+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 123
  1. #41
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Amortyzatory już przyszły z bonusami , zapaszek, folia na dowód rejestracyjny i kuponik rabatowy -40zł na opony... (chyba czytają ten wątek haha )
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 26-10-2017 o 17:38

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Odboje zakupione, kolejne 76zł w plecy..., a stuki są jak na tych filmikach ale mniej słyszalne..., występują jak się mocniej pobuja autem...

    https://www.youtube.com/watch?v=nlMNX5nyHnI
    https://www.youtube.com/watch?v=7ok2Oj1U20Q
    https://www.youtube.com/watch?v=A2kOFBm9Ph8

    Na stacji diagnostycznej nic nie wykryli... czyżby amortyzator tak pukał???

  4. #43
    Niedzielny kierowca Awatar marcinmg1
    Opis
    Insignia ST BiTurbo 2013 195 KM, Suzuki SX4 120KM
    Od
    04 Aug 2010
    Mieszka w
    mazowieckie - okolice Płocka
    Przy bujaniu jak stuka to łącznik stabilizatora, wymieniłem i koniec stukania - ten plastikowy.

  5. #44
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Łączniki wymieniane w tym roku w wakacje

  6. #45
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez piotr.krol Zobacz posta
    Na stacji diagnostycznej nic nie wykryli
    Bo nie potrafią szukać, trza podjechać do rasowego mechaniora i niech brechą pomaca zawieszenie.

    U nas podobnie było, kilka razy opisywałem.
    Po zakupie mondka ewidentnie było czuć że coś nie OK w zawieszeniu, a że przegląd się kończył to na stacji poprosiłem żeby się gość przyłożył do obmacania/sprawdzenia zawiechy, przetrzepał i stwierdził że tylko gumka (za 15zł) na drążku stabilizatora. Podjechałem do zaprzyjaźnionego warsztatu chłopak wziął brechę w rękę przemacaliśmy zawiechę i... na same graty 1200zł poszło, w tym poduszka skrzyni.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #46
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Wróciłem do domu po pracy... żonę ładnie pięknie poprosiłem żeby pobujała autem mocniej i się okazało że znowu prawy łącznik stabilizatora puka na dolnym przegubie a wcześniej na górnym pukał... łączniki firmy Deckermann za 35zł/szt wytrzymały pół roku.... puka i go czuć w ręce jak się porządnie pobuja bo jak lekko to nie słychać i nie czuć... po poluzowaniu śruby w wahaczu i ponownym pobujaniu autem nawet lekko wali tak samo tylko głośniej...


    Prawa strona coś pechowa... jak kupiłem auto to coś pukało i się okazało że piasta i od razu klocki do wymiany bo z prawej żyletki z lewej pół na pół, potem właśnie padł prawy łącznik to wymieniłem dwa, teraz amortyzator i znowu łącznik...
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 30-10-2017 o 17:19

  8. #47
    Niedzielny kierowca Awatar marcinmg1
    Opis
    Insignia ST BiTurbo 2013 195 KM, Suzuki SX4 120KM
    Od
    04 Aug 2010
    Mieszka w
    mazowieckie - okolice Płocka
    A nie mówiłem, ja dałem 65 za LEMFÖRDERa i nie narzekam

  9. #48
    Kursant Awatar Michal220446
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MONDEO KOMBI zaślepiony EGR, INA na alternatorze
    Od
    20 Feb 2013
    Mieszka w
    Płock
    Cytat Zamieszczone przez marcinmg1 Zobacz posta
    A nie mówiłem, ja dałem 65 za LEMFÖRDERa i nie narzekam
    potwierdzam LEMFÖRDER robi robotę, pełny koszt wymiany całości tulei i łączników tył to z robocizna około 1000 zł narazie 3 lata spokoju

  10. #49
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Auto zrobione, odebrane i szok , prawy amortyzator masakra nie składa się do końca i w porównaniu z lewym różnica jakieś 5cm... i to właśnie to on walił, odboje wymienione..., wrażenia z jazdy pozytywne bo autem mniej buja, jest sztywniejsze, na policjantach równiutko siada i nie buja na boki, całe zawieszenie w aucie sprawdzone... do wymiany z przodu prawy łącznik stabilizatora bo puka... padł jakoś 3 dni temu i lewy bo ma porwaną gumę, co do poduszki skrzyni biegów to też można wymienić bo guma naderwana i za miękka i to ona powoduje raczej telepanie silnikiem podczas zmiany biegów, szarpaniem po wciśnięciu gazu na maxa i waleniu czasem przy gaszeniu... dwumas wg. mechanika ok. Jeżeli chodzi o dziwne odpalanie czasem tzn. telepie silnikiem przy 500obr/min i pali się kontrolka aku i brak reakcji na pedał gazu to stwierdził że trzeba wgrać nowy soft który to poprawia
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 02-11-2017 o 18:01

  11. #50
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    u kogo byłeś ?

  12. #51
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    u kogo byłeś ?
    A zgadnij ...

    ... oczywiście że u Fordzika

    edit:
    Ogólnie do wymiany przednie (lewy podarta guma a prawy puka) i tylne (lewy ok a prawy puka) łączniki i zawieszenie finito, potem poducha od skrzyni ale najpierw obadam ją osobiście dokładnie i jak będzie wolna gotówka to nowy soft...

    Co do opon... chyba odżałuję kasę i kupie nowe u wulkanizatora...
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 05-11-2017 o 19:01

  13. #52
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Z tego co widzę to metalowe łączniki występowały do 09.2002r a po tym roku plastikowe..., moje auto jest z 2005r i ma wymienione na metalowe Myle HD (Hevy Duty) przez poprzedniego właściciela i są już do wymiany a ich przebieg jest mi nie znany... jaka jest różnica między metalowymi a plastikowymi w wytrzymałości???, Montować będę firmowe łączniki i nie wiem czy mam patrzeć na materiał z którego są wykonane...

    Do wyboru mam na miejscu:
    Febi 114zł/2szt
    TRW 120zł/2szt
    Lemforder 120zł/2szt (na zamówienie)

    Ewentualnie w sklepie internetowym:
    Ruville 102zł/2szt z wysyłką, pytanie jak z jakością???
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 06-11-2017 o 11:55

  14. #53
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Łączniki kupione TRW metalowe za 110zł/2szt i już wymienione... 2,5h z posprzątaniem narządzi... śruba tylko jedna puściła a resztę potraktowałem boszką bo nie dało rady ich odkręcić i nawet odrdzewiacz penetrujący nie pomógł...

  15. #54
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Witam ponownie... minęło 2 tyg i nadszedł czas przeglądu więc się na niego udałem tam gdzie zawsze jeżdżę co roku, przegląd już po nowemu i wszystko cacy z małym ale... pan wjechał autem na ścieżkę i sprawdził hamulce, zbieżność i amortyzatory (tylne nowe sachs tylko 72 i 70%)... wysiada i się pyta a ten błąd silnika to od czego??? bo jak coś ze spalinami to może miec to wpływ na wynik badania technicznego, od razu ściema że pali się tak od roku odkąd autem szarpnęło straciło moc i się zapaliła kontrolka a ponowne odpalenie auta pomogło i do dziś spokój oprócz kontrolki.. a ten od razu do szuflady po interfejs a ja zonk... odczytał i wykazało błąd egr - za mały przepływ spalin po czym go skasował i kazał pogazować kilka razy i sprawdzał wzrokowo spliny, sprawdził czy kontrolka sie nie zapaliła ponownie i mówi że ok i żeby przeczyścić egr bo może zasyfiony i dlatego ten błąd... sprawdził resztę tj. oświetlenie, gaśnicę, trójkąt i apteczkę i podbił przegląd z NIEŚWIADOMOŚCIĄ ZAŚLEPIONEGO EGR'A... i całe szczęście że mam zrobioną dziurkę w zaślepce co powoduję błąd o małym przepływie spalin a nie o braku przepływu spalin przy pełnej zaślepce... bo by nie podbił przeglądu i wypisal kwita na 2 tyg na usunięcie usterki, do 2 tyg jak bym wrócił 20zł po 2 tyg już od nowa przegląd i 100'ka w plecy

    Ogólnie zawieszenie ok nic już nie stuka nic nie puka, amortyzatory ok, oświetlenie też ok... 99zł w plecy za przegląd i ubezpieczenie po drodze 644zł, rok temu 603zł więc 41zł w górę mi wzrosło ale tragedii nie ma...
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 22-11-2017 o 23:59

  16. #55
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Witam ponownie i ponownie z problemem bicia kół, tym razem felgi stalowe z zimowymi oponami michelin alpin 5, koła oddałem do renowacji do zakładu... piaskowanie i malowanie... odebrałem je już z założonymi gumami i wyważonymi, jeździło się elegancko prawie 2 miesiące... i nagle od paru dni telepie prawie tak samo jak na letnich, raz czuć przód a za chwile tył... raz czuć a raz nic w ogóle... przy hamowaniu 0 drgań i bicia...

    Byłem ostatnio na przeglądzie i zawieszenie igła... zrobione przed przeglądem tj. tylne amortyzatory z odbojami i z przodu łączniki stabilizatora... zauważyłem ostatnio że auto jak by miało tendencje do myszkowania na drodze przy wyższych prędkościach mimo że na przeglądzie procentowo zbieżność na rolkach wyszła ok wg diagnosty...

    Jeszcze nie byłem na wyważeniu jak coś...
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 23-12-2017 o 23:12

  17. #56
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    29 Sep 2015
    Mieszka w
    poznan
    jedź na wyważenie. to trochę skomplikowane, nie chce mi się nawijać o wyważaniu.
    wystarczy wiedzieć, że źle wyważone dynamicznie koło zachowuje się jak zósemkowane.
    mógł odpaść ciężarek, syf w oponie. mogła przesunąć się lub uszkodzić opona, felga...

  18. #57
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Mam trochę podobny problem. Czuję drgania na kierownicy najbardziej między 100-120km/h. Przy większej prędkości prawie nie czuć. Opony zimowe były wyważane 2 razy. Gdyby to był problem wyważenia na nawet ucieszyłbym się, bo przejścia kolegi piotr.krol powodują u mnie ciarki na plecach.

    Może ktoś polecić dobry zakład od kół w Warszawie? Czy jest ktoś, kto robi wyważanie kół na samochodzie?

    Inny problem jaki mam to drgania (właściwie lekkie rzucania) kabiną odczuwalne najbardziej przy 40-45km/h. Nie są równomierne, czasem co ok 1s, czasem rzadziej co 2-3s. Wrażenie jest takie jakby ktoś lekko popchnął z tyłu samochód w bok, z prawej na lewą stronę.
    Najgorsze, że pasażer tego nie wyczuwa. Wsadziłem kolegę za kierownicę, ale on też nic nie czuł.

  19. #58
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    29 Sep 2015
    Mieszka w
    poznan
    jak przy prędkości (a nie obrotach) i wykluczasz opony, to w pierwszej kolejności sprawdź felgi.

  20. #59
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Opon nie mogę być pewien na 100%. Nie są zupełnie nowe, ale też zdarza się, że nowe powodują problemy. Na oko nie da się tego ocenić. Jedyna nadzieja to jakiś dobry, doświadczony wulkanizator.
    Po Nowym Roku spróbuje z felgami. Ale jakby z nimi było coś nie tak (albo z oponami) to wyważenie wyszło by dobrze?

  21. #60
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Ja już letnie z 4-5x wyważałem... wyważone w zakładzie A, maszyna pokazuje 0 0 a podczas jazdy po 1-2 dniach drgało i telepotało raz przód raz tył a raz wcale... na maszynie w zakładzie B wychodziło że nie wyważone i braki od 5g do 35g i tak w kółko... 3 zakłady wyważały koła i kazdy sprawdzał felgi przy mnie i są proste i nawet ET było czyszczone szlifierką czołową ze specjalna miękką szczotką... opony nowe ponad roczne nagle po roku zaczęło minimalnie drgać i telepać aż w końcu się nasiliło do takiego stopnia że już mnie to zaczęło męczyć i tak się zaczęły cyrki... tarcze klocki nowe TRW wszystko dokładnie oczyszczone przy składaniu, zawieszenie 0 luzów, wymienione amortyzatory tylne z odbojami i z przodu łączniki... ciśnienie w oponach regularnie sprawdzane
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 28-12-2017 o 20:00

Podobne wątki

  1. [ST220] st220 problem z dopasowaniem skrzyni 6 biegowej i problem z misa olejowa
    By andrzej6891 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-08-2017, 18:11
  2. [MkIII] Problem z ładowaniem , altek wymieniony,problem dalej tkwi!
    By wiciopmi12 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 21:56
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-02-2013, 21:07
  4. Problem z pradem....jak problem wiadomo Francuz...
    By KarolRS in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 23:24
  5. [MkII] Problem z hamulcem, duzy problem. Miękki pedał
    By szczota in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-09-2010, 17:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów