+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    wstawiam foty lewej piasty przed i po czyszczeniu
    1.jpg2.jpg
    dodatkowo zauważyłem że jedna z prowadnic nie chce się wysunąć (górna, chyba ta z gumą), będę musiał znów to zdemontować i zobaczyć co się tam dzieje :/
    Ostatnio edytowane przez mar1986 ; 08-10-2017 o 23:16

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    dodatkowo zauważyłem że jedna z prowadnic nie chce się wysunąć (górna, chyba ta z gumą), będę musiał znów to zdemontować i zobaczyć co się tam dzieje :/
    Pisałeś chyba, że przycinałeś gumkę a to błąd. BO pewnie się zsunęła i zaklinowała między tulejką a otworem. NIe obędzie się raczej bez użycia siły i założenia nowej gumki.

  4. #43
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    dodatkowo zauważyłem że jedna z prowadnic nie chce się wysunąć (górna, chyba ta z gumą), będę musiał znów to zdemontować i zobaczyć co się tam dzieje :/
    Pisałeś chyba, że przycinałeś gumkę a to błąd. BO pewnie się zsunęła i zaklinowała między tulejką a otworem. NIe obędzie się raczej bez użycia siły i założenia nowej gumki.
    dzisiaj to robiłem,
    zaklinowała się prowadnica po stronie koła gdzie gumka była cała, nieścinana
    rozkręciłem, wyciągnąłem jarzmo(chyba tak to się nazywa)
    no i miałem ogromny problem by wyciągnąć te prowadnice, tak siedziała, siłowałem się, siłowałem z godzinę, aż wkońcu użyłem dźwigni i jakoś poszło, za chiny nie chciało wleźć tam ponownie z gumą, weszło dopiero jak przeciąłem gumkę na pół,
    dlaczego się zaklinowało nie wiem, zastanawiałem się, może smar jakiś kiepski, może smar spowodował że gumka spęczniała, może zmywacz do hamulców spowodował że z gumką się coś stało, a może poprostu była już zużyta, ze starości, wkońcu ma już 13 lat
    przeciołem gumke, oczyściłem prowadnice i otwór zmywaczem do hamulców, posmarowałem ponownie smarem, skręciłem, przykręcam zacisk, dokręcam śrubę i ukręciłem jej łeb, tej śrubie która wchodzi w prowadnicę
    była prawie 17 godzina, zaraz ciemno, zimno, auto na działce z dala od miasta ... a tu śruba poszła, została w otworze od prowadnicy ... niezłego miałem stresa
    mało tego, ukręciła się akurat w tej dolnej prowadnicy gdzie jest ta nieszczęsna gumka, w tej samej prowadnicy która się wcześniej zaklinowała ....

    naszczęście sklep był jeszcze czynny i mieli takie zestawy naprawcze, ale od innych zacisków, innych aut
    gumka osłaniająca prowadnicę nie pasowała do naszego zacisku, ale prowadnica pasowała
    wwięc założyłem nową tą jedną nieszczęsną prowadnicę, zupełnie nowa gumka na prowadnicy, weszło elegancko

    co do tej prowadnicy ze ściętą gumką, to nie oglądałem tego koła, nie zdejmowałem, ale kiedy z ciekawości skontroluje czy wszystko tam jest ok, myślę że tam będzie ok, gumka mimo że mały kawałek, ale dość stabilnie siedziała na prowadnicy
    tylko muszę wszystko odkręcać, znaczy zacisk ściągać, odkręcać by sprawdzić jak te prowadnice chodzą :/ a nie lubie już tam kręcić, a teraz gdy mi się ta śruba ukręciła to będę miał dodatkowego stresa
    dodatkowo prowadnica przesuwa się o części milimetra, więc ... tak minimalny ruch to prawie jak żaden,

    też się zastanawiam czy można tę prowadnicę z gumką zastąpić prowadnicą zupełnie bez gumki, móc mozna, pytanie jaką funkcję tam spełnia ta gumka
    w każdym razie z kawałkiem gumki prowadnica jest dużo stabilniejsza niż gdy zupełnie tę gumkę usuniemy i zostawimy pustą wnekę po gumce na prowadnicy
    Ostatnio edytowane przez mar1986 ; 10-10-2017 o 01:56

  5. #44
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Kolego, ściągnij te zaciski całkowicie, postaw na stół i zrób jak należy z nowym zestawem naprawczym i nowymi śrubami. Koszta śmieszne a to chyba chodzi o bezpieczeństwo Twoje i innych na drodze.
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

  6. #45
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    ford mondeo 03' 2.0tdci
    Od
    09 Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez polciuxxx Zobacz posta
    Kolego, ściągnij te zaciski całkowicie, postaw na stół i zrób jak należy z nowym zestawem naprawczym i nowymi śrubami. Koszta śmieszne a to chyba chodzi o bezpieczeństwo Twoje i innych na drodze.
    Zgadzam się w 100%.Weź to rozbierz,kup zestawy naprawcze i zrób te hamulce raz a porządnie i będzie spokój.Później będzie zdziwienie jak auto bokiem stanie podczas hamowania.Lepiej jak auto jeden dzień postoi bez hamulcy niż jak poskładasz je z różnych części.

  7. #46
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    ejj,
    no przecie w tym prawym wczorajszym kole ta jedna prowadnica z gumką została wymieniona na nową, druga działa "chodzi" idealnie, więc drugiej, tej bez gumki nie ruszałem, wszystko szczelnie, tworzy się nawet fajne podciśnienie w gumce osłaniającej prowadnice oznaką szczelności, więc nie widzę co bym tutaj miał jeszcze poprawiać, zmieniać :P

    co do koła lewego, to nie sprawdzałem tego, nie kontrolowałem, ale niema oznak by coś źle działało, ale od biedy można prowadnice nowe dać szczególnie tą z gumką, choć w przypadku tych bez gumek nowa zupełnie niczym się nie różni od tej starej i jestem pewny że te bez gumek działają na 100% idealnie,

    a podpytywałem Was jaką funkcję ta gumka spełnia ? w dolnej prowadnicy jest, w górnej jej nie ma, napewno prowadnica z gumką chodzi ciężej niż na bez gumki, ale jaki jest cel że w tej jednej jest dana gumka :P ?

    i uważam ze te hamulce są zrobione porządnie, było czyszczone, przy wymianie tarcz prowadnice wyciągałem, czyściłem i smarowałem, osłony gumowe od tłoczków też są w nienagannym stanie, a czemu ta jedna prowadnica się zablokowała ... jakiś czynnik wpłynął na tę gumkę że może spęczniała czy co się tam jej zrobiło :P
    Ostatnio edytowane przez mar1986 ; 10-10-2017 o 13:34

  8. #47
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Oby z druga nie było to samo, a jej tez byłeś pewny.
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

  9. #48
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    może zmywacz do hamulców spowodował że z gumką się coś stało
    To to właśnie obstawiam... Generalnie guma nie lubi kontaktu z agresywną chemią.
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    prowadnice wyciągałem, czyściłem
    Czym czyściłeś? Najmocniejsze czym to można czyścić to raczej tylko benzyna ekstrakcyjna. Jeśli zmywaczem do hamulców to kiepsko. Zmywacz przeznaczony jest (chyba) tylko do tarcz hamulcowych (i klocków), a głównie do oczyszczania nowych tarcz z zabezpieczającej powłoki.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 10-10-2017 o 22:36

  10. #49
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    może zmywacz do hamulców spowodował że z gumką się coś stało
    To to właśnie obstawiam... Generalnie guma nie lubi kontaktu z agresywną chemią.
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    prowadnice wyciągałem, czyściłem
    Czym czyściłeś? Najmocniejsze czym to można czyścić to raczej tylko benzyna ekstrakcyjna. Jeśli zmywaczem do hamulców to kiepsko. Zmywacz przeznaczony jest (chyba) tylko do tarcz hamulcowych (i klocków), a głównie do oczyszczania nowych tarcz z zabezpieczającej powłoki.
    prowadnice wyciągałem, z grubsza najpierw ścierką, grubszy bród, potem psikam zmywaczem, zmywacz wypłukuje stary smar, dokładnie brud i wysycha odrazu nie pozostawiając po sobie śladu, potem cienka warstwa smaru i montuje,
    tam na tym zmywaczu raczej jest napisane że ogólnie do czyszczenia smarów itp. nie tylko hamulców, nie pamiętam czy coś było o gumie napisane, jutro wezmę butelkę i poczytam, ale raczej nie jest on super agresywny,

    tej nowej prowadnicy naszczęście nie czyściłem niczym(była czysta), tylko wyciągnąłem z pudełka, załoożyłem gumę, dałem smar i montaż,
    w każdym razie ta prowadniczka bez gumy a którą w ten sposób czyściłem i zamontowałem to działa świetnie w prawym kole(w tym prawym gdzie ta jedna prowadnica z gumą się zablokowała i w którym wstawiłem nową bo się śruba ukręciła - zresztą śruba była nowa z kompletu klocków textara i się ukręciła ...)

    a co do lewego koła gdzie gumka jest ucięta i jest założony tylko kawałek na prowadnicy to skontroluje to jak to chodzi, i tak będe to koło zdejmował bo posmaruje fertanem ślady korozji i wnętrza kielichów - zamówiłem zestaw naprawczy(gumy+prowadnice i śruby) na wszelki wypadek do tego lewego koła, ale jak prowadnice będą ładnie chodziły, to nie wiem czy coś tam będę wymieniał mimo że ta guma na prowadnicy jest tam ucięta, skrócona znacznie

    wogule to te gumy tlyko generują problemy, to one powodują że prowadnica może się zblokować,
    Ostatnio edytowane przez mar1986 ; 11-10-2017 o 01:00

  11. #50
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    Smar:
    http://k2.com.pl/produkty/k2-synthetic-grease
    "Nanieść cienką warstwę smaru na tylną stronę klocków hamulcowych, trzpienie, bolce oraz inne elementy układu." - powinien być ok na te prowadnice

    Zmywacz:
    https://centrobud.pl/kosmetyki-samoc...-tech-on-.html
    "Super skuteczny środek do czyszczenia elementów układu hamulcowego, powierzchnimetalowych części i narzędzi. Dzięki specjalnej recepturze, doskonale odtłuszcza, usuwa pył hamulcowy, olej, smar, kurz i inne naloty i osady z klocków, okładzin, szczęk i innych elementów układu hamulcowego. Nie pozostawia żadnych osadów. Redukuje piszczenie."
    "Zabezpieczyć elementy plastikowe, gumowe, silikonowe oraz powierzchnie lakierowane przed niepożądanym natryskiem preparatu"
    czyli to może oznaczać że może to wpływać na gumę, ale myślę że samą prowadnicę można tym czyścić chyba, tę gdzie niema gumy
    Ostatnio edytowane przez mar1986 ; 11-10-2017 o 20:33

Podobne wątki

  1. może wtryskiwacze a może nie?
    By dziurixon in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-07-2007, 07:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów