+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin

    Problem z nowymi oponami - "Zak³adaæ czy zwróciæ?"

    Witam,

    Dnia 02.11.2017 dotar³ do mnie komplet nowiutkich opon zimowych Hankook Winter i*cept RS2 W452 205/55 R16 91 H.

    Na pocz±tek - kwestia pakowania, a raczej jego braku. Opony dotar³y bez jakiejkolwiek folii ochronnej. Nie ¿eby robi³o mi to ró¿nicê, ale kupuj±c opony letnie w innym sklepie internetowym opony by³y elegancko zapakowane. Dodam te¿, ¿e etykiety na oponach wygl±daj± jakby kto¶ je przekleja³.

    No i teraz przechodzimy do sedna sprawy. Dwie opony s± ok., równiutkie i w ogóle. Natomiast druga para... No i tutaj mamy schody. Opony s± nierówne, wrêcz nienaturalnie powyginane w czê¶ci styku z felg±. Nie wiem jakby wygl±da³o to po za³o¿eniu na obrêcz, pewnie ci¶nienie oraz samo na³o¿enie opony zniwelowa³oby t± "deformacjê", ale kto wie - niestety nie znam siê na tym.

    Kolejna kwestia to nierówno¶ci na bie¿niku oraz boku opony. Tutaj mam najwiêksze obawy, poniewa¿ nie umiem sobie wyobraziæ w jaki sposób na³o¿enie opony na felgê mog³oby to zniwelowaæ.

    Szczerze powiem, ¿e mam ogromn± chêæ odes³aæ te opony i zamówiæ je ze sklepu ju¿ raz sprawdzonego, mimo, ¿e opony bêd± o rok starsze (akurat maj± na stanie jeszcze rocznik 2016).

    Dodam, ¿e robi³em "test toczenia", dwie opony, które s± w porz±dku toczy³y siê po posadzce gara¿u równomiernie i prosto. Opony które s± zdeformowane, naturalnie - wrêcz przeciwnie. Obraca³y siê nierównomiernie, przechyla³y na boki.

    Proszê o poradê, co robiæ w takim przypadku? Jestem przewra¿liwiony, czy moje obawy s± uzasadnione?

    Poni¿ej za³±czam zdjêcia opon.

    20171105_072424.jpg20171105_072452.jpg20171105_072459.jpg20171105_072520.jpg20171105_072525.jpg20171105_072836.jpg 20171105_072910.jpg

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Myonessos ; 05-11-2017 o 10:25

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Poch³aniacz prostych Awatar splitu
    Imiê
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Myonessos Zobacz posta
    Proszê o poradê, co robiæ w takim przypadku? Jestem przewra¿liwiony, czy moje obawy s± uzasadnione?
    skontaktuj siê bezpo¶rednio ze sklepem - zadzwoñ i zapytaj co w takim przypadku. najlepiej nagraj sobie rozmowê - tak na wszelki wypadek.

    moim zdaniem opony nadaj± siê do reklamacji, chocia¿ np. moje te¿ by³y delikatnie zdeformowane (mocno ¶ci±gniete ta¶m±) ale zorientowa³em siê gdy wyjmowa³em z baga¿nika u wulkanizatora- za³o¿yli i jest OK. tylko u mnie deformacja opon nie by³a a¿ tak widoczna jak na Twoich zdjêciach.
    by³: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. s³u¿y³ wiernie
    by³: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. s³u¿y³ wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    W³oc³awek
    Ja bym takich na samochód nie za³o¿y³.

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imiê
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    wy¶lij foty do sprzedawcy,i ustal co teraz robiæ albo wymieniaj± 2 szt na nowe bez wad,albo odsy³asz ca³y komplet na ich
    koszt ewentualnie zak³adasz komplet i w wypadku bubla krêcisz filmik z wywa¿arki,odsy³asz na ich koszt plus koszt us³ugi wulkanizatora jak opony s± prawid³owo przechowywane to bez ró¿nicy czy masz rok 2016 czy 2017
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Tymek_88
    Imiê
    Tymoteusz
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    24 Oct 2012
    Mieszka w
    Poznañ
    Opony wygl±daj± na ¼le przechowywane, po zamontowaniu powinny wróciæ do swojego kszta³tu, ale to zale¿y te¿ od czasu deformacji. Jak masz mo¿liwo¶æ to je oddaj.
    MK2 1.8lpg (kombi)--> MK3 ST220 (kombi)-->MK2 ST200 (sedan) --> MK2 ST200 (habeta)--> MK3 ST220 (kombi)--> MK4 (kombi)

  7. #6
    Pogromca zakrêtów Awatar RadkoR
    Imiê
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Mo¿esz napisaæ co to by³ za sklep? My¶lê, ¿e nie zaszkodzi, a niektórym wrêcz mo¿e pomóc.

    Tapniête z Galaxy S7
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 05-11-2017 o 15:33

  8. #7
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Do sklepu w³a¶nie napisa³em, zobaczymy co odpisz±. Czyta³em niestety komentarze, ¿e akurat w tym sklepie zwroty trochê trwaj±, ale ja tam jestem cierpliwy.

    Ogólnie rzecz bior±c, podj±³em decyzjê o zwrocie opon jako kompletu, oczywi¶cie na koszt sklepu z racji otrzymania produktu uszkodzonego lub jak kto woli "niezgodnego z opisem", gdy¿ w regulaminie sklepu jest wzmianka o tym, ¿e Sprzedaj±cy zobowi±zuje siê dostarczyæ produkt sprawny i pozbawiony wad.

    Sprawdzi³bym i za³o¿y³bym te opony na felgi, ale nie bêdê ukrywa³, ¿e mam obawy czy sklep nie bêdzie wykrêca³ siê wtedy ze zwrotu kosztów wywa¿ania, dlatego te¿ oddajê komplet i zamawiam z pewnego ¼ród³a, tak jak ostatnim czasem komplet letnich opon.

    Tak to jest, jak cz³owiek po³asi siê na parê z³otych tañsze i nieco nowsze opony...

    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Mo¿esz napisaæ co to by³ za sklep? My¶lê, ¿e nie zaszkodzi, a niektórym wrêcz mo¿e pomóc.

    Tapniête z Galaxy S7
    Sklep Oponafelga.pl - ciekawe jak siê zachowaj± w kwestii zwrotu. Wcze¶niej zamawia³em (letnie) na Oponeo i nie by³o ¿adnego problemu z oponami, elegancko zapakowane i w ogóle.
    Ostatnio edytowane przez Myonessos ; 05-11-2017 o 15:38

  9. #8
    Pogromca zakrêtów Awatar RadkoR
    Imiê
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Myonessos Zobacz posta
    oczywi¶cie na koszt sklepu z racji otrzymania produktu uszkodzonego lub jak kto woli "niezgodnego z opisem", gdy¿ w regulaminie sklepu jest wzmianka o tym, ¿e Sprzedaj±cy zobowi±zuje siê dostarczyæ produkt sprawny i pozbawiony wad.
    Pamiêtaj aby oddaj±c powo³aæ siê na niezgodno¶æ towaru z umow± (aby sklep zap³aci³ za zwrot) a nie odst±pienie w terminie 14-dniowym od umowy zawartej na odleg³o¶æ.
    W przypadku 14-dniowego odst±pienia to Ty ponosisz koszt zwrotu do sprzedawcy, a sprzedawca zwraca koszt towaru + koszt NAJTAÑSZEJ wysy³ki (do klienta) w swoim sklepie.
    Do¶æ niefortunny zapis bo gdy co¶ zamawiasz firm± kuriersk± p³ac±c np. 20z³ a sklep ma tak¿e mo¿liwo¶æ wysy³ki tego towaru listem za 5z³ to zwróc± tylko 5z³ a nie 20z³...
    Co innego w przypadku niezgodno¶ci towaru z umow±. Wtedy dostajesz pe³ny zwrot (cena+wysy³ka+odsy³ka).

    Tak wiêc zwracaj na podst. niezgodno¶ci towaru z umow±.

    EDIT:
    W sumie sporo zale¿y tutaj od sklepu. Z du¿ym sklepem raczej nie bêdzie problemu z dogadaniem siê, z mniejszym (dla którego liczy siê ka¿da z³otówka) mo¿e ju¿ byæ problem.
    Najpierw mog± powiedzieæ, ¿e wady powiniene¶ zauwa¿yæ w momencie odbioru przesy³ki od kuriera i nie podpisywaæ (nie odbieraæ) lub spisaæ protokó³ szkody. Mog± zrzuciæ winê uszkodzenia opon na kuriera (np. po³o¿y³ ciê¿kie paczki na oponach), lub (nie daj Bo¿e) na Ciebie...
    Daj znaæ jak bêdzie.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 05-11-2017 o 17:00

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    W³oc³awek
    Cytat Zamieszczone przez Myonessos Zobacz posta
    na Oponeo i nie by³o ¿adnego problemu z oponami, elegancko zapakowane i w ogóle.
    W sumie sze¶æ albo siedem razy zamawia³em tam opony i ani razu nie by³y zapakowane,tylko przez ¶rodek by³y przewiniête ta¶m± z ich logo.
    Do Oponeo musia³em raz dzwoniæ w sprawie niezgodno¶ci towaru z ofert±,a konkretnie jedna z czterech opon by³a starsza o dwa lata ni¿ podane w og³oszeniu. Zadzwoni³em,przeproszono mnie i nastêpnego dnia przyjecha³ kurier,wzi±³ ode mnie tê starsz± i dostarczy³ mi tak± jak± zamawia³em.

  11. #10
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Myonessos Zobacz posta
    na Oponeo i nie by³o ¿adnego problemu z oponami, elegancko zapakowane i w ogóle.
    W sumie sze¶æ albo siedem razy zamawia³em tam opony i ani razu nie by³y zapakowane,tylko przez ¶rodek by³y przewiniête ta¶m± z ich logo.
    Do Oponeo musia³em raz dzwoniæ w sprawie niezgodno¶ci towaru z ofert±,a konkretnie jedna z czterech opon by³a starsza o dwa lata ni¿ podane w og³oszeniu. Zadzwoni³em,przeproszono mnie i nastêpnego dnia przyjecha³ kurier,wzi±³ ode mnie tê starsz± i dostarczy³ mi tak± jak± zamawia³em.
    Widocznie u mnie siê kto¶ bardziej przy³o¿y³ do pakowania

    No i to siê nazywa profesjonalne podej¶cie do sprawy - fakt, wtopili z t± jedn± starsz± opon±, ale szybko i sprawnie problem rozwi±zali. A takie co¶ w dzisiejszych czasach siê ceni, gdy¿ ka¿demu zale¿y na czasie.

    Có¿ pozostaje mi czekaæ na rozwój sytuacji. Oczywi¶cie poinformujê niezw³ocznie na forum o dalszym przebiegu tej sprawy.

  12. #11
    Pieszy Awatar Nope
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    24 May 2017
    Mieszka w
    £opole no dobra - Poznañ obecnie
    Na wulkanista.pl czyta³em w komentarzech gdzie¶ przy jaki¶ oponach, ¿e kto¶ mia³ identyczy przypadek i sprawa zakoñczy³a siê tak ¿e kole¶ zadzwoni³ do sklepu, przedstawi³ jak wyglada sprawa i sklep (1) przys³a³ swojego kuriera, pokrywaj±c koszt, (2) odebra³ ca³y komplet opon, chocia¿ tylko jedna by³a "pogiêta" od ta¶my no i (3) przywie¼li mu bez ¿adnych op³at, nówki. Nie pamiêtam tylko co to za sklep by³, ale podej¶cie do klienta szacun.

  13. #12
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Witam wszystkich ponownie i przekazujê najnowsze wie¶ci.

    Okaza³o siê, ¿e a¿ 3 z 4 opon posiada³y defekty, w zwi±zku z czym postanowi³em zwróciæ komplet opon. Przyznajê, ¿e kontakt ze sklepem jak i podej¶cie do problemu zdecydowanie profesjonalne, a jak wiadomo - wtopy zdarzaj± siê wszêdzie.

    Pozostaje tylko czekaæ na przyjazd kuriera i zwrot pieni±¿ków.

    A co dalej? W sumie sam nie wiem. Teraz mam ma³y uraz do zamawiania opon przez internet...

  14. #13
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imiê
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    Czyli sklep zachowa³ sie tak jak ka¿dy inny powinien,klient jest najwa¿niejszy i jego opinia poszukaj stacjonarnego skoro masz takie obawy,ja w sumie jeszcze sie nie zrazi³em mimo ¿e kupujê opony przez internet
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  15. #14
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Ogólnie ze stacjonarnymi u mnie s³abo, ewentualnie zostaje sprowadzenie opon przez mojego mechanika, ale ciekawe jak z cen±.

    Opcje mam dwie, albo oponeo.pl i zakup tam - w sumie zamawia³em tam letnie i by³o wszystko cacy, albo "oficjalny sklep Hankook" na allegro, prowadzony przez sklepopon.pl (taki to oficjalny sklep Hankooka).

    Ró¿nica w cenie na korzy¶æ allegro 6z³ / sztuka, wiêc ró¿nica ¿adna, jedynie na allegro produkcja 2017, na oponeo 2016 (no i tutaj mam mieszane uczucia).

  16. #15
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    W³oc³awek
    Cytat Zamieszczone przez Myonessos Zobacz posta
    oponeo 2016 (no i tutaj mam mieszane uczucia)
    Widzia³em w TV kiedy¶ jak siê fachowiec (nie sprzedawca opon) wypowiada³ na temat opon i ich wieku. Jednoznacznie stwierdzi³,¿e opony 4-5 letnie nieu¿ywane,s± w lepszym stanie ni¿ ¶wie¿e opony po jednym sezonie. Tak¿e na Twoim miejscu bym siê nie waha³ i kupowa³ te na Oponeo.

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar komandir
    Imiê
    Albert
    Model
    MKIII
    Silnik
    lpg
    Opis
    Ford Mondeo Mk3, Ford focus Mk1
    Od
    02 Aug 2005
    Mieszka w
    SANDOMIER\Belgia
    Cytat Zamieszczone przez Myonessos Zobacz posta
    Do sklepu w³a¶nie napisa³em, zobaczymy co odpisz±. Czyta³em niestety komentarze, ¿e akurat w tym sklepie zwroty trochê trwaj±, ale ja tam jestem cierpliwy.

    Ogólnie rzecz bior±c, podj±³em decyzjê o zwrocie opon jako kompletu, oczywi¶cie na koszt sklepu z racji otrzymania produktu uszkodzonego lub jak kto woli "niezgodnego z opisem", gdy¿ w regulaminie sklepu jest wzmianka o tym, ¿e Sprzedaj±cy zobowi±zuje siê dostarczyæ produkt sprawny i pozbawiony wad.

    Sprawdzi³bym i za³o¿y³bym te opony na felgi, ale nie bêdê ukrywa³, ¿e mam obawy czy sklep nie bêdzie wykrêca³ siê wtedy ze zwrotu kosztów wywa¿ania, dlatego te¿ oddajê komplet i zamawiam z pewnego ¼ród³a, tak jak ostatnim czasem komplet letnich opon.

    Tak to jest, jak cz³owiek po³asi siê na parê z³otych tañsze i nieco nowsze opony...

    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Mo¿esz napisaæ co to by³ za sklep? My¶lê, ¿e nie zaszkodzi, a niektórym wrêcz mo¿e pomóc.

    Tapniête z Galaxy S7
    Sklep Oponafelga.pl - ciekawe jak siê zachowaj± w kwestii zwrotu. Wcze¶niej zamawia³em (letnie) na Oponeo i nie by³o ¿adnego problemu z oponami, elegancko zapakowane i w ogóle.
    Ja z tego sklepu kupowa³em w pa¿dzierniku Dêbicê Frigo hp2 te¿ przysz³y nie owiniêtê ale tak czyta³em w opiniach przed zakupem. By³y z 2017 roku 37 i 38 tydzieñ ¿adnych deformacji czy te¿ innych uszkodzeñ, Za³o¿y³em i jest wszystko dobrze. Ja sklep polecam
    SUZUKI GSX-R albo NIC!!!

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów