+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2003
    Od
    27 Aug 2007
    Mieszka w
    Miêdzyrzec Podlaski

    Telepanie, nierówna praca, ga¶niêcie, kopcenie itd.

    Hej

    Mam Mondeo MK3 z lipca 2003 roku, po lifcie. Silnik TDCI 130KM. Problemów z nim jest co nie miara, ale wszystko krêci siê raczej w okó³ jednego tematu najprawdopodobniej wtryskiwaczy.

    Problemy z samochodem:
    1. bardzo nierówna praca silnika, trzêsie bud±, po dodaniu odrobiny gazu, problem ustêpuje,
    2. po d³ugim postoju (kilkana¶cie godzin) kopcenie po odpaleniu bia³ym dymem przez pewien czas,
    3. jad±c na wysokich biegach, 4,5,6 w okolicach oko³o 1800-1900 obrotów przy delikatnym dodawaniu gazu czuæ jakby szarpanie, po przekroczeniu 2 ty¶. obrotów szarpanie ustaje,
    4. jad±c na 4,5,6 i bardzo mocnym dodaniu gazu (np. wyprzedanie) pojawia siê sprê¿ynka i samochód ga¶nie, trzeba przekrêciæ kluczyk na off, odpaliæ ponownie i sprê¿ynki nie ma.

    Czytaj±c forum postanowi³em sprawdziæ przelewy i ewentualnie wymieniæ zaworki. By³o to pod koniec 2016 r.
    Przelewy wygada³y tak:
    1 wtryskiwacz - 15 ml
    2 wtryskiwacz - 52 ml
    3 wtryskiwacz - 30 ml
    4 wtryskiwacz - 45 ml

    Zamówi³em zaworki, z mechanikiem wymienili¶my zaworek we wtryskiwaczu nr. 2 (na oryginalny delphi) po tym zabiegu silnik chodzi³ strasznie nie równo, telepa³o nim niemi³osiernie, wpisanie ponownie kodu nic nie zmieni³o, dlatego innych wtryskiwaczy siê nawet nie dotykali¶my, za³o¿yli¶my stary zaworek, silnik zacz±³ pracowaæ tak jak dawniej, czyli te¿ go telepa³o, ale zdecydowanie mniej.
    Teraz temat powróci³, ale w tym sensie, ¿e kupi³em 2 wtryskiwacze (na szrocie) z gwarancj± 14 dni, podobno z przebiegiem 130 ty¶. Chcia³em je wymieniæ na moje wtryskiwacze nr. 2 i 4, licz±c na to, ¿e co¶ siê poprawi. Wtryskiwacze oczywi¶cie nie by³y sprawdzane na jakiejkolwiek maszynie, maj± numer 501z tak jak moje.
    Po wymianie wtryskiwaczy, nic absolutnie siê nie zmieni³o, wszystko objawy od 1-4 nadal wystêpuj±, mam wra¿enie, ale mo¿e mi siê tylko wydawaæ, ¿e samochód po d³ugim postoju mniej kopci na bia³o, ale mo¿e to efekt placebo. Dalej telepie bud±, dalej ga¶nie itd.
    Po wymianie wtryskiwaczy nowe kody dla 2 i 4 zosta³y wpisane, samochodem przejecha³em te¿ kilkadziesi±t km. aby siê zaadaptowa³y, ale tak jak mówiê nie ma najmniejszej zmiany. Nie robi³em próby przelewowej na dwóch kupionych wtryskiwaczach.

    U¿ywa³em te¿ programu Forscan lite, który pokazuje korekty, czy jako¶ tak.
    Na starych wtryskiwaczach, 2 wtryski mia³y warto¶ci -0,7 do 0,7 i nastêpne 2 w okolicach 2.0 lub -2.0 nie pamiêtam teraz dok³adnie.
    Po wymianie, 2 nadal maj± tak samo, a 1 ma oko³o 2,5 a czwarty wzrasta dosyæ szybko do 2,9 nastêpnie pokazywanie siê jakby zatrzymuje, tak jakby program monitorowa³ maksymalnie do 2,9, a pó¼niej ju¿ nie. Dodanie gazu znów wymusza ponowne monitorowanie, znów warto¶æ wrasta do 2.9 i "stoi".
    Zaznaczam, ¿e nie wiem, które wykresy dotycz±, którego wtryskiwacza bo po ka¿dym uruchomieniu, program je inaczej numeruje.

    Ma kto¶ pomys³ co siê mo¿e dziaæ z tym samochodem, ¿e nawet wymiana 2 wtryskiwaczy absolutnie nic nie zmieni³a, ani na gorsze, ani na lepsze? Chcê go jakim¶ w miarê tanim kosztem naprawiaæ, bo inwestowaæ w niego kilku tysiêcy z³ nie zamierzam.

    Proszê o pomoc i sugestie.
    Ostatnio edytowane przez juha ; 06-09-2017 o 11:53

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Poch³aniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    zrób adaptacjê od pocz±tku do koñca. Od³±cza³e¶ akumulator?

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Pompa cr umiera i tyle tam szukaj rozwi±zania

    Wys³ane z mojego PLK-L01 przy u¿yciu Tapatalka

    ---------- Post added at 21:20 ---------- Previous post was at 20:11 ----------

    I popraw z TDDi na TDCi temat

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2003
    Od
    27 Aug 2007
    Mieszka w
    Miêdzyrzec Podlaski
    Nie, nie od³±cza³em akumulatora, a co do pompy paliwa, od jakiego¶ czasu w kodach usterek mam co¶ takiego:

    ===OBDII DTC P1664-C===
    Kod: P1664 - Nieprawid³owe funkcjonowanie FIP.

    Status:
    - Potwierdzony - usterka jest potwierdzona

    Modu³: Diagnostyka pok³adowa II

    Szczegó³y kodów usterek

    Nieprawid³owe funkcjonowanie FIP.

    Napiêcie ³añcucha rozrz±du FIP

    PCM

    Przyczyn± tego kodu DTC mo¿e byæ:

    PCM

    FIP

    ===END OBDII===

    Mo¿e to faktycznie pompa?

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Napisz proszê jak± ty masz wersjê silnikow± tego forda TDDI cz TDCI bo jako¶ siê pogubi³em.

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2003
    Od
    27 Aug 2007
    Mieszka w
    Miêdzyrzec Podlaski
    Tak jak napisa³em w pierwszym zdaniu mojego posta: "mam Mondeo MK3 z lipca 2003 roku, po lifcie. Silnik TDCI 130KM". W przedrostku tematu, omy³kowo ¼le ustawi³em na TDDi, ale ju¿ poprawione.

    Dzi¶ od³±czy³em akumulator na pewien czas, ale nic to nie zmieni³o, dalej telepie, sprê¿ynka przy przy¶pieszaniu, klekotanie (stukanie) przy przy¶pieszaniu. W zasadzie widzê, ¿e pogorszy³o siê jednak po wymianie dwóch wtryskiwaczy. Czê¶ciej jest np. sprê¿ynka i przy ³agodniejszym przy¶pieszaniu.

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imiê
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Zrób próbê przelewow± bo niestety mo¿liwe ¿e kupi³e¶ 2 wtryskiwacze w gorszym stanie ni¿ Twoje stare.
    Cytat Zamieszczone przez juha Zobacz posta
    Zamówi³em zaworki, z mechanikiem wymienili¶my
    te zaworki to kupi³e¶ oryginalne z Delphi czy zamienniki ? bo je¿eli te drugie to nie licz na poprawne dzia³anie
    o sorki nie doczyta³em ¿e zaworki oryginalne,..wiêc mo¿e spróbuj nowe zaworki w³o¿yæ do tych zakupionych wtryskiwaczy.
    Ostatnio edytowane przez Sebollo69 ; 06-09-2017 o 18:29

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2003
    Od
    27 Aug 2007
    Mieszka w
    Miêdzyrzec Podlaski
    Jutro zamierzam zrobiæ próbê przelewow± na kupionych wtryskiwaczach i siê oka¿e. Niestety zaworków ju¿ nie mam, odes³a³em je jak sprawdzi³em, ¿e wymiana w jednym nic nie da³a.

    Tak na marginesie, jaki¶ czas temu rozmawia³em telefonicznie z pewnym "fachowcem" od dieseli, mówi³em mu o samodzielnej wymianie zaworków, on w miêdzyczasie wtr±ci³,
    - on: "po wymianie zaworków czy czasami silnik nie zacz±³ nierówno pracowaæ"
    - ja no to, owszem sk±d Pan wie?
    - on: wiem z autopsji
    - ja: a co by³o tego powodem,
    - on: wiedza kosztuje, jakby ka¿dy móg³ to zrobiæ umar³bym z g³odu.

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imiê
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez juha Zobacz posta
    zaworków ju¿ nie mam, odes³a³em je jak sprawdzi³em, ¿e wymiana w jednym nic nie da³a.
    tak z ciekawo¶ci..odes³a³e¶ rozpakowany wyjêty z folii zaworek i przyjêli go??

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Cytat Zamieszczone przez juha Zobacz posta
    Nie, nie od³±cza³em akumulatora, a co do pompy paliwa, od jakiego¶ czasu w kodach usterek mam co¶ takiego:

    ===OBDII DTC P1664-C===
    Kod: P1664 - Nieprawid³owe funkcjonowanie FIP.

    Status:
    - Potwierdzony - usterka jest potwierdzona

    Modu³: Diagnostyka pok³adowa II

    Szczegó³y kodów usterek

    Nieprawid³owe funkcjonowanie FIP.

    Napiêcie ³añcucha rozrz±du FIP

    PCM

    Przyczyn± tego kodu DTC mo¿e byæ:

    PCM

    FIP

    ===END OBDII===

    Mo¿e to faktycznie pompa?
    ten b³±d wystêpuje w silnikach TDDI dlatego uwa¿am ¿e co¶ nie tak z interfejsem pewnie .

  12. #11
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez juha Zobacz posta
    bardzo nierówna praca silnika, trzêsie bud±, po dodaniu odrobiny gazu, problem ustêpuje
    Cytat Zamieszczone przez juha Zobacz posta
    nawet wymiana 2 wtryskiwaczy absolutnie nic nie zmieni³a, ani na gorsze, ani na lepsze?
    kolego zrób test sprê¿ania na cylindrach bo mo¿e trzêsie od tego a nie od wtryskiwaczy. powinno byæ w okolicach 28 barów i równo na wszystkich
    te silniki niestety lubi± gubiæ sprê¿anie i g³ównie od pêkaj±cych lub "wypalonych" t³oków. sam w 2 silnikach klientów mia³em okazje wymieniaæ pêkniête t³oki
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 07-09-2017 o 16:29

Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2015, 22:41
  2. [TD MkII] Kopcenie po odpaleniu i nierówna praca 1,8TD
    By toki3 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-10-2010, 15:15
  3. [TDCi MKIII] kopcenie,glosna praca,migajaca sprezynka - nie wtryski
    By Fun in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23-11-2009, 00:54
  4. nierówna praca, szarpanie, kopcenie
    By pireq in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-08-2007, 10:55
  5. Nierówna praca TD
    By tomus_p in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-09-2005, 13:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów