+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    13 Nov 2015
    Mieszka w
    Bytom

    Falowanie obrotów, odpalanie za 2 razem i duże spalanie

    Witam w moim MK3 2.0 145KM PB/gaz od ok miesiąca przy zimnym silnik mam problem z odpalanie, tzn odpala za pierwszym razem ale dosłownie zaraz gaśnie i dopiero za drugim przekręceniem kluczyka już nie gaśnie, natomiast jeszcze przez ok 30-40 sekund musi sobie pochodzić na luzie bo falują mu obroty (w przedziale od ok 1200 do 700) co podejrzewam również uniemożliwia mi normalną jazdę (muli strasznie, skacze, pyrka, strzela słabo reaguje na pedał gazu). Po tych 30 sekundach normalnie już wskakuje na ssanie, trzyma obroty i da się normalnie jeździć. Na rozgrzanym silniku z odpalaniem nie ma problemu i jedynie sporadycznie na światłach lekko zafalują obroty i tyle. Drugi problem to spalanie rzędu 16l LPG na setkę (regulację gazu i filtry wymieniłem w kwietniu) i to również stało się ok miesiąca temu, PB też niewiele mniej łyknie. Nie wiem czy łączyć to ze sobą.... Dodam że falowanie i problem z odpalaniem jest taki sam i bez znaczenia czy autem jeżdżę na PB i wyłączę czy jeżdżę na LPG i wyłączę, rano jest ta sama sytuacja.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    u mnie przy odpaleniu też zaraz po przekręceniu kluczyka wskakuje na 2000obrotów i powoli spada do 750 i tam stoi, ale tylko przy odpaleniu tak ma

  4. #3
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Cytat Zamieszczone przez Łukaszzz Zobacz posta
    Witam w moim MK3 2.0 145KM PB/gaz od ok miesiąca przy zimnym silnik mam problem z odpalanie, tzn odpala za pierwszym razem ale dosłownie zaraz gaśnie...
    niestety kolego też tak miałem i okazało się, że przewody na pompie paliwa (wtyczka) się przepaliła i niekontakciło. Objaw po nocy odpalałem auto i gasło, drugie odpalenie i ok, w zimie nawet cztery razy musiałem odpalać zanim załapał. Pompa paliwa Magneti Marelli koszt 220 zł wymiana (lekkie kłopoty ale bez ściągania baku dasz radę - trzeba tylko wyciąć nożycami otwór pod siedzeniem) i spokój święty - wszystkie te objawy miałem, tak jak by po odpaleniu palił na jeden gar
    Co do spalania, sprawdź klapki, podciśnienie czy nie spadło i gruszkę podciśnienia, świece to podstawa, potem cewka i przewody jak stare?

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    13 Nov 2015
    Mieszka w
    Bytom
    Wymieniłem narazie silniczek krokowy na inny używany (stary wyczyściłem wraz z przepustnicą, ale nic to nie dało) i falowanie znikło to plus, natomiast dalej odpalam za 2 razem i muli przy bezpośrednim ruszeniu. Obawiam się że tak jak pisał "henq" chyba pompa paliwa będzie do wymiany . Teraz pytanie lepiej kupić nową (raczej zamiennik) za ok 220-240zł czy oryginalną używkę za 100-150zł?

  6. #5
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    używka może się różnie trafić, w szczególności jak będziesz ściągał bak by dojść do pompy to lepiej to zrobić tylko raz a z używką różnie bywa, tą co ja kupiłem MM to sobie chwalili na forum i w niedużych pieniądzach (cała pompa to jest wraz z pływakiem, wężami, sitkami, osłonami itp Magneti Marelli 313011313052 na iparts po 213 ) - natomiast jeżeli będziesz wycinał pod kanapą otworek na większy to by było lepiej bo przed kupnem pompy możesz podmienić na jakąś i się dowiesz czy objawy ustały, u mnie było tak że jak wypiąłem tą plastikową wtyczkę w pompie to mi się rozleciała w palcach (raz stykało raz nie - spróbuje ci podrzucić fotkę).

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

Podobne wątki

  1. [Duratec] Mondeo MK3 1.8 benzyna 125hp, wysokie spalanie + falowanie obrotów
    By mac10 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-03-2017, 14:28
  2. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 14-11-2014, 10:28
  3. [TDCi MKIII] Wysokie spalanie i falowanie obrotów
    By mihauuu13 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 14:36
  4. [Duratec] brak mocy, duże spalanie, brak wolnych obrotów
    By tokarszczak in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 17:49
  5. [MkII] falowanie obrotów
    By gilotyna in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-07-2008, 15:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów