+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII Lift
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    31 Mar 2016
    Mieszka w
    Szczecin

    Tłumik PROEX - moja historia

    Witam! Od roku posiadam mondeo MK3 po lifcie, sedan z silnikiem 170 konnym. Sciagniety z Danii, w dobrym stanie technicznym. Pomalutku doprowadzam go do stanu jakiby mnie zadawalał, czyli fabryczny ;p Wymienilem juz wiele elementów niezbednych (czesci zawieszenia, hamulców, osprzetu silnika itd) oraz zmieniam go delikatnie wizualnie. Jest juz gała MOMO, lotka oryginalna na klapie, fele 17tki z Landrovera, a teraz przyszla pora na wymiane układu wydechowego. Z racji ze woze dzieci i zone czasami, nie chcialem zeby wydech ryczał jak stare CRX-y, ale delikatnie mruczał. Wymienilem narazie tylko wydech koncowy (prawy). Wybór padł na firme Proex. Na ich stronie pieknie wszystko jest opisane, wszystkie wydechy wybierasz pod konkretny samochod, ale mozna tez dodatkowo wybrac srednice puszki i koncowki. Zakupiłem wiec dedykowany do mojego mondeo tłumik. Po przyjezdzie do mojego tlumikarza, odciał on stary wydech i przyłozyl nowy. Okazalo sie ze: Nowy tłumik opiera się o jakis element (belke poprzeczną) pod autem, oraz o metalowy zderzak, końcówka jest za krótka- przez co spaliny dostawałyby sie do komory bagaznika. Ponadto zamiast tlumik prawy, zrobili lewy (zagięcia, otwor odpływu i ułozenie rur bylo w odbiciu lustrzanym) Niestety DEDYKOWANY tłumik do mondeo 2.5L mk3 okazal sie dedykowany chyba do Żuka. Nie chcialo mi sie bawic w 6FC2ACC2-C606-4AB2-A142-0475495CB01D.jpgodsyłanie itd, chcialem miec tłumik. Na szczescie tłumikarz przerobil koncówke, podrzeźbił pod autem, dosztukował kolanka itd i zamontował. Jesli ktos pomysli o firmie Proex, to miejcie to na uwadze. PS, wybrałem głosnosc 2 w skali 1-5, efekt- zero zmian. Trzeba usunac lewy tłumik zeby cos zagrało, co w niedalekiej przyszlosci zrobie. Pozdro

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Fajnie że ktoś to opisał ja mialem problem z moim tddikiem bo po 400kkm naturalnie że nowy się rozleciał, na całe szczęście nie zamówiłem na alledrogo kompletu z plecionką za 450 tylko pojechałem do tłumiakrza za robotę z materiałem wziął 580 pln, plecionka + 2 tłumiki i co ... lipa "polski producent" powtarzam POLSKI !!! TO SAMO LINKI LINXEX... NA tym Polskim tłumiku po 2dniach miałem dość głośne jak 100 bab w lidlu walczących o torebkę z lisa ... przeżarty i podziurawiony tłumik fordowski był 3x cichszy.

    Na całe szczęście facet mnie znał dołożyłem 300pln założył mi gebelsa fakt nie jest tak cichy jak oryginał ale chociaż dziecko da się wozić ... niestety "dobre bo polskie" już nie działa i niemiecka kiełbasa dawno przegoniła polską. Co gorsza stary oryginalny tlumik forda z napisem ford był cichszy ... nie da rady coś jest nie halo


    Cały czas do przodu

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII Lift
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    31 Mar 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Pominąłem jeden szczegół, tak na marginesie- na stronie u nich piszą ze jesli masz jakies pytania to wal drzwiami i oknami, rozwiejemy wszelkie watpliwosci, klient nasz pan, nasi pracownicy sa gotowi.. bla bla bla itd itp. Napisalem 1 maila z pytaniem o tłumik, nie dostałem odpowiedzi. Po zakupie czekalem kilka dni, wiec napisalem pytanie kiedy moge spodziewac sie towaru, kulturalnie wraz ze zwrotami grzecznosciowymi typu „witam”, „dziekuje”, „pozdrawiam”. Dostalem odpowiedz- uwaga cytuje całego maila: Wysłany. Jedno słowo na dwa maile. Żenua.

Podobne wątki

  1. [MkII] tłumik końcowy na tłumik przelotowy ? warto ? jakie efekty
    By kamilsgru in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-11-2012, 21:16

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów