+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 123
  1. #101
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Moją suwmiarką głębokości nie zmierzę, szerokość tak. Ale zmierzył wulkanizator i wyszło 7mm.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #102
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Kupiłem jedną nową, taką samą oponę, a wadliwą reklamowałem. Reklamacja została uznana. W grupie Continental gwarancja na wibracje jest do 2 lat od zakupu i do 25% zużycia. Mieściłem się jeszcze w tych warunkach.

  4. #103
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Z reguły hamulce używam delikatnie, ale ostatnio przejechałem się dość dynamicznie po krętych drogach i wyszło, że przód (chyba bardziej prawy) nadal bije przy hamowaniu. Czy to są krzywe tarcze czy jeszcze coś innego?
    Dodam, że na autostradzie jest jeszcze leciutkie drganie w zakresie 120-135km/h. Już miałem zrobić doważanie dynamiczne, ale na bicie przy hamowaniu chyba to nie pomoże.
    Ostatnio edytowane przez hans01 ; 01-07-2018 o 02:12

  5. #104
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    Czy to są krzywe tarcze czy jeszcze coś innego?
    Może być krzywa piasta, która krzywi tarcze...

  6. #105
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    Czy to są krzywe tarcze czy jeszcze coś innego?
    Może być krzywa piasta, która krzywi tarcze...
    Jak krzywa piasta to tarcza automatycznie też będzie krzywa, a jak piasta dobra to tylko tarcza krzywa?
    Czyli tarcza na pewno, a piasta może ale nie musi być krzywa.

    A gdzie dobrze zmierzę bicie - każdy porządny mechanik to zrobi czy tylko wyspecjalizowane zakłady? I czy da się zmierzyć odzielnie tarczę i piastę?

  7. #106
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Jeden mechanik nie zmierzy mi bicia, ale podpowiedział toczenie tarcz. Na czym to polega i czy to ma sens przy tarczach z przebiegiem ok. 30kkm?

  8. #107
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Toczenie ma sens gdy nie są mocno zwichrowane. A aby to sprawdzić trzeba...zmierzyć ich bicie. Toczenie tarcz ma większy sens jak chcemy pozbyć się rantu od klocka.
    W sumie nie jest ważny przebieg tarcz a ich grubość i to czy nie są spękane lub przegrzane/odbarwione.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 03-07-2018 o 18:22

  9. #108
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Rant jest minimalny, ale wyczuwalny paznakciem. Spękane to raczej nie są, odbarwione też nie, ale nie mam doświadczenia w ocenie na oko.

  10. #109
    Kursant
    Imię
    magtizVE
    Model
    MKIII
    Silnik
    magtiz
    Od
    09 Sep 2016
    Mieszka w
    Usa
    Tak sb czytam cały ten wątek i widzę, że te cholerne mdo chyba mają z założenia doprowadzać kierowcę do bólu głowy jeśli idzie o niezidentyfikowane wibracje.U siebie miałem podobnie. Niezliczone wyważania kół, zmiany opon i dziwne drgania. I teraz czytając, że dodatkowo pojawiły się jakieś wibracje przy hamowaniu widzę, że jest całkowicie jak u mnie. Tylko pytanie czy wibracje czuć np. na hamulcu? U mnie było szarpanie przodem, tyłem, bujanie, drżenie budy przy hamowaniu.Pomogła dopiero wymiana sworzni wachacza oraz drążków kierowniczych i końcówek. Nwm,które z tych dokładnie bo zrobiłem to za jednym razem ale większość-95% dolegliwości zginęła. Choć fakt pozostało dziwne drżenie jak samochód jest zimny ale to jakieś 2/3 km-coś się nagrzej i jest ok.

  11. #110
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tomciu1 Zobacz posta
    do chyba mają z założenia doprowadzać kierowcę do bólu głowy jeśli idzie o niezidentyfikowane wibracje.
    Jak każda inna marka problemem jest jedynie to żeby trafić na człowiek który zna się na zawieszeniu i potrafi diagnozować.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #111
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Cytat Zamieszczone przez tomciu1 Zobacz posta
    I teraz czytając, że dodatkowo pojawiły się jakieś wibracje przy hamowaniu widzę, że jest całkowicie jak u mnie. Tylko pytanie czy wibracje czuć np. na hamulcu?
    Tak, lekko czuć na pedale hamulca.
    Cytat Zamieszczone przez tomciu1 Zobacz posta
    te cholerne mdo chyba mają z założenia doprowadzać kierowcę do bólu głowy jeśli idzie o niezidentyfikowane wibracje
    Fakt, w żadnym innym samochodzie nie miałem tylu problemów z krzywymi felgami i bijącymi kołami. W Focusie też nie. Pomijam bijącą oponę, bo to nie wina samochodu.

  13. #112
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    To ja swoje trzy grosze dorzucę.
    Miałem już raz zwichrowane tarcze z przodu.
    Zamontowane nówki boscha, żadnego wpadania w kałuże na rozgrzanych itd.
    Po prostu któregoś dnia zaczęły bić. Nie traciłem czasu na toczenia itd choć tarczy było jeszcze dużo. Zmieniłem na nowe ATE Powerdisk i problem zniknął.
    Z mojego doświadczenia powiem że bicie nie zawsze jest od hamulców.
    Wystarczy mały test. Jeśli bicie jest przy hamowaniu na prostej ale nie ma przy hamowaniu w zakręcie to często winne jest zawieszenie które w zakręcie pracuje na innych naprężeniach.
    Jeśli bicie jest w obydwu przypadkach to winny ukłąd hamulcowy ( piasta, tarcza ... ) lub opona/niewyważenie.

  14. #113
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    A jeśli w czasie jazdy na wprost expresówką słabe bicie pojawia się gdy minimalnie poruszę kierownicą - tak aby tylko był minimalny nacisk na koła w jedną stronę, bez lub z minimalnym skręcaniem samochodu, - to co to jest?
    Jak minimalnie poruszę kierownicą w drugą stronę to ponownie jest spokój.

  15. #114
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Zainteresuj się oponami pod kątem ząbkowania ...

  16. #115
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Opony prawie nowe. Kilka razy wyważane, zrobiony test drogowy.

  17. #116
    Moderator MKP
    -PRND21-
    Awatar SteelRat
    Model
    03 Wagon by Kleber
    Silnik
    V6+
    Opis
    six gear pack
    Od
    12 Mar 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    Opony prawie nowe. Kilka razy wyważane, zrobiony test drogowy.
    Sprawdź u innego szpeca od kół, względnie udaj się tam, gdzie są w stanie doważyć na aucie, wtedy byś na bank koła i opony wykluczył.
    ДИРЕКТОР ИНТЕРНЕТА
    Muszę mieć auto, by móc pracować, muszę mieć pracę, by móc utrzymać auto.
    Się nie ścigam, się tylko śpieszę, bo muszę zatankować.

    Rycząca BeSTyja wypustu trzeciego - Kleber Edyszyn

    A PARAGON MASZ?
    Mondi Mark One GLX bZdetec...
    GHIA'ad Krwista Bestyja czyli Mark Zwei bzDuratec -PRND21- z kuchnią
    - było minęło.

  18. #117
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    U mnie problem pozostał... jakiś czas temu pomogło porządne przypalenie gumy ale nie na długo... jak były temp. około 20*C i więcej to problemu nie było... jak temperatura spada do około 20*C i niżej czuć bicie i wibracje... najlepsze jest to że jak je kupiłem jako nówki to przez rok było idealnie a po roku nagle zaczęły bić...

    Jeden z wulkanizatorów twierdzi że jak bym kupił Dębice to by pan wiedział dlaczego biją... a kupił pan Fulde i pan nie wie dlaczego biją... a biją dlatego że to takie same dziadostwo jak Dębica...
    Ostatnio edytowane przez SteelRat ; 13-09-2018 o 20:38

  19. #118
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Zrób test drogowy opon, jeśli tego jeszcze nie robiłeś. U mnie wynik tego testu był podstawą do przyjęcia zgłoszenia reklamacji.

  20. #119
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    Zrób test drogowy opon, jeśli tego jeszcze nie robiłeś. U mnie wynik tego testu był podstawą do przyjęcia zgłoszenia reklamacji.
    Ogólnie przed problemami z oponami była igła jak nówka z salonu... banan na twarzy. Zaraz po wymianie opon na nówki wymienione wszystkie tarcze i klocka na nówki TRW, sprawdzone zawieszenie i igła... po roku zaczęły się problemy... najpierw minimalne mrowienie potem bicie... z przodu i z tyłu... koła wyważone u 3 wulkanizatorów i igła przez 2-3dni i znowu to samo... koła nie wyważone... felgi proste i et felg przeszlifowane na błysk i 0 poprawy... następnie zostały wymienione amortyzatory z tyłu bo prawy stukał i się okazało że prawa opona się lekko wyząbkowała i tylne opony poszły na przód a przednie na tył...od tamtej pory tył się uspokoił a przód bez zmian... przód przypalony porządnie na gładkiej powierzchni z piaskiem i pomogło na miesiąc tzn było ok i po miesiącu znowu to samo... raz jest ok jak gdyby nigdy nic a raz jest to samo... nie ma reguły jak mu się zachce...czuć to od 100-120km/h... Opony Fulda EcoControl HP 205/55/R16, test drogowy mogę zrobić tylko w jednym zakładzie ale co to da jak on nie rozwiąże mojego problemu i jeszcze każą sobie zapłacić a w reklamację to ja nie wierzę... wiadomo jak jest...

    Jedyny mój błąd że kupiłem opony w IC i pojechałem je zalozyć do wulkanizatora a mogłem je kupić u wulkanizatora z założeniem to wtedy inna bajka on je wymienia reklamuje itp itd a mnie nic nie obchodzi ma być dobrze...

    EDIT:
    Pogoda ładna więc postanowiłem zamienić przednie koła stronami więc każde się teraz będzie kręcić w odwrotną stronę i zobaczymy co to da... jeżeli w ogóle coś to da...
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 16-09-2018 o 14:17

  21. #120
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Hello

    Zajechałem na darmową kontrolę zbieżności bo coś auto ściąga lekko w prawo... okazało się że przód i tył do poprawki... umówiłem się na dziś na ustawienie przodu i tyłu... pojechałem i wjechałem na stanowisko... miły pan podniósł auto sprawdził zawieszenie z przodu i stwierdził że igła i następnie sprawdził tył i mówi że nic nie będziemy robić... pytam się dlaczego a miły pan stwierdził że przód jest ok ale z tyłu tulejki w wahaczu tam gdzie są śruby od regulacji zbieżności są do wymiany i jakieś tulejki w wahaczach podłużnych jakieś fasolki... no i same śruby od regulacji na pewno się nie odkręcą i trzeba będzie ciąć... samego przodu nie ustawi bo przód się ustawia względem tyłu i stwierdził że 4 tulejki do wymiany i 4 śruby... pół roku temu wymieniałem amortyzatory i mechanik przetrzepał całe zawieszenie i nic nie znalazł... do dzisiaj nic nie stuka nic nie puka kompletnie nic... ile w tym racji???, pojechałem do mechanika który robi tylko fordy i stwierdził że wymiana tych 4 tulei i 4 śrub to tak 600zł chyba że coś jeszcze się okaże po drodze plus mój koszt ustawienia zbieżności 160zł to łącznie 760zł!!!, sam osobiście stwierdził że by tylko przód ustawił, autem jeżdżę na co dzień i nic się nie dzieje oprócz tego że lekko ściąga na prawo... co o tym sądzicie???, osobiście najpierw chciałem ustawić sam przód mając świadomość że z tyłu śruby nie puszczą i że trzeba będzie się umowić drugi raz na sam tył z wymianą śrub.
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 19-09-2018 o 17:12

Podobne wątki

  1. [ST220] st220 problem z dopasowaniem skrzyni 6 biegowej i problem z misa olejowa
    By andrzej6891 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-08-2017, 18:11
  2. [MkIII] Problem z ładowaniem , altek wymieniony,problem dalej tkwi!
    By wiciopmi12 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 21:56
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-02-2013, 21:07
  4. Problem z pradem....jak problem wiadomo Francuz...
    By KarolRS in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 23:24
  5. [MkII] Problem z hamulcem, duzy problem. Miękki pedał
    By szczota in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-09-2010, 17:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów