+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 89
  1. #21
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Szukaj wycieku, sprawdź czy nie jest zawilgocony dywanik pod schowkiem pasożyta, może z nagrzewnicy/złączek przecieka.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    że he ? żę w kabinie pod schowkiem pasażera ?, popatrzę, ale nie wiem czy u mnie jest nagrzewnica ... będę obserwował ilość płynu w zbiorniczku, czy ucieka, na dolewki mam i wiem jaki mam dokupić ! :O LOL, no i popatrze czy coś nie jest wilgotne, wczoraj wieczorem o 20 tlyko z góry popatrzyłem na to, i z góry jest sucho na chłodnicy i wężach, rurkach, ale ciemno było i czułem sie już jak ślepowaty nietoprz

  4. #23
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    popatrzę, ale nie wiem czy u mnie jest nagrzewnica
    Jej na wierzchu nie ma ale dosyć często potrafi się z niej sączyć, czy z połączenia węży do niej wchodzących i wtedy radośnie płyn ścieka na wykładzinę po stronie pasażera. Optycznie tego nie widać, trza ręką pomacać czy wykładzina, podłoga nie jest mokrawa.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #24
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    płyn do chłodnicy zalałem w poniedziałek, auto zrobiło może z 10km, w piątek zobaczyłem że ubyło płynu dość sporo, dolałem z pół litra, pomyślałem sobie że może nie rozprowadził się po całej chłodnicy jak w poniedziałek wlewałem, i po przejechaniu kilku km do piątku płyn się dobrze rozprowadził i stąd ten ubytek w pojemniku wyrównawczym,

    wczoraj uzupełniłem, po czym przejechałem z 30km wsumie wczoraj i dziś i narazie poziom płynu chłodniczego stoi w tym samym miejscu, będę nadal g obserwował, jeśli teraz poziom spadnie to zacznę szukać dziury :P

    olej w silniku lepiej zmieniać gdy jest rozgrzany, ciepły czy całkiem zimny ? mi zmienili na zimnym silniku,
    teraz na bagnecie cięzko dostrzec ten olej, tak jasny, a wcześniej widać było czarną maź - dobrze że zmieniłem

  6. #25
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    olej w silniku lepiej zmieniać gdy jest rozgrzany, ciepły czy całkiem zimny ? mi zmienili na zimnym silniku,
    Na rozgrzanym się wymienia, jak olej rozgrzany to i szybciej wycieka i więcej go schodzi razem z jakimś szlamem/brudem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #26
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    słuchajcie, sprawdziłem to co było można z zewnątrz, obejrzałem przewody, zbiorniczek, chłodnicę, wewnątrz podłogę od strony pasażera, parking pod autem, wszędzie sucho, a płynu potrafi uciec do 1mm wysokości w zbiorniczku na miarce jak na zdjęciu dziennie, gdy jeżdżę autem kilka km dziennie po mieście, auto też po odpaleniu nie dymi, dziś po sprawdzeniu poziomu płynu odpaliłem auto po nocy, dymu nie było
    i czy macie jakieś schematy chłodnicy w naszym mondeo, jak to jest tam wewnątrz bliżej silnika ?

    DSC_0004.jpg

    czy przy wycieku płynu zostaje jakiś ślad ?

    dodatkowo dodam, że oleju do silnika nie dolewałem NIGDY, teraz we wrześniu robiłem zmianę oleju i cały czas jest pod max, nie ubywa wcale
    Ostatnio edytowane przez mar1986 ; 24-09-2017 o 00:08

  8. #27
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Andrzej
    Model
    Focus MK III
    Silnik
    1.0 Ecoboost 125 KM:)
    Od
    02 Feb 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Może pompa wody delikatnie puszcza?

  9. #28
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Ja miałem rozszczelnioną chłodnicę na zgrzewie, płyn ubywał a śladu pod autem nie było. Część odparowała, część kapała w zderzak.

  10. #29
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    moje myśli są najczarniejsze ... uszczelka pod głowicą ... wczoraj się naczytałem w necie .... i te koszty naprawy ...
    płyn ot tak nie zostawi śladu w miejscu gdzie ucieka ?
    czy można coś do niego dodać by płyn zostawiał widoczny ślad po sobie ?

    dodatkowo dół chłodnicy jest tak zabudowany przez tę kratkę, zderzak, szczególnie po 2 lifcie jak u mnie, przód że nie idzie tam od dołu nic podpatrzeć :/
    przydałby mi sie schemat dokładnie budowy tego, bo te przewody idą w rożną stronę, niby widać który idzie od chłodnicy itp. ale ...

  11. #30
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    teraz we wrześniu robiłem zmianę oleju i cały czas jest pod max
    Od kiedy przy zmianie oleju leje się pod MAX a nie w połowie między MIN a MAX?
    Jak robisz krótkie trasy to poziom oleju może się zwiększać, tzn, może spływać do oleju niespalone paliwo, którego silnik dawkuje więcej aż się rozgrzeje porządnie. Jest to odczuwalne najbardziej w dieslach, ale benzyny też dotyczy w mniejszym stopniu.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 24-09-2017 o 14:44

  12. #31
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    nie dochodzi do max, ale jest prawie przy max poziom oleju, tak trochę ponad 3/4

    mechanik nalewał, myslał że tu wchodzi 4,6 litra, ale potem go uświadomiłem że tylko 4,3, ale mieści się w przedziale więc jest ok,

    teraz mam gorsze zmartwienia, ołysieje przez to auto :P

    oby ten płyn chłodniczy to nie była uszczelka pod głowicą ... ja mam zwykle pecha :P

  13. #32
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Trzeba zbadać płyn na zawartość spalin. U mnie po nagrzaniu pod maską czuć było zapach płynu, chłodnicę obmacałem od góry. Płyn ma gorzki smak nie idzie pomylić z wodą z kałuży

  14. #33
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    taki test jak w linku daje mi 100% pewności czy uszczelka jest zdrowa lub uszkodzona ? czy serio przy niewielkiej nieszczelności spaliny mogą przez uszczelkę przedostawać się aż do zbiorniczka wyrównawczego ?
    http://allegro.pl/tester-szczelnosci...746427932.html

    następny krok to płyn UV+lampa UV

    a ostatnio na stacji benzynowej widziałem uszczelniacze do chłodnic, dość tanio, prestone 12zł buteleczka

  15. #34
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    taki test jak w linku daje mi 100% pewności czy uszczelka jest zdrowa lub uszkodzona ?
    Jeśli pokaże spaliny to na 100%
    Natomiast zdarza się, że testy czasami dają ujemny wynik mimo że jednak spaliny są w płynie.
    Częściej ujemny wychodzi w dieslach, ale w PB też się trafia.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #35
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    taki test jak w linku daje mi 100% pewności czy uszczelka jest zdrowa lub uszkodzona ? czy serio przy niewielkiej nieszczelności spaliny mogą przez uszczelkę przedostawać się aż do zbiorniczka wyrównawczego ?
    http://allegro.pl/tester-szczelnosci...746427932.html
    Na takim zestawie to u mnie miód pitny się robi Test co2 można kupić w sklepie akwarystycznym i może być nawet dokładniejszy.

  17. #36
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    Cytat Zamieszczone przez Mischel Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    taki test jak w linku daje mi 100% pewności czy uszczelka jest zdrowa lub uszkodzona ? czy serio przy niewielkiej nieszczelności spaliny mogą przez uszczelkę przedostawać się aż do zbiorniczka wyrównawczego ?
    http://allegro.pl/tester-szczelnosci...746427932.html
    Na takim zestawie to u mnie miód pitny się robi Test co2 można kupić w sklepie akwarystycznym i może być nawet dokładniejszy.
    he, znaczy że dobry czy kiepski tester ? - ja mieszkam w małym miasteczku, tu naprawdę niema ani wiele sklepów, a wszystkie warsztaty mozna na palcach jednej reki policzyć, ich wyposażenie jest porażające ...

  18. #37
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    dzisiaj, 25.09 dolane 200ml płynu pod max, licznik kilometrów wyzerowany,

  19. #38
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    17 Sep 2012
    Mieszka w
    Opole
    Zbiorniczek wyciągałeś żeby obejrzeć? Często są mikropęknięcia od dołu i sączy się płyn jak auto jest rozgrzane a układ pod ciśnieniem.

  20. #39
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 2,0 +gaz
    Od
    10 Jun 2009
    Mieszka w
    starogard gdański
    owiń co się da ręcznikiem papierowym daj go na łączenia węży z chłodnicą i termostatem upchaj pod zbiorniczek wyrównawczy jednym słowem wszędzie gdzie możesz owinąć lub podłożyć koszt niewielki a pomoże w szukaniu nieszczelności
    a jak wyglądają węże od chłodnicy są oba ciepłe ?
    chłodnica robi się ciepła?
    po poradach na forum i eliminowaniu poklei różnych rzeczy oraz podłączeniu interfejsu przez BT doszedłem do uszkodzonego termostatu a objawy i podejrzenia miałem podobne , miałem też bąble w zbiorniczku

    upchaj ręczniki nawet pod chłodnice po prostu wszędzie , wszędzie aha nie używaj papieru toaletowego bo po zamoczeni porostu się rwie
    Ostatnio edytowane przez blady1 ; 25-09-2017 o 23:07
    mondek 2,0 Duratec ze szlachetnym LPG

  21. #40
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    tu cieknie, sączy się i tworzą się zacieki, to z środka cieknie, nie sposób tam dojrzeć co tam jest

    Ostatnio edytowane przez mar1986 ; 27-09-2017 o 19:15

Podobne wątki

  1. [MkII] jak zdemontować bak żeby nie było problemów ze szczeln
    By pilot14 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 23:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów