+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 90KM
    Od
    02 Nov 2017
    Mieszka w
    Zambrów

    ford dziwnie sie prowadzi

    Witam. Poprzedniej zimy wpadłem w poślizg swoim fordem i prawą stroną z dość dużą predkością uderzyłem w krawężnik, tak że aż go wyrwało. Po całym zdarzeniu udałem się do mechanika aby obejrzał auto. Wymienione zostało tylne łożysko. Jednak samochód nie prowadził się tak jak przedtem, więc mechanik polecił wymienić amortyzatory z tyłu. Kupiłem amortyzatory 90 zł za sztukę, zostały założone i nadal dzieje się to samo. Mechanik mówi że może kupiłem za słabe amortyzatory, ale ja myslę że problem musi tkwić chyba w czymś innym. Teraz trochę dokładniej opiszę co dokładnie dzieję się z samochodem. Podczas gdy wjade w jakąś dziurę auto dziwnie się zachowuje, jakby tył latał na boki. Czuję jakbym nie miał w kierownicy władzy nad autem. Podobnie się dzieję gdy jadę na jakiejś drodze expresowej, gdy wyprzedzam pojazdy, nawet mały podmuch wiatru sprawia że samochód się kołysze i ciezko się go prowadzi. Tak jakby koła jechały prosto a karoseria skrecała na prawo i lewo. dodam że czuję drgania na kierownicy przy ok 100 km/h ale nie wiem czy to nie jest wina opony. Problem dotyczy forda mondeo mk3 w kombi.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Po takim zdarzeniu jak opisane przez Ciebie chyba pierwszą rzeczą jaką bym zrobił, byłoby sprawdzenie i ustawienie geometrii kół.

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    ... i dokładnie sprawdził wszystkie wahacze pod kątem uszkodzeń, zagięć oraz tuleje z tyłu pod kątem luzów

  5. #4
    Zielony listek Awatar perials
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Nov 2015
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Według mnie amortyzator (zwłaszcza w kombi) to ostatnia rzecz która uległaby uszkodzeniu przy tym zdarzeniu. Stawiam na wahacze i zbieżność.

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    99% dostaly wahacz kup 4 małe tuleje do banana i biszkoptu i je wymień a najlepiej przy okazji i z drugiej strony, ale przed tem sprawdz czy banan nie jest zgiety , najlepiej przylozyc do innego i porównac.

  7. #6
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Najpierw jedź sprawdzić geometrie kół i ewentualną korektę jeżeli bedzie możliwa a dopiero potem wymieniaj elementy zawieszenia...

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 90KM
    Od
    02 Nov 2017
    Mieszka w
    Zambrów
    Byłem dziś na stacji diagnostycznej i diagnosta stwierdził że wygięty jest wahacz wzdłużny tylny z lewej strony. Zastanawiające jest to że uderzenie miało miejsce z prawej strony. Tylko myślę nad tym czy mógł się wygiąć gdy próbowałem wyjść poślizgu. W zakręt wszedłem z około 90km Najpierw tył uciekł mi na prawą stronę potem gwałtownie kierownicą odbiłem w prawo i tył samochodu z całym impetem rzuciło na lewą stronę następnie znowu odbiłem ale uderzyłem prawą stroną.
    Czy taki wahacz mogł się zgiąć od tego że w pewnym momęcie przeciążenie poszło na lewą stronę?

  9. #8
    Kursant Awatar shadix
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    30 Jun 2014
    Mieszka w
    Lubliniec
    Może w czasie uderzenia tak szarpneło lewą stroną że się skrzywił, z prawej strony pewnie koło, piasta, przyjęło uderzenie i nie poszło aż tak na wahacz by go skrzywić.
    Ostatnio edytowane przez shadix ; 08-11-2017 o 20:44

  10. #9
    Zielony listek Awatar perials
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Nov 2015
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Tak jak pisałem wcześniej. Teraz udałbym się do "mechaniora" co wymieniał amortyzatory i wmawiał Tobie takie głupoty.

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez zam123 Zobacz posta
    Czy taki wahacz mogł się zgiąć od tego że w pewnym momęcie przeciążenie poszło na lewą stronę?
    nie mógł się raczej zgiąć. te wahacze się gną jak ktoś podnosi auto opierając podnośnik pod tym wahaczem zamiast pod progiem. wiele razy opisywane na forum
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 12-11-2017 o 21:12

  12. #11
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 90KM
    Od
    02 Nov 2017
    Mieszka w
    Zambrów
    ostatnio w warsztacie wymienili mi ten wahacz ustawili geometrię następnie pojechałem do wulkanizacji żeby wymienić opony na zimowe. jak poszedłem zapłacić za opony zobaczyłem że auto jest podniesione na właśnie tym świeżo wymienionym wahaczy. Zapytałem się ich czemu tak robią to powiedzieli że zawsze tak podnoszą i nic się nie gnie. Następnie pojechałem na drogę szybkiego ruchu żeby przetestować auto. niby już nie ma bicia, na dziurach też nie myszkuje, ale znosi go na lewa stronę, tak jak przedtem. I znowu mam dylemat czy znowu mi pogięli ten wahacz czy źle zrobili geometrię. Dodam że kierownica jest trochę skręcona w lewą stronę nawet jak jadę prosto. przedtem tak nie było.

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez zam123 Zobacz posta
    kierownica jest trochę skręcona w lewą stronę nawet jak jadę prosto
    Opdowiedź:
    Cytat Zamieszczone przez zam123 Zobacz posta
    źle zrobili geometrię

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez zam123 Zobacz posta
    ostatnio w warsztacie wymienili mi ten wahacz ustawili geometrię następnie pojechałem do wulkanizacji żeby wymienić opony na zimowe. jak poszedłem zapłacić za opony zobaczyłem że auto jest podniesione na właśnie tym świeżo wymienionym wahaczy. Zapytałem się ich czemu tak robią to powiedzieli że zawsze tak podnoszą i nic się nie gnie. Następnie pojechałem na drogę szybkiego ruchu żeby przetestować auto. niby już nie ma bicia, na dziurach też nie myszkuje, ale znosi go na lewa stronę, tak jak przedtem. I znowu mam dylemat czy znowu mi pogięli ten wahacz czy źle zrobili geometrię. Dodam że kierownica jest trochę skręcona w lewą stronę nawet jak jadę prosto. przedtem tak nie było.
    Przepraszam ale co to za wulkanizacja co podnosi auto za wahacz? :/

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    Cytat Zamieszczone przez zam123 Zobacz posta
    Dodam że kierownica jest trochę skręcona w lewą stronę
    tzw ustawienie zbieznosci po łepka,czyli aby sie zgadzało na przyrządach ,nie koniecznie na kierownicy co lepsi odkręcają kierownice i przekręcają o ile jest luz na taśmie i ktos już tego wcześniej nie robił auto po ustawieniu zbieznosci ma mieć koła na wprost i kierownice na "0"
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  16. #15
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    tak to można było robić w autach bez ESP a jak jest czujnik skrętu koła kierownicy to już nie tak łatwo bo wywala błąd ESP po kilkudziesięciu metrach

  17. #16
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Kalibracja czujnika obrotu kierownicy w MkIII to 10 sekund zabawy FORScanem.

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Potwierdzam robiłem to u siebie z tym że u mnie błąd wywalił chyba po dwóch latach od robienia geometrii Przy kierownicy na wprost pokazywał chyba 12 stopni.

  19. #18
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 90KM
    Od
    02 Nov 2017
    Mieszka w
    Zambrów
    Ci mechanicy są do niczego. Jak przyjedziesz do nich z jakimś problemem to próbują zgadywać przyczynę przez co można wymienić pół samochodu, A jak już znajdą usterkę to i tak z odwalą fuszerkę. Zastanawia mnie to jak oni naprawiają auta po większych wypadkach, skoro nie mogą przywrócić auta do pierwotnego stanu sprzed kolizji z krawężnikiem. Chyba odpuszczę sobie te naprawy i będę jeździł takim jaki jest bo niedługo koszty napraw przewyższa cenę auta A i tak efekty nie są gwarantowane. Myślałem nad postawieniem go do serwisu forda ale tam to chyba ceny wysokie więc sobie chyba daruję. Może lepiej za jakiś czas pokusić się na wymianę mondeo na mk4.

Podobne wątki

  1. [MkI] Po wymianie wahaczy,auto dziwnie się prowadzi
    By Bartek in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-05-2013, 17:53
  2. [MkIII] auto źle się prowadzi
    By Alien in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26-08-2010, 16:03
  3. [MkIII] Dziwnie odpal Ford Mondeo MKIII
    By szymm2 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-07-2010, 18:59
  4. [MkI] Auto nie stabilnie się prowadzi
    By wolf7777 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-12-2009, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów