+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 179 KM
    Od
    10 Sep 2017
    Mieszka w
    Gliwice

    Zakup MK3 2.0 145KM - Pytania laika :)

    Witam,
    Przy okazji pierwszego postu chciałbym się przywitać ze wszystkimi Od dłuższego czasu poszukuje MK3 po lifcie z silnikiem 2.0 benzyna. Sporo osób go poleca, ale również część odradza. Znalazłem po blisku ciekawą sztukę, ale jako, że osoba z którą go oglądałem nie miała styczności z tym modelem zbytnio to mamy kilka wątpliwości, głównie co do lakieru. Kolor mondeusza do ink blue, przejdźmy do pytań (te same zadawałem na jednej z grup na FB, oczywiście odpowiedzi było sporo, ale warto zasięgnąć porad w największej liczbie miejsc).

    1. Malowanie pod zawiasami tylnych drzwi, patrząc od góry na górny zawias przy otwartych przednich drzwiach widać że pod nim jest jaśniejsza farba, jest to idealne i z obu stron, trochę to dziwne, ale może TTTM (ten typ tak ma).


    2. Pod maską, na ścianie grodziowej, za kielichem, w sumie bardziej w podszybiu w lewej strony rogi wymalowane gumą, to akurat nic dziwnego, ale nie jest w kolorze (na przykładowy zdjęciu pokazałem o co chodzi),
    Przy okazji. (zdjęcie przykładowe, nie zrobiłem zdjęcia faktycznie tej sztuki)


    i przy okazji inne rzeczy które zauważyliśmy
    3. Przednia szyba 2007 reszta 2005, widać od razu ze wymiana bo brzydko wygląda podstawa lusterka (taki jakby żel/klej), do tego nie dojdziemy dlaczego (kamień, problem z grzanie, itp)
    4. Popękana podstawa anteny - niestety z Navi, można podmienić na zwykłą ? bo cena z navi kosmiczna...
    5. pięknięty lewy halogen...
    6. nie otwierają sie drzwi pasażera od zewnątrz - to już znalazłem odpowiedni temat, regulacja/naprostowanie cięgna - dzięki B. za google i fora mondeo/ford
    7. zderzak tył malowany, przód chyba też + parę drobnych wgniotek parkingowych

    Szkoda że nie porobiłem zdjęć, byłoby prościej wytłumaczyć

    btw. jest na forum ktoś, kto po vinie jest w stanie sprawdzić historię serwisową w aso ? Ford z holandii, niby 220tyś przebieg oryginalny, z książkami serwisowymi, wydrukami... ale nie takie rzeczy można dorobic

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar veg
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    29 Jan 2007
    Mieszka w
    Lublin
    1. Jeśli jest to po obydwu stronach to widocznie tak ma być. Sprawdź miernikiem jakie są wartości.
    2. Mogła to byćakcja serwisowa albo samodzielna - często masa uszczelniająca w tamtym miejscu się odkleja i woda wlewa się do środka samochodu.
    3. Tak jak piszesz, kamień, awaria grzania. Trzeba by sprawdzić czy w ogóle działa grzanie - to podstawa.
    4. Popytaj na fb, tutaj, fcp. Może ktoś ma.
    5. Są tanie i to nie jest problem.
    6. Uważaj przy demontażu bo łatwo można połamać cięgna od zabezpieczenia zamka.
    7. Jak na tyle latek i przebieg to i tak mało przygód.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 179 KM
    Od
    10 Sep 2017
    Mieszka w
    Gliwice
    1. tak, po obu stronach identycznie i idealnie, dla mnie to tez wygląda na fabryke (troche bzdura, malowanie z założonymi zawiasami? dlatego tez nam to podpadło),
    2. wyglada w sumie jak oryginał, może podjade tam jeszcze i porobie zdjęcia jak obsługa pozwoli,
    3. tylko jak to sprawdzic jak nie ma mrozu, jak zaparowac szybe bo na dotyk reki raczej nie wyczuje tego grzania,
    4/5 faktycznie allegro, szroty, znajdzie sie cos, to nie priorytet,
    6. dzieki za rade
    7. oby to byly tylko te, które widać :P

    dzięki za odp.

  5. #4
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 179 KM
    Od
    10 Sep 2017
    Mieszka w
    Gliwice
    Panowie, warto zrezygnować z parktronika, navi+zmieniarka (w sumie to chyba i tak bym wymienił radio na inne) i pół skóry na rzecz ESP, lepszy rocznik (2007, 2gi lift?)

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar veg
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    29 Jan 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Navi można sobie darować jednak parktronik i wygodne fotele warto mieć. Chyba, że w drugim polifcie dokupisz te dwie opcje i sam je założysz

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Ja osobiście wolałbym ESP - w zimie świetna sprawa. Navi i tak słabiutka.

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar veg
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    29 Jan 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Dokładnie, bierz golasa z ESP a resztę dołożysz

  9. #8
    Komisarz Awatar logos11
    Imię
    Adam
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    mondeo zombi MKIII 3.0 V6 2004 FL
    Od
    25 Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    @Ryrzy
    Na 2 zdjęciu masz cały przód od przedlifta. Przedlift produkowany do maja 2003 roku. A Ty piszesz o 2005 roku?
    Ostatnio edytowane przez logos11 ; 20-09-2017 o 12:05
    Pierwsze MKI 1.8TD 90KM (1996) zombi, drugie MKIII 2.0TDCi 115KM (2004) zombi, trzecie MKIII 2.0HE+LPG 145km (2003 FL) Mondeo zombi.....Jest czwarte........... Mondeo (2005) MKIII 3.0 V6 zombi....

  10. #9
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 179 KM
    Od
    10 Sep 2017
    Mieszka w
    Gliwice
    zacytuje sam siebie:

    "(na przykładowy zdjęciu pokazałem o co chodzi),"

  11. #10
    Komisarz Awatar logos11
    Imię
    Adam
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    mondeo zombi MKIII 3.0 V6 2004 FL
    Od
    25 Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Sorki Ryrzy, nie doczytałem. Ja mam Ink Blue. Zerknę z ciekawości na pkt 1
    Ostatnio edytowane przez logos11 ; 20-09-2017 o 12:17
    Pierwsze MKI 1.8TD 90KM (1996) zombi, drugie MKIII 2.0TDCi 115KM (2004) zombi, trzecie MKIII 2.0HE+LPG 145km (2003 FL) Mondeo zombi.....Jest czwarte........... Mondeo (2005) MKIII 3.0 V6 zombi....

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-02-2016, 19:22
  2. [Zetec] pytania laika - ustawianie luzu zaworow w 2.0 benzyna, jaki silnik.
    By stary1981 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 19:58
  3. [MkIII] Ksenon - pytania laika
    By Norbas in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 11:20
  4. [All] Wygłuszanie matami -pytania laika
    By smyku in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-06-2010, 02:28
  5. Dwa pytania od laika.
    By QBA_NS in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-05-2007, 09:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów