+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    13 Sep 2017
    Mieszka w
    Łuków

    Problem przy odpalaniu

    witam!
    Posiadam Mondeo mk3 z 2004r z silnikiem 2.0 TDCI. Przy odpalaniu auta na zimnym silniku(po całej nocy) auto pracuje na 3 cylindrach przez kilka sekund, lekko dymi, smierdzi troche jakims olejem i zaskauje na 4 cylindry i pracuje normalnie. dodam ze wtryskiwacze były czyszczone i w jednym była wymieniona końcówka z zaworkiem. Czy wie ktoś co mogło sie popsuć? jak autko pracuje na 3 cylindrach świeci się kontrolka ładowania i ma prawie 900/obr. nie ma żadnego check engine. Pomoże ktoś?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Radosław88 Zobacz posta
    witam!
    Posiadam Mondeo mk3 z 2004r z silnikiem 2.0 TDCI. Przy odpalaniu auta na zimnym silniku(po całej nocy) auto pracuje na 3 cylindrach przez kilka sekund, lekko dymi, smierdzi troche jakims olejem i zaskauje na 4 cylindry i pracuje normalnie. dodam ze wtryskiwacze były czyszczone i w jednym była wymieniona końcówka z zaworkiem. Czy wie ktoś co mogło sie popsuć? jak autko pracuje na 3 cylindrach świeci się kontrolka ładowania i ma prawie 900/obr. nie ma żadnego check engine. Pomoże ktoś?
    albo wtryski albo alternator

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Podłącz go pod kompa rano i zobacz co się dzieje

  5. #4
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    13 Sep 2017
    Mieszka w
    Łuków
    wtryski tak jak pisałem były czyszczone. Komputer nie pokazuje błedów, na ciepłym silniku odpala normalnie, może akumulator jest troche słaby bo dawno żadnej trasy nie robiłem a posiadam mondka od 3,5 roku i nie był wymieniany. Ktoś mi mówił że może to być czujnik temperatury lub świece żarowe

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Wyczyścić to można buty z błota - to tylko wyciąganie kasy . Zastosuj się do rady jw. sprawdź akumulator i alternator . Wymiana jednego elementu w jednym wtryskiwaczu zmienia ciśnienia paliwa na pozostałych i takim sposobem naprawy po jednym wydasz więcej kasy niż gdybyś naprawił 4 szt. Dlaczego przepisy dot. np. ogumienia nakazują aby na jednej osi były opony o tym samym bieżniku ? ( pytanie nie wymagające odpowiedzi )
    Ostatnio edytowane przez CODY_21 ; 17-09-2017 o 08:54

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    13 Sep 2017
    Mieszka w
    Łuków
    człowiek, który czyścił te wtryski znalazł opiłki z pompy. 3 czyscił jeden regenerował. akumulator chce sprawdzic ale nie mam miernika.

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Jak znalazł opiłki to regeneracja samych wtrysków nic nie da tu trzeba kompleksową regenerację całego układu paliwowego TDCi

  9. #8
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    13 Sep 2017
    Mieszka w
    Łuków
    z tym się zgodzę bo na zimnym siniku koło 1500/obr coś czasem zatrzeszczy, ale dolewam często do baku R3 Fuel i bardzo pomaga

  10. #9
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    13 Sep 2017
    Mieszka w
    Łuków
    wracając do tematu okazało się że wężyki powrotu które wchodzą na spinki do wtryskiwaczy poluzowały się i do paliwa dostawało się powietrze.

  11. #10
    Zielony listek Awatar zippy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCi 115km FL 2003
    Od
    23 May 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Przez wężyki powrotu, powietrze nie ma prawa się dostawać, nawet jak je całkiem odepniesz. Co innego luźna rurka od wtrysku.
    Co do opiłków to przygotuj sobie kilka tyś. na regenerację układu. W niedługim czasie pojawi się sławna migająca sprężynka.
    Ostatnio edytowane przez zippy ; 24-11-2017 o 23:50

  12. #11
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Radosław88 Zobacz posta
    pracuje na 3 cylindrach świeci się kontrolka ładowania i ma prawie 900/ob
    Przy takich obrotach nie ma prawa.....
    Sprawdź układ ładowania.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  13. #12
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    13 Sep 2017
    Mieszka w
    Łuków
    po złapaniu tych spinek na opaski zaciskające wszystkie problemy ustały. zobaczymy co dalej bedzie

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    29 Sep 2015
    Mieszka w
    poznan
    przy nieszczelnych przelewach układ się zapowietrza. nie ma w tym nic niezwykłego. druciarstwa jednak nie toleruję.

  15. #14
    Zielony listek Awatar zippy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCi 115km FL 2003
    Od
    23 May 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Weżyki przelewowe są wpięte bezpośrednio w zaworek przelewowy wtrysku (jednokierunkowy) i nie może się układ zapowietrzać. Najlepszym dowodem na to jest wykonanie próby przelewowej (w każdym z trzech aut robiłem). Do takiej próby odpinasz przelewy i wkładasz je do zewnętrznych pojemników. Układ się przy takiej próbie nie zapowieteza a przy nieszczelnym połączeniu tak? Gdzie tu logika? Ja już nikogo nie będę przekonywał. Dla mnie logika poparta własnym doświadczeniem wystarcza aby sobie wyjaśnić zasady na jakich funkcjonują przelewy w TDCI.
    Pozdrawiam

  16. #15
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez zippy Zobacz posta
    Weżyki przelewowe są wpięte bezpośrednio w zaworek przelewowy wtrysku (jednokierunkowy) i nie może się układ zapowietrzać. Najlepszym dowodem na to jest wykonanie próby przelewowej (w każdym z trzech aut robiłem). Do takiej próby odpinasz przelewy i wkładasz je do zewnętrznych pojemników. Układ się przy takiej próbie nie zapowieteza a przy nieszczelnym połączeniu tak? Gdzie tu logika? Ja już nikogo nie będę przekonywał. Dla mnie logika poparta własnym doświadczeniem wystarcza aby sobie wyjaśnić zasady na jakich funkcjonują przelewy w TDCI.
    Pozdrawiam
    Oj mało jeszcze kolego wiesz. Ty zrobiłeś kilka ja spokojnie w setkach przez ostanie 7-8 lat, spojżeć trzeba na schemat przewodów paliwowych, jak pompa jest [ciach] to przy wysokich obrotach i dużych przelewach układ może się zapowietrzać przez rurki przelewowe a to dlatego ze są połączone do przewodu powrotnego z pompy który częściowo zasila filtr paliwa...
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 26-11-2017 o 17:30 Powód: wulg

  17. #16
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Miałem podobny przypadek w omega b 2.0 TD R6 - sparciałe wężyki przelewu/powrotu z wtryskiwaczy spowodowały wyłączenie silnika w czasie jazdy , jak dłużej kręciłem rozrusznikiem to silnik zaczynał łapać ale nie dał się uruchomić .Wężyki były ukryte po osłoną i trochę mi zeszło nim to odkryłem . Po wymianie wężyków silnik w końcu zapalił i jak ręką odjął . Wężyki były tylko "zapocone" .

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Problem przy odpalaniu MK3 2.0 TDDI
    By MondeoTDDI in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 17-01-2017, 19:39
  2. [MkIII] Problem przy odpalaniu - rozrusznik?
    By cichyp in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-07-2011, 17:16
  3. [TDDi MKIII] Problem przy odpalaniu mk3
    By Colorado30 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-11-2010, 21:17
  4. [MkIII] Problem z prądem przy odpalaniu?
    By lukaswer1983 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2010, 20:31
  5. [MkI] Problem przy odpalaniu
    By marek21 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2006, 15:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów