+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław

    wymiana płynu chłodniczego

    Witam.
    .... i od razu zadaję pytania :
    1. Czy taki będzie dobry tj. K2 G12/G12 + http://www.motochemia.pl/k2-kuler-5l...5c-p-1170.html .... chodzi mi o te 12/12 + ?
    2. Jakiś patent na spuszczenie całego (z obiegu nagrzewnicy) płynu ? ... bo jak gorący i termostat otwarty to można się poparzyć a jak zimny to termostat zamknięty i trzyma obieg nagrzewnicy "zakłódkowany"
    3. Po spuszczeniu starego i zalaniu nowego uruchamiać auto z otwartym korkiem (żeby dolać jak zaciągnie) czy zamkniętym ? ... bo jak z otwartym to przecież brak ciśnienia a jak z kolei z otwartym żeby dolać po zaciągnięciu to dolewamy zimny płyn do bardzo gorącego całego układu (a to podobno nie wskazane).

    A teraz trochę wyjaśnienia co do moich pytań.
    Robiłem to w moim Mondku jakieś 2 lata temu i "cuś" nie grało tj. spuściłem stary płyn na zimnym silniku (ile wyleciało tyle wyleciało). Zalałem nowy do "max" w zbiorniczku i odpaliłem auto - korek w zbiorniczku otwarty. Chwilę silnik pochodził i trochę zaciągnęło - dolałem znowu do "max". Później grzało się i grzało i ...... grzało .... wskaźnik na desce zaczął dobijać do prawej strony (prawie niebezpiecznie) a płyn zaczął się w zbiorniczku podnosić aż do korka ... i nawet trochę go wyleciało .... i dopiero jak załączył wentyle to nagle szybko "wsiorbało". Przy tym wszystkim (za nim "wsiorbało" na końcu) to silnik subiektywnie był gorący jak słońce i trochę się bałem, że przegrzeję uszczelkę. Wydaje mi się, że powinno wcześniej "zasiorbać" bo to zasiorbanie to wg mnie było otwarcie na duży obieg (czyli z nagrzewnicą) a przecież termostat otwiera się chyba nie nagle (zamknięty... "pyk".... otwarty) tylko liniowo przy nagrzewaniu.
    Co o tym sądzicie ? Jakieś wskazówki ? Doświadczenia?
    Pzdr

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    2. Jakiś patent na spuszczenie całego (z obiegu nagrzewnicy) płynu ? ... bo jak gorący i termostat otwarty to można się poparzyć a jak zimny to termostat zamknięty i trzyma obieg nagrzewnicy "zakłódkowany"
    wyciagniecie termostatu sprowadza się do odkręcenia 3 śrub i wyciągnięcia go z obudowy.
    zdejmujesz węża z obudowy, tego od strony chłodnicy, odkręcasz sobie te 3 śrubki, zdejmujesz pokrywkę, wyciągasz termostat, gotowe.
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    3. Po spuszczeniu starego i zalaniu nowego uruchamiać auto z otwartym korkiem (żeby dolać jak zaciągnie) czy zamkniętym ? ... bo jak z otwartym to przecież brak ciśnienia a jak z kolei z otwartym żeby dolać po zaciągnięciu to dolewamy zimny płyn do bardzo gorącego całego układu (a to podobno nie wskazane).
    wlewasz tylko tyle żeby było ledwo co widać w zbiorniczku, nie więcej niż minimum
    odpalasz, nawiew na ciepło i na pierwszym biegu dmuchawa (możesz dać szybszy jeśli będziesz marzł ale procedura potrwa dłużej)
    dwa razy wentyle mają wystartować, gasisz.
    czekasz aż przestygnie i dolewasz.
    stan się zawsze uzupełnia na zimnym silniku!!! na gorącym jego objętość rośnie i dlatego się nie leje na gorącym silniku.
    ciśnienie w układzie chłodzenia jest podobne do atmosferycznego (czyli - prawie żadne) więc można śmiało zostawić otwarty korek - nic się nie stanie.
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    Robiłem to w moim Mondku jakieś 2 lata temu i "cuś" nie grało tj. spuściłem stary płyn na zimnym silniku (ile wyleciało tyle wyleciało). Zalałem nowy do "max" w zbiorniczku i odpaliłem auto - korek w zbiorniczku otwarty. Chwilę silnik pochodził i trochę zaciągnęło - dolałem znowu do "max". Później grzało się i grzało i ...... grzało .... wskaźnik na desce zaczął dobijać do prawej strony (prawie niebezpiecznie) a płyn zaczął się w zbiorniczku podnosić aż do korka ... i nawet trochę go wyleciało .... i dopiero jak załączył wentyle to nagle szybko "wsiorbało". Przy tym wszystkim (za nim "wsiorbało" na końcu) to silnik subiektywnie był gorący jak słońce i trochę się bałem, że przegrzeję uszczelkę. Wydaje mi się, że powinno wcześniej "zasiorbać" bo to zasiorbanie to wg mnie było otwarcie na duży obieg (czyli z nagrzewnicą) a przecież termostat otwiera się chyba nie nagle (zamknięty... "pyk".... otwarty) tylko liniowo przy nagrzewaniu.
    jak układ zapowietrzony to czujnik może nie mieć do końca prawidłowych odczytów odnośnie temperatury to i może wentyle pierwszy raz wystartowały zbyt późno
    najlepiej połączyć się kompem aby mieć odczyt z czujnika temperatury na żywo i dopóki temperatura nie przeskoczy powyżej 120*C nie ma się czym martwić.
    płyn może nieco wyrzucić bo tak jak pisałem - zwiększa się jego objętość + mamy powietrze w układzie.
    dlatego nie wlewaj za dużo od razu - teoretycznie wchodzi coś ok 6l, to wlej 4l max, a brakujące dwa dolej jak ostygnie.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    ciśnienie w układzie chłodzenia jest podobne do atmosferycznego (czyli - prawie żadne)
    to dlaczego na zimnym węże są miękkie a na gorącym twarde jak skała .... i dlaczego jak gorący silnik i jak odkręcasz korek wlewu to "sssssss" a jak za szybko odkręcisz to "Zonk" ? .... to chyba jest właśnie to ciśnienie ?

    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    nawiew na ciepło i na pierwszym biegu dmuchawa
    nawiew na ciepło to rozumiem ... żeby otworzyć nagrzewnicę .... ale po co dmuchawa na bieg ? ... pszeciesz przez to będzie się tylko dłużej nagrzewał silnik

    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    dwa razy wentyle mają wystartować
    czemu dwa ? .... raz chyba wystarczy ?

    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    wyciagniecie termostatu sprowadza się do odkręcenia 3 śrub
    w sumie to dobry pomysł .... ale czy nie trzeba później jakieś nowej uszczelki ?

    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    jak układ zapowietrzony to czujnik może nie mieć do końca prawidłowych odczytów
    jak wylejesz płyn z układu i zalejesz nowym to zawsze się zapowietrzy i trzeba trochę czasu żeby się sam odpowietrzył. W sumie to rozpatrywałem wcześniej taką możliwość, że wlewając nowy płyn popchnąłem powietrze, które doszło do czujnika przy termostacie ... a to powietrze musiało się dłużej nagrzewać (bo od płynu) żeby czujnik zareagował (ewentualnie też termostat) ... i w związku z tym czujnik (i/lub też termostat) zareagował jak to powietrze miało np.96 st. ale temperatura płynu mogła już mieć ze 110 ..... no ale chyba wszyscy Mondkowi by tak mieli ?

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    W sumie to rozpatrywałem wcześniej taką możliwość, że wlewając nowy płyn popchnąłem powietrze, które doszło do czujnika przy termostacie ... a to powietrze musiało się dłużej nagrzewać (bo od płynu) żeby czujnik zareagował (ewentualnie też termostat) ... i w związku z tym czujnik (i/lub też termostat) zareagował jak to powietrze miało np.96 st. ale temperatura płynu mogła już mieć ze 110 ..... no ale chyba wszyscy Mondkowi by tak mieli ?
    sory - wycofuję się z tego bo to chyba bzdury - oświeciło mnie rano

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIV] poziom płynu chłodniczego
    By zalexPL in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-08-2017, 07:58
  2. [Duratec] Wymiana płynu chłodniczego problem
    By money in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 18:44
  3. Ile płynu chłodniczego
    By Veget83 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-11-2009, 16:46
  4. [MkII] wymiana płynu chłodniczego- krok po kroku
    By BS in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-10-2006, 17:35
  5. Wymiana płynu chłodniczego!
    By Kurskey in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-11-2005, 17:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów