+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    18 Oct 2017
    Mieszka w
    Warszawa

    Po wyczyszczeniu 1 wtrysku samochód porzuci³ palenie. Tylko krêci, brak b³êdów.

    Witam.
    Mam problem, mianowicie, z rana samochód kulawo pracowa³ (na 3 cyl) pali³ od strza³a ale do póki nie pochodzi³ z 2min pali³ na 3 garki. Znalaz³em wadliwy wtrysk, wykrêci³em, wyczy¶ci³em go(rozebra³em, wymy³em koñcówkê w myjce ultrad¼wiêkowej), resztê przep³uka³em p³ynem do czyszczenia przepustnic z K2 bo napisane na nim jest ¿e równie¿ do wtrysków. Mam 2 komplety wtrysków wiêc nie raz ju¿ przek³ada³em jedne na drugie itd. Zawsze z powodzeniem, odpowietrzaj±c po przez poluzowanie nakrêtek na wtryskach.
    Wczoraj jednak po wymianie, zacz±³em odpowietrzaæ, niby wszystko ok, ale lecia³o jak by pod ni¿szym ci¶nieniem. Z³o¿y³em wszystko odpalam, a ten tylko krêci i krêci i nic...
    podpi±³em Wurtha WOW! nie wykry³ ¿adnych b³êdów, siænienie przy rozruchu tylko 6800kpa...
    Co to mo¿e byæ? Dodam ¿e pompa by³a sprawdzania jaki¶ czas temu i by³o ok ( z reszt± ¿adna sprê¿ynka mi nie mruga³a)
    Skoñczy³y mi siê pomys³y, chocia¿ nie ukrywam ¿e mia³em g³êbok± rezerwê, wskazówka sta³a prawie na 0... czy mog³em zapowietrzyæ w ten sposób uk³ad i to mo¿e byæ przyczyn± braku jakiegokolwiek palenia auta? Dola³em 5l ale to nie pomog³o dalej krêci i nic...
    Bêdê wdziêczny za wszelk± pomoc.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imiê
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0TDCI -146KM~410Nm
    Od
    29 May 2012
    Mieszka w
    Kartuzy
    Ca³kiem mo¿liwe ¿e zapowietrzy³e¶ uk³ad, podepnij paliwo bezpo¶rednio pod pompê ustaw zbiorniczek z paliwem wy¿ej od silnika i wtedy próbuj odpalaæ.

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Albo gruszka z zaworkiem zwrotnym , za jednym razem zaci±gniesz paliwo ze zbiornika i wytworzysz ci¶nienie na pompê . Nie odpalaj silnika tylko strzelaj rozrusznikiem , aby pompa robi³a obroty . Gruszkê wepnij pomiêdzy filtr a zasilenie pompy i pompuj a¿ gruszka bêdzie twarda , potem strza³ rozrusznikiem . Po kilku takich zabiegach sprawd¼ czy mocniej leci paliwo przy wtryskach .Ja bym tak robi³ .

    Eh 5L ?! Czemu nie 20 L ? Na rezerwie siê nie je¼dzi a w takim okresie jak teraz i tym co bêdzie zaraz to im wiêcej ON w zbiorniku tym lepiej .
    Ostatnio edytowane przez CODY_21 ; 26-10-2017 o 13:58

Podobne w±tki

  1. [TDCi MKIII] Nie krêci (dioda immo + du¿o b³êdów)
    By daniel75 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-04-2017, 19:49
  2. [MkIII] Rozrusznika nie krêci tylko cyka
    By rustin in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 19:56
  3. [MkIII] Czasami nie krêci tylko pyka
    By iro in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-03-2010, 13:53
  4. [MkIII] Nie odpala, nie krêci, tylko pstryka ;(
    By Hep in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 06-12-2007, 21:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów