+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Pieszy
    Model
    ghia
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    13 Oct 2017
    Mieszka w
    Katowice

    Mondeo MK3 `04 benzyna 2,5 V6

    Czołem wszystkim na forum,
    Panowie czy Wam się coś tutaj nasuwa w tym ogłoszeniu?
    http://allegro.pl/ford-mondeo-2-5-gh...993745348.html

    Byłem, obejrzałem, ale po pierwsze nie jestem wprawiony w oględzinach i jakoś mnie to zestresowało, że w końcu odpuściłem, a teraz jednak się zastanawiam.

    Pierwsze wrażenie takie sobie - z zewnątrz polerka i odpicowanie, ale w środku poza w miarę ładnymi skórami:

    - strasznie brudne i zmechacone pasy, wypalona dziura w podłodze od peta
    - podniszczony mieszek i gałka
    - tylną klapą trzeba mocno trzasnąć żeby się domknęła
    - niedziałające sterowanie tylnych szyb (jedynie kierowca może je otwierać)
    - sterowanie szyberdachem działa jedynie połowicznie
    - nie sprawdzałem nawet czy działają grzane fotele i ich wentylacja, bo już odpuściłem

    Ogólnie auto nie sprawia wrażenia no wiecie, jakiegoś mega zadbanego (poza skórami, które po prostu nie są zniszczone, ale mają jakieś brudne "zadarcia" czy jak to nazwać)

    Silnik nawet równo chodzi (nie cyka, chociaż aż tak go nie grzałem), widzę że po sprowadzeniu wymienili elementy zapłonu, więc pewnie coś się musiało dziać - jakieś szarpanie czy coś.

    Pan chciał jechać ze mną na wybraną przez niego stację diagnostyczną...

    A może się czepiam, i te pierdołki można z czasem porobić, a najważniejsze że silnik zdrowy? (o ile zdrowy)
    Zresztą najpierw się przestraszyłem, że spocony, ale chyba każde auto się lekko poci, spojrzałem pod maskę mojej 206 z 2006 r. i w sumie też jest delikatnie spocony.

    No kurde mam mieszane uczucia, z jednej strony chcę, z drugiej nie wiem sam..

    Vin WF0WXXGBBW3J65408

    Z góry dzięki za wszelkie uwagi

    Tutaj gdzie widać lekkie upocenie:






    Krótkie filmiki jak to chodzi (taki pół zimny):
    https://www.youtube.com/watch?v=Yv8KDKlcl-Q
    https://www.youtube.com/watch?v=MYugCNVWAqk

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pieszy
    Model
    ghia
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    13 Oct 2017
    Mieszka w
    Katowice
    To moze inaczej, duze jest prawdopodobienstwo zeby z taka sfatygowana galka i mieszkiem auto mialo jedynie 200 tys.? Z drugiej zas strony jest ta wersja galki bez pierscienia czyli mieszek siega do samej gory, wiec reka caly czas o to moze trzec, moze ktos ma taka sama galke bez pierscienia i moglby sie wypowiedziec jak u niego postepowalo zuzycie w stosunku do przebiegu?

    Poza tym czesto zdarza sie, ze z pokrywy silnika zszedl lakier tak jak na filmiku?
    Ostatnio edytowane przez Monte ; 14-10-2017 o 15:43

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    LPG Stag 300
    Od
    16 Aug 2016
    Mieszka w
    Bytom
    Co prawda ja mam gałkę z pierścieniem ale jak kupowałem moje mondeo miał niecałe 190tys to gałka była mocno zmęczona i zniszczona , więc może ten typ tak ma . Przy czym przebieg wydaje się autentyczny u mnie gdyż poprzedni właściciel kupił go rzekomo z około 160 tys km na liczniku i po sprawdzeniu vinu w dani potwierdzało się to .

  5. #4
    Pieszy
    Model
    ghia
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    13 Oct 2017
    Mieszka w
    Katowice
    no i o to chodzilo, dobrze wiedziec na przyszlosc, dzieki za podzielenie sie

  6. #5
    Zarząd Awatar caqerr
    Imię
    Piotr
    Model
    MkIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 May 2011
    Mieszka w
    Wola/Pszczyna
    Te zapocenia od góry nic nie znaczą, to błahe sprawy są
    Trzeba by sprawdzić auto od spodu, czy nie wali przy łączeniu głowicy z blokiem...
    Od góry tutaj za wiele niestety nie sprawdzisz. Do tego jak sprzedawca chce jechać na jego wybraną stacje, średnio to widzę...
    Było ST200 '99 i niezapomniane ST220 '03 FL nudne MK4 2.0 TDCi Ghia X'08, specyficzne F46 '16... a teraz mk5 z powershiftem

  7. #6
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Tak gwoli ścisłości...

    Cytat Zamieszczone przez http://www.etis.ford.com/vehicleSelection.do
    Data produkcji: 09.09.2003
    No i z czym panowie walczyli wymieniając cały układ zapłonowy i sadzając jakąś dziwną przepustnicę (to od 3.0?)?

    ---------- Post added at 22:43 ---------- Previous post was at 22:40 ----------

    A z tą "pokrywą silnika", jak też z osłoną IMRC (plastik z przodu na trzy śrubki) to raczej nie lakier schodzi tylko skamieniały brud się wykrusza
    Dobra, zmiana!

  8. #7
    Pieszy
    Model
    ghia
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    13 Oct 2017
    Mieszka w
    Katowice
    Dzięki panowie za wskazówki, wczoraj znowu podjechałem z Katowic do tej Częstochowy, pooglądaliśmy go od spodu i skończyło się to tym, że jestem właścicielem super Mondka Faktycznie to nie lakier schodzi Już niedługo wrzucę jakieś fotki w osobnym miejscu, żeby Mondek miał tu swoje miejsce

    Aha, co się przyczyniło do kupna - przejrzałem na forum "bezwypadkowe" wątek o tym komisie i się trochę uspokoiłem, bo nie mają oni wiele wpadek, generalnie ludzie tam chwalili i to jakoś mi ułatwiło podjęcie decyzji.
    Ostatnio edytowane przez Monte ; 17-10-2017 o 08:40

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Model
    .
    Silnik
    .
    Opis
    BMW 3GT 2020/Fiesta mk7 FL 2013/Fiat 126p 1979
    Od
    07 Jul 2012
    Mieszka w
    Węgrów/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Monte Zobacz posta
    Dzięki panowie za wskazówki, wczoraj znowu podjechałem z Katowic do tej Częstochowy, pooglądaliśmy go od spodu i skończyło się to tym, że jestem właścicielem super Mondka Faktycznie to nie lakier schodzi Już niedługo wrzucę jakieś fotki w osobnym miejscu, żeby Mondek miał tu swoje miejsce

    Aha, co się przyczyniło do kupna - przejrzałem na forum "bezwypadkowe" wątek o tym komisie i się trochę uspokoiłem, bo nie mają oni wiele wpadek, generalnie ludzie tam chwalili i to jakoś mi ułatwiło podjęcie decyzji.
    Ja od nich kupiłem poprzedniego mk4 Adam z vitoocars, bardzo spoko gość i dobre autka mają polecany także na forum kosmetykaaut.pl

Podobne wątki

  1. [Duratec] Silnik z mazdy 6 2,0 benzyna do mondeo mk3 2,0 benzyna.
    By tomek_ludew in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-07-2017, 18:07
  2. Mondeo MK3 2.0 Benzyna
    By soundstream in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 10-12-2015, 20:55
  3. Mk3 Zakup Mondeo Benzyna 1.8-2.0 benzyna hatchback 2001-06
    By goliat5858 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-10-2014, 21:13
  4. Mondeo benzyna
    By Mradzisz in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-01-2013, 20:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów