+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Rocznik 2014
    Od
    14 Oct 2017
    Mieszka w
    Kamionki

    Problem połączenia telefonu przez Bluetooth z radiem Blaupunkt NX.

    Witam wszystkich.
    Mam problem z połączeniem (sparowaniem) telefonu poprzez Bluetooth z radyjkiem Blaupunkt NX. Mondeo MKIV 2014r. z silnikiem 2.0 TDCi 140KM
    Co robię:
    1. Włączam bluetooth w telefonie
    2. Po 10sek. telefon wyszukuje radyjko jako "ZESTAW SŁUCHAWKOWY" po czym po chwili 2-3 sek.zmienia się nazwa na "FORD AUDIO"
    3. Klikam na telefonie na "PARUJ"
    4. Pokazuje się na telefonie komunikat o podanie pinu - wpisuję "0000" i "paruj"
    5. Po 3-5 sek. na ekranie radyjka wyskakuje komunikat, że nie udało się sparować urządzeń i, że mam "....odmeldować inny telefon" !!! Jak to zrobić?! Jak usunąć "odmeldować" ten inny telefon!!! I jak sparować nowy telefon!!!
    Rozumiem,że radio ma w pełni działający bluetooth skoro telefon je wykrywa?! Czy się mylę?!
    Nigdzie na panelu radia nie mogę znaleźć nic z nazwą bluetooth!!!
    Dodam, że nie mam żadnej płyty ani karty SD do tego radyjka!!! Czy jest to koniecznie potrzebne?!
    Za wszelką pomoc wielkie THX :-)

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    06 Jun 2017
    Mieszka w
    Myślibórz
    Dlaczego pin 0000 ?? Zawsze na radyjku jest wyświetlany inny pin który trzeba wpisać w telefonie.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Rocznik 2014
    Od
    14 Oct 2017
    Mieszka w
    Kamionki
    Tak wyczytałem na różnych forach żeby wklepać 0000. Ale z kodem do radia też próbowałem i ten sam komunikat, że parowanie się nie udało i że mam najpierw odmeldować inne urządzenie!! I jak to zrobić?!

  5. #4
    Kursant Awatar roso
    Model
    MkV
    Silnik
    2.0 TDCi 180 KM
    Opis
    Będzie IV
    Od
    02 Jun 2007
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Kod pin wyświetlany jest na ekranie nx-a podczas parowania.

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Rocznik 2014
    Od
    14 Oct 2017
    Mieszka w
    Kamionki
    Jak by tak było to nie było by pewnie problemu ale.......
    jak pisałem cyt.:

    "3. Klikam na telefonie na "PARUJ"
    4. Pokazuje się na telefonie komunikat o podanie pinu - wpisuję "0000" i "paruj"
    5. Po 3-5 sek. na ekranie radyjka wyskakuje komunikat, że nie udało się sparować urządzeń i, że mam "....odmeldować inne urządzenie" !!! Jak to zrobić?! Jak usunąć "odmeldować" ten inny telefon!!! I jak sparować nowy telefon!!!"

    I tu tkwi problem. Jak sprawdzić w radyjku jakie i ile telefonów jest już telefonów sparowanych z radyjkiem-pewnie limit już jest wyczerpany. Tak samo jest przecież w telefonach. Limit sparowanych urządzeń z telefonem wynosi chyba 6 a jak chcemy dodać kolejne musimy usunąć jedno z nich. I tak samo może być z radiem!! Limit wyczerpany i muszę usunąć jedno z urządzeń z pamięci by dodać kolejne. Tylko jak to zrobić?! Na ekranie radia nie wyświetla się PIN !!! Tylko w/w komunikat!!

  7. #6
    Kursant Awatar roso
    Model
    MkV
    Silnik
    2.0 TDCi 180 KM
    Opis
    Będzie IV
    Od
    02 Jun 2007
    Mieszka w
    Sosnowiec

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Rocznik 2014
    Od
    14 Oct 2017
    Mieszka w
    Kamionki
    Dzięki za poświęcony czas i chęci. Niestety tam też nic nie ma na ten temat. Jest standardowe połączenie telefonu z radyjkiem. W moim przypadku niestety nie jest standardowo :-(
    Pozdrawiam.

  9. #8
    Pieszy
    Model
    Smax
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    02 Apr 2018
    Mieszka w
    Lubelskie
    Jare udało ci się sparowac telefon? Mam ten sam problem i zero pomysłu co z tym zrobić :/

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar marcinmg1
    Opis
    Insignia ST BiTurbo 2013 195 KM, Suzuki SX4 120KM
    Od
    04 Aug 2010
    Mieszka w
    mazowieckie - okolice Płocka
    Wydaje się, że jest tak jak mam w insigni tzn jest ograniczona liczba sparowanych telefonów i jak limit się wyczerpie to trzeba rozłączyć nieużywane telefony od radia - tutaj jest 6. Jak to zrobić to pewnie gdzieś znajdziesz w internecie lub pokombinuj sam to nie może być aż takie trudne
    Zwróć uwagę na ten punkt:
    Jeśli wbrew oczekiwaniom na wyświetlaczu radioodbiornika nie zostanie wyświetlony kod
    Pin, wprowadź w telefonie numer "0000", a następnie kod Pin wyświetlony na wyświetlaczu radioodbiornika.
    Ostatnio edytowane przez marcinmg1 ; 02-04-2018 o 11:52

  11. #10
    Kursant
    Opis
    MK IV 1.6 EcoBoost 160KM
    Od
    03 Jun 2010
    Mieszka w
    Łódź

    Bluetooth Direct

    Sprawdź ten sposób u mnie zadziałał;
    I think found a solution!
    Using "Bluetooth Direct" app you can input the Radio MAC Address and the app will allow you to insert the pairing code...
    Here's the app: https://play.google.com/store/ap ... ist.bluetoothdirect

    The question is... How do we find the radio MAC Address?

    It works 😀, thank you ollylopes...I managed to pair bluetooth device in my car with use of bluetooth Direct app.
    Mac address is presented for few seconds when searching for BT devices in default BT settings section so I've simply made a screenshot and typed it in the app, after that the keypad was shown and I was able to enter PIN.
    Thank you once again.

  12. #11
    Pieszy
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    18 Jun 2018
    Mieszka w
    Świętoszów

    Ford Mondeo mk4

    Witam wszystkich,
    Mam ten sam problem, telefon wykrywa "ford audio" lecz podczas próby sparowania, radio wyswietla komunikat "failed to bond phone. Please debond one phone please". Jednak jakiejkolwiek opcji bluetooth na radiu bym nie wybrał, komunikat zawsze jest ten sam "no response from phone unit" ... proszę o pomoc i pozdrawiam

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Za dużo telefonów zapisanych w pamięci modułu BT, musisz wykasować.

  14. #13
    Pieszy
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    18 Jun 2018
    Mieszka w
    Świętoszów

    Unhappy

    Z pierwszego komunikatu tak wynika, lecz kiedy wybieram opcję w zakładce bluetooth w nawigacji o usunięciu telefonu z pamięci, pojawia się komunikat "no response from Phone unit" i taki sam pojawia się za każdym razem, kiedy wybieram dowolną opcje z tego menu....

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    07 Jul 2018
    Mieszka w
    Nieopodal Jezusa
    A nie macie po prostu po wciśnięciu przycisku Phone - odczekaniu chwili - wciśnięciu przycisku Bluetooth (na oknie obsługi telefonu) takiej opcji, jak "Select phone to debond"?
    U mnie też był problem początkowo, PIN raz 000, a raz 1234 zadziałał. I taka zabawna anegdotka - kupiłem go od gościa, który przez 4 lata nawet nie wiedział, że ma taką opcję w samochodzie

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Można też spróbować ten moduł odpiąć na chwilę, w mk3 lubiły się zawieszać i odpięcie pomagało je ożywić.

Podobne wątki

  1. [MkIV] Problem ze sparowaniem telefonu poprzez bluetooth.
    By Ronni99 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-08-2015, 11:33
  2. [MkIII] blaupunkt travelpilot ex - problem z tel.+bluetooth
    By kelv in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-06-2015, 08:36
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-04-2013, 18:56
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-06-2011, 10:43
  5. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-04-2011, 09:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów