+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    15 Feb 2017
    Mieszka w
    Aleksandrów Łódzki

    MkII. Problem z rozrusznikiem.

    Witam. Któregoś razu wróciłem z krótkiej przejażdżki i po godzinę chciałem odpalić auto a tu cisza. Żadnej reakcji rozrusznika. Udałem się do mechanika magika i stwierdził że to szczotki. Zregenerował rozrusznik i ożył. Wszystko było ok przez kilka tygodni. Od jakiegoś czasu znowu rozrusznik zamiera. Pukałem w niego kijem od szczotki bo tak wyczytałem w internecie ale to nie pomaga. Za to jak poruszam kablami a raczej jakimś zespołem kabli który wchodzi w rozrusznik to często pomaga. Niby wychodzi na to że to coś z kablami ale obawiam się że to coś grubszego. Ktoś miał taki problem?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Skinny Zobacz posta
    Ktoś miał taki problem?
    Poluzowana nakrętka na górnej śrubie rozrusznika, ewentualnie luźny albo przełamany kabelek sygnału ze stacyjki.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Skinny Zobacz posta
    Ktoś miał taki problem?
    może to też być wina automatu, który po prostu nie wyrzuca.
    jak się regeneruje rozrusznik, to warto wymienić nie tylko szczotki, ale również automat jak i bendix, i sprawdzić czy nie ma luzów.
    czasami w takich przypadkach pomaga włożenie piątego biegu i popchnięcie auta jakiś metr. ale ja bym wymienił automat w pierwszej kolejności.
    oczywiście opcje które przedstawił Netoper również do weryfikacji.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak po ruszeniu kablami idącymi do rozrusznika rozrusznik ożywa to na 90% jest niekontakt/niestyk na kablach
    A najbardziej prawdopodobne, że po regeneracji górna nakrętka za słabo była przykręcona, do niej jest niewygodne dojście i ja się jej fest nie dociągnie to się luzuje, ona nie trzyma samego kabla tylko taki niby łącznik łączący kabel od aku z kabelkiem ładowania.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    15 Feb 2017
    Mieszka w
    Aleksandrów Łódzki
    Dziękuję wam wszystkim za podpowiedzi. Dopiero w poniedziałek znajomy mechanik udostępni mi warsztat i razem spróbujemy to ogarnąć.

    Co do tego automatu który nie "wyrzuca" to gdzie on się znajduje? Da się to jakoś naprawić czy tylko wymiana?

  7. #6
    Klubowicz honorowy Awatar Linarr
    Imię
    Krzyś ale nie Ibisz ;)
    Model
    Audi A5 10' i GSXR K8
    Silnik
    3.0 i 600
    Opis
    było ST24 w habecie
    Od
    16 May 2010
    Mieszka w
    Żyrardów
    jak będziecie próbowali dokręcić kable od rozrusznika to odłączcie akumulator żeby przypadkiem zwarcia do budy nie zrobić
    automat pewnie w rozruszniku, ale nie wiem o co chodzi to inna nazwa na bendix?
    Było Mondeo ST24
    Czas na nowy projekt < kliknij tutaj > Finalnie 310KM 400NM

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Linarr Zobacz posta
    automat pewnie w rozruszniku, ale nie wiem o co chodzi to inna nazwa na bendix?
    Nieee, bendiks no to zazębia się z kołem zamachowym, a automat to ten dżinks co jest przytwierdzony do rozrusznika i dochodzi do niego gruby kabel, no i ten dżinks jak dostanie sygnał ze stacyjki to dostaje szajby i wypycha biednego bendiksa na spotkanie z zębami koła zamachowego i przy okazji jak wypycha tego bendiksa to zwiera styki przez które idzie prąd do rozrusznika coby on się kręcił.

    ---------- Post added at 18:20 ---------- Previous post was at 18:09 ----------

    dżinks to ten element co przyjął dominującą pozycję na górze, a beniks siedzi po prawej stronie

    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    dzięki @Netoper za wytłumaczenie
    Cytat Zamieszczone przez Skinny Zobacz posta
    Co do tego automatu który nie "wyrzuca" to gdzie on się znajduje? Da się to jakoś naprawić czy tylko wymiana?
    lokalizację masz wyżej, na przesłanym zdjęciu.
    po prostu się go wymienia.
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Jak po ruszeniu kablami idącymi do rozrusznika rozrusznik ożywa to na 90% jest niekontakt/niestyk na kablach
    pewnie masz rację, ale automatu nie można wykluczyc. często żyje własnym życiem i wystarczy kilka razy przekręcić stacyjkę i nagle zadziała. tak samo może przypadkiem po poruszaniu kablami też zaskakuje i działa. dlatego wskazałem również tą ewentualność. to forum i w większości przypadków wróży się z fusów dlatego podałem też inną możliwość, gdyby się okazało że kabel jednak jest dobrze przykręcony.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    dżinks to ten element co przyjął dominującą pozycję na górze, a beniks siedzi po prawej stronie
    dawno dawno temu mówiło się na to elektromagnez,nie wiem czy nazwa prawidłowa ale takiej uzywałem za czasów biednych maluchów i jeszcze wcześniej
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    A ja napiszę Ci swoją podpowiedź ... być może pomogę.
    Miałem identycznie jak Ty tj. pewnego dnia pojechałem gdzieś , wyłączyłem auto a jak chciałem włączyć to "umarł w butach" - zero reakcji... dosłownie żadnej. Zapaliłem na "pych" i dojechałem do domu. Wykręciłem rozrusznik, rozebrałem go na części pierwsze a moim oczom ukazał się obraz "nędzy i rozpaczy" w postaci zasyfiałego szczotkotrzymacza. Jako, że był już w stanie wskazującym to kupiłem i zamontowałem nowy - oczywiście czyszczenie wszystkiego też było. Akumulator pod pachę do domu i sprawdzam... śmignął, że aż miło ... raz , drugi, trzeci ..i ... następny Zonk.. nie działa... potem kilka razy w kratkę ... i przestał działać. Pogłówkowałem i jedyne co mi przyszło do głowy toooooo.... mianowicie przelutowałem ten jeden lut ,który jest na automacie - tam jest zdajsie blaszka, która idzie do nakrętki. Od razu jak ręką odjął - działał za każdym razem i tak do dzisiaj ... "odpukać" . Myślę, że to właśnie tam był problem ze stykiem wewnątrz.
    Pzdr

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    ale automatu nie można wykluczyc
    Jak go też nie wykluczam bo jest możliwość że klęknął a jak go jakiś kabel pyknie to się z letargu budzi, ale przy tych objawach co kolega opisał to zacząłbym właśnie od obmacania kabli i sprawdzenia ich dokręceń/mocowań.
    W fałce paskudne dojście jest do rozrusznika więc zanim go się wyciągnie to posprawdzać właśnie przyłączenia, bo ta nakrętka od automatu kilku forumowiczom stracha narobiła, też myśleli że rozrusznik do roboty a tu tylko ta łajza się poluzowała.
    Ja też się na niej przejechałem, z tym że ja już kupiłem rozrusznik i dopiero jak się za wyciąganie niby padniętego wziąłem to wyszło że to tylko nakrętka.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    15 Feb 2017
    Mieszka w
    Aleksandrów Łódzki
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    A ja napiszę Ci swoją podpowiedź ... być może pomogę.
    Miałem identycznie jak Ty tj. pewnego dnia pojechałem gdzieś , wyłączyłem auto a jak chciałem włączyć to "umarł w butach" - zero reakcji... dosłownie żadnej. Zapaliłem na "pych" i dojechałem do domu. Wykręciłem rozrusznik, rozebrałem go na części pierwsze a moim oczom ukazał się obraz "nędzy i rozpaczy" w postaci zasyfiałego szczotkotrzymacza. Jako, że był już w stanie wskazującym to kupiłem i zamontowałem nowy - oczywiście czyszczenie wszystkiego też było. Akumulator pod pachę do domu i sprawdzam... śmignął, że aż miło ... raz , drugi, trzeci ..i ... następny Zonk.. nie działa... potem kilka razy w kratkę ... i przestał działać. Pogłówkowałem i jedyne co mi przyszło do głowy toooooo.... mianowicie przelutowałem ten jeden lut ,który jest na automacie - tam jest zdajsie blaszka, która idzie do nakrętki. Od razu jak ręką odjął - działał za każdym razem i tak do dzisiaj ... "odpukać" . Myślę, że to właśnie tam był problem ze stykiem wewnątrz.
    Pzdr

    To może być to W poniedziałek będę miał go na wierzchu to wszystko sprawdzę.Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Dam znać jeśli uda się ustalić przyczynę.

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    15 Feb 2017
    Mieszka w
    Aleksandrów Łódzki
    Odkopuje temat bo problem został rozwiązany. Oczyszczenie wszystkich styków i porządne ich skręcenie rozwiązało problem. Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] problem z rozrusznikiem?
    By chelm1 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 10:37
  2. [MkIII] problem z rozrusznikiem?
    By chelm1 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-09-2012, 22:42
  3. [TD MkII] Problem z rozrusznikiem
    By kodi in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-11-2009, 18:14
  4. [MkI] Problem z rozrusznikiem...
    By brief99 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-08-2007, 23:16
  5. Problem z rozrusznikiem
    By ForzaJuve_Adam in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-10-2005, 22:43

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów