Przymierzam się do zakupu MkIV z silnikiem 2.0TDCI 140 KM na firmę i myślę również nad podniesieniem mocy.Autko planuje kupić za granicą,gdzie będzie zarejestrowane i będzie przechodzić przeglądy techniczne.Nie takie przeglądy jak w Polsce tylko mówiąc inaczej full opcja.Teraz kilka pytań do osób zajmujących sie podnoszeniem mocy:
-czy ktokolwiek z was sprawdza emisję przed i po modyfikacji? czy jest to tylko pomiar wizualny?
-czy wgranie softu ma sens jeśli co roku przechodzę kontrole emisji spalin?moze jakieś inne rozwiązanie?
-myślę również nad czymś co będę mógł wyciagać na czas przeglądu bo nie mam opcji aby ktoś przed każdym przeglądem i po nim zmieniał mi soft czy jest cos dostępnego?
Pytania moze dziwne jak na Polske,ale w Skandynawii jak kontrola wykaże wyższą emisję spalin niz przewiduje norma to mogą nie podbić przeglądu i wyślą na remont silnika.Druga strona medalu to ze podwyższona emisja skutkuje podniesieniem podatku drogowego ktory i tak za diesla jest wyższy o ponad 100% od benzyny.