+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 21 do 40 z 89
  1. #21
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Szukaj wycieku, sprawd¼ czy nie jest zawilgocony dywanik pod schowkiem paso¿yta, mo¿e z nagrzewnicy/z³±czek przecieka.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznañ Ogrody
    ¿e he ? ¿ê w kabinie pod schowkiem pasa¿era ?, popatrzê, ale nie wiem czy u mnie jest nagrzewnica ... bêdê obserwowa³ ilo¶æ p³ynu w zbiorniczku, czy ucieka, na dolewki mam i wiem jaki mam dokupiæ ! :O LOL, no i popatrze czy co¶ nie jest wilgotne, wczoraj wieczorem o 20 tlyko z góry popatrzy³em na to, i z góry jest sucho na ch³odnicy i wê¿ach, rurkach, ale ciemno by³o i czu³em sie ju¿ jak ¶lepowaty nietoprz

  4. #23
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    popatrzê, ale nie wiem czy u mnie jest nagrzewnica
    Jej na wierzchu nie ma ale dosyæ czêsto potrafi siê z niej s±czyæ, czy z po³±czenia wê¿y do niej wchodz±cych i wtedy rado¶nie p³yn ¶cieka na wyk³adzinê po stronie pasa¿era. Optycznie tego nie widaæ, trza rêk± pomacaæ czy wyk³adzina, pod³oga nie jest mokrawa.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  5. #24
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznañ Ogrody
    p³yn do ch³odnicy zala³em w poniedzia³ek, auto zrobi³o mo¿e z 10km, w pi±tek zobaczy³em ¿e uby³o p³ynu do¶æ sporo, dola³em z pó³ litra, pomy¶la³em sobie ¿e mo¿e nie rozprowadzi³ siê po ca³ej ch³odnicy jak w poniedzia³ek wlewa³em, i po przejechaniu kilku km do pi±tku p³yn siê dobrze rozprowadzi³ i st±d ten ubytek w pojemniku wyrównawczym,

    wczoraj uzupe³ni³em, po czym przejecha³em z 30km wsumie wczoraj i dzi¶ i narazie poziom p³ynu ch³odniczego stoi w tym samym miejscu, bêdê nadal g obserwowa³, je¶li teraz poziom spadnie to zacznê szukaæ dziury :P

    olej w silniku lepiej zmieniaæ gdy jest rozgrzany, ciep³y czy ca³kiem zimny ? mi zmienili na zimnym silniku,
    teraz na bagnecie ciêzko dostrzec ten olej, tak jasny, a wcze¶niej widaæ by³o czarn± ma¼ - dobrze ¿e zmieni³em

  6. #25
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    olej w silniku lepiej zmieniaæ gdy jest rozgrzany, ciep³y czy ca³kiem zimny ? mi zmienili na zimnym silniku,
    Na rozgrzanym siê wymienia, jak olej rozgrzany to i szybciej wycieka i wiêcej go schodzi razem z jakim¶ szlamem/brudem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  7. #26
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznañ Ogrody
    s³uchajcie, sprawdzi³em to co by³o mo¿na z zewn±trz, obejrza³em przewody, zbiorniczek, ch³odnicê, wewn±trz pod³ogê od strony pasa¿era, parking pod autem, wszêdzie sucho, a p³ynu potrafi uciec do 1mm wysoko¶ci w zbiorniczku na miarce jak na zdjêciu dziennie, gdy je¿d¿ê autem kilka km dziennie po mie¶cie, auto te¿ po odpaleniu nie dymi, dzi¶ po sprawdzeniu poziomu p³ynu odpali³em auto po nocy, dymu nie by³o
    i czy macie jakie¶ schematy ch³odnicy w naszym mondeo, jak to jest tam wewn±trz bli¿ej silnika ?

    DSC_0004.jpg

    czy przy wycieku p³ynu zostaje jaki¶ ¶lad ?

    dodatkowo dodam, ¿e oleju do silnika nie dolewa³em NIGDY, teraz we wrze¶niu robi³em zmianê oleju i ca³y czas jest pod max, nie ubywa wcale
    Ostatnio edytowane przez mar1986 ; 24-09-2017 o 00:08

  8. #27
    Poch³aniacz prostych
    Imiê
    Andrzej
    Model
    Focus MK III
    Silnik
    1.0 Ecoboost 125 KM:)
    Od
    02 Feb 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Mo¿e pompa wody delikatnie puszcza?

  9. #28
    Poch³aniacz prostych Awatar Mischel
    Imiê
    Micha³
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    O¿arów Maz./Wa-wa Mokotów
    Ja mia³em rozszczelnion± ch³odnicê na zgrzewie, p³yn ubywa³ a ¶ladu pod autem nie by³o. Czê¶æ odparowa³a, czê¶æ kapa³a w zderzak.

  10. #29
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznañ Ogrody
    moje my¶li s± najczarniejsze ... uszczelka pod g³owic± ... wczoraj siê naczyta³em w necie .... i te koszty naprawy ...
    p³yn ot tak nie zostawi ¶ladu w miejscu gdzie ucieka ?
    czy mo¿na co¶ do niego dodaæ by p³yn zostawia³ widoczny ¶lad po sobie ?

    dodatkowo dó³ ch³odnicy jest tak zabudowany przez tê kratkê, zderzak, szczególnie po 2 lifcie jak u mnie, przód ¿e nie idzie tam od do³u nic podpatrzeæ :/
    przyda³by mi sie schemat dok³adnie budowy tego, bo te przewody id± w ro¿n± stronê, niby widaæ który idzie od ch³odnicy itp. ale ...

  11. #30
    Pogromca zakrêtów Awatar RadkoR
    Imiê
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    teraz we wrze¶niu robi³em zmianê oleju i ca³y czas jest pod max
    Od kiedy przy zmianie oleju leje siê pod MAX a nie w po³owie miêdzy MIN a MAX?
    Jak robisz krótkie trasy to poziom oleju mo¿e siê zwiêkszaæ, tzn, mo¿e sp³ywaæ do oleju niespalone paliwo, którego silnik dawkuje wiêcej a¿ siê rozgrzeje porz±dnie. Jest to odczuwalne najbardziej w dieslach, ale benzyny te¿ dotyczy w mniejszym stopniu.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 24-09-2017 o 14:44

  12. #31
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznañ Ogrody
    nie dochodzi do max, ale jest prawie przy max poziom oleju, tak trochê ponad 3/4

    mechanik nalewa³, mysla³ ¿e tu wchodzi 4,6 litra, ale potem go u¶wiadomi³em ¿e tylko 4,3, ale mie¶ci siê w przedziale wiêc jest ok,

    teraz mam gorsze zmartwienia, o³ysieje przez to auto :P

    oby ten p³yn ch³odniczy to nie by³a uszczelka pod g³owic± ... ja mam zwykle pecha :P

  13. #32
    Poch³aniacz prostych Awatar Mischel
    Imiê
    Micha³
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    O¿arów Maz./Wa-wa Mokotów
    Trzeba zbadaæ p³yn na zawarto¶æ spalin. U mnie po nagrzaniu pod mask± czuæ by³o zapach p³ynu, ch³odnicê obmaca³em od góry. P³yn ma gorzki smak nie idzie pomyliæ z wod± z ka³u¿y

  14. #33
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznañ Ogrody
    taki test jak w linku daje mi 100% pewno¶ci czy uszczelka jest zdrowa lub uszkodzona ? czy serio przy niewielkiej nieszczelno¶ci spaliny mog± przez uszczelkê przedostawaæ siê a¿ do zbiorniczka wyrównawczego ?
    http://allegro.pl/tester-szczelnosci...746427932.html

    nastêpny krok to p³yn UV+lampa UV

    a ostatnio na stacji benzynowej widzia³em uszczelniacze do ch³odnic, do¶æ tanio, prestone 12z³ buteleczka

  15. #34
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    taki test jak w linku daje mi 100% pewno¶ci czy uszczelka jest zdrowa lub uszkodzona ?
    Je¶li poka¿e spaliny to na 100%
    Natomiast zdarza siê, ¿e testy czasami daj± ujemny wynik mimo ¿e jednak spaliny s± w p³ynie.
    Czê¶ciej ujemny wychodzi w dieslach, ale w PB te¿ siê trafia.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  16. #35
    Poch³aniacz prostych Awatar Mischel
    Imiê
    Micha³
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    O¿arów Maz./Wa-wa Mokotów
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    taki test jak w linku daje mi 100% pewno¶ci czy uszczelka jest zdrowa lub uszkodzona ? czy serio przy niewielkiej nieszczelno¶ci spaliny mog± przez uszczelkê przedostawaæ siê a¿ do zbiorniczka wyrównawczego ?
    http://allegro.pl/tester-szczelnosci...746427932.html
    Na takim zestawie to u mnie miód pitny siê robi Test co2 mo¿na kupiæ w sklepie akwarystycznym i mo¿e byæ nawet dok³adniejszy.

  17. #36
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznañ Ogrody
    Cytat Zamieszczone przez Mischel Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    taki test jak w linku daje mi 100% pewno¶ci czy uszczelka jest zdrowa lub uszkodzona ? czy serio przy niewielkiej nieszczelno¶ci spaliny mog± przez uszczelkê przedostawaæ siê a¿ do zbiorniczka wyrównawczego ?
    http://allegro.pl/tester-szczelnosci...746427932.html
    Na takim zestawie to u mnie miód pitny siê robi Test co2 mo¿na kupiæ w sklepie akwarystycznym i mo¿e byæ nawet dok³adniejszy.
    he, znaczy ¿e dobry czy kiepski tester ? - ja mieszkam w ma³ym miasteczku, tu naprawdê niema ani wiele sklepów, a wszystkie warsztaty mozna na palcach jednej reki policzyæ, ich wyposa¿enie jest pora¿aj±ce ...

  18. #37
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznañ Ogrody
    dzisiaj, 25.09 dolane 200ml p³ynu pod max, licznik kilometrów wyzerowany,

  19. #38
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    17 Sep 2012
    Mieszka w
    Opole
    Zbiorniczek wyci±ga³e¶ ¿eby obejrzeæ? Czêsto s± mikropêkniêcia od do³u i s±czy siê p³yn jak auto jest rozgrzane a uk³ad pod ci¶nieniem.

  20. #39
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 2,0 +gaz
    Od
    10 Jun 2009
    Mieszka w
    starogard gdañski
    owiñ co siê da rêcznikiem papierowym daj go na ³±czenia wê¿y z ch³odnic± i termostatem upchaj pod zbiorniczek wyrównawczy jednym s³owem wszêdzie gdzie mo¿esz owin±æ lub pod³o¿yæ koszt niewielki a pomo¿e w szukaniu nieszczelno¶ci
    a jak wygl±daj± wê¿e od ch³odnicy s± oba ciep³e ?
    ch³odnica robi siê ciep³a?
    po poradach na forum i eliminowaniu poklei ró¿nych rzeczy oraz pod³±czeniu interfejsu przez BT doszed³em do uszkodzonego termostatu a objawy i podejrzenia mia³em podobne , mia³em te¿ b±ble w zbiorniczku

    upchaj rêczniki nawet pod ch³odnice po prostu wszêdzie , wszêdzie aha nie u¿ywaj papieru toaletowego bo po zamoczeni porostu siê rwie
    Ostatnio edytowane przez blady1 ; 25-09-2017 o 23:07
    mondek 2,0 Duratec ze szlachetnym LPG

  21. #40
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznañ Ogrody
    tu cieknie, s±czy siê i tworz± siê zacieki, to z ¶rodka cieknie, nie sposób tam dojrzeæ co tam jest

    Ostatnio edytowane przez mar1986 ; 27-09-2017 o 19:15

Podobne w±tki

  1. [MkII] jak zdemontowaæ bak ¿eby nie by³o problemów ze szczeln
    By pilot14 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 23:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów