+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Klapki, grucha

  1. #1
    Zielony listek Awatar kulas
    Imię
    Adrian
    Model
    Ford maverick xlt
    Silnik
    2.3 150 pb+lpg
    Od
    13 Jul 2013
    Mieszka w
    Poznań

    Klapki, grucha

    Witam.
    Znajomy ma mondeo mk3 2.0 pb i jak wiadomo są tam te fajne klapki, które ja wywaliłem a w ostateczności zamontowałem nowe. Problem polega na tym, ze w moim chodzą ładnie zaś u znajomego wężyk który idzie do gruchy był zdjęty... Po podłączeniu go cięgno gruszki się chowa i nie chce się podnieść... Dodam, że u mnie przy odpaleniu auta cięgno jest u góry a po przygazowaniu się chowa. Gdzie szukać przyczyny? Sama grucha chodzi ładnie popychajac ręcznie...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    17 Sep 2012
    Mieszka w
    Opole
    Cytat Zamieszczone przez kulas Zobacz posta
    Witam.
    Znajomy ma mondeo mk3 2.0 pb i jak wiadomo są tam te fajne klapki, które ja wywaliłem a w ostateczności zamontowałem nowe. Problem polega na tym, ze w moim chodzą ładnie zaś u znajomego wężyk który idzie do gruchy był zdjęty... Po podłączeniu go cięgno gruszki się chowa i nie chce się podnieść... Dodam, że u mnie przy odpaleniu auta cięgno jest u góry a po przygazowaniu się chowa. Gdzie szukać przyczyny? Sama grucha chodzi ładnie popychajac ręcznie...
    Zaworek sterujący może być walnięty. Jest przykręcony do kolektora. Poza tym jak ktoś zdjął wężyk to może gdzieś indziej też coś było dłubane.

  4. #3
    Zielony listek
    Imię
    Patryk
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Czas wrócić...
    Od
    05 Mar 2005
    Mieszka w
    Częstochowa
    Podepne się
    U mnie jest problem wysokich obrotów jakby cały czas chodził na ssaniu obroty 1000
    Przy wciskaniu sprzęgła skaczą do 1500-2000 i dopiero jak się zatrzymam spadają do 1000
    Dziś rozebralem przepustnice i krokowy wyczyscilem i jak to oglądałem właśnie cięgno od tej gruchy mam po odpaleniu non stop w dole...jak odepne ten wężyk z dołu to się cięgno podnosi...dodam jeszcze ze słychać świst jakby lewe powietrze ciągnął...wszystkie wężyki sprawdziłem są ok
    Podejrzewam wąż odpowietrzania skrzyni korbowej ale nie dałem rady zrzucić kolektora żeby to sprawdzić
    Czy mam rację ?
    Było: MkI V6
    Było: MkII V6 GT
    Bylo:MkIII V6 :-D
    Jest: MkIII 2.0 ;-)

Podobne wątki

  1. [Radio] grucha się popsuła...skąd drugą ? jaką kupić ?
    By GrekuPL in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-09-2013, 13:45
  2. klapki mk3
    By ziutek21 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-01-2013, 15:01
  3. [Duratec] klapki
    By krzys k-c in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-06-2011, 20:21
  4. [MkIII] LPG a klapki w kolektorze.
    By jarowoo in forum LPG
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 12:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów