+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 123
  1. #21
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez piotr.krol Zobacz posta
    Jakie są szanse że uwzględnią mi reklamacje i wymienią na 4 nowe sztuki???, warto w ogóle walczyć z nimi???
    skoro przednia oś ok to nie masz podstaw do reklamacji.
    ale jest szansa że uznają 2 sztuki (na tylnią oś) o ile jest duża różnica w zużyciu.
    jak nie to wymienią jedną.
    albo powiedzą że gdzieś przywaliłeś i Twoja wina albo źle leżakowały itp.
    jak założysz na zimówki możesz próbować reklamować - tracisz tylko pieniądze na zdjęcie opony i wysyłke/dostarczenie i te koszta w razie pozytywnej reklamacji mogą zwrócić.
    zadzwon, przedstaw sprawę i się dowiedz.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Co prawda dziś rano jadąc do pracy i wracając do domu drżenie i bicie było mniejsze ale było... założyłem na tył zimówki i z tyłu jest malina z przodu prawie ok... wychodzi na to że tył tak dawał czadu że przenosiły się drgania na przód, pojeżdżę tak do niedzieli i zobaczę jak sytuacja się będzie miała i założę zimówki na przód i tak zostaną do wiosny... Zauważyłem też że z przodu lewa i prawa opona ma bardziej wytarte klocki zewnętrzne od wewnętrznych na bieżniku niż tylne opony


    I rozważam 2 opcje... jak uznają reklamacje i dadzą nową to kupie drugą nową żeby mieć 2 nowe na przód a stare przednie pójdą na tył... a jak nie uznają to kupuje 4 nowe innej firmy...
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 19-10-2017 o 20:47

  4. #23
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Dziś mokro ponuro i mglisto... wsiadłem w auto i przejażdżka i jest cacy i o dziwo przód nie bije... i nawet podczas hamowania 0 bicia na kierownicy i budzie... na wadliwej oponie podczas hamowania było tak że jak by ktoś nie wiedział to by pomyślał że mam 4 tarcze pokrzywione... w życiu bym nie pomyślał że jedna wadliwa opona z tyłu może tyle namieszać nawet z przodu.
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 20-10-2017 o 11:05

  5. #24
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez piotr.krol Zobacz posta
    Zauważyłem też że z przodu lewa i prawa opona ma bardziej wytarte klocki zewnętrzne od wewnętrznych na bieżniku niż tylne opony
    Tych opon nie wyreklamujesz bo ewidentnie przyczyna jest w zawieszeniu, najczęściej za to odpowiada zbyt duża zbieżność, zewnętrzna część opony ma chęć ciut szybciej się kręcić od wewnętrznej i stąd szybsze wycieranie zewnętrznej.

    Natomiast oponę z wybrzuszeniami można reklamować, szanse są 50/50 albo uznają wadę, albo odpowiedzą że krawężnik czy dziurę zaliczyłeś.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #25
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Jak wyważałem koła to sprawdziłem od razu geometrie za free i wyszło że jest bardzo dobrze i nie trzeba nic korygować... reklamować nie będę... albo te co mam z przodu dam na tył a na przód kupie takie same nowe jednakowe... dziś cały dzień jeździłem i jest ok

  7. #26
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez piotr.krol Zobacz posta
    od razu geometrie za free i wyszło że jest bardzo dobrze i nie trzeba nic korygować...
    Takie wycieranie opon jakie masz na 99% jest związane z niewłaściwą zbieżnością, 1% że problem w samym zawieszeniu, ale to mało prawdopodobne, bo jakby cięło od wewnątrz no to mógłby być jeszcze sworzeń wahacza ( a właściwie dwa skoro z obu stron by cięło) czy mocowanie makpersona, ale jak tnie od zewnątrz no to nie przychodzi mi do głowy usterka zawiechy która by za to odpowiadała oprócz właśnie zbyt dużej zbieżności.
    Jak tnie gumę no to trza znaleźć przyczynę bo zasadzisz nowe opony i Ci je też zetnie.
    A jak tnie oponę to i wyważenie też galopkiem się rozjeżdża.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 21-10-2017 o 12:47
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #27
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    w samochodach z napędem na przód ustawia się rozbieznosc

  9. #28
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Za miesiąc przegląd więc się okaże co i jak z zawieszeniem i ewentualnie podjadę do innego zakładu na sprawdzenie geometrii i ewentualnie regulacje... dziś tylne letnie założyłem na przód a przednie na tył... pojeżdżę z tydzień i zobaczę jak się auto będzie zachowywać...

  10. #29
    Niedzielny kierowca Awatar marcinmg1
    Opis
    Insignia ST BiTurbo 2013 195 KM, Suzuki SX4 120KM
    Od
    04 Aug 2010
    Mieszka w
    mazowieckie - okolice Płocka
    A zobacz z tyłu czy koła nie są ustawione tak /\, bo w mondeo tak często bywa.

  11. #30
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Cytat Zamieszczone przez marcinmg1 Zobacz posta
    A zobacz z tyłu czy koła nie są ustawione tak /\, bo w mondeo tak często bywa.
    Hmmm coś tam na pewno są pochylone... z tyłu opon nie drze w ogóle... opony jak nówki... auto ogólnie jedzie prosto jak się puści kierownicę...

    Kuzyn w Passacie B6 Kombi też ma te opony i mówi że nie jest z nich zadowolony bo są strasznie miękkie i szybko się bieżnik na nich zdziera po zewnętrznej na zakrętach....

  12. #31
    Kursant
    Model
    MKIII kombi 2005
    Silnik
    2.0 TDCI 130KM automat
    Od
    22 Apr 2014
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Kolego, z doświadczenia powiem bo kilkanaście aut w życiu miałem w tym ostatnio dwa mondziaki z rzędu i na nich przerobiłem ze dwadzieścia felg i dwadzieścia opon i nowych i używanych i rotując, wyważając, zmieniając, przerzucając, okręcając, i cokolwiek jeszcze można wymyślić - z powodu takiego jak Twój. A tylko dlatego że żal mi było wyrzucić na śmietnik dwóch fabrycznie nowych hankooków (jak to?! - nowe opony za tyle kasy mają bić?!). To były tylko podejrzenia które się sprawdziły ale teraz wiem że wyważanie to błahostka - nie ma wpływu na w miarę płynną jazdę, takie czarowania są nieistotne - przy dobrych oponach i felgach byle pierwsze lepsze wyważenie i auto jedzie gładko. Jest bicie - winna opona (opony). Ty masz to szczęście że zlokalizowałeś od razu jedną wadliwą - ja nie rozumiem po co się z nią męczyć?? Za te pieniądze co wydałeś na wulkanizatorów miałbyś już inną nową. Owszem może nawet więcej, może dwie a nawet cztery są wadliwe ale wadliwe są opony. Opony, opony, i jeszcze raz opony. Piasta tylko po wypadku lub nieznanej historii auta. Żadne krzywe hamulce (tylko przy hamowaniu) ani piasty ani felgi nie dadzą nigdy płynności nawet przez minutę jazdy. Taka zmienność i losowość "nastroju" - to tylko opony, opony, opony. Kropka. Opony.

  13. #32
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Cytat Zamieszczone przez wembur Zobacz posta
    ani piasty ani felgi nie dadzą nigdy płynności nawet przez minutę jazdy. Taka zmienność i losowość "nastroju" - to tylko opony, opony, opony. Kropka. Opony.
    Polać mu... i niech niektórzy myślą że zrobili biznes życia kupując na ceneo za 15 pln taniej niż na miejscu w hurtowni, gdzie minimalna ale minimalna szansa na reklamację jest. Bicia i ściągania nie udowodnisz ...


    Cały czas do przodu

  14. #33
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Ogólnie zawieszenie jest ok, auto jedzie prosto, nic nie stuka nic nie puka podczas jazdy, jedynie auto nie równo siada trochę na policjantach z tyłu ale to pewnie przez różnice w sprawności amortyzatorów bo lewy ma 7x% a prawy 6x% bynajmniej rok temu na przeglądzie tyle miały i odboje są pogniłe... z przodu oby dwa miały po 76%... łożyska wszystkie są ok, tarcze, klocki nowe wymieniane w czerwcu, 2 łączniki stabilizatora z tyłu wymienione bo jeden stukał, 27go listopada wypada następne badanie techniczne i się okaże wtedy czy są jakieś luzy których ja nie wyłapałem i ich nie słyszę, jak coś wyjdzie to od razu to robię ale lepiej żeby nie wyszło... chociaż podejrzewam że okaże się że amortyzatory tylne polecą do wymiany a razem z nimi odboje za jedną robotą, następnie ponowne sprawdzenie geometrii i ewentualna korekta ale w innym zakładzie zaufanym a nie tam gdzie sprawdzali za free... i na koniec na wiosnę wlecą 4 nowe opony ale jeszcze nie wiem jakie ale będą kupione w zakładzie wulkanizacyjnym a nie gdzieś z neta albo sklepie w mieście...

  15. #34
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Byłem na stacji diagnostycznej bo coś zaczęło od wczoraj wieczora pukać z tyłu z prawej podczas jazdy... 0 luzów... na koniec amorki i tak:

    - przedni lewy 74%
    - przedni prawy 75%
    - tylny lewy 75%
    - tylny prawy 57% i prawdopodobnie to on puka...

    Jakie amortyzatory kupić???, zależy mi na tym aby auto nie poszło po wymianie na nowe do góry albo w dół...
    Firma i numer katalogowy mile widziany.

    No i odboje tylne do wymiany przy okazji za jedną robotą...
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 23-10-2017 o 18:22

  16. #35
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Od samych amortyzatorów nie pójdzie ani w górę ani w dół. Jedynie od sprężyn.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  17. #36
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Włocławek
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Od samych amortyzatorów nie pójdzie ani w górę ani w dół. Jedynie od sprężyn.
    Zaskoczę Cię,ale istnieje taka możliwość,której doświadczyłem na własnym aucie,które po wymianie amorów z przodu poszło o jakiś centymetr-półtora w górę. Byłem tak tym zaskoczony,że pojechałem do mechanika (amory sam wymieniałem) z pytaniem co on na to,to powiedział że zdarzają się takie przypadki.

  18. #37
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    ale istnieje taka możliwość,której doświadczyłem na własnym aucie,które po wymianie amorów z przodu poszło o jakiś centymetr-półtora w górę.
    Bo spawacz w fabryce był na kacu i miskę pod sprężynę wspawał wyżej
    Amortyzator sam z siebie nie jest w stanie unieść auta.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  19. #38
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Włocławek
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Amortyzator sam z siebie nie jest w stanie unieść auta.
    Nie będę się spierał,bo już raz na żywo ten temat przerabiałem i jeszcze raz nie mam ochoty Dodam tylko,że amory były wymieniane z ori na ori i tym oto kończę temat

  20. #39
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    Nie będę się spierał,bo już raz na żywo ten temat przerabiałem i jeszcze raz nie mam ochoty
    Ale tu nie ma żadnego sporu, tylko chodzi o to aby ludzie nie otrzymywali niepoprawnych wiadomości
    Gdyby ciężar nadwozia opierał się na sztycy amortyzatora to po najechaniu kołem na jakąś nierówność amortyzator wybiłby dziurę w masce.
    Ciężar nadwozia opiera się na górnej części sprężyny, natomiast dolna część sprężyny opiera się na misce, i w zależności od położenia miski auto potrafi stać wyżej czy niżej (zakładając że wymieniamy sam amortyzator, bo przy wymianie sprężyny no to samo to że sprężyna jest nowa auto będzie wyżej stało)
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  21. #40
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Amortyzatory zamówione... wybrałem Sachsy , mechanik umówiony na 2go listopada i będzie wymieniał amortyzatory i odboje te co są w sprężynach..., też go pytałem o to czy auto pójdzie w górę albo w dół to powiedział że nie i nie zdarzyło mu się to nigdy. Mam nadzieje ze to tylko amortyzator puka a nie coś jeszcze... ale mechanik ma sprawdzić jeszcze cały tył dla pewności...
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 25-10-2017 o 08:58

Podobne wątki

  1. [ST220] st220 problem z dopasowaniem skrzyni 6 biegowej i problem z misa olejowa
    By andrzej6891 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-08-2017, 18:11
  2. [MkIII] Problem z ładowaniem , altek wymieniony,problem dalej tkwi!
    By wiciopmi12 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 21:56
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-02-2013, 21:07
  4. Problem z pradem....jak problem wiadomo Francuz...
    By KarolRS in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 23:24
  5. [MkII] Problem z hamulcem, duzy problem. Miękki pedał
    By szczota in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-09-2010, 17:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów