sprężyna, która może pęknąć w połowie gdy auto jest rozpędzone, prawda ?
    Ostatnio edytowane przez mar1986 ; 28-08-2017 o 22:47

  20. #19
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Włocławek
    Wymienisz tylko jedną poduszkę,to będziesz miał jedną nową i pewnie wyższą,niż po drugiej stronie starą,wyklepaną i pewnie niższą,w sensie bardziej płaską. To wszystko może skutkować złym prowadzeniem się auta.
    Kilka lat temu przerabiałem temat w MK I i po wymianie tylko jednej poduchy,auto jakoś dziwnie się prowadziło i kierownicę miałem przestawioną trochę,o ile dobrze pamiętam. Co jak co,samochód jakoś dziwnie się prowadził.
    Ostatnio w MK II miałem jedno łożysko uszkodzone,to wymieniłem od razu obydwa łożyska wraz z poduszkami.
    Nie wiem jak dokładnie poduchy wyglądają w MK III,ale lepiej wymieniać parami.

    ---------- Post added at 11:17 ---------- Previous post was at 11:15 ----------

    Aha,ja wkładałem ostatnio poduchy i łożyska MONROE,bo słyszałem i czytałem,że są dobre.

  21. #20
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    jak już to łożyska i komplet, ale po co tamtą, skoro z tamtą druga się nic nie dzieje, pewnie różnica wysokosci będzie bardzo nieznaczna ? nie wiem jak to dokłądnie jest tam zbudowane, jaka może być różnica wysokości między starą a nową poduszką :P

    tutaj pewnie też dochodzi kwestia zużycia, po obu stronach napewno nie zuzywają się jednakowo, czytałem że najbardziej zużywa się strona prawa - dziury na poboczu
    Ostatnio edytowane przez mar1986 ; 29-08-2017 o 18:16

Podobne wątki

  1. [MkIII] przy ruszaniu z piskiem opon coś tłucze przy prawym
    By JOHNYY in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-07-2012, 15:15
  2. [MkI] Trzask w głosnikach przy zmianie biegu
    By kanli in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-04-2011, 00:59
  3. [TDDi MKIII] trzask przy odpalaniu i nie jade :(
    By HakunaMatata in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 21:13
  4. [MkII] Trzask przy hamowaniu i...
    By snopi6 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 08:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów