+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Oct 2017
    Mieszka w
    £ód¼

    Dziwny d¼wiêk z okolicy rozrz±du

    Panowie co jest z tym d¼wiêkiem ponoæ ten typ tak ma... Ale mój wcze¶niej tak nie mia³... Ale zacz±³ warczec na wysokich obrotach

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    mo¿e z³y jest na ciebie jak warczy :-)

  4. #3
    Poch³aniacz prostych
    Imiê
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzê teraz w Czêstochowie - jak co¶ potrzeba to pisaæ, chêtnie pomogê
    Ten typ tak ma bêdzie ich sta³o 20 w lini ka¿dy inaczej pomruczy, mój codziennie inaczej klekota, rechocze i grzechota, zostaw nie ruszaj nic to nieda 3/4 aut i tak zaraz bêdzie pe³noletnie i nie jedno passerati ju¿ objecha³o


    Ca³y czas do przodu

  5. #4
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Oct 2017
    Mieszka w
    £ód¼
    Moze stara³ bym siê to zrozumieæ je¶li bum kupi³ autko i tak by by³o... Ale u mnie sta³o siê to praktycznie z dnia na dzieñ i to mnie nie pokoij... I nie chce mi siê wierzyæ ¿e ka¿dy tak ma... Bêdê walczy³ a¿ wygram bitwê z tym problemem.. My¶la³em ¿e kto¶ podpowie

  6. #5
    Zielony listek Awatar perials
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Nov 2015
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Co¶ w nich jest.
    Nie to ¿ebym Ciebie uspokaja³ na si³ê, ale jak mówi± koledzy: za ka¿dym odpaleniem mój Rechot pracuje inaczej. Z rana (o rany jakby mia³ siê rozpa¶æ) po kolejnym odpaleniu ju¿ elegancko ( mruczy jak pantera) Dos³ownie w ci±gu dnia przy kilkukrotnym odpalaniu i gaszeniu - jakbym w inne auto wsiada³ za ka¿dym razem.

  7. #6
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Oct 2017
    Mieszka w
    £ód¼
    Koledzy tu nie chodzi o klekotanie dizla... Tylko o to ¿e w okolicy obrotów 2000.. 2200.. 2400 jest dziwne przej¶cie i dziwny warkot

  8. #7
    Zielony listek Awatar perials
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Nov 2015
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    U mnie jak zimny to po przekroczeniu 2000 obr/min (turbina warczyyyy). Jak siê silnik zagrzeje znacznie cichnie - prawie nie s³ychaæ kiedy startuje (chyba przesadzi³em - u¿ytkownicy TDDI wiedz± o czym mówiê).

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    nagraj to i zapodaj tutaj pos³uchamy zobaczymy.

  10. #9
    Kursant
    Imiê
    Kamil
    Model
    Mordeo
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    12 Apr 2013
    Mieszka w
    Gdañsk
    Zgadza siê to co pisze powy¿ej kolega @perials, w przypadku TDDi 90-konnego jest tak samo. Jak na zimnym silniku przeci±gniesz powy¿ej ok. 2,5 k obr to jest takie dziwne prze³amanie jakby zaraz co¶ siê mia³o rozpa¶æ ale ten typ tak ma. Jak ju¿ silnik jest ciep³y to przyjemniej pracuje.

    ---------- Post added at 13:06 ---------- Previous post was at 13:05 ----------

    Zgadza siê to co pisze powy¿ej kolega @perials, w przypadku TDDi 90-konnego jest tak samo. Jak na zimnym silniku przeci±gniesz powy¿ej ok. 2,5 k obr to jest takie dziwne prze³amanie jakby zaraz co¶ siê mia³o rozpa¶æ ale ten typ tak ma. Jak ju¿ silnik jest ciep³y to przyjemniej pracuje.

  11. #10
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Oct 2017
    Mieszka w
    £ód¼
    Www.youtube.com/dziwny warkot 2

    ---------- Post added at 22:54 ---------- Previous post was at 22:50 ----------

    http:// YouTube Dziwny warkot 2

  12. #11
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Oct 2017
    Mieszka w
    £ód¼
    Koledzy nie wiem jak siê dodaje filmik.mam na you tube i nie mogê dodaæ... Wystarczy wpisaæ w YouTube... Dziwny warkot 2... Dodany przez Nikola Pawlak

  13. #12
    Znawca le¶nych tras Awatar CzarekJ
    Imiê
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Katia26@onet.eu Zobacz posta
    Koledzy nie wiem jak siê dodaje filmik


    I jest.( w "szybkiej odpowiedzi" masz "przycisk" - "dodaj film" - kopiujesz link you tube i wklejasz)


    A co do zachowania siê obrotów to wygl±da to na gwa³towne przesterowanie turbiny - przybrudzona kierownica,albo co¶ ze sterowaniem.
    Ostatnio edytowane przez CzarekJ ; 20-10-2017 o 12:24
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  14. #13
    Znawca le¶nych tras Awatar CzarekJ
    Imiê
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Ale w³a¶ciwie co ma do tego rozrz±d ?
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  15. #14
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Oct 2017
    Mieszka w
    £ód¼
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Ale w³a¶ciwie co ma do tego rozrz±d ?
    Nie mog³em skopiowaæ linku no z tel to robiê.. Obecnie komputer wziê³a ¿ona do pracy i tam u¿ywa... A co to ma do rozrz±du ro najbardziej s³ychaæ z tych okolic...mo¿e siê przenosi d¼wiêk.. A mo¿esz kolego rozwin±æ temat o tej brudnej kierownicy

    ---------- Post added at 15:19 ---------- Previous post was at 14:59 ----------

    Przepraszam kolego za te pytania ale ju¿ obiezdzilem ca³a ³ód¼ ¿eby kyos mi powiedzia³ co siê dzieje.. To ju¿ us³ysza³em ¿e... Czujnik egr zepsuty rozebralem by³ czysty i suchy... Zmartwilo mnie tylko ¿e otwiera siê na szeroko¶æ dwóch zapa³ek.. Nie wiem czy dobrze... Nastêpna rzecz u innego mechanika powiedzia³ ¿e ko³o pasowe ma luzy... Nastêpny mechanik powiedzia³ ¿e pompa wtryskowa na wykoñczeniu... Kurcze co mechanik to coinnego mówi.. Dlatego postanowi³em spróbowaæ tu prosiæ o pomoc

    ---------- Post added at 15:23 ---------- Previous post was at 15:19 ----------

    Dodam tylko ¿e autko ma przejechane 222 tysi±ce i jest w naszej rodzinie od pocz±tku kupi³ je mu tata i bardzo dba³ nigdy praktycznie nie by³o nic robione w silniku

  16. #15
    Znawca le¶nych tras Awatar CzarekJ
    Imiê
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Ok.zamiesciles filmik pokazuj±cy nag³y skok obrotów przy 2k.Tak nie powinno byæ wiêc mo¿liwe ,¿e to turbina.Tu jest full tematów wiêc nie ma co siê rozpisywaæ.
    Co do odg³osów - mo¿e byæ wszystko.....pasek alternatora by³ wymieniany?
    Przy wymianie jest okazj± weryfikacji napinacza,rolek itp.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  17. #16
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Oct 2017
    Mieszka w
    £ód¼
    Warkot i skok obrotów to jest jedno... Bo jak zaczyna siê ten skok to przej¶cie takie... To jednocze¶nie autko zaczyna dziwnie warczec chalasowac... S³ychaæ to na filmiku w czasie jazdy to jest mocniejszy odg³os

    ---------- Post added at 17:41 ---------- Previous post was at 17:39 ----------

    A co do rolek i pasków... Rolki wpozadku a wszystkie paski oleje i firtry wymieniane s± na czas... Ja wymieniam wszystko co 10 tys km

  18. #17
    Zielony listek Awatar marko37
    Imiê
    Marek
    Model
    sedan
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo 2.0 TDDI 115 km+box V-Tech from Heko
    Od
    15 Jan 2010
    Mieszka w
    Mor±g
    pompa wtryskowa zmienia kat wtrysku. Norma w tych silnikach. Po rozgrzaniu mniej odczuwalne i s³yszalne

  19. #18
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Oct 2017
    Mieszka w
    £ód¼
    Cytat Zamieszczone przez marko37 Zobacz posta
    pompa wtryskowa zmienia kat wtrysku. Norma w tych silnikach. Po rozgrzaniu mniej odczuwalne i s³yszalne
    Kurde... Jako¶ wcze¶niej siê to nie dzia³o... I nie ma ró¿nicy czy zimny czy ciep³y... Czasem jadê i s³ychaæ a jak puszczê nogê z gazu i jeszcze raz nacisne to jest ok.. Tak jak by co¶ nie zalapywalo jak by co¶ siê przycinalo nie Wim jak wyt³umaczyæ napewno jest co¶ nie tak nie jest taki p³ynny jak by³

    ---------- Post added at 20:31 ---------- Previous post was at 19:19 ----------

    You tube mondeo mk3 tddi dziwny przeskok obrotów... Doda³em nowy filmik.. Przepraszam ale narazie nie jestem wstanie wstawiæ to tutaj

  20. #19
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Dolej przy tankowaniu oleju 2T litr na ca³y bak powinna byæ poprawa

  21. #20
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Oct 2017
    Mieszka w
    £ód¼
    Olej castrol 2t ju¿ jest dodawany od jakiego¶ czasu.. Ale tu nie w tym rzecz... Widzê ¿e nikt nie potrafi mi pomóc ¿adnych konkretów tylko gdybanie jak wszystkie mechaniki.. My¶la³em ¿e kto¶ ju¿ tak mia³ i wie co jest nie tak

Podobne w±tki

  1. [TDDi MKIII] Dziwny d¼wiêk w okolicach rozrz±du
    By Dymek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-04-2013, 13:47
  2. [TDCi MKIII] dziwny d¼wiêk z okolicy wtryskiwaczy i migaj±ca kontrolka ¶wiec + chack engine
    By prochnickirafal in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 23:36
  3. [Duratec] Dziwny stuk w okolicy rozrz±du...
    By LukaszV6 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 11:37
  4. [MkI] Dziwne wycie w okolicy wa³ków rozrz±du
    By LeoComp in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-05-2008, 21:36
  5. metaliczny dzwiêk w okolicy rozrz±du
    By Onu in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-03-2007, 14:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów