+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    07 Oct 2017
    Mieszka w
    ZMY

    Kopci na czarno, brak sprężynki

    Witam Klubowiczów!

    Postaram się w miarę krótko i rzeczowo opisać problem.

    Mondeo 2.0 TDCi 130 KM, 2003 r, na liczniku 208100 km (od początku w rodzinie - tatko miał auto od nowości, więc pewny).

    W marcu 2017 r. zaczął kopcić jak szatan. Na komputerze nie było błędów, sprężynka się nie zapalała, niby wszystko ok, ale doszło ostatecznie do sprawdzenia wtrysków i pompy. Okazało się, że 1 wtrysk "zacięty na zaworku", reszta leje. Zregenerowałem wtrysk i pompę w maju 217 r. (oczywiście nie sam, tylko profesjonalny warsztat). Po tym auto chodziło jak złoto, pięknie jechało i nie kopciło.

    W lipcu dopadła mnie awaria czujnika położenia wałka rozrządu - auto nie chciało odpalać niekiedy. Po wymianie czujnika odpala jak pszczółka.

    Miesiąc temu - we wrześniu 2017 r. zaczęło kopcić znowu na czarno i zacząłem odczuwać wyraźny brak mocy. Żadna kontrolka się nie paliła, brak błędów na komputerze. Więc pierwsze skojarzenie, że znowu wtryski - zostały zdemontowane, zawiezione do warsztat, który je regenerował, w ostatni piątek odebrałem - podobno 1 wtrysk był znowu 'zacięty na zaworku', naprawili na gwarancji i nie wzięli ani złotówki, wtryski zawiozłem do warsztatu, gdzie Mondek stał i w sobotę odebrałem auto.

    Jednakże dalej kopci na czarno, pod górkę ruszę dopiero jak za mną będzie czarna chmura i pedał wcisnę w podłogę. Ogólnie auto teraz nie chce jechać - po wciśnięciu gazu głębiej niż do połowy czuję normalnie jakby silnik miał się udusić. Wcześniej przy wciśnięciu gazu, gdy obroty były na poziomie ok. 1800 obr/min, to auto aż wyrywało na każdym biegu. Teraz naprawdę ciężko ruszyć je z miejsca i dopiero od ok. 2500 obr/min zaczyna się coś dziać.

    Przyznam, że jestem już lekko zdołowany tą sytuacją i potrzebuję pomocy, jakichś podpowiedzi gdzie szukać.
    Bo nie chce mi się znowu stawiać auta, żeby wydać pieniądze na demontaż wtrysków i zawiezienie ich do sprawdzenia...
    Czy może gdzieś przewody od turbo? Bo tego jeszcze nie sprawdzałem.
    EGR czyściłem w marcu, ok. 6 kkm temu, więc to raczej nie, ale pewności nie mam.
    Czy może znowu któryś wtrysk szlag trafił.

    I jak ktoś zna dobrego mechanika z okolic Myśliborza, Gorzowa, ostatecznie Szczecin to też namiary mi się przydadzą.

    Dzięki za przeczytanie! Pozdrowienia!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A próbę przelewową robiłeś?
    Jak któryś leje to na próbie wyjdzie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Na początek do zaślepienia EGR, następnie waż turbiny pomiędzy kolektorem ssącym a intercoolerem do sprawdzenia i próba przelewowa do zrobienia na ciepłym 4minuty.

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Grzes_777 Zobacz posta
    Ogólnie auto teraz nie chce jechać - po wciśnięciu gazu głębiej niż do połowy czuję normalnie jakby silnik miał się udusić
    gdyby było tylko to to bym powiedział że to zapchany katalizator ale...
    Cytat Zamieszczone przez Grzes_777 Zobacz posta
    dopiero od ok. 2500 obr/min zaczyna się coś dziać
    więc nie katalizator tylko jak wspomniał Zbysiu jest to pęknięta któraś rura pomiędzy turbiną a dolotem albo stanął EGR

    przydało by się też czyszczenie przepływki i MAP sensora ale to dopiero po zdiagnozowaniu usterki

  6. #5
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    08 Oct 2017
    Mieszka w
    Jawor
    a w moim Mundku 116 ma moc ale jak docisnę pel gazu do końca to kopci na czarno erg nowy wszystkie rury sprawdzone
    pytanie wtryski czy co
    a drugie pytanie jakie wskazanie powinny mieć wtryski

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Tomas0821 Zobacz posta
    a w moim Mundku 116 ma moc ale jak docisnę pel gazu do końca to kopci na czarno erg nowy wszystkie rury sprawdzone
    pytanie wtryski czy co
    a drugie pytanie jakie wskazanie powinny mieć wtryski
    Zrób próbę przelewową. Wtrysków nie sprawdzisz podpinając kompa.

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    07 Oct 2017
    Mieszka w
    ZMY
    Witam ponownie!

    Ze względu na chorobę i wyjazd nie miałem kiedy się tym zająć, ale jestem, a w zasadzie Mondek jest właśnie po próbie przelewowej.
    Wyniki są dość jednoznaczne, zwłaszcza na wolnych obrotach.

    1. Wynik próby przelewowej 3 minuty na wolnych obrotach:
    Wtryski Mondeo 3 min na wolnych obr.jpeg

    2. Wynik próby przelewowej 3 minuty na 3 tys. obrotów:
    Wtryski Mondeo 3 min na 3 tys. obr.jpeg

    Dodam jeszcze, że posprawdzałem wszelkie rury od turbo i intercoolera, to są raczej ok, twarde, sztywne i nie wskazuje nic, że gdzieś tam jest spadek ciśnienia.

    Zostaje mi chyba tylko wyciągać wtryski i powieźć na reklamację...

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Grzes_777 Zobacz posta
    Zostaje mi chyba tylko wyciągać wtryski i powieźć na reklamację...
    Jak masz możliwość to podjedź autem do regenerowaczy i na miejscu niech zobaczą jak wygląda próba przelewowa po ich regeneracji.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeszcze jedno pytanie jakie masz wtryski bo na dlugich wtryskach nie da sie zrobic próby przelewowej która pokaże stan wtryskiwacza.

  11. #10
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    08 Oct 2017
    Mieszka w
    Jawor

    kopci

    próba przelewowa zrobiona jest igła co dalej
    EGR-nowy oleju nie bierze
    Turbo nowe
    Werze i rury nowe
    i o co mu chodzi kopci przy dodawaniu gazu

  12. #11
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Tomas0821 Zobacz posta
    próba przelewowa zrobiona jest igła co dalej
    EGR-nowy oleju nie bierze
    Turbo nowe
    Werze i rury nowe
    i o co mu chodzi kopci przy dodawaniu gazu
    Jakie wtryski masz i który rok auta?

  13. #12
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    07 Oct 2017
    Mieszka w
    ZMY
    Witam ponownie!

    Odkopuję temat, bo trochę to trwało, ale Mondek już nie kopci no prawie

    Po kolei:
    1. po wyjęciu wtrysków, sprawdzeniu dawek na tych takich specjalistycznych sprzętach okazało się, że wtryski są ok.
    2. mam wtryski Delphi, tzw. długie. I słusznie ktoś pisał, że na tych wtryskach próba przelewowa jest guzik warta.
    3. po zamontowaniu wtrysków z powrotem, odpowietrzeniu układu, Mondek odpalił jak gdyby nigdy nic, dosłownie na dotyk
    4. wczoraj wieczorem zamontowałem zaślepkę EGR (razem z 2 uszczelkami zamówiona z 'alledrogo' - koszt 24,49 zł)
    5. po odpaleniu auta chodziło ładnie, poczekałem chwilę, aż olej się rozejdzie po silniku i trochę pogazowałem - efekt taki, że dużo mniej dymu, obroty wróciły do punktu wyjścia - ok. 1000 obr / min., ale po chwili auto zgasło. I tak 2 razy.
    6. no to miałem już nerwa, ale myślę sobie - przecież może przy montażu egr'a coś nie teges zrobiłem... spojrzenie pod maskę ujawniło zagięty pod osłoną przewód sterujący podciśnieniem - poprawiłem i chodzi jak należy (tak, wiem, Janusz ze mnie)
    7. pojeździłem chwilę po podwórku do przodu i tyłu - rewelacja.
    8. dzisiaj rano podczas dojazdu do pracy stwierdziłem, że przy mocnym dodaniu gazu Mondek kopci. Ale to jest może 10 %, może 0% tego, co było. Jak dla mnie bomba.
    9. Co najważniejsze - auto chce jechać! Ładnie ciągnie od dołu, jak dawniej rzekłbym.
    10. Jedyny minus zaślepienia EGR'a jaki zauważyłem - silnik jakby bardziej klekotał. Wiadomo, że TDCi klekotał zawsze, klekocze i będzie klekotać w swój charakterystyczny sposób, ale po zaślepieniu EGR'a mam wrażenie, że dźwięk ten nasilił się. Poza tym chodzi równo, nie szarpie, mnie się podoba.

    Podsumowując: mogłem zacząć od EGR'a. Byłoby szybciej i taniej.
    Jedyny plus sprawdzenia wtrysków teraz, to taki, że zrobili to bezproblemowo - szybko i nie wzięli ani grosza.

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Grzes_777 Zobacz posta
    3. po zamontowaniu wtrysków z powrotem, odpowietrzeniu układu, Mondek odpalił jak gdyby nigdy nic, dosłownie na dotyk
    może wcześniej ktoś źle zamontował te wtryskiwacze i wtedy też są dziwne objawy podczas uruchamiania i pracy silnika

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Dec 2017
    Mieszka w
    kraków
    Witam mam pytanko 2,0 tdci 130km odnośnie kopcenia na czarno wyczuściłem egr i kolektor dolotowy bo była masakra ale dalej kopci może już nie wali sadzą ale jeszcze puści czarną chmurkę co jeszcze można sprawdzić

  16. #15
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    umyć przepływomierz i czujnik MAP oraz wymienić filtr powietrza na markowy a potem przeprowadzić samoadaptację wtryskiwaczy

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-10-2016, 21:30
  2. [TDDi MKIII] Szarpie i dymi na bialo innym razem brak mocy kopci na czarno
    By bulsara33 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-05-2013, 13:02
  3. [TDCi MKIII] PILNE!!! kopci na biało i czarno--brak mocy;/
    By lewydaniel1 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-07-2012, 13:39
  4. [TD MkII] kopci na czarno
    By zloty in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 13:25
  5. [TD MkII] ...kopci na czarno mondeo td 1.8 mk2
    By adammaz73 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 07-02-2010, 20:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów