+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Na podtlenek LPG :)
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa

    Problem z korektami benzyny.

    Witajcie,
    Chciałbym żeby jakaś mądra i ogarnięta w temacie osoba mogła mi pomóc, lub podpowiedzieć co dalej robić.
    Wiec do tematu.
    Od dłuższego czasu, a dokładniej od 1,5 roku staram się doprowadzić NOWĄ instalacje gazową do ładu i składu.
    W tym momencie warsztat w którym zakładałem gaz powiedział won i tyle. pomaga Landi renzo polska.
    Ale chodzi mi tym momencie o benzynę.
    Kiedy kupiłem mondziaka korekty od benzyny oscylowały w okolocach 2-3% i zdecydowałem się założyć gaz.
    Przed montażem wymieniłem:
    świece na ngk (platyny) razem z przewodami ngk,
    uszczelki kolektorów dolne i górne ,
    uszczelkę przepustnicy oraz jej czyszczenie,
    uszczelkę krokowca oraz krokowiec.

    Panowie jak zakładali gaz zdemontowali oba kolektory, a w dolnym nawiercili dysze gazu.
    Od samego początku gaz szarpał,a panowie ochoczo regulowali i tak przez ostatnie 1.5 roku.

    Ja w między czasie wymieniałem uszczelki pokryw zaworów, ale uszczelki kolektorów już zostawiłem stare.
    Teraz już gazem starają się zająć w Landi Renzo Polska i można powiedzieć, wygląda to nadal słabo.
    W tym momencie nie jeżdżę już na LPG tylko na BP.
    W zeszłym tygodniu zresetowałem komputer BP i sprawdzam sobie jakie korekty i parametry jakie sama benzyna daje.
    Tu zaczyna się moje pytanie.
    tylko na samym BP korekty wynoszą +14% i +16%, mowie oczywiście o długo terminowych, sondy ładnie oscylują, zadnych błędów komputer nie zgłasza.
    Używam forscana i nie wiem jak można mu wierzyć.
    W tym tygodniu byłem u kumpla na hamowni i poczciwy mondyk wypluł 176KM wiec całkiem zacnie.
    Jeździ sie na BP bez żadnych problemów.
    Teraz zostało wymienione.
    wiece NGK platyny i przygięte na 0,8, filtr powietrza i filtr paliwa.
    czego mogą być przyczyną taki korekty i jak z tym walczyć?
    Będę bardzo wdzięczny za jakieś podpowiedzi, bo szczerze to juz brak mi pomysłów.

    Przepraszam że trochę chaotycznie napisałem.
    Pozdrawiam.
    Tomek
    Ostatnio edytowane przez ZonExE ; 08-09-2017 o 21:48

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ZonExE Zobacz posta
    Tu zaczyna się moje pytanie.
    tylko na samym BP korekty wynoszą +14% i +16%, mowie oczywiście o długo terminowych,
    A ten pomiar był robiony po jeździe na LPG, czy po resecie PCM-a i jeździe na samej PB przez 2-3 dni?

    Cytat Zamieszczone przez ZonExE Zobacz posta
    czego mogą być przyczyną taki korekty i jak z tym walczyć?
    Lewe powietrze, zbyt małe dostarczanie paliwa do cylindra.


    Cytat Zamieszczone przez ZonExE Zobacz posta
    Teraz już gazem starają się zająć w Landi Renzo Polska
    Znaczy się byłeś u nich osobiście? w Józefowie czy na Modlińskiej?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Na podtlenek LPG :)
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez ZonExE Zobacz posta
    Tu zaczyna się moje pytanie.
    tylko na samym BP korekty wynoszą +14% i +16%, mowie oczywiście o długo terminowych,
    A ten pomiar był robiony po jeździe na LPG, czy po resecie PCM-a i jeździe na samej PB przez 2-3 dni?
    Tak jeździłem 2 dni tylko na BP po resecie PCM

    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez ZonExE Zobacz posta
    czego mogą być przyczyną taki korekty i jak z tym walczyć?
    Lewe powietrze, zbyt małe dostarczanie paliwa do cylindra.
    Ale czy nie wiązało by się to ze słabymi osiągami na bp? przy takiej ubogości na bp to powinno chyba wywalać chociaż zapłon a nie generować 176 KM na hamowni.
    Którendy jeszcze mogło by sie dostawać lewe powietrze?? brak syku, uszczelki prawie nowe

    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez ZonExE Zobacz posta
    Teraz już gazem starają się zająć w Landi Renzo Polska
    Znaczy się byłeś u nich osobiście? w Józefowie czy na Modlińskiej?
    Tak byłem u nich i skierowali mnie do swojego centrum szkoleniowo - serwisowego na Łopuszańskiej w warszawie.
    Ostatnio edytowane przez ZonExE ; 09-09-2017 o 09:09

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ZonExE Zobacz posta
    przy takiej ubogości na bp to powinno chyba wywalać chociaż zapłon a nie generować 176 KM na hamowni.
    Problemy to się zaczynają przy korektach powyżej +20 a dopiero przy +25 wywala błędy.
    Idealna korekta jest w okolicach zera, albo bardzo mało silników się w tych okolicach trzyma, najczęściej korekty są w przedziale 8-12.
    16 to jeszcze nie jest powód do jakiegoś mocnego martwienia się, ale skoro wcześniej miałeś odczuwalnie niższe, to coś albo się delikatnie nawywijało, albo może silnik wszedł na taki etap że potrzebuje więcej paliwa i stąd PCM wydłuża korekty.

    A przepływomierz czyściłeś może? bo możliwe że brudny i będzie miał wpływ na wysokość korekt.

    ---------- Post added at 08:25 ---------- Previous post was at 08:24 ----------

    Cytat Zamieszczone przez ZonExE Zobacz posta
    Którendy jeszcze mogło by sie dostawać lewe powietrze?? brak syku,
    Wystarczy że jakiś wężyk podciśnienia gdzieś się poluzował na złączce i jest delikatny podsys i go nie będzie słychać, ale będzie się to objawiało delikatnym zubożeniem mieszanki i wtedy też PCM będzie ciut wysłużał korektę.

    ---------- Post added at 08:26 ---------- Previous post was at 08:25 ----------

    Może pompka paliwa ciut słabawa i za mało daje paliwa, albo filtr paliwa się ciut przykitował.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Na podtlenek LPG :)
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez ZonExE Zobacz posta
    przy takiej ubogości na bp to powinno chyba wywalać chociaż zapłon a nie generować 176 KM na hamowni.
    Problemy to się zaczynają przy korektach powyżej +20 a dopiero przy +25 wywala błędy.
    Idealna korekta jest w okolicach zera, albo bardzo mało silników się w tych okolicach trzyma, najczęściej korekty są w przedziale 8-12.
    16 to jeszcze nie jest powód do jakiegoś mocnego martwienia się, ale skoro wcześniej miałeś odczuwalnie niższe, to coś albo się delikatnie nawywijało, albo może silnik wszedł na taki etap że potrzebuje więcej paliwa i stąd PCM wydłuża korekty.

    A przepływomierz czyściłeś może? bo możliwe że brudny i będzie miał wpływ na wysokość korekt.

    ---------- Post added at 08:25 ---------- Previous post was at 08:24 ----------

    Cytat Zamieszczone przez ZonExE Zobacz posta
    Którendy jeszcze mogło by sie dostawać lewe powietrze?? brak syku,
    Wystarczy że jakiś wężyk podciśnienia gdzieś się poluzował na złączce i jest delikatny podsys i go nie będzie słychać, ale będzie się to objawiało delikatnym zubożeniem mieszanki i wtedy też PCM będzie ciut wysłużał korektę.

    ---------- Post added at 08:26 ---------- Previous post was at 08:25 ----------

    Może pompka paliwa ciut słabawa i za mało daje paliwa, albo filtr paliwa się ciut przykitował.
    Przepływomierza jeszcze nie czyściłem, ale zrobię to dziś.
    Po kupnie korekty bardzo długo były na granicy 2-3 % na obu bankach.
    Co do wężyków podciśnienia to chyba jedyne to odpowietrzenie skrzyni korbowej i odpowietrzenie baku, oczywiście plus te 7 które gazownicy mi dodali.

    Co do filtra paliwa to nowy i brak poprawy, jedynie pomyślałem sobie ze od jazdy na samym LPG mogły mi się pozaklejać wtryski bp wiec zatankowałem do pełna i dolałem środek do czyszczenia wtryskiwaczy. W razie czego mam myjkę ultra dźwiękową to mogę je tak wpakować.

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ZonExE Zobacz posta
    W razie czego mam myjkę ultra dźwiękową to mogę je tak wpakować.
    Wtryski w fałkach są praktycznie nie do zajechania, jak nawet osiadł nagar to środki czyszczące dodawane do beny dobrze sobie radzą.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkII] Wskażnik benzyny problem- szaleje
    By rosiaktotti in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-08-2013, 11:41
  2. [Zetec] Cieknący BAK, wyciek benzyny, problem z uszczelką
    By bombel198 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-04-2013, 23:07
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 22:12
  4. Plama benzyny
    By Crump in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-02-2008, 13:33
  5. zapach benzyny
    By w377 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-09-2005, 14:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów