+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Ciężko odpala

  1. #1
    Kursant
    Imię
    Jarek
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    06 Jun 2016
    Mieszka w
    Skierniewice

    Ciężko odpala

    Witam,
    Panowie, pomocy! Robi się coraz chłodniej a mondeo tragicznie odpala. Dziś jest +5 na dworze a z 20 sekund go kręciłem, już prawie akumulator padł. Już mi brak pomysłów co mogę zrobić, pomóżcie, podpowiedzcie coś! A po odpaleniu szarpie i chmura czarno szarego dymu, że nic nie widać.
    Paliwo się nie cofa, cały czas jest w wężykach bo wymieniałem na przeźroczyste.
    Świece ok, tzn sprawdzałem tylko czy się jarzą.
    Wtryski w czerwcu robiłem bo dwa lały i trochę klepały, kupiłem używane ale sprawdziłem u pompiarza i były ok, tzn sterujący trochę przepuszczał ale gość powiedział, że może być.
    Rok temu też miałem z odpalaniem problem ale dużo mniejszy, przestawiałem kąt wtrysku troszkę, czy to też może mieć jakieś znaczenie przy odpalaniu?
    Nie wiem czy jest sens kompresję sprawdzić jak od wymiany do wymiany ani grama oleju nie bierze? W lato przejechałem pół polski to zero zużycia oleju i spalanie 5,5 - 6 litra.
    Dodam tylko, że przy większej temperaturze odpala od strzała.
    Już nie wiem co robić a nie chcę sie go pozbywać, dopiero co blacharkę zrobiłem.
    Słyszałem od kogoś żebym pod kompa go podpiął, da to coś? Odczyta jakieś ewentualne błędy?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar jawa196
    Imię
    Marcin
    Model
    MKII & MKIV
    Silnik
    Endura DE i Duratec 2.0
    Opis
    White Kombi 97'& Silver Kombi 07
    Od
    06 Feb 2013
    Mieszka w
    Poddębice
    W tym silniku nie ma komputera a jedynie jako taki "sterownik", który prawie niczym nie steruje.
    Podpinając się pod kompa to jedynie temperatury i czujniki posprawdzasz, nic więcej.

    Tu jest "poradnik" na temat naszego klekoteka:
    http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...czyli-problemy

    To że oleju nie bierze nie znaczy że ma dobrą kompresję, moje 1.8TD żre 0,5/1000km oleju (15w40) a problemy z odpalaniem zaczynają się przy -10st.

    Przestawiałeś kąt wtrysku mówisz... przyspieszałeś czy go opóźniałeś? to ma znaczenie

    Zacząłbym czy tak, od wymiany świec bo że się żarzy to nie znaczy że prawidłowo grzeje, potem sprawdzenie kompresji jak to nie pomoże.
    To "szarpanie" silnikiem i kopcenie to właśnie pasuje jakby na jeden gar dobrze nie odpalał
    Ostatnio edytowane przez jawa196 ; 09-10-2017 o 20:23
    "Nie każda morda pasuje do Forda"
    Fordzisław Mondeusz TeDeusz Kombi '97 (dziadek)
    Srebrna Strzała Duratec Kombi '07 (wnuczek)

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Jarek
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    06 Jun 2016
    Mieszka w
    Skierniewice
    Świece mają 2 lata BRC, mają po 0,5 Ohma i błyskawicznie się nagrzewają. Co do kąta wtrysku to te fasolki lekko w lewo przesunąłem ale żadnej różnicy nie było. Dużo ludzi mi podpowiada, że skoro tak odpala to się gdzieś zapowietrza ale czy w lato jak stoi po 2 -3 dni nawet to tez nie powinien się zapowietrzyć i chociaż troche przydymić i szarpać, cały problem tu zaczyna dosłownie poniżej 8 stopni.
    W którą te fasolki najlepiej przestawić żeby lepiej pali - jest jakiś sposób albo urządzenie ktoś ma żeby to sprawdzić czy jest dobrze ustawione?

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar jawa196
    Imię
    Marcin
    Model
    MKII & MKIV
    Silnik
    Endura DE i Duratec 2.0
    Opis
    White Kombi 97'& Silver Kombi 07
    Od
    06 Feb 2013
    Mieszka w
    Poddębice
    Jeśli rozrząd jest ustawiony na blokadach to na fasolkach powinno być idealnie równo.
    Żeby "niby" lepiej odpalał trzeba by przyspieszyć wtrysk czyli koło zębate pompy przekręcić w lewo (w przeciwnym kierunku jak obroty silnika).
    Można też dla "bezpieczeństwa" dać zawór zwrotny przed pompką ręczną jak i po niej.
    Ale osobiście sprawdziłbym tą kompresje bo to że w tamtym roku miał lepiej a teraz są większe problemy może być spowodowane spadkiem ciśnienia.
    Spróbuj jeszcze rano podpompować go jeśli się da, tylko na włączonym zapłonie (pompka po 3-4 wciśnięciach powinna być twarda)
    "Nie każda morda pasuje do Forda"
    Fordzisław Mondeusz TeDeusz Kombi '97 (dziadek)
    Srebrna Strzała Duratec Kombi '07 (wnuczek)

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] ciężko odpala
    By metusz21 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-05-2017, 12:14
  2. [TDCi MKIII] Ciężko odpala.
    By pawelmondeo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-07-2014, 22:18
  3. [TD MkII] TD CIĘŻKO ODPALA
    By bodek100 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 27-01-2011, 21:57
  4. [TDDi MKIII] Ciężko odpala.
    By grzenda in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-06-2009, 10:36
  5. Ciężko odpala
    By KOKOT in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-10-2007, 21:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów