+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    17 Aug 2017
    Mieszka w
    Słupsk

    Zakup MK3 z silnikiem 1.8TD ENDURA DE

    Witam
    Mam możliwość obejrzenia autka po takim SWAPie w atrakcyjnej cenie.
    Znajomy mi z góry odradza ale myślę że warto pojechać i zobaczyć.

    Co o tym myślicie? Jest możliwy taki SWAP? Na co powinienem zwrócić uwagę?
    Czego mogę się spodziewać i na co uważać żeby się nie wtopić?

    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Andrzej
    Model
    Focus MK III
    Silnik
    1.0 Ecoboost 125 KM:)
    Od
    02 Feb 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Masz kogoś do pchania tego auta?
    90KM w bardzo starej konstrukcji do MK3 to słaby pomysł...inne pytanie to w jakiej kondycji jest ten TurboDramat

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar jamax
    Imię
    Jarosław
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Opis
    TITANIUM
    Od
    15 Sep 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Taki krok w tył. Powiedziałbym duży krok w tył . Te silniki w mk2 nie dawały rady.............

  5. #4
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    17 Aug 2017
    Mieszka w
    Słupsk
    Moc mocą. Nie bronię ale z drugiej strony nie potępiam pomysłu. Ford dał ciała z dieslami w mk3, o dwumasie nie wspomnę

    Liczyłem na jakieś techniczne opinie.

  6. #5
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Kafar Zobacz posta
    Masz kogoś do pchania tego auta?
    Cytat Zamieszczone przez jamax Zobacz posta
    Te silniki w mk2 nie dawały rady.
    Najlepiej jak w temacie o dieslu wypowiadają się posiadacze benzyn.Jeździłem z tym silnikiem 15 lat a był taki czas ze jednocześnie obsługiwałem 4 takie auta.Sam nie tak dawno rozmyślałem nad takim swapem-moje Mk2 było niestety już mocno posunięte i wiekowo i przez rdzę ale silnik mimo ponad 300 tys km był w znakomitej kondycji-(ostatnia zeszłoroczna hamownia w Radomiu wypluła 91 kM i 178 Nm-czym to się różni od TDDi 90 kM?) a było do wzięcia za psi pieniądz Mk3 2,0 TDCi w dobrym stanie korozyjnym ale z rozsypaną skrzynią biegów.O ile przekładka zespołu napędowego nie stanowi wielkiego wyzwania to instalacja elektryczna różni się zasadniczo i wielkiej rzeźby trzeba aby po takim swapie w Mk3 wszystko działało.Jeśli komuś udało się to ogarnąć-szacun.
    Natomiast silnik 1,8 TD traktowany z szacunkiem to jednostka niekłopotliwa,prawie bezawaryjna (w porównaniu z TDCi całkiem bezawaryjna) i praktycznie niezniszczalna chociaż łakoma na paliwo (7-8 to norma).Turbina wymaga dobrego oleju-zalewanie TD-ka wynalazkami typu olej z Biedronki czy 20W40 "no name" to prosty sposób na kosztowne naprawy.
    Oczywiście Mk3 z silnikiem TD demonem prędkości i przyspieszenia nie będzie (zresztą z żadnym silnikiem nie jest) ale do spokojnej jazdy wystarczy aż nadto.A na autostradzie też te 150 wyciągnie,nawet mocno załadowane.



  7. #6
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Andrzej
    Model
    Focus MK III
    Silnik
    1.0 Ecoboost 125 KM:)
    Od
    02 Feb 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Kafar Zobacz posta
    Masz kogoś do pchania tego auta?
    Cytat Zamieszczone przez jamax Zobacz posta
    Te silniki w mk2 nie dawały rady.
    Najlepiej jak w temacie o dieslu wypowiadają się posiadacze benzyn.Jeździłem z tym silnikiem 15 lat a był taki czas ze jednocześnie obsługiwałem 4 takie auta.Sam nie tak dawno rozmyślałem nad takim swapem-moje Mk2 było niestety już mocno posunięte i wiekowo i przez rdzę ale silnik mimo ponad 300 tys km był w znakomitej kondycji-(ostatnia zeszłoroczna hamownia w Radomiu wypluła 91 kM i 178 Nm-czym to się różni od TDDi 90 kM?) a było do wzięcia za psi pieniądz Mk3 2,0 TDCi w dobrym stanie korozyjnym ale z rozsypaną skrzynią biegów.O ile przekładka zespołu napędowego nie stanowi wielkiego wyzwania to instalacja elektryczna różni się zasadniczo i wielkiej rzeźby trzeba aby po takim swapie w Mk3 wszystko działało.Jeśli komuś udało się to ogarnąć-szacun.
    Natomiast silnik 1,8 TD traktowany z szacunkiem to jednostka niekłopotliwa,prawie bezawaryjna (w porównaniu z TDCi całkiem bezawaryjna) i praktycznie niezniszczalna chociaż łakoma na paliwo (7-8 to norma).Turbina wymaga dobrego oleju-zalewanie TD-ka wynalazkami typu olej z Biedronki czy 20W40 "no name" to prosty sposób na kosztowne naprawy.
    Oczywiście Mk3 z silnikiem TD demonem prędkości i przyspieszenia nie będzie (zresztą z żadnym silnikiem nie jest) ale do spokojnej jazdy wystarczy aż nadto.A na autostradzie też te 150 wyciągnie,nawet mocno załadowane.
    Ja akurat 5 lat powoziłem się MKI 1.8 TD więc ten silnik nie jest mi w ogóle obcy.
    Dodatkowo Mk3 jest cięższy od MK1... szału nie będzie.

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar Domelo
    Imię
    Dominik
    Model
    2xA6 Avant '03/'99, foka i 407
    Silnik
    2x1.9TDi+1.6TDCi i 2.0HDi
    Od
    01 Jul 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Cytat Zamieszczone przez TheM Zobacz posta
    Moc mocą. Nie bronię ale z drugiej strony nie potępiam pomysłu. Ford dał ciała z dieslami w mk3, o dwumasie nie wspomnę

    Liczyłem na jakieś techniczne opinie.
    Tddi jest bardzo dobrym silnikiem. I dużo dynamiczniejszy od 1.8td. Oczywiście mówię w wersji 116KM.

    Napisane Z3c.
    Ostatnio edytowane przez Domelo ; 23-10-2017 o 19:45

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Natomiast silnik 1,8 TD traktowany z szacunkiem to jednostka niekłopotliwa,prawie bezawaryjna (w porównaniu z TDCi całkiem bezawaryjna) i praktycznie niezniszczalna chociaż łakoma na paliwo (7-8 to norma).
    to spore spalanie było, muszę przyznać.
    kiedyś jeździłem sporo czasu mk2 w kombi z 1.8td w delegacje (nie było to moje auto) Radom-Wwa i wychodziło nam ~5l ropy/100km
    6l przekraczało jedynie w W-wie (wiadomo korki)
    poza tym że ciężko palił w zimie (przy -15*C już praktycznie nie odpalał) to silnik nie do zajechania.
    no i całkiem bezobsługowy i bezawaryjny (gdy prowadzony był na złom jedyna usterka to cieknąca miska olejowa).
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-03-2015, 00:03
  2. tddi 1.8 endura
    By Szymon in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-02-2014, 00:10
  3. [TDCi MKIV] Zakup Mondeo z silnikiem diesla
    By radek.c in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-03-2013, 15:54
  4. [MkI] Endura de
    By tomasz501 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-09-2007, 20:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów