+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Biała perła
    Od
    31 Oct 2017
    Mieszka w
    Monachium

    ESP - czujnik skrętu kierownicy

    Hej.
    Mam problem z ESP.
    Jakiś czas temu kupiłem mondeo z dwoma błędami ABS oraz ESP, po wymianie czujnika ABS problem z ABS znikł.
    Czasem się pojawi jak się załączy ABS przy hamowaniu,znika dopiero po ponownym włączeniu silnika.
    Wracając do tematu błąd ESP, komputer wykazuje brak komunikacji z czujnikiem kąta skrętu kierownicy, kalibracja niemożliwa, kręcę kierownica podczas testu,ciągle wskazuje 0stopni więc czujnik do wymiany i tu zaczyna się problem ...
    Ford powiedział mi że są niby 2czujniki, ktoś coś może wie na ten temat więcej??
    Da się to jakoś sprawdzić, czy trzeba podmienić i sprawdzić po prostu, mam dostęp do forda Galaxy 2009r silnik ten sam, myślę że czujniki będą pasować, więc w razie wu mam jak to sprawdzić,ale może jest prostszy sposób, bo nawet nie wiem gdzie ich szukać( jeden niby w kierownicy koło poduszki, drugi pod panelem)
    Pytanie nr 2, nowy czujnik jest cholernie drogi, a z używek widzę tylko do MK3, będą pasować czy nie ma szans ??

    Pozdrawiam i życzę miłego dnia/wieczoru.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez oPALEJRO Zobacz posta
    może jest prostszy sposób,
    Jest , podaj w tym temacie VIN i poproś o numer katalogowy czujnika.
    http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...%C4%99%C5%9Bci
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez oPALEJRO Zobacz posta
    Ford powiedział mi że są niby 2czujniki
    Może i są, ale czujnik obrotu kierownicy jest jeden. Jako drugi mieli pewnie na myśli czujnik obrotu pojazdu (żyroskop).
    PS. Podasz VIN w odpowiednim temacie to dostaniesz nr czujnika. A jeszcze szybciej go dostaniesz jak wyślesz do mnie PW z VINem.

    PS. NIe wiem jak w MkIV ale w MkIII aby założyć czujnik trzeba wytargać całą kolumnę kierowniczą.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 02-11-2017 o 18:22

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Biała perła
    Od
    31 Oct 2017
    Mieszka w
    Monachium
    Witam ponownie.
    Rozkręciłem całą kierownice, sprawdziłem kable i wszstkie wtyczki, wszystko wydaje się być okej.
    Czujnik skrętu który wynalazłem, o ile to on coś dziwnie chodzi, komputer także wskazuje na błąd komunikacji z Nim, więc ostatecznie to chyba jednak musi być on, w środę zrobię test i postaram się przerzucić z forda galaxy 2.0 diesel 2009r, takowy czujnik, myślę że bedzie ten sam.


    A teraz pytanie do Was:
    Czy aby na pewno to jest czujnik kąta skrętu kierownicy, jeżeli tak gdzie mogę takowy znalezc (najlepiej używany)
    Oto zdjęcia wraz z numerem
    https://zapodaj.net/eebf73e90a230.jpg.html
    https://zapodaj.net/bcb30609583c3.jpg.html

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Biała perła
    Od
    31 Oct 2017
    Mieszka w
    Monachium
    Taśma zawijak?
    Czyli to co wynalazlem, nie jest to czujnik kąta skrętu czy jednak tak i znajduje się w tym zawijaku?
    Jeżeli nie to czy ktoś wie gdzie go znajdę, dalej w kierownicy czy maglownicy

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez oPALEJRO Zobacz posta
    Taśma zawijak?
    Tak, inna nazwa to taśma airbagu, czyli poduszki w kierownicy, w niej siedzi jeszcze układ od klaksonu

    ---------- Post added at 08:48 ---------- Previous post was at 08:41 ----------

    Z czujnika skrętu jak mnie się dobrze pamięta to wychodzi wiązka kabelków ze wtyczką, ale ile jet kabelków czy pinów we wtyczce to nie mam pojęcia.

    ---------- Post added at 08:53 ---------- Previous post was at 08:48 ----------

    wygląda że to takie coś
    https://www.autodoc.pl/czesci-zapaso...o-iv-sedan-ba7

    Ja raz w życiu go w mondku4 dotykałem i nie pamiętam czy on jest na kolumnie kierowniczej czy przykręcany do przełącznika zespolonego pod kierownicą.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 07-11-2017 o 09:43
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Biała perła
    Od
    31 Oct 2017
    Mieszka w
    Monachium
    Jedna osoba mi powiedziała że leży niby jako dołączony moduł w tej taśmie

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez oPALEJRO Zobacz posta
    Jedna osoba mi powiedziała że leży niby jako dołączony moduł w tej taśmie
    Możliwe, bo musi być do czegoś przymocowane.
    Mi tylko w pamięci zostało że od czujnika odchodzi przewód z wtyczką, bo jak żeśmy go odpięli to w programie zniknął odczyt z fajerki. A totalnie nie pamiętam nawet jego kształtu i umiejscowienia.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Biała perła
    Od
    31 Oct 2017
    Mieszka w
    Monachium
    Hej.
    Zdobyłem cały zestaw i jednak wyszło na to że to nie ten cały zawijak.
    Od znajomego z forda galaxy, zabrałem cały komplet podmieniłem u Niego na mój, niby niedziałający i żaden błąd mu nie wyskoczył, więc wychodzi chyba na to że przyczyna leży gdzie indziej, bo gdyby czujnik mój był zepsuty to i u niego by błąd wywaliło.
    Ktoś ma jakieś pomysły co to może być w dalszym ciągu, chyba że się mylę i moja wypowiedz wyżej jest błedna
    Ostatnio edytowane przez oPALEJRO ; 22-11-2017 o 21:12

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja bym przede wszystkim sprawdził dokładnie wiązkę elektryczną od czujnika. "Brak komunikacji" wskazuje raczej na problem z połączeniem moduł kierownicy <-> sterownik ABS/ESP.
    Niestety nie mam schematów do MkIV.

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Biała perła
    Od
    31 Oct 2017
    Mieszka w
    Monachium
    Wszystkie kable wyglądały jak najbardziej okej, wszędzie jest napięcie :/
    Teraz tylko pytanie, bo z tego co zauważyłem, to czujnik kąta skrętu jest pod zawijaku dołączony, a nie jak myślałem w zawijaku
    Okazało się w takim razie że sprawdziłem nie to co trzeba prawdopodobnie, jutro dam znać na bank jak to wygląda

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez oPALEJRO Zobacz posta
    bo z tego co zauważyłem, to czujnik kąta skrętu jest pod zawijaku dołączony, a nie jak myślałem w zawijaku
    No tak. Jest pod zawijakiem. Najlepiej wyjąć obie części i sprawdzić w Galaxy.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 26-11-2017 o 13:52

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Biała perła
    Od
    31 Oct 2017
    Mieszka w
    Monachium
    Problem rozwiązany

    Co było powodem, za nic nie wiem dokładnie, ale mogę podać czynności które wykonałem i wyeliminowały błąd z "czujnikiem kąta skrętu"
    - Wyjąłem wszystkie czujniki z kierownicy rozebrałem, złożyłem ponownie, wtyki spryskałem lekko wd40
    - Wyjąłem cały panel z bezpiecznikami, przeczyściłem sprężonym powietrzem i wymieniłem oba bezpieczniki dotyczące ESP oraz modułu sterowania kierownicy, niby stare były sprawne, drut w środku cały, ale zmieniłem i tak
    Po wyżej wymienionych czynnościach, podpiełem pod komputer diagnostyczny i wykonałem kalibracje kół, po czym "bład" którego wczesniej nie mogłem skasować ani zrobić kalibracji, przed w/w czynnościami znikł
    Dodatkowo znalazłem następna usterkę z ABS, czujnik pęknięty i czasem nie łapie, gdy zapali się abs wraz z NIM esp znowu dołącza, ale to już wina czujnika w kole

    Pozdrawiam i dzięki wszystkim za aktualną pomoc.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Czujnik kąta skrętu kierowicy\ żyroskop ESP
    By michsokol1983 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-11-2014, 20:56
  2. [MkIII] Weryfikacja sprawności czujnika skrętu kierownicy
    By misiek1 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 19:50
  3. [MkI] czy mk1 ma ogranicznik skrętu kierownicy?
    By majster222 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2008, 01:32
  4. [MkII] Przyciski na kierownicy i czujnik parkowania
    By konrad1212 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-05-2006, 22:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów