+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Dziwne rzeczy

  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    4x st220
    Od
    02 Dec 2013
    Mieszka w
    Warszawa

    Dziwne rzeczy

    Ostatnio zakupiłem St220 które stało 3 lata nie ruszane, na początku jeździł super po pierwszych 50 km zaczął się przyduszac coraz mocniej, wywalilo checka oraz miał miganie checka czyli wypadanie zapłonu , wymieniłem filtr paliwa 70 km chodził super! Potem problem powrócił, stwierdziłem że na pewno jest syf w zbiorniku paliwa więc wymieniłem pompę i wyczyścilem zbiornik z syfu. Problem nie ustal... Na obd pokazuje błędy wypadania zapłonu na wszystkich cylindrach oraz błędy sond lambda. Dziś wymieniłem 3 świece na nowe i jeden kabel na nowy żeby zdiagnozować czy to wina zasilania ale niestety cylinder na którym jest nowy kabel i nowa świeca dalej ma wypadanie zapłonu. Dodatkowo dziś podczas dodawania gazu usłyszałem w środkowym tłumiku dźwięk metalowy jakby ktoś wsypal paczkę gwoździ. Auto na zimnym przygasa. Wiecie może o co chodzi?

    Nr błędów P0300 P0301 P0302 P0303 P0304 P0305 P0306 P1150 P1151 P1152 P1131 P1132 P0130

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar Deedo
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo MKIII RS 2.5 V6 170KM LPG
    Od
    10 Jan 2016
    Mieszka w
    Stargard
    Cewka zapłonowa. Możesz sprawdzić po odkręceniu czy nie ma widoczych pęknięć w okolicach podłaczenia tego cylindra ale raczej mikropęknięć i tak nie dojżysz.

    Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez affek Zobacz posta
    tóre stało 3 lata nie ruszane, na początku jeździł super po pierwszych 50 km zaczął się przyduszac coraz mocniej,
    Wszelkie kostki/złączki w komorze silnika odpiąć, psiknąć np Kontakt-em Elektrosol-em, pozapinać z powrotem, tak samo z wtyczką PCM-a.

    Do oblukania cewki dobrze wziąć lupę i pozerkać czy nie ma mikropęknięć.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    4x st220
    Od
    02 Dec 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Cewke jutro podmienie i sprawdzę, a ten metaliczny dźwięk w środkowym tłumiku? Możliwe że katalizator się wysypal? Na komputerze pokazuje obie korekty krótkoterminowe w okolicach 32/33 gdzie w drugim st normalnie jeżdżący pokazuje mi w okolicach 3-5

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez affek Zobacz posta
    Możliwe że katalizator się wysypal?
    Możliwe, ale równie dobrze może tłumik rezonować bo wieszaki sparciałe, albo może osłona termiczna rezonuje.


    Cytat Zamieszczone przez affek Zobacz posta
    Na komputerze pokazuje obie korekty krótkoterminowe w okolicach 32/33
    Na plus czy na minus?
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 30-10-2017 o 19:39
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    4x st220
    Od
    02 Dec 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Pokazuje mi na plusie i wartości w %.

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    4x st220
    Od
    02 Dec 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Witam ponownie.
    Częściowo udało się zdiagnozować i naprawić usterkę, auto już mniej pali oraz nie szarpie. Wyskoczyły mi dwa błędy P0133 i P0153, chyba lambdy do wymiany ?
    I drugie pytanie mam zamontowane świece Bosha Platynowo-Irydowe co o nich sądzicie ? Czy lepsze są same Irydowe ? Pozdrawiam!

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez affek Zobacz posta
    P0133 i P0153, chyba lambdy do wymiany ?
    Trza sprawdzić na wykresach jak one faktycznie pracują.
    Bo błędy mówią o tym że skład mieszanki nie zmienia się mimo prób podejmowanych przez PCM-a.
    Może to być faktycznie uszkodzenie lambd (ale dwie na raz?) a może jest gdzie indziej problem, (lanie wtryskiwacza, lewe powietrze, brudna przepływka, niekontaky w kostkach/złączkach)
    Zacząłbym od odpięcia wtyczek od lambd i oczyszczenia w nich styków, i po tym zabiegu zerknięcie na wykresy pracy lambd.

    ---------- Post added at 12:40 ---------- Previous post was at 12:39 ----------

    Cytat Zamieszczone przez affek Zobacz posta
    osha Platynowo-Irydowe co o nich sądzicie ? Czy lepsze są same Irydowe ?
    Jeden ciort, najważniejsze żeby była pewność że są sprawne.
    Skład elektrod jest drugorzędną sprawą, bo świeczki szlag trafia przez to że izolatory pękają, dostają mikropęknięć.
    Natomiast same elektrody za względu na skład, to tylko wpływa na ich trwałość, że zamiast przykładowo wytrzymać 50 tyś to zacząną się skracać po 40, ale tutaj no to można samemu przerwę ustawiać.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 02-11-2017 o 14:02
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    4x st220
    Od
    02 Dec 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Screenshot_20171106-162246.jpglogi z itorque z przebiegow napięć na sondach lambda, dobrze to pomierzylem? Chyba 1 lambda jest walnieta

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez affek Zobacz posta
    Chyba 1 lambda jest walnieta
    Na to wygląda, leży na zero, PCM próbuje podlewać paliwa przez to i ta przy kacie pokazuje wyższe wskazania.
    Ale zanim weźmiesz się za zakupy to to co wcześniej proponowałem - porozpinać wtyczki i oczyścić.

    Jak masz możliwość dłubania przy aucie, to jeszcze pokusiłbym się zamienić lambdy miejscami żeby na 100% mieć pewność czy to nie jest jednak jakaś przerwa między lambdą a PCM-em.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    4x st220
    Od
    02 Dec 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Mogę zamienić którąś sondę za katem z tą na kolektorze ? i drugie pytanie gdzie znajdę wtyczkę do lambdy która jest bliżej podszybia ?

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez affek Zobacz posta
    Mogę zamienić którąś sondę za katem z tą na kolektorze ?
    Można, to jest dokładnie to samo.

    Cytat Zamieszczone przez affek Zobacz posta
    gdzie znajdę wtyczkę do lambdy która jest bliżej podszybia ?
    po kabelku trza iść, do tej przy podszybiu diablo niewygodne dojście.
    W naszej byłej fałce dojście do wtyczki było od góry, ( i coś mi się jarzy że wtyczka tak jakby ciut pod płytę czołową była umieszczona) nie pamiętam czy do samej sondy lepsze dojście było od dołu czy od góry
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    4x st220
    Od
    02 Dec 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Dziękuję za pomoc! Dzisiaj po odpaleniu i przejechaniu ok. 1.5 km wywaliło mi naraz błędy wszystkich 4 sond, następnie po nagrzaniu i usunięciu błędów zaczęło wywalać błędy związane z wypadaniem zapłonu...
    Jak przeglądałem te wykresy co wrzuciłem w aplikacji Torque to zauważyłem że na niskich obrotach(przy okazji nie ma mocy na niskich obr) i przy spokojnej jeździe sondy działają jak chcą, np 2 działają a 2 nie działają albo 1 działa a reszta 0V albo 3 działają i 1 nie działa... a przy agresywniejszej jeździe takiej powyżej 3000 obr/min jest jakiś ruch na wykresach wszystkich 4 sond. Może jest jakaś wtyczka odpowiedzialna za wszystkie 4 sondy i tam coś nie styka?? Pozdrawiam!

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez affek Zobacz posta
    Może jest jakaś wtyczka odpowiedzialna za wszystkie 4 sondy i tam coś nie styka??
    Na pewno jedna wspólna to wtyczka zapinana do ECU. No i siłą rzeczy odpowiada ona za wszystkie rzeczy którymi steruje ECU, między innymi lambdy, cewka, wtryskiwacze.
    Są jeszcze wtyczki/złączki w komorze silnika.

    Auto stało 3 lata i nie ma bata żeby przez ten czas coś gdzieś na złączkach/kostkach/wtyczkach nie zaśniedziało, dlatego od początku tematu proponuję żebyś wszystkie wtyczki porozpinał i oczyścił. Kup preparat Kontakt czy Elektrosol, odpinaj wtyczki psiknij nim we wtyczkę i zapinaj z powrotem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    4x st220
    Od
    02 Dec 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Czyszczenie niestety nic nie dało, auto dalej ma bardzo wysokie spalanie i błędy sond

Podobne wątki

  1. [MkIII] dziwne rzeczy a alternatorem
    By nowy427 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-10-2013, 21:09
  2. [MkII] Dziwne rzeczy z światłami (kierunkowskazy)
    By gdochu in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-07-2011, 01:58
  3. [MkII] Dziwne rzeczy, spalanie w TD
    By klimad in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-05-2008, 14:03
  4. AKUMULATOR DZIWNE RZECZY
    By dejf in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 11-07-2005, 10:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów