+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imię
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/Myślibórz

    Obejmy gumy stabilizatora tył .

    Witam kolegów .Postanowiłem nieco doinwestować mondka .Wymieniłem nieco rzeczy w zawieszeniu i nadeszła kolej na gumy stabilizatora z tyłu .I zaczęła się wojna .Śruby zapiekły się na amen .Po długiej walce udało się je odkręcić .Tyle że nie udało się ocalić obejm .I tu właśnie zaczęły się schody .Na all kupiłem nowy komplet obejm Na tył .Przysłali na przód .Kupiłem jeszcze raz inne i też nie pasują .Okazało się że są dwa typy .Na gumę 16 mm ( i takie mam ) oraz na 18 czy 19 mm .Tak jak gumy są bardzo ładnie rozpisane i nie można się pomylić .Tak na obejmach piszą że na tył i nic więcej .I tu bym prosił o pomoc : albo o numer katalogowy obejm na gumę 16 mm tył , albo może ktoś ma na zbyciu , albo da namiar na sklep gdzie są i to będą właśnie te . Uzupełnię tylko że przekopałem sklepy (Ponad 10 ) i albo nie ma w ogóle , albo są na tył .Nie wiadomo jaki

    Z góry dziękuję .
    Ostatnio edytowane przez exter121 ; 22-09-2017 o 21:22
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Na tej stronie:
    https://ford.sklep.pl/product-pol-14...o-1043726.html
    podają, że obejma jest taka sama do obydwu tulei. Podają również do jakich numerów tulei pasuje obejma. Napisz do nich maila czy to będzie pasowało, odpowiadają dość szybko. Kiedyś nawet robili mi wycenę części, których nie mieli w ofercie.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imię
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/Myślibórz
    Cytat Zamieszczone przez uro2 Zobacz posta
    Na tej stronie:
    https://ford.sklep.pl/product-pol-14...o-1043726.html
    podają, że obejma jest taka sama do obydwu tulei. Podają również do jakich numerów tulei pasuje obejma. Napisz do nich maila czy to będzie pasowało, odpowiadają dość szybko. Kiedyś nawet robili mi wycenę części, których nie mieli w ofercie.
    Dziękuję za podpowiedź .Okazała się celna .Tyle że nie dosłownie .

    Ja byłem w tym sklepie wcześniej i widziałem tą tuleję i czytałem jej opis .Tyle że ona nie pasuje do kombi .Dlatego że moja obejma wygląda tak samo jak do przodu czyli ma dwa otwory mocujące na śruby .Gdybym nie dostał ori bym je kupił i przerobił .Ale zdecydowałem się na inne rozwiązanie .Otóż niedokładnie przeczytałem Twój post i nie użyłem linku .Ale utkwiło mi w głowie że obejmy pasują do obu rozmiarów .Dzień wcześniej kupiłem na szrocie dwie ori obejmy na 18 mm .One nie pasowały na śruby , ale po przeczytaniu że powinny pasować .obejrzałem je dokładniej .Brakowało 1,5 mm .Pewnie dlatego że były z demobilu .Leciutkie stuknięcie młotkiem pomogło .Da się je żałożyć .I to otwiera nowe możliwości .Albo podmienić stabilizator na 18 mm od innego auta - pewnie będzie p&p , albo dam podkładkę gumową ok 5 mm pod ori poduszki ( 16 ) wtedy dociśnie mniejszą tulejkę do obejmy , albo spróbuję "przetulejować " gumy 18-tki na 16 tki .Np kawałkiem gumy do reduktora LPG 16 mm .Przy moich przebiegach na dwa lata wystarczy .Tak więc problem dał się rozwiązać .

    Dodatkowo podziękowania dla @Basquenz za przydatne linki .
    Ostatnio edytowane przez exter121 ; 24-09-2017 o 15:54
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

Podobne wątki

  1. [MkI] Stabilizator tył - gumy,obejmy i łaczniki
    By andrzej1963 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-08-2010, 17:27
  2. [MkII] Odkręcenie obejmy przy gumach stabilizatora przód
    By radekf111 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-01-2008, 09:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów