+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi 2010
    Od
    02 Sep 2013
    Mieszka w
    Szczecin okolice, inne...

    jaki sugerowany akumulator do MKIV kombi 2010

    Witajcie,

    temat akumulatorów szeroko poruszany, ale każdego przed zimą na pewno to interesuje.

    Przymierzam się do wymiany akumulatora do mojego Mondka MKIV z 2010r 1.8TDCI 125KM.
    Jakiej wielkości akumulator jest dedykowany do tego modelu przez producenta?

    Dzięki!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar Ruber
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 143 KM
    Od
    30 Dec 2016
    Mieszka w
    Gdańsk

  4. #3
    Kursant Awatar manaszk
    Opis
    było MKII'01, jest MKIV'09
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    MKIV 2009 benzyna flexifuel 2.0L 145KM - w fabryce dali 80Ah 700A.
    Gdy padł tydzień temu, po zdemontowaniu całości filtra powietrza, wytargałem baterię i widzę że jedna celka zupel sucha a dwie pół-suche.
    Nowy kupiłem 80Ah 720A. Upierałem się przy tak dużym, bo: grzana przednia, tylna szyba + lusterka boczne trochę energii żrą. Dodatkowo: elektryczny fotel kierownika można przesuwać góra-dół przy wyłączonej stacyjce, podobnie jak oba lusterka. 3 lampki sufitowe + 2 nożne raczej dużo nie żrą, ale jednak.
    Chcieli mi dać 60Ah "bo tak wynika z katalogu". Ale ja widzę co fabryka dała. Raczej bez powodu nie dawali droższego akumulatora w fabryce, nie?

    A teraz w wątku - daj taki aku, jaki miałeś. Chyba, że poprzedni właściciel coś zamieszał, albo mu wcisnęli "katalogowy" ....
    Ostatnio edytowane przez manaszk ; 02-09-2017 o 18:51

  5. #4
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi 2010
    Od
    02 Sep 2013
    Mieszka w
    Szczecin okolice, inne...
    Witaj,

    dzięki za odpowiedź.
    Najprawdopodobniej kupię któryś z 72ah, co do firmy to pewnie zdam się na doradcę w sklepie by coś mi podpowiedział bo i tak każdy będzie preferował jakieś firmy i doradzał coś innego. A spodziewam się, że akumulatory wg danych parametrów między sobą niewiele się różnią (marki).

    Muszę sprawdzić czy mam oryginał zamontowany no i pytanie jaki był orygianalny, czy fordowski czy z innym producentem współpracują i robi dla nich aku.
    Szkoda, że książce obsługi pojazdu nic nie piszą o dedykowanych akumulatorach.

    ---------- Post added at 15:12 ---------- Previous post was at 15:12 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Ruber Zobacz posta
    Dzięki Ruber

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    pojemność akumulatora zależy od wyposażenia fabrycznego. im więcej elektryki typu grzane fotele, szyba przód, elektryczny podgrzewacz cieczy chłodzącej silnika, webasto etc. tym większa pojemność. "golas" mógł mieć z tym silnikiem np. 72 Ah a "na bogato" mógł mieć np. 85 Ah.

  7. #6
    Klubowicz Awatar basil
    Model
    Fiesta w kopłakach
    Silnik
    Diesel
    Od
    05 Oct 2006
    Mieszka w
    Jelcz-Laskowice
    Cytat Zamieszczone przez herscher Zobacz posta
    Witaj,

    dzięki za odpowiedź.
    Najprawdopodobniej kupię któryś z 72ah, co do firmy to pewnie zdam się na doradcę w sklepie by coś mi podpowiedział bo i tak każdy będzie preferował jakieś firmy i doradzał coś innego. A spodziewam się, że akumulatory wg danych parametrów między sobą niewiele się różnią (marki).

    Muszę sprawdzić czy mam oryginał zamontowany no i pytanie jaki był orygianalny, czy fordowski czy z innym producentem współpracują i robi dla nich aku.
    Szkoda, że książce obsługi pojazdu nic nie piszą o dedykowanych akumulatorach.

    ---------- Post added at 15:12 ---------- Previous post was at 15:12 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Ruber Zobacz posta
    Dzięki Ruber
    Zobacz do Forda. Mają teraz dobre ceny na akumulatory. Byłem zdziwiony, że akku forda jest droższe na allegro, hurtowni niż w Aso.
    No i 3 lata gwarancji.
    Jestem świeżo po wymianie.

    wytaptane z fionofona
    Należę do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek w V6
    MOC zaś jest wszystkim, powoduje że ludzie którzy nigdy nie widzieli tego co ja, widzą nawet to czego ja nie widziałem

  8. #7
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi 2010
    Od
    02 Sep 2013
    Mieszka w
    Szczecin okolice, inne...
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    pojemność akumulatora zależy od wyposażenia fabrycznego. im więcej elektryki typu grzane fotele, szyba przód, elektryczny podgrzewacz cieczy chłodzącej silnika, webasto etc. tym większa pojemność. "golas" mógł mieć z tym silnikiem np. 72 Ah a "na bogato" mógł mieć np. 85 Ah.
    To ja mam chyba takiego golasa +
    -el. szyby przód + tył
    -podgrzewana szyba przód+tył
    -podgrzewane sterowane lusterka
    -fotel kierowcy podnoszony i opuszczany elektrycznie
    i z takiego pakietu elektrycznego to chyba wszystko. Więc podejrzewam że ten 72Ah będzie u mnie ok.

    Wysłałem zapytanie do lokalnego forda z zapytaniem o promocje na akumulatory. Zobaczymy co odpiszą.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIV] 1.8 TDCi Mondeo MKIV 2010 - Rozrząd
    By macbag in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-01-2015, 20:57
  2. Mondziak MKIV 2010 czy cena nie za niska?
    By Sodino in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-12-2013, 17:41
  3. MKIV Mondeo 2.0 TDCi 163KM automat rok: 2010 przebieg ok 25.000
    By X-a-n-d-e-r in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 22:44
  4. [MkIV]Automatyczne reflektory w Mondeo 2010
    By cruiser3 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-09-2010, 10:54
  5. [MkIV]Dylemat jaki silnik wybrac MKIV....
    By Hep in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 01-09-2010, 08:09

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów