+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    17 Apr 2017
    Mieszka w
    Świebodzin

    Kod usterki P244C

    Dzień dobry.
    Mam pytanie co do kodu P244C regeneracja filtr cząstek stałych diesel blok 1 -temperatura spalin za niska. Może mieliście kiedyś styczność z tym błędem bezpiecznik od świecy żarowej F6 sprawdziłem jest ok co dalej nie mam pojęcia .Czy jest możliwość bardziej konkretniejszej diagnozy poprzez program diagnostyczny ,wymienić w ciemno tą świece dogrzewającą chyba nie jest dobrym pomysłem.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Świeczkę to można omomiarką sprawdzić, no i przepatrzeć czy się kabelki/kostka nie skotłowała.
    A ten błąd to Ci tak z czapki wyskoczył? czy podczas aktywacji procedury wypalania?
    Próbowałeś na autostradzie pogonić auto aby zobaczyć czy zaskoczy wypalanie?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    17 Apr 2017
    Mieszka w
    Świebodzin
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Świeczkę to można omomiarką sprawdzić, no i przepatrzeć czy się kabelki/kostka nie skotłowała.
    A ten błąd to Ci tak z czapki wyskoczył? czy podczas aktywacji procedury wypalania?
    Próbowałeś na autostradzie pogonić auto aby zobaczyć czy zaskoczy wypalanie?
    To już drugi raz wywaliło wydaje mi się że wywaliło podczas procedury wypalania i pewnie została przerwana z braku odpowiedniej temperatury. Co do stanu kostki i przewodów dziś sprawdzę.Tak się zastanawiam czy ten zawór par paliwa dpf też trzeba wymienić czy ewentualnie wystarczy wymienić samą świeczkę? serwis zaleca wymianę całości .

  5. #4
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    17 Apr 2017
    Mieszka w
    Świebodzin
    IMG_20170912_190409.jpg

    Mam pytanie w jaki sposób zdemontować czarny przewód umiejscowiony w zaworze par paliwa ,świeczkę trzeba wykręcić a ten czarny nie mam pojęcia i jeszcze pytanie przed dpf znajduje jakby filterek -elektrozaworek nie mam pojęcia co to za ustrojstwo i od niego jest podłączenie do zaworu par.IMG_20170912_190338.jpg

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    17 Apr 2017
    Mieszka w
    Świebodzin
    Dzień dobry .
    Problem dalej nierozwiązany nadal co jakiś czas pojawia się błąd P244C .Świeca dogrzewająca wymieniona ,czujniki przy dpf sprawne sam dpf po czyszczeniu chem z wynikiem 498m3/h mechanik twierdzi że filtr do wymiany że to już jego pora na wymianę . Ja jestem tego zdania jeśli sam filtr jest juz drożny to niema sensu wymieniać na nowy sam już nie wiem brak pomysłów.

  7. #6
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Moje pytanie ile już wydałeś na naprawę ??
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    17 Apr 2017
    Mieszka w
    Świebodzin
    świeca żarowa 200 ,czyszczenie filtra 600 , 2x diagnostyka 600 . Lecz dziś przełom w sprawie błędu p244c postanowiłem jeszcze raz sprawdzić zawór par paliwa wyciągnąłem na zewnątrz wykręciłem świecę postanowiłem sprawdzić drożność i tu zdziwienie brak drożności więc chemia cienki drucik i mm po mm do przodu aż do udrożnienia w 100 procentach mam nadzieje że to było przyczyna .

  9. #8
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    17 Apr 2017
    Mieszka w
    Świebodzin
    Cytat Zamieszczone przez Bananas Zobacz posta
    świeca żarowa 200 ,czyszczenie filtra 600 , 2x diagnostyka 600 . Lecz dziś przełom w sprawie błędu p244c postanowiłem jeszcze raz sprawdzić zawór par paliwa wyciągnąłem na zewnątrz wykręciłem świecę postanowiłem sprawdzić drożność i tu zdziwienie brak drożności więc chemia cienki drucik i mm po mm do przodu aż do udrożnienia w 100 procentach mam nadzieje że to było przyczyna .
    Prawdopodobnie problem błędu P244C rozwiązany tak jak obstawiałem przyczyna był niedrożny wtrysk paliwa do dolotu po skasowaniu błędu i przejechaniu kilku km nastąpiła regeneracja filtra chwilowe spalanie 19-2.0 . A tak na marginesie nie jest potrzebna autostrada by uruchomić niezakończony proces regeneracji filtra ja jechałem około 60 km/h i bez problemu się regeneracja uaktywniła. Dziękuje za pomoc.

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Titanium X, czarna perła
    Od
    23 Nov 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez Bananas Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Bananas Zobacz posta
    świeca żarowa 200 ,czyszczenie filtra 600 , 2x diagnostyka 600 . Lecz dziś przełom w sprawie błędu p244c postanowiłem jeszcze raz sprawdzić zawór par paliwa wyciągnąłem na zewnątrz wykręciłem świecę postanowiłem sprawdzić drożność i tu zdziwienie brak drożności więc chemia cienki drucik i mm po mm do przodu aż do udrożnienia w 100 procentach mam nadzieje że to było przyczyna .
    Prawdopodobnie problem błędu P244C rozwiązany tak jak obstawiałem przyczyna był niedrożny wtrysk paliwa do dolotu po skasowaniu błędu i przejechaniu kilku km nastąpiła regeneracja filtra chwilowe spalanie 19-2.0 . A tak na marginesie nie jest potrzebna autostrada by uruchomić niezakończony proces regeneracji filtra ja jechałem około 60 km/h i bez problemu się regeneracja uaktywniła. Dziękuje za pomoc.

    I to była przyczyna na 100% ?? Błąd już nie powrócił??
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [MkIII] benzyna usterki
    By Jareczek1980 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 13-03-2011, 14:16
  2. Dwie usterki
    By mibi in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-02-2007, 23:51
  3. [MkI] Usterki po kupnie
    By sieju1 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-02-2007, 16:25
  4. usterki komputera
    By luck in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-07-2005, 09:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów