+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez PioBia Zobacz posta
    Wybaczcie ciszę, mam na głowie budowę, wykorzystuję ostatnie dni jesieni aby nadgonić.

    Za całość naprawy zapłaciłem prawie 4000. Wymiana obejmowała obie rzeczy we wtrysku - końcówkę i to drugie. Do tego regeneracja pompy, czyszczenie układu paliwowego, filtry. Wtryski i pompę robił zakład przy Zakopiańskiej w Gdyni.

    Do komputera nie dojechałem - od rana do wieczora buduję.
    Nikt za 4 tys nie wymienił ci zaworka rozpylaczy i części w pompie bo same części to koszt ok 3 tys a jeszcze wymiana pompy czyszczenie zbiornika i filtr. Uwierz ze żaden mechanik nie robił by układu CR za kilka set zł. Robię to na codzień i znam ceny.

    ---------- Post added at 08:58 ---------- Previous post was at 08:57 ----------

    Cytat Zamieszczone przez CODY_21 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Zbysiu Zobacz posta
    Nie trzeba kodować wtrysków, nie trzeba nowych kodów.
    Nie ma konkretnego przebiegu po którym to padnie. Przed weekendem robiłem Mondka który padł dopiero po 320tys km... i miał ori wtryski nie ruszane.
    Jak byś rozkręcił pompę to i tak pewnie łopatki są juz wytarte.

    Załącznik 8738Załącznik 8738
    Ile kosztuje : demontaż - montaż , wymiana wszystkiego co się w pompie wymienia ?
    Ok 2 tys zł

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    06 Apr 2017
    Mieszka w
    Wejherowo
    To było 4 tys. netto.

    Po kolejnych dniach jazdy mogę stwierdzić - samochód przyspiesza jak należy. Ale dymienie pozostało. Dymi tylko przy ruszaniu - 0-70 km/h. Do 2000 obr./min dymi lekko, widzę to w odbiciu świateł samochodu z tyłu. Kiedy wchodzi powyżej 2000 obr i dołącza się turbo, dymi mocno. Kiedy osiągnie 70 km/h dymienie znika, auto normalnie jeździ. Oczywiście, jak to w Mondeo, jeśli solidnie mu depnę, puszcza dymka.

    Jedna z koncepcji diagnostów - podczas jazdy na przestawionym rozrządzie zanieczyściłem katalizator. Teraz musi przepalić cały syf. Co tym sądzicie?

  4. #23
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Głupoty gadają...

  5. #24
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    I jak dymi Ci dalej. Będę w czwartek w Wejherowie naprawiał układ paliwowy jak chcesz mogę luknąć okiem.

  6. #25
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    06 Apr 2017
    Mieszka w
    Wejherowo
    Nono, z Wrocka do Wejherowa . Auto stoi, ja buduję. Ale jutro będę w Wejherowie. Podaj proszę telefon.

  7. #26
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Wysłałem na priv.

  8. #27
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    06 Apr 2017
    Mieszka w
    Wejherowo
    Dziś niestety kiepski dzień.Spotkanie z kolegą Zbysiu potwierdziło moje przeczucia - tak nie jeździ auto ze 130 KM pod maską.
    Wygląda na to, że czeka Was ciekawa lektura, proszę tylko o chwilę cierpliwości. Zwłaszcza Zbyszka, który poświęcił swój czas i w przenikliwym zimnie wyjaśnił mi jak jestem robiony w [ciach]

    @PioBia Tym razem bez konsekwencji.Radzę zapoznać się z regulaminem pkt 28.
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 28-11-2017 o 17:05

  9. #28
    Klubowicz
    Foczka

    Imię
    Sebastian
    Model
    Jaguar XF
    Silnik
    3.0 D V6
    Od
    04 Feb 2006
    Mieszka w
    Kazimierza Wielka
    przy tej cenie MKIII TDCI w tej chwili prawie nie robie już układów wtryskowych bo kompleksowa naprawa jest niejednokrotnie droższa od samochodu. A robota po łebkach sie niestety tak kończy.
    Acha kolego edytuj posta bo sie modzi zaraz dowalą

    była ukochana Amanda ST-killer był Jaguar X-type 3.0 V6 na 4 łapy pędzony, jest Jaguar XF na nie właściwe paliwo
    już nie należe do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek pod głowicą za to należe do klanu KLS
    jakiś problem dzwoń 669 997 993



  10. #29
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    06 Apr 2017
    Mieszka w
    Wejherowo
    Zapewne chodzi o ostatni wyraz? Na forum samochodowym nie wolno przeklinać? Nawet w takim dniu?

  11. #30
    Klubowicz
    Foczka

    Imię
    Sebastian
    Model
    Jaguar XF
    Silnik
    3.0 D V6
    Od
    04 Feb 2006
    Mieszka w
    Kazimierza Wielka
    nie ja to wymyśliłem

    była ukochana Amanda ST-killer był Jaguar X-type 3.0 V6 na 4 łapy pędzony, jest Jaguar XF na nie właściwe paliwo
    już nie należe do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek pod głowicą za to należe do klanu KLS
    jakiś problem dzwoń 669 997 993



  12. #31
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    06 Apr 2017
    Mieszka w
    Wejherowo
    Dwa tygodnie diagnozowania i wciąż nie wiem co jest. Istny rollercoster:
    - Przewody podciśnieniowe szczelne
    - Program nie pokazuje błędu ustawienia rozrządu. Mechanik nr 2 twierdzi, że pokazałby, kolega Zbysiu, że nie pokazałby.
    - Mechanik nr 2 wskazuje na elektrozawór sterujący pracą turbiny. Podmienił trzy używki, żadna nie zadziałała. Jednak jego zdaniem to używki były walnięte. Z cały szacunkiem, mam spore wątpliwości.
    - Koszt elektrozaworu - 1900 zł + możliwe, że pompa vacuum (400-500),
    - mechanik 1 nie odpiął zbiornika do płukania, płukał go pompką od góry. Gdyńskie ASO robi identycznie. Wszyscy pozostali mechanicy twierdzą, że to błąd. Kto ma rację?

    Diagnoza Zbyszka jest dosyć logiczna - turbina załącza się, ale samochód jest mułowaty. W piątek samochód wraca do pierwszego mechanika (tego od wtrysków). Wraz z zaufanym mechanikiem sprawdzą jeszcze raz rozrząd. Może w przyszłym tygodniu zagadka znajdzie rozwiązanie.

    W ciągu miesiąca rozmawiałem z 8 mechanikami. Mam 8 różnych wersji. Mam nadzieję, ze to jednak rozrząd.

  13. #32
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Pompę podciśnienia można sprawdzić wpinając w obwód odpowiedni manometr - powinno być około -1 . Zaworki sterujące turbiną i egr - po podaniu napięcia z aku powinny się otwierać , tzn . podpinasz wężyki i podajesz napięcie to powinno być przejście powietrza np. z twoich płuc - tak to działa .

  14. #33
    Pochłaniacz prostych Awatar pleban
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo mk draj w dizlu
    Od
    15 Feb 2007
    Mieszka w
    Bielawa czasami Bździszewo maj lover ;)
    Sorry że wcinam koledze w temat.
    Jestem po regeneracji pompy i wtrysków(zostało zalane pb i szlak trafił pompę i wtryski).Auto przyspiesza żwawo nie kopci pali bez problemów zimne i ciepłe .Jednak podczas jednolitej jazdy i podczas delikatnego przyspieszania coś pod maską głośno terkocze tak od około 1500 obrotów.Problem ten nie występuje podczas ostrego przyspieszania.Drugim niepokojącym objawem jest delikatne podszarpywanie podczas hamowania silnikiem przy dolnym zakresie obrotów tak od 1000 do 1500.
    Mechanik podmieniał podobno wtryski i na innym komplecie jest to samo.Dodam że przed regeneracją nic takiego nie miało miejsca.Na nowych wtryskach przejechałem ok 1000km. Dolewałem też zgodnie z zaleceniem mechanika litr mixolu na pełny zbiornik ropy.
    Jakieś pomysły co mógł spaprać???
    PUNK MIESZKA WE MNIE
    Jeżdżę Dieslem bo Mnie stać
    Power by Heko 159 KM & 405 Nm

  15. #34
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Pewnie pompa źle zrobiona. Gdzie była zrobiona pompa i ile zapłaciłeś za to?

  16. #35
    Pochłaniacz prostych Awatar pleban
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo mk draj w dizlu
    Od
    15 Feb 2007
    Mieszka w
    Bielawa czasami Bździszewo maj lover ;)
    Wszystko było robione podobno w Słotwinie koło Świdnicy. Graty woził tam mechanik. Za wszystko z czyszczeniem układu i regeneracją pompy oraz wtrysków zapłaciłem 3tysie.
    PUNK MIESZKA WE MNIE
    Jeżdżę Dieslem bo Mnie stać
    Power by Heko 159 KM & 405 Nm

  17. #36
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez pleban Zobacz posta
    Wszystko było robione podobno w Słotwinie koło Świdnicy. Graty woził tam mechanik. Za wszystko z czyszczeniem układu i regeneracją pompy oraz wtrysków zapłaciłem 3tysie.
    No to juz wszystko jasne.... same graty do pompy i do wtrysków kosztują Ok 2500 zł jak sie zaleje benzyny wiec gdzieś jest lipa. Zresztą Słotwina była opisana juz na forum jako nie do konca profesjonalna firma jeżeli chodzi o pompy.
    Nie ty pierwszy i nie ostatni pokusiłeś się niską ceną.
    Ostatnio edytowane przez Zbysiu ; 03-12-2017 o 20:49

  18. #37
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    06 Apr 2017
    Mieszka w
    Wejherowo
    Temat do zamknięcia - na szczęście. Diagnoza Zbyszka - dokładnie w punkt. Przestawiony rozrząd. Dziś odebrałem samochód, nie dymi, jeździ bardzo dynamicznie. Dziękuję wszystkim za pomoc!

  19. #38
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez PioBia Zobacz posta
    Temat do zamknięcia - na szczęście. Diagnoza Zbyszka - dokładnie w punkt. Przestawiony rozrząd. Dziś odebrałem samochód, nie dymi, jeździ bardzo dynamicznie. Dziękuję wszystkim za pomoc!
    To fajnie że się udało Teraz oby pojeździł jak najdłużej

  20. #39
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    06 Apr 2017
    Mieszka w
    Wejherowo
    Zostało jeszcze porządne wyczyszczenie zbiornika

  21. #40
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez pleban Zobacz posta
    Dolewałem też zgodnie z zaleceniem mechanika litr mixolu na pełny zbiornik ropy
    oleju 2T dolewa się 250-300ml na pełen zbiornik a nie cały litr

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Problemy po regeneracji wtrysków
    By yaro555 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-10-2016, 23:19
  2. [TD MkII] Po regeneracji pompy silnik ma problemy z odpalaniem na zimno.
    By Bru033 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-11-2015, 18:32
  3. problemy po regeneracji alternatora - pokazuje błędy
    By ziemiowit1978 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-02-2015, 22:48
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-11-2013, 00:23
  5. [TDCi MKIII] 2 problemy : dymienie + spadek mocy oraz czasowe problemy z zapalaniem
    By pazdzierz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-07-2011, 17:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów