+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    21 Nov 2016
    Mieszka w
    Łomża

    MK3 2.0 tdci Sprężynka, kopci, szarpie, nie ma mocy

    Witam

    Otóż posiadam forda mondeo mk3 już ponad rok. Kupiłem forda z uszkodzonym silnikiem, silnik został wymieniony były robione szlify głowicy pierścienie tłokowe oraz uszczelki. Problem polega na tym, że wczoraj gdy dziewczyna jechała nim do pracy zaczęła jej migać sprężynka od świec. Samochód stracił moc jak by turbina nie działała. Dziś gdy chciałem go odpalić kopcił niemiłosiernie na niebiesko/biało, szarpie faluje na obrotach. Na zimnym nie reaguje na gaz. Miesiąc temu były regenerowane wtryski zapłaciłem 1000 zł, były przelewy robione itd. Wiem że jest mnóstwo tematów na te objawy lecz jedni piszą że wtryski przelewają drudzy że wymiana turbiny pomogła. Osobiście sam zaglądałem do turbiny i po sprawdzeniu ręką ma spore luzy na boki jak i góra dół. Tylko pytanie takie czy możliwe że przez uszkodzone turbo samochód mógłby mieć takie objawy? Rozumiem podłączenie pod komputer oraz mechanicy lecz aktualnie jestem w niemczech. Samochód stoi na parkingu i strach go odpalić bo kopci że dowód stracę. Prosiłbym o jakąś pomoc.
    Z góry dziękuje.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Pompa cr do naprawy niestety

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar bumblebee
    Imię
    Janusz
    Model
    MKIII look ST
    Silnik
    2,0 TDCi 146 KM
    Od
    02 Oct 2014
    Mieszka w
    Owczary/Oława
    Cytat Zamieszczone przez danio7411 Zobacz posta
    Witam

    Otóż posiadam forda mondeo mk3 już ponad rok. Kupiłem forda z uszkodzonym silnikiem, silnik został wymieniony były robione szlify głowicy pierścienie tłokowe oraz uszczelki. Problem polega na tym, że wczoraj gdy dziewczyna jechała nim do pracy zaczęła jej migać sprężynka od świec. Samochód stracił moc jak by turbina nie działała. Dziś gdy chciałem go odpalić kopcił niemiłosiernie na niebiesko/biało, szarpie faluje na obrotach. Na zimnym nie reaguje na gaz. Miesiąc temu były regenerowane wtryski zapłaciłem 1000 zł, były przelewy robione itd. Wiem że jest mnóstwo tematów na te objawy lecz jedni piszą że wtryski przelewają drudzy że wymiana turbiny pomogła. Osobiście sam zaglądałem do turbiny i po sprawdzeniu ręką ma spore luzy na boki jak i góra dół. Tylko pytanie takie czy możliwe że przez uszkodzone turbo samochód mógłby mieć takie objawy? Rozumiem podłączenie pod komputer oraz mechanicy lecz aktualnie jestem w niemczech. Samochód stoi na parkingu i strach go odpalić bo kopci że dowód stracę. Prosiłbym o jakąś pomoc.
    Z góry dziękuje.
    Nie napisaleś jaki silnik,przedlift,polift,polift z turbo ze sterownikiem?
    Pytam, bo jezeli masz turbo ze sterownikiem a wymienili we wtryskach zaworki a końcówek nie ruszali to najpeawdopodobniej jedna? zakończyła żywot.
    (135PBD)
    Ale można gdybać.Przy tym silniku podobne objawy daje uszkodzony sterownik.
    Proponuje podłączyc pod kompa i odczytać błędy bo będziemy wróżyć z fusów.
    Ostatnio edytowane przez bumblebee ; 09-11-2017 o 13:40

    Na stanie VCMII Rotunda 507219220

  5. #4
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    21 Nov 2016
    Mieszka w
    Łomża
    Silnik to 2.0 TDCI 130 km kod silnika FMBA, nie widziałem sterownika przy turbo. Czy pompa mogła by paść z dnia na dzień? Przy sprawdzaniu wtrysków powiedzili że pompa jest w dobrym stanie bo w paliwie nie było żadnych opiłek ani syfu filtr w ten sam dzień był wymieniany.

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez danio7411 Zobacz posta
    Silnik to 2.0 TDCI 130 km kod silnika FMBA, nie widziałem sterownika przy turbo. Czy pompa mogła by paść z dnia na dzień? Przy sprawdzaniu wtrysków powiedzili że pompa jest w dobrym stanie bo w paliwie nie było żadnych opiłek ani syfu filtr w ten sam dzień był wymieniany.
    Opiłków nie widać gołym okiem. To u niezłych fachowców to robiłeś ��
    Znając życie wszystko do zrobienia na nowo.
    0E3CC4FA-13D6-4697-950C-B525E06EAFF4.jpg
    Ostatnio edytowane przez Zbysiu ; 10-11-2017 o 16:57

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    21 Nov 2016
    Mieszka w
    Łomża
    Paliwo patrzył pod mikroskopem sprawdzał końcówki i podobno były w bardzo dobrym stanie więc mógłby wprowadzić mnie w błąd? Mam kartke z tej całej naprawy i gwarancję na rok. Jeszcze przed całą usterką problem z samochodem był taki ze olej ubywało ale nie kopcił ale widać było olej w układzie chłodzenia.

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar bumblebee
    Imię
    Janusz
    Model
    MKIII look ST
    Silnik
    2,0 TDCi 146 KM
    Od
    02 Oct 2014
    Mieszka w
    Owczary/Oława
    Cytat Zamieszczone przez danio7411 Zobacz posta
    powiedzili że pompa jest w dobrym stanie bo w paliwie nie było żadnych opiłek
    Pompę można sprawdzić TYLKO organoleptycznie. Na stół i demontaz na czynniki pierwsze.

    Na stanie VCMII Rotunda 507219220

  9. #8
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    21 Nov 2016
    Mieszka w
    Łomża
    Czyli to nie będzie turbina tylko pompa? W niedziele ma podjechać znajomy z komputerem i podam kod błędów jaki się wyświetli. A jak bym odłączył przewód podciśnienia od turbiny to turbina powinna nie pracować tak? Mógłbym tak wykluczyć turbine z listy napraw?

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez danio7411 Zobacz posta
    Czyli to nie będzie turbina tylko pompa? W niedziele ma podjechać znajomy z komputerem i podam kod błędów jaki się wyświetli. A jak bym odłączył przewód podciśnienia od turbiny to turbina powinna nie pracować tak? Mógłbym tak wykluczyć turbine z listy napraw?
    Nie kombinuj, zczytaj błędy i po kłopocie. Zresztą za pare dni napiszesz ze miałem racje.

  11. #10
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    21 Nov 2016
    Mieszka w
    Łomża
    Dziś podłączyłem samochód pod komputer, na cylindrze 3 pokazało mi za dużą dawkę paliwa spalania stukowego coś takiego i drugi błąd był że brak sygnału z czujnika położenia wałka rozrządu. Co dziwne pisało wałka rozrządu od strony wydechu, z tego co pamiętam czujnik jest pod listwą paliwową z przodu a nie z tyłu. Mechanik powiedział ze to albo wtrysk albo czujnik i pojechał i nadal nie wiadomo co robić ...

  12. #11
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez danio7411 Zobacz posta
    Dziś podłączyłem samochód pod komputer, na cylindrze 3 pokazało mi za dużą dawkę paliwa spalania stukowego coś takiego i drugi błąd był że brak sygnału z czujnika położenia wałka rozrządu. Co dziwne pisało wałka rozrządu od strony wydechu, z tego co pamiętam czujnik jest pod listwą paliwową z przodu a nie z tyłu. Mechanik powiedział ze to albo wtrysk albo czujnik i pojechał i nadal nie wiadomo co robić ...
    Wychodzi na to ze zgubił kody. Mógł od razu zakodować wtrysk na trzecim cylindrze i zniknęła by sprężynka.

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Zbysiu Zobacz posta
    Mógł od razu zakodować wtrysk na trzecim cylindrze
    jeśli to robił np. KTS-em BOSCHa to nw przedlifcie nie zakoduje kodów wtryskiwaczy a te wypadają tylko w przedliftach

  14. #13
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Zbysiu Zobacz posta
    Mógł od razu zakodować wtrysk na trzecim cylindrze
    jeśli to robił np. KTS-em BOSCHa to nw przedlifcie nie zakoduje kodów wtryskiwaczy a te wypadają tylko w przedliftach
    Nie masz do konca racji bo zdażyło mi sie ze zgubił kody polift.

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Szarpie i dymi na bialo innym razem brak mocy kopci na czarno
    By bulsara33 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-05-2013, 12:02
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-11-2011, 20:54
  3. [TDCi MKIII] 2.2 TDCI Mondeo MK3 , nierówno chodzi , szarpie, kopci na zimnym silniku
    By dziku20 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 12:55
  4. [TDDi MKIII] szarpie - brak mocy - kopci
    By bartosz_f in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-06-2011, 13:22
  5. [TDCi MKIII] [TDCI]MKIII Utrata mocy na 3-5 biegu - mrugająca sprężynka
    By tere1 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-08-2009, 16:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów