+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec

    Zakup mondeo mk3 2006 1.8 125KM. Salon Polska, serwis w aso. Użytkowany w firmie

    Mam na oku mondeo mk3 z 2006 roku 1.8 125. 15 tys. zł. Sprzedający serwisowal cały czas w aso, auto kupione w salonie polskim, udostępnił numer vin, pierwszy właściciel.
    Użytkowany był w firmie niby jednoosobowej.
    Przebieg mały 190 tys. km. (Raczej autentyczny, po numerze vin od 2014 przebiegi są gromadzone).
    1.8 125 będzie wystarczajacym silnikiem? Nie potrzebuje auta super dynamicznego, bardziej zależy mi żeby było w miarę zadbane.
    2006 rok to chyba wersja po drugim liftingu? Gdzie najczęściej pojawia się rdza? Na co zwrócić uwagę w aucie jeśli auto było używane w firmie? (Nie wiem jakiej, ale jak auto było często gaszone i zapalane to może coś w nim szwankowac?)
    To mondeo przykuło moją uwagę.
    Ogólnie szukam auta do 15-18 tys. zł. Kombi. Segment c lub d - chyba mi to obojętne.
    Mondeo byloby warte uwagi? Czy może nieco młodszego Focusa znaleźć?
    Rocznie robie małe przebiegi około 15 tys. km. 40% trasa, 60% miasto
    Auto będę trzymać na ulicy. Bardzo mu to zaszkodzi z rdzą?
    Ostatnio edytowane przez Hehe89 ; 28-10-2017 o 12:33

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar manio49
    Imię
    Marian
    Model
    Dełu Kabanos
    Silnik
    1.6 elpidżi
    Opis
    niegodny następca mundka
    Od
    13 Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawie - Ursus
    Jak nie był robiony, to rdza się nie pojawia w drugim lifcie.
    Sprawdź co ile był olej wymieniany.
    Jak już pojedziesz oglądać auto, to rozgrzej go i parę razy depnij do odcinki Najlepszy sposób na sprawdzenie standardowej usterki - pierścieni. Jak będzie mocno kopcił, bądź jak mój pod koniec - lał olejem przez wydech to albo sobie odpuść, albo do ceny dołóż ze 3000 na remont silnika.
    Obadaj jak sprzęgło i dwumas. Ja po 330 000 km miałem seryjne, ale tu dużo zależy od użytkownika.
    Samo 1.8 demonem prędkości nie jest, ale wystarcza do standardowego przemieszczania się


    Zauważyłem ciekawą zależność - mondeo wcale nie jest droższe od focusów

    Podeślij jeszcze jakieś zdjęcia.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...-ID6zdMot.html

    Zdjęć niewiele jest i z daleka zrobione.
    A sprzęgło i dwumas jak sprawdzić? Jakby teraz lub za kilka lat trzeba by było silnik remontować to auto po remoncie będzie podobnie sprawne? Rozgrzać i potem gaz wdepnac do konca? I albo będzie się coś lalo albo dymilo. Ok zobaczę.
    No Focus też jest ok. A zużywające się pierścienie to w obydwu autach występuje i w focusie i mondeo? Ciężko żeby auto było idealne. Ale nie wiem czy lepszy mondeo czy Focus czy wszystko jedno

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Mam mondka z 2006 po firmie serwisowanego w aso do momentu sprzedaży. Miał kilka drobnych kolizji i skutkiem tego na rancie tylnego błotnika rdza wyłazi do tego rant jednych drzwi rudzieje a tam nic nie było robione. Mój ma 110km i da się tym przemieszczać a jak się uprę to do 200 się napędzi Przebieg podobny oleju nie bierze, większych problemów z nim nie było. Też nie garażuje

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    No to chyba umówię się z gościem zobaczyć auto
    Jaki olej powinien być lany do tego auta i jak często zmieniany? Jeśli byłby inny niż ten który powinien to można podejrzewać że auto bierze olej?
    Podwozie też rdzewieje? (z tym to do mechanika czy do blacharza, żeby ocenił stan? Nie znam się i wolę żeby ktoś mi zobaczył auto pod każdym możliwym kątem)
    A co bardziej rdzewieje? Focus czy mondeo? Bo różne rzeczy na necie znalazłem. A tutaj na forum chyba będzie najbardziej wiarygodne źródło informacji.
    Ostatnio edytowane przez Hehe89 ; 28-10-2017 o 13:53

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Olej to 5w30, ja zmieniam co roku bo nie robię dużych przebiegów, w drugim fordzie wymieniamy co 15k.

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar manio49
    Imię
    Marian
    Model
    Dełu Kabanos
    Silnik
    1.6 elpidżi
    Opis
    niegodny następca mundka
    Od
    13 Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawie - Ursus
    Albo mi się wydaje albo ma rozjechane trochę tylne koła.
    Jeśli tak, to warto by zrobić cały tylny zawias, będziesz miał spokój, o ile nie włożysz najtańszych gratów

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    W mondeo fabrycznie były felgi aluminiowe czy stalowe?

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Zależy od wersji, w biedniejszych stal w bogatszych alu. Ta jest bida to ma stal.

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Oglądałem. Auto fajne, wygląda na zadbane. 8 lat temu miało wymieniane drzwi i błotnik aso forda (ktoś wjechał w niego z boku).
    Właściciel tylko chce żeby auto sprawdzić u niego w mieście na dowolnej stacji, a mój mechanik wolałby u siebie w warsztacie sprawdzić. Daleko nie jest 20 minut drogi 30 kilometrów. No ale spróbuję się z nim umówić jakoś, za fatyge odpalilbym mu 50 zł w razie czego żeby czasu sobie nie zmarnował. Auto fajne, facet trochę komplikuje, chyba że się obawia bo zobaczył dwóch młodych chłopaków. No ale zobaczymy, to chyba normalne że chce auto sprawdzić, ja nie mam pojęcia o samochodach.

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    nie prościej mechanika zabrać i pojechać na dowolną stacje jak chce sprzedający?przecież nikt mu nie zabroni do kanału wejść poza tym widok trytytek na kołpakach jakoś zawsze na mnie dziwnie działa
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Może łatwiej, tylko jak mój zaufany mechanik woli u siebie to chyba też nie chce dużo, 20 minut drogi
    No ok to jak będzie się upierał to sprawdze na stacji, zamówię jakiś przegląd przez neta.
    A jak auto było uderzone w bok to poduszki wystrzeliły? Jak to sprawdzić? W książce serwisowej o tym powinno pisać?

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Okazało się, że moje autko nie jest takie idealne jak się wydawało na początku. Wiedziałem o kilku rzeczach, które trzeba zrobić, ale wyszło jeszcze kilka dodatkowych.
    Do sprawdzenia auta zamówiłem sobie usługę na necie sprawdzamy auto pl. Zapłaciłem 500 zł, które chyba wyrzuciłem w błoto.
    Mechanik mógł nie zauważyć zużytego alternatora, luzu w łączniku stabilizatora i stukania w silniku? Czy niedokładnie sprawdził?
    Alternator idzie do regeneracji.
    Stukanie w silniku - mechanik mówił mi coś o popychaczach, jeszcze jutro mi da znać.
    Sprzedający przy zakupie mówił mi, że auto wymaga dolewania oleju około 1L na 20 tys. km (jeśli mówił prawdę i nie trzeba więcej przypadkiem).
    Sprzedający bardzo możliwe, że nie wiedział o kilku usterkach. Ale mechanik, który oglądał mi samochód chyba powinien zauwazyć stukanie . A alternator był w stanie sprawdzić czy raczej nie?

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    A alternator był w stanie sprawdzić czy raczej nie?
    chyba tylko żużycie paska i ładowanie,o ile testy ładowania robił

    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    Sprzedający przy zakupie mówił mi, że auto wymaga dolewania oleju około 1L na 20 tys. km
    gdyby to była Vałka to raczej normalna sprawa,ale przy rzędówce to wydaje się trochę dużo
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    No o zużyciu paska nic mi nie powiedział.
    Podłączał komputer i mówił, że akumulator dobry.
    No o oleju powiedział, że nie jest źle.

    No to chyba remont silnika mnie czeka. Mam nauczkę na przyszłość, już wiem, żeby własnego mechanika zabierać przy zakupie samochodu. Trafiłem na jakiegoś pseudospecjalistę od sprawdzania aut - wyrzuciłem 500 zł w błoto i jeszcze teraz mnie wydatki czekają.
    Ostatnio edytowane przez Hehe89 ; 09-11-2017 o 19:09

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    remont to najbardziej pesymistyczna wersja,może dla tego egzemplarza ten litr to normalne zużycie co samochód i właściciel to inna opinia,jednym moze pic oleju 300 ml,innym 0,5 litra a innym 2 litry na 20 tys. km kwestia uzywania samochodu i stylu jazdy wiec bez weryfikacji nie ma sensu się stresować
    jak dajesz alternator do regeneracji to oddaj też rozrusznik i będziesz miał spokój na dłuższy czas
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  18. #17
    Niedzielny kierowca Awatar manio49
    Imię
    Marian
    Model
    Dełu Kabanos
    Silnik
    1.6 elpidżi
    Opis
    niegodny następca mundka
    Od
    13 Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawie - Ursus
    już pisałem jak sprawdzić jak z braniem oleju ale jak ktoś się przyznaje, że bierze 1l na 20km to nie zdziwię się, jak bierze 1l, ale na 3k km. Sprawdzisz Już samo zmienianie oleju co 20k km to słaba opcja...

    Co do stukania, to może klapki?

    Ale jak ten szpec nie wyłapał luzu na łączniku, to ja chyba swojej kobicie założę firmę i będę ją wysyłał na takie diagnozy. Popatrzy, pocmoka, powie że fajny, albo niefajny, a jak budżet domowy podreperuje

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto nie kopciło. Jedynie na emisji spalin na początku była wartość powyżej 100, jak się dodało gazu to zaczęło spadać - nie za bardzo wiem o co w tym badaniu chodzi, gostek, który sprawdzał auto wydawało mi się, że tak troche niepewnie mi powiedział, że tak może być, że nie jest źle (chyba, że jakoś się dogadał ze sprzedającym bo zaczęli beze mnie sprawdzanie, bo spóźniłem się przez korki - no ale nie chcę tworzyć sobie historii przez moje podejrzenia ).
    Ok przetestuję ile faktycznie tego oleju bierze. Gostek może nie wiedział, że coś się dzieje. Chyba, że tego oleju ubywa mu więcej niż mówił i stwierdził, że czas się pozbyć. A że serwisował w aso, to zawyżył cenę. Ostatnio przegląd z aso mam z 08.2017, wymienione olej, filtr i nic innego niby się nie działo, mam kwitek z tej wymiany i że auto nie wymaga innych prac serwisowych, chyba, że w fordzie też pracują ludzie, którzy raz coś zauważą a raz nie.

    Nie zauważył luzu, nie usłyszał stukania, może oddadzą mi moje 500 zł za pseudoprzegląd. Ten silnik trochę mnie zmartwił teraz, bo chyba przepłaciłem za auto. Łącznik, alternator, jakieś podstawowe rzeczy na to byłem przygotowany, że właduję 1-2 tys. + jeszcze konserwacja podwozia. Ale, że byc może z silnikiem coś się dzieje to już trochę za dużo.
    Jutro widzę się z mechanikiem, gościu fajny, dokładny i wszystko zawsze mi dobrze naprawiał to jutro pewnie dowiem się jaki jest faktyczny stan auta, jedynie oględzin auta nie miałem możliwości zrobić u niego, wynająłem jakiegoś pseudomechanika za 5 stów z neta to teraz mam .
    Ostatnio edytowane przez Hehe89 ; 09-11-2017 o 22:24

  20. #19
    Niedzielny kierowca Awatar KamilJaworzno
    Imię
    Kamil
    Model
    MkV
    Silnik
    DW10, 10C, 10F
    Opis
    Jaguar XF, Focus MK3 ST, 2xMK3, 3xMK4
    Od
    01 Jan 2015
    Mieszka w
    Jaworzno
    czekajcie... litr na 20 tysięcy to dużo? trzymajcie mnie...
    Po pierwsze - jakby był litr na 1000 to bym się przejmował, każdy silnik trochę oleju pali. dla przykładu powiem, że jak moją R6 przeganiam po siedem tysięcy obrotów non stop to na tysiąc też litr weźmie, jak spokojnie, nie weźmie nic. szczególnie, jeśli auto jest mocniej eksploatowane to więcej oleum zeżre.
    Po drugie w nowych silnikach często producenci piszą, że zużycie litr na tysiąc jest normą.
    Po trzecie i ostatnie litr na 20 tysięcy? To przepraszam co ile on olej wymieniał, że coś takiego zauważył? Olej się zmienia co 10, max 15 tysięcy, a wtedy taka utrata jest niedostrzegalna.

    Nie przesadzajcie. Dopóki przy spokojnej jeździe nie bierze więcej jak litr na trzy tysiące i nie kopci to czym sobie dupę zawracać? Sztuczne nabijanie sobie kosztów

  21. #20
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    21 Feb 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Adamze po co ty wogole dajesz jakieś rady jak nie masz pojęcia . 1.8 biorą nagminnie
    Olej
    Ostatnio edytowane przez Vernee ; 10-11-2017 o 21:12

Podobne wątki

  1. Mondeo MKIII 2.0 145KM Salon Polska do oceny
    By Piotrek_77 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 14:11
  2. Ford Mondeo ST220 SALON POLSKA 1WŁ IDEALNY STAN HM???
    By Robertho in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-04-2012, 22:27
  3. Ford Mondeo SALON POLSKA!!! STAN IDEALNY!!
    By kaczor23rawa in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-02-2012, 22:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów