+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź

    Wypadanie zapłonów 5 cylinder

    Silnik w moim mondeo gubi zapłony na 5 cylindrze. Pierwsze podejrzenie padło na cewkę. Podmienilem z innego cylindra lecz nic się nie zmieniło. Ponieważ mam delikatne ubytki chłodziwa zmierzyłem kompresję podejrzewając uszczelkę. Wyniki pomiaru na wszystkich cylindrach między 8.9 a 9.0.
    Czasem widzę że łapa silnika jest mokra od płynu więc nie wiem czy zbiorniczek nie puścił na spawie.
    Macie jakieś sugestie gdzie szukać przyczyny?

    Podam ze problem występuje zarówno na benzynie jak i na gazie więc raczej nie wtryskiwacz.
    Check engine zapala się i sam gaśnie.
    Ostatnio edytowane przez maniek_ ; 05-09-2017 o 21:47
    Mariusz , tel - 694-765-650

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maniek_ Zobacz posta
    Wyniki pomiaru na wszystkich cylindrach między 8.9 a 9.0.
    Sprawdź innym manometrem, bo jeśli wyniki się potwierdzą to silnik się skończył.

    A oprócz cewki podmieniłeś też świeczkę na 5-tym garnku?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Manometr dziś przyszedł z allegro. Co prawda najtańszy bo za 45 zł wiec nie wiem jak z jego wiarygodnoscią. A jaki jest prawidłowy poziom kompresji?

    ---------- Post added at 21:02 ---------- Previous post was at 21:01 ----------

    Tak świeczkę tez zmieniałem
    Mariusz , tel - 694-765-650

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maniek_ Zobacz posta
    A jaki jest prawidłowy poziom kompresji?
    No tak ze 13, poniżej 10 silnik trup albo manometr do bani, jak masz możliwość to pomierz jakieś inne auto i zobacz co pokaże.
    Pomiar robiłeś z pedałem gazu wciśniętym w podłogę?

    Inna sprawa że gubienie zapłonu może być powodowane też niedomagającym wtryskiwaczem, bo (Lyssy to kiedyś ładnie tłumaczył) błędy dotyczące wyskakiwania zapłonu są odczytywane z różnic obrotu wału w poszczególnych fazach, i tak na 100% nie ma przez to pewności czy to wina układu WN, czy podawania paliwa, czy np wypalonego zaworu w danym cylindrze. Chyba że jakieś dodatkowe błędy się pokażą dotyczące np problemów z cewką
    Błąd o wypadaniu zapłonu jest informacją że obrót wału, w czasie kiedy dany cylinder powinien być w cyklu pracy, jest za wolny.


    Odepnij kostkę z wtryskiwacza oczyść i zapnij.
    Nie wiem jak z dojściem do samych wtrysków żeby je miejscami podmienić. Ale to to raczej ostateczność.
    No i ważne żeby ten manometr na jakimś innym aucie sprawdzić.
    Jeszcze może podjechać do jakiegoś kumatego elektryka który przyrządem sprawdzi czy prąd dobrze leci przez kabelek WN na tym cylindrze.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Piotrek ale problem jest również na gazie więc raczej mało prawdopodobne żeby to był wtrysk.
    Tak pomiar z gazem do oporu.
    W tym aucie nie ma kabli WN, cewki są osobne bezpośrednio na świecach.
    Do manometr oczywiście nie mam żadnej pewności, ale to ze wartości są praktycznie identyczne daje mi nadzieje że kompresja jest ok. To był mój pierwszy pomiar wiec mogłem zrobić coś nie tak. Robiłem to na ciepłym silniku i rozrusznikiem kręcił tylko raz, ok 4-5 sek. Może coś robiłem nie tak?
    Mariusz , tel - 694-765-650

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maniek_ Zobacz posta
    Piotrek ale problem jest również na gazie więc raczej mało prawdopodobne żeby to był wtrysk.
    No to nie wtrysk, zostaje układ WN i sprawność cylindra, może zawora upaliło.
    Jeszcze chodzi mi pogłowie jakiś niekontakt między wtyczką cewki a sterownikiem silnika, wiosną i latem było kilka ciężkich tematów, ludzie gratów popodmieniali, kasy w mechaniorów poszło, w wychodziło że były niekontakty na złączkach wiązek silnika, na wtyczce ECU, czy 2 przypadki że po prostu same kabelki pod izolacją skruszyły.
    Dokładnie przepatrzyłbym pomacał/pościskał miejsca wcięć kabelków kuchenki w kabelki od silnika. Może sygnał do sterownika kuchenki jest podciągnięty może z kabelka od tego cylindra i tam może coś przyśniedziało.
    Nie wiem jak jest u Ciebie z zasilaniem cewek, czy plus na stałe i masą sygnał, czy na odwrót, ale pomierzyłbym miernikiem jak to wygląda na pozostałych cewkach i wtedy zerknął jak wychodzi na tym szwankującym cylindrze.

    Cytat Zamieszczone przez maniek_ Zobacz posta
    W tym aucie nie ma kabli WN, cewki są osobne bezpośrednio na świecach
    No fakt, porąbało mi się z inną marką gdzie z cewek idzie kawałek przewoda i fajka jest

    Sam pomiar: wykręca się wszystkie świeczki, pedał gazu w podłogę i rozrusznikiem kręci się do takiej chwili kiedy wskazówka na manometrze już nie nabija więcej. Przeważnie te 4-5 sekund wystarczają, ale zasada jest taka że kręci się dotąd do póki wskazówka nie stanie w miejscu.

    ---------- Post added at 22:18 ---------- Previous post was at 22:15 ----------

    Dobra, doczytałem że check sam gaśnie, to na 99% nie będzie wina sprawności cylindra, bo to by się nie naprawiało samo, więc kierowałbym się ku niekontaktom/śniedzi.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 05-09-2017 o 23:19
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Gaz jest świeżo założony i problem pojawił się parę koilometrow przed montażem kuchenki (wtedy akurat auto zostawiłem dla brata i zadzwonił ze jest zanik mocy i zapalił się check, ale po kilku kilometrach zgasł wiec się tym nie przejąłem)
    Co do pomiaru nie wykrecalem reszty świec (tylko wykręcalem pojedynczo i w miejsce swiecy manometr)może to przekłamało pomiary

    ---------- Post added at 22:24 ---------- Previous post was at 22:23 ----------

    Jutro będę szukał wszystkich możliwych wtyczek
    I wypatrywał problemów z kontaktem.
    Mariusz , tel - 694-765-650

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maniek_ Zobacz posta
    wykręcalem pojedynczo i w miejsce swiecy manometr)może to przekłamało pomiary
    Jak najbardziej to może być przyczyną zaniżonego wyniku.

    Cytat Zamieszczone przez maniek_ Zobacz posta
    problemów z kontaktem.
    no bo drogą eliminacji po tym co popisaliśmy pozostaje jakiś niekontakt, skoro podmiana cewek nic nie dała, wtryskiwacz wyeliminowany, sprawność cylindra raczej też będzie OK jak na wykręconych świeczkach pomiar zrobisz.


    Ps. tutaj zagroda dla dinożarłów
    http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...=1#post3206843
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Wg danych znalezionych w internetach stopień sprężania 9.0:1 więc mój pomiar jest ok. Pp robocie jak pogoda pozwoli robie przegląd wszystkich wtyczek.
    Mariusz , tel - 694-765-650

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maniek_ Zobacz posta
    stopień sprężania 9.0:1 więc mój pomiar jest ok
    Ale to nie jest tak do końca wyznacznikiem kompresji
    Natomiast sama zasada pracy silnika spalinowego jest taka sama bez względu czy to rzędówka czy ośmiogarowiec, do wytworzenia odpowiedniej mieszanki kompresja powinna być odczuwalnie powyżej 10.

    Zaniżony pomiar był pewnie przez te niewykręcone świeczki.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 06-09-2017 o 14:16
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Po odpaleniu silnik pracuje równo. Jednak po przejechaniu ok 4 km gubi ostatni cylinder. Tak wygląda świeca w chwili gdy przestaje palić:

    Kompresja nadal nie spada, trzyma tą samą wartość.
    Dodatkowo pojawiło się kopcenie spod maski - https://youtu.be/OtnpOJRecnY
    Ostatnio edytowane przez maniek_ ; 29-09-2017 o 19:13
    Mariusz , tel - 694-765-650

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maniek_ Zobacz posta
    Jednak po przejechaniu ok 4 km gubi ostatni cylinder. Tak wygląda świeca w chwili gdy przestaje palić:
    Dobrze by było wtedy pomierzyć co się dzieje z prądem zasilającym cewkę. Jak nie będzie masy czy plusa no to trza szukać usterki od wtyczki cewki w kierunku do PCM-a
    Jak z zasilaniem OK to: cewka, świeczka, luzy zaworów(że po rozgrzaniu któryś się podpiera)
    Bo jeszcze po głowie mi chodzi uszczelka głowicy, że dopiero po nagrzaniu zaczyna płyn przepuszczać i zalewa świeczkę.

    A ten dym to powiązany z tym zniknięciem zapłonu? on np cyklicznie pufa jakoś w korelacji do obrotów silnika? on się równo pojawia razem z tym wypadnięciem zapłonu? to są spaliny czy może płyn olej się kotłuje?
    Nie miałem okazji grzebać przy tym silniku to nawet nie wiem co z tamtej strony może dymić, uszczelka kolektora? jakiś wyciek płynu, oleju?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #13
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Tak obecnie wygląda silnik - https://youtu.be/ot3ni6EpHYU
    Nieszczelność na pokrywie zaworów?

    ---------- Post added at 18:47 ---------- Previous post was at 18:42 ----------

    Jestem nastawiony na uszczelkę głowicy ale próbuję znaleźć wersję bardziej optymistyczną. Niestety kopcenie jest cykliczne. W chwili gdy zaczyna kopcić silnik jeszcze potrafi pracować równo. Świeczka po wyciągnięciu wygląda bardziej na mooocno zaolejoną, a nie zalaną płynem. Również gdy poświeciłem latarką do cylindra miałem wrażenie że jest mocno zalany olejem. Wymieniłem zbiorniczek wyrównawczy ale płyn nadal znika, do tego jeszcze szybciej...
    Mariusz , tel - 694-765-650

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maniek_ Zobacz posta
    Świeczka po wyciągnięciu wygląda bardziej na mooocno zaolejoną,
    Uszczelka dekla zaworów przecieka?
    Olej się zbiera wokół świeczki i prąd ucieka, a jak wykręcasz świeczkę to wtedy olej ścieka po gwincie i zbiera się na elektrodzie.
    To taka optymistyczna wersja

    ---------- Post added at 19:07 ---------- Previous post was at 19:04 ----------

    Cytat Zamieszczone przez maniek_ Zobacz posta
    Tak obecnie wygląda silnik
    Te plamy to olej czy płyn?
    Może gdzieś jakiś wężyk się zdziurawił albo opaska luźnawa i przez to płyn ucieka.

    ---------- Post added at 19:08 ---------- Previous post was at 19:07 ----------

    A jak olej to może właśnie z pod dekla zaworów
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #15
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Olej się zbiera wokół świeczki i prąd ucieka, a jak wykręcasz świeczkę to wtedy olej ścieka po gwincie i zbiera się na elektrodzie.
    Po zdjęciu cewki nie widać oleju w gnieździe świecy
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Te plamy to olej czy płyn?
    olej
    Chyba spróbuję jeszcze przetrzeć silnik i znowu go odpalić. Na filmiku na samej górze jest czysty, ale przed filmikiem go tam przetarłem. Najgorsze jest to że silnik kopci już praktycznie po odpaleniu.
    Mariusz , tel - 694-765-650

  17. #16
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    W cylindrze po jakimś czasie robiła się kałuża, dosyć głęboka... Głowica zrzucona. Uszczelka wygląda dobrze, choć na metalowej uszkodzenie może być ciężkie do wypatrzenia. Na bloku nie widać żadnych śladów pęknięć. Głowica miała bardzo delikatne nierówności, testy ciśnieniowe itp przeszła bez problemów. Obecnie czekam na jej regeneracje. Uszczelka kolektora wydechowego strasznie zmasakrowana, nic dziwnego że tak kopcił z pod maski

    20171020_154147.jpg
    Mariusz , tel - 694-765-650

  18. #17
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maniek_ Zobacz posta
    W cylindrze po jakimś czasie robiła się kałuża, dosyć głęboka...
    To co, sadziłoby z uszczelniaczy zaworów? (jak to olej a nie płyn)

    Cytat Zamieszczone przez maniek_ Zobacz posta
    Uszczelka kolektora wydechowego strasznie zmasakrowana, nic dziwnego że tak kopcił z pod maski
    No to jedna rzecz się wyjaśniła.
    A przez ciekawość, ile autko ma przebiegu?
    I jeszcze jedna rzecz która nie daje mi spokoju, jak poskładasz do kupy zrób mu jeszcze raz pomiar komprechy, z wykręconymi świeczkami,
    jakbyś miał możliwość to innym manometrem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  19. #18
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    W cylindrze zbierał się jednak płyn.
    190kkm przebiegu.
    O pomiar kompresji poproszę mechanika jak będzie go składał
    Mariusz , tel - 694-765-650

  20. #19
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    uważaj na siadające tuleje w bloku... niestety to przypadłość tego silnika, dlatego w rs'ach masz zamknięty blok jak pamiętam
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  21. #20
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    @GrekuPL napisz coś więcej w tym temacie bo o tym wcześniej nie słyszałem
    Mariusz , tel - 694-765-650

Podobne wątki

  1. [Duratec] Wypadanie zapłonów - zimny, error ECU,
    By lessi in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-05-2017, 13:41
  2. [ST220] Wypadanie zapłonów - cewka vs przewody.
    By Ven83 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-05-2015, 00:51
  3. [Duratec] Wypadanie zapłonów.
    By tymitun in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-11-2014, 19:50
  4. [ST220] Wypadanie zapłonów
    By wilu117 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 02-01-2014, 15:12
  5. [Duratec] MK III 2.0 Pb + LPG Wypadanie zapłonów
    By Tool_Man in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-07-2013, 15:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów