+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    19 Jan 2015
    Mieszka w
    Otwock

    Pewnie było, ale... zimno w środku, silnik nie grzeje przy miejskiej jeździe

    Na wstępie: przeczytałem dziesiątki tematów, setki postów i ciągle jestem tak samo głupi i nie wiem, od czego zacząć diagnozowanie...

    MK3 2006 rok TDCI.
    Przy miejskiej jeździe auto nagrzewa się hiperwolno. Wskazówka temperatury silnika dochodzi do 60C, może trochę dalej. Ale największym problemem jest to, że w środku jest zimno - nie grzeje ani trochę. Wystarczy jednak, że wyjadę w trasę, obciążę bardziej silnik i od razu robi się ciepło w środku. Jest to jednak tylko chwilowe, bo wystarczy, że się gdzieś zatrzymam i temperatura powietrza z nawiewów spada...

    Mały termostat? Duży termostat?
    Próbowałem robić self-test klimy, ale nie zadziałało (zero reakcji na panelu).

    Jednym słowem, pomocy!
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 26-10-2017 o 08:26

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Zakładam że poziom płynu prawidłowy?
    Po odpaleniu silnika złap za rurę wychodzącą z termostatu i jak ona zacznie się robić ciepła po kilku minutach no to duży termostat się nie domyka.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 24-10-2017 o 17:42
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Wymień oba termostaty, płyn przy okazji i będzie po problemie

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    19 Jan 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Cytat Zamieszczone przez garbojad Zobacz posta
    Wymień oba termostaty, płyn przy okazji i będzie po problemie
    rozumiem, że najlepiej iść w oryginały?
    Ostatnio edytowane przez powazny ; 24-10-2017 o 18:20

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez powazny Zobacz posta
    najlepiej iść w oryginały?
    W przypadku termostatów niestety lepiej oryginał, są markowe zamienniki i sporo luda na nich hula, ale i też było trochę tematów że nie trzymały parametrów, w przypadku oryginałow zastrzeżeń nie widać było.
    Dotyczy to zarówno PB jak i ON.
    Jest jeszcze jakiś myk że jakieś łapki puszczają w termostacie i że czasami wystarczy je dogiąć, ale to musisz poszperać na forum bo totalnie nie pamiętam szczegółów.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    19 Jan 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Zakładam że poziom płynu prawidłowy?
    Po odpaleniu silnika złap za rurę wychodzącą z termostatu i jak ona zacznie się robić ciepła po kilku minutach no to duży termostat się nie domyka.
    Poziom płynu wzorowy.

    Jeszcze jedna rzecz rzuciła mi się w oczy, kiedy wracałem z roboty. 15 minut jazdy na 6 biegu, 90 na godzinę. Wskazówka temperatury prawie pionowo. A z nawiewu zimne powietrze. Dopiero po kwadransie coś się wydarzyło i powiało ciepłem. Oczywiście do momentu, w którym nie zatrzymałem się pod domem. Niskie obroty i od razu zimno.

    Czy to faktycznie wskazuje na termostaty? Widziałem opinie, że to też może być wina klapki lub wirnika w pompie wody.

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 2,0 +gaz
    Od
    10 Jun 2009
    Mieszka w
    starogard gdański
    a jak auto stoi i podwyższysz obrotu to leci cieplejsze ?
    jeśli tak jest to brudna nagrzewnica można odpiąć węże od nagrzewnicy i przemyć octem pomaga chociaż i tak należy już myśleć o wymianie , w serwisie przemywają nagrzewnice fosolem (tak mówił pewien zaprzyjaźniony mechanik )

    co do termostatów przeprowadź test zegarów ( opis na forum )
    mondek 2,0 Duratec ze szlachetnym LPG

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    19 Jan 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Cytat Zamieszczone przez blady1 Zobacz posta
    a jak auto stoi i podwyższysz obrotu to leci cieplejsze ?
    jeśli tak jest to brudna nagrzewnica można odpiąć węże od nagrzewnicy i przemyć octem pomaga chociaż i tak należy już myśleć o wymianie , w serwisie przemywają nagrzewnice fosolem (tak mówił pewien zaprzyjaźniony mechanik )

    co do termostatów przeprowadź test zegarów ( opis na forum )
    Test zrobiłem. Błędów DTC nie ma. Jedynie er0302 się pojawiło wcześniej. Nie wiem, co on oznacza

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Jednak trzeba się przyjrzeć pompie wody chyba straciła swoją wydajność na wolnych obrotach albo wyrobiony wieloklin jest między pompą wspomagania a wody trzeba to rozpolowić i sprawdzić

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    19 Jan 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Cytat Zamieszczone przez garbojad Zobacz posta
    Jednak trzeba się przyjrzeć pompie wody chyba straciła swoją wydajność na wolnych obrotach albo wyrobiony wieloklin jest między pompą wspomagania a wody trzeba to rozpolowić i sprawdzić
    Zaczęliśmy dziś od uzupełnienia i wymiany płynu. Brakowało ok 1,5 litra jak się okazało.

    Teraz lepiej grzeje w środku, ale temperatura silnika osiąga maksymalnie drugą kreskę podczas jazdy na 4, 5 biegu.
    Na niższych obrotach i mniejszych prędkościach ciągle spada.

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez powazny Zobacz posta
    Test zrobiłem. Błędów DTC nie ma. Jedynie er0302 się pojawiło wcześniej. Nie wiem, co on oznacza
    Ty nie masz sprawdzać błędów w teście ale RZECZYWISTĄ temperaturę silnika wyrażoną w stopniach Celsjusza a nie w kreskach wskaźnika...
    To wszystko powie o stanie termostatu i nie będzie trzeba wymyślać 10-ciu innych teorii...
    Na kreski wskaźnika nie patrz bo one g..uzik mówią. Wskazówka w pionie jest już przy 60 stopniach, a jeśli nie jest nawet w pionie u Ciebie to silnik nie ma nawet 60 stopni = termostat. Na co to całe gadanie to nie wiem...
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 25-10-2017 o 19:52

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    19 Jan 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez powazny Zobacz posta
    Test zrobiłem. Błędów DTC nie ma. Jedynie er0302 się pojawiło wcześniej. Nie wiem, co on oznacza
    Ty nie masz sprawdzać błędów w teście ale RZECZYWISTĄ temperaturę silnika wyrażoną w stopniach Celsjusza a nie w kreskach wskaźnika...
    To wszystko powie o stanie termostatu i nie będzie trzeba wymyślać 10-ciu innych teorii...
    Na kreski wskaźnika nie patrz bo one g..uzik mówią. Wskazówka w pionie jest już przy 60 stopniach, a jeśli nie jest nawet w pionie u Ciebie to silnik nie ma nawet 60 stopni = termostat. Na co to całe gadanie to nie wiem...
    W którym momencie sprawdzić temperaturę silnika? Po iluś minutach pracy na postoju czy po jeździe?

    Mówisz "=termostat" - ale który w końcu? duży czy mały?

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Zależy jak i gdzie się jeździ ale po kilkunastu minutach jazdy diesel powinien osiągnąć roboczą temperaturę.
    Przy odpalaniu auta uruchom test zegarów, włącz wskazanie temperatury silnika i przejedź się. Najlepiej trochę cyklu mieszanego: kawałek miasta i jakaś ekspresówka. Obserwuj temperaturę. Po rozgrzaniu w mieście nie powinna spaść podczas jazdy na ekspresówce.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 25-10-2017 o 20:00

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    2 kreska to ok 70 stopni do tego momentu może wskaźnik opaść na chwilę wiąże się to że zmiana zakresu odczytywana temperatury z czujnika z głowicy , następnie silnik osiąga temperaturę 88 stopni i wskaźnik pozostaje w pionie warunek dobry termostat mały z tego co pisałeś ostatni to on powoduje takie objawy

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    19 Jan 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Cytat Zamieszczone przez garbojad Zobacz posta
    2 kreska to ok 70 stopni do tego momentu może wskaźnik opaść na chwilę wiąże się to że zmiana zakresu odczytywana temperatury z czujnika z głowicy , następnie silnik osiąga temperaturę 88 stopni i wskaźnik pozostaje w pionie warunek dobry termostat mały z tego co pisałeś ostatni to on powoduje takie objawy
    dzisiaj ani na moment nie było pionu.
    maksymalnie była druga kreska i nic więcej.

    dobra, chyba kolejnym krokiem będą termostaty - pewnie zrobię oba od razu, żeby mieć święty spokój.

  17. #16
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Mały koniecznie oryginalny duży według mnie jakikolwiek na 88 stopni przy okazji wymień płyn sporo go wchodzi i troszkę ciężko opróżnić cały układ , przy wymianie termostatów ok 2-3 litry trzeba dolać

  18. #17
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Może się nie znam,ale ciepełko z nagrzewnicy ma dmuchać nawet przy 40°C silnika i leżącej wskazówce.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    19 Jan 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Może się nie znam,ale ciepełko z nagrzewnicy ma dmuchać nawet przy 40°C silnika i leżącej wskazówce.
    Po uzupełnieniu płynu, tak było - wskazówka na pierwszej kresce i ciepło w środku.
    Ale jak już pisałem - tylko przy wysokich obrotach i obciążonym silniku.

  20. #19
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    19 Jan 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Odświeżam z rozwiązanym problemem: pomogła wymiana dwóch termostatów. 90 stopni trzyma na sztywno.

    Jako ciekawostkę dodam, że nie wiedzieć czemu termostat zamówiony po numerze VIN okazał się zły - zamontowany miałem model z odpowietrznikiem (chyba; w każdym razie z dziurką), a z VINu wyszedł bez niego.

  21. #20
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez powazny Zobacz posta
    zamontowany miałem model z odpowietrznikiem (chyba; w każdym razie z dziurką), a z VINu wyszedł bez niego.
    Może wcześniej już ktoś wymieniał.
    A dziurka w nim jest po to aby ciut płynu przez nią przepływało i wstępnie podgrzewało termostat.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 08-11-2017 o 17:27
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Dmucha ciepłym w miejskiej jeździe
    By forest_44 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-06-2018, 15:27
  2. [TDCi MKIV] Silnik w trybie awaryjnym po dynamicznej jeździe
    By Rabin in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 20:40
  3. [MkIII] Jednostajny warkot przy jeździe na wprost i w prawo, przy skręcaniu w lewo cisza.
    By dexter74 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-11-2014, 19:22
  4. Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 17-08-2013, 14:50
  5. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 05-08-2010, 11:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów