+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    06 Apr 2017
    Mieszka w
    Wejherowo

    Problemy po regeneracji

    Mondeo 2002, 320 000 (znam samochód od nowości, przebieg pewny). Przed padem wtrysków normalny żwawy Ford. Nie był królem przyspieszeń spod świateł, ale dawał duży komfort wyprzedzania > 70 km/h.
    Dwa miesiące temu padły wtryski. Naprawy podjął się mechanik z Wejherowa. Regeneracja obejmowała wszystkie cztery wtryski + pompa. Prace wykonał zakład z Gdyni - wybaczcie, nie pamiętam adresu. W Wejherowie uważany za najlepszy w okolicy (zebrałem opinie kilku tutejszych mechaników). Do tego czyszczenie układu paliwowego. Standard.
    Po odbiorze samochodu - spory szok. Samochód ledwie rusza i potwornie kopci. Dopiero powyżej 2000 obrotów zaczyna przypominać mój stary samochód. Powód okazał się banalny - błędnie złożony rozrząd. Łańcuch założony o jedno oczko za daleko. Tydzień temu odebrałem samochód. Jest znacznie lepiej, ale... to nie to. Samochód wciąż jest mułowaty przy ruszaniu. Mogę ruszyć energicznie, ale zostawiam wówczas chmurę dymu. Aż do prędkości 60-70 km/h widzę, że samochód kopci. Niedużo, ale kopci. Wcześniej tego nie robił. Po przekroczeniu 100 km/h jest dynamiczny, ale nie tak jak kiedyś. Silnik jest te głośniejszy.

    Czytam Wasze opisy i widzę, że po regeneracji widać pozytywną różnicę. U mnie odwrotnie - jest gorzej. Mechanik twierdzi, że po paru tysiącach km wtryski się wyregulują i będzie jak dawniej. Dodam, że dodatkowo wyczyszczono kolektor (był mocno zabrudzony). Mimo wszystko mam sporo wątpliwości i czuję zawód (co boli, po wydaniu niemal 4 000 zł). Co o tym sądzicie? Na co zwrócić uwagę? Gdzie szukać przyczyny?

    Chętnie dałbym samochód do sprawdzenia komuś w Trojmieście lub okolicach. Kogo polecacie?
    Ostatnio edytowane przez PioBia ; 10-10-2017 o 23:53

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez PioBia Zobacz posta
    Samochód wciąż jest mułowaty przy ruszaniu. Mogę ruszyć energicznie, ale zostawiam wówczas chmurę dymu. Aż do prędkości 60-70 km/h widzę, że samochód kopci. Niedużo, ale kopci. Wcześniej tego nie robił.
    sprawdź rurę tak zwaną ,,S-kę,, idącą od zaworu egr go interkulera-pęknięcie jej powoduje właśnie takie objawy jak u Ciebie..

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez PioBia Zobacz posta
    Powód okazał się banalny - błędnie złożony rozrząd
    a kto kazał mu rozbierać rozrząd? pompę wyjmuje się bez rozpinania rozrządu.

    Cytat Zamieszczone przez PioBia Zobacz posta
    po paru tysiącach km wtryski się wyregulują i będzie jak dawniej
    zmień mechanika

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar wojtal84
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    A teraz JesT KopciucH
    Od
    14 Jan 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Bo szkoda było mu kupić blokadę na raz i zainwestował w wiertełka i stary dekielek. I mu nie wyszło.

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Jaki kolor dymu "wydala" twoje auto ?

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    06 Apr 2017
    Mieszka w
    Wejherowo
    Dzięki za odpowiedzi. W czasie ostatnich kilku dni zrobiłem nim trasę około 1500 km. I dalej nic nie wiem.
    Przed wyjazdem układ dolotowy został sprawdzony - nieszczelności brak. Część elementów została ponownie wyczyszczona. Jest lepiej. Ale nie czuję, aby było tak, jakbym chciał. Pytanie tylko, czy ja aby za dużo nie oczekuję.
    Czy pomorscy mondeowcy mają jakiegoś dobrego mechanika lub miłośnika, który przejechałby się moim fordem i stwierdził czy jest ok?

    CODY_21 - dym jest czarny. Pojawia się prawie zawsze przy ruszaniu, czego nie było przed naprawą. Wtedy pojawiał się, kiedy na prawdę mocno i gwałtownie depnąłem.

  8. #7
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0TDCI -146KM~410Nm
    Od
    29 May 2012
    Mieszka w
    Kartuzy
    Skoro wydałeś kupę kasy to masz prawo oczekiwać poprawy, a nie pogorszenia, więc za dużo nie oczekujesz.
    Auto odpala normalnie ? Przy prędkościach ponad 100 przyspiesza w miarę normalnie czy ciężko go wgl bujnać ?
    Podłączałeś ELM czy może jakieś błędy są?

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    06 Apr 2017
    Mieszka w
    Wejherowo
    Auto odpala normalnie. Kilka razy zdarzyło się, że po zimnej nocy słyszałem kilkanaście stuków, których nie słyszałem wcześniej. Po kilkunastu sekundach ustały.
    Z rozbujaniem jest problem 30-70, potem jest ok.
    Mechanik sprawdził błędy - nie było nic. W przyszłym tygodniu wybieram się na oryginalny program Forda w celu sprawdzenia błędów.

  10. #9
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0TDCI -146KM~410Nm
    Od
    29 May 2012
    Mieszka w
    Kartuzy
    Tak dopytam filtr paliwa również wymieniony przy całym zabiegu ?
    Coś chyba nie tak zrobili z wtryskami, chyba powinieneś jechać na reklamacje.

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    06 Apr 2017
    Mieszka w
    Wejherowo
    Filtr paliwa wymieniony. Cały układ paliwowy wyczyszczony.
    Chcę zobaczyć co pokazuje oryginalny program. Ponoć to najlepszy zakład w Trójmieście, ale każdemu zdarza się wpadka. Zobaczymy. Nie omieszkam Was poinformować.

  12. #11
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Sprawdzałeś czy sztangoa od turbo porusza się płynie bez zacięć ? Jak sprawdzałeś szczelność dolotu powietrza ?
    Czarny dym to ewidentnie za mało powietrza , posadź kogoś za kierownicą i niech stopniowo dodaje gazu" a ty ściskając dolot powietrza ( np. pod EGR ) sprawdź czy twardnieje wraz ze wzrostem obrotów . Czyściłeś przepływomierz powietrza , lub czujnik w metalowym łączniku ? ( nie pamiętam nazwy - MAP ? ) Może wtyczki nie łączą - sprawdzałeś ?

    https://www.youtube.com/watch?v=BxEZsWJ5fUE
    Ostatnio edytowane przez CODY_21 ; 19-10-2017 o 19:51

  13. #12
    Zielony listek
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Mk III 2.2 TDCi
    Od
    27 Mar 2011
    Mieszka w
    Los Alamos i/lub Chrzanów
    Czarny dym to faktycznie za mało powietrza ale też za dużo paliwa. Mało prawdopodobne aby to coś z dolotem powietrza było jak wtryski regenerowali z pompą. Tam coś schrzanili. ELM i sprawdzenie dawek na wtryskach, ciśnienia na pompie i wszystko będzie jasne.

  14. #13
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Co objęła regeneracja wtryskiwaczy ? Co wymienili ? Moim zdaniem ze starego wtryskiwacza powinien zostać jedynie korpus - całe "wnętrze" powinno być nowe ( oprócz elementów elektroniki o ile cewka nie ma przebicia , bo i takie przypadki bywają )
    Ostatnio edytowane przez CODY_21 ; 26-10-2017 o 13:51

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez CODY_21 Zobacz posta
    Co objęła regeneracja wtryskiwaczy ? Co wymienili ? Moim zdaniem ze starego wtryskiwacza powinien zostać jedynie korpus - całe "wnętrze" powinno być nowe ( oprócz elementów elektroniki o ile cewka nie ma przebicia , bo i takie przypadki bywają )
    Jak by tak było w praktyce to Mondeo naprawiło by 10% osob bo same części do jednego wtrysku by kosztowały Ok 600 zł a gdzie robota jeszcze? Zapłacił byś 3 tys za same wtryski plus pompa i czyszczenie itp to naprawa kosztowała by 6 tys zł.
    Ostatnio edytowane przez Zbysiu ; 30-10-2017 o 20:11

  16. #15
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Sam w moim aucie wymieniłem "bebechy" oprócz przekładki i 1 czy 2 sprężynek - gdybym wiedział to co dziś to wymieniłbym wszystko - tak jak napisałem . Od tamtej pory nic się nie dzieje . Jeździłem po zakładach płaciłem i "płakałem" bo ciągle problem był nierozwiązany , aż kupiłem klucz dynamometryczny , nasadkę z okienkiem , imadło i części . Silnik odpalił za pierwszym razem , zadymił okolicę , przestał dymić , pojechałem zrobić adaptację i do dziś na 1 2 3 4 do odcięcia .

  17. #16
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Jak nie ruszałes pompy to i tak to padnie ponownie, kwestia czasu.

  18. #17
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Po jakim przebiegu może się stać to co przewidujesz ? Nie obrażaj się . Ciekawy jestem co napiszesz ,wtedy podam uczciwie aktualny przebieg ( od kupienia auta zapisuję ważne naprawy/wymiany ) Nasłuchałem się mitów o TDCI i początkowo wierzyłem w te mity . Szczęśliwie trafiłem na to forum i mity zostały obalone np. że powietrze nie przejdzie przez wtryskiwacz , że wtryskiwacze koniecznie trzeba kodować ( czy wygenerować im nowe kody ) itd.

  19. #18
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Nie trzeba kodować wtrysków, nie trzeba nowych kodów.
    Nie ma konkretnego przebiegu po którym to padnie. Przed weekendem robiłem Mondka który padł dopiero po 320tys km... i miał ori wtryski nie ruszane.
    Jak byś rozkręcił pompę to i tak pewnie łopatki są juz wytarte.

    82F9E877-B349-40DF-8E60-6FC41D64B5D2.jpg82F9E877-B349-40DF-8E60-6FC41D64B5D2.jpg

  20. #19
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Cytat Zamieszczone przez Zbysiu Zobacz posta
    Nie trzeba kodować wtrysków, nie trzeba nowych kodów.
    Nie ma konkretnego przebiegu po którym to padnie. Przed weekendem robiłem Mondka który padł dopiero po 320tys km... i miał ori wtryski nie ruszane.
    Jak byś rozkręcił pompę to i tak pewnie łopatki są juz wytarte.

    Załącznik 8738Załącznik 8738
    Ile kosztuje : demontaż - montaż , wymiana wszystkiego co się w pompie wymienia ?

  21. #20
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    06 Apr 2017
    Mieszka w
    Wejherowo
    Wybaczcie ciszę, mam na głowie budowę, wykorzystuję ostatnie dni jesieni aby nadgonić.

    Za całość naprawy zapłaciłem prawie 4000. Wymiana obejmowała obie rzeczy we wtrysku - końcówkę i to drugie. Do tego regeneracja pompy, czyszczenie układu paliwowego, filtry. Wtryski i pompę robił zakład przy Zakopiańskiej w Gdyni.

    Do komputera nie dojechałem - od rana do wieczora buduję.

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Problemy po regeneracji wtrysków
    By yaro555 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-10-2016, 23:19
  2. [TD MkII] Po regeneracji pompy silnik ma problemy z odpalaniem na zimno.
    By Bru033 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-11-2015, 18:32
  3. problemy po regeneracji alternatora - pokazuje błędy
    By ziemiowit1978 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-02-2015, 22:48
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-11-2013, 00:23
  5. [TDCi MKIII] 2 problemy : dymienie + spadek mocy oraz czasowe problemy z zapalaniem
    By pazdzierz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-07-2011, 17:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów