+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Pieszy
    Model
    Mondeo ST 220
    Silnik
    3.0 MEBA
    Od
    26 Feb 2017
    Mieszka w
    Kościerzyna

    Nierówna praca po zmiania przewodów WN.

    Witam serdecznie kolegów, odważyłem się i postanowiłem sam zmienić przewody zapłonowe w moim st wg. wskazówek STraits w znalezionym na forum poście. Udało się ( wypiąłem "nowe ngk 15 tyś przebiegu) i wpiąłem sobie Magnecor KV85, które kupiłęm z rozbiórki anglika. W końcu chodzi na wszystkie gary, ale... czasami przerywa i strzela jak jest zimny , gdy delikatnie dodaje gazu to chodzi płynnie w pełnym zakresie i nie strzela lecz gdy gwałtownie dodam gazu to przerywa , nie chodzi z pełną mocą i po puszczeniu gazu strzela jak z RKM-u do kolektora wydechowego co może być przyczyną takich objawów ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pieszy
    Model
    MK III RS
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    26 Mar 2016
    Mieszka w
    Chróścice
    A świeczki w jakim stanie?

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Landek2 Zobacz posta
    strzela jak z RKM-u do kolektora wydechowego co może być przyczyną takich objawów ?
    Albo diablo uboga mieszanka, albo usterka układu WN (świeczki, przewody, cewka)
    Weź po zmroku rozpyl mgiełkę wodną ( z takiego zraszacza do kwiatków) w kierunku przewodów i zobacz czy nie zacznie się choinka robić.

    A na dzień dobry upewnij się na 100% czy przewody dobrze siedzą na świeczkach, bo zdarza się że niby dobrze się wsadziło ale jednak nie wlazły jak trzeba.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    Pieszy
    Model
    Mondeo ST 220
    Silnik
    3.0 MEBA
    Od
    26 Feb 2017
    Mieszka w
    Kościerzyna
    Slyszalem ze przewody Magnecor sa nie do zdarcoa. Kurcze, swiec nie wymienialem. Moze to świece. A moze niedokladnie zalozylem kolektor ssacy i lapie lewe powietrze. Jest taka mozliwosc ? Dodam ze jak sie dobrze dogrzeje silnik to objawy prawie calkiem ustępują.

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Landek2 Zobacz posta
    swiec nie wymienialem.
    A jaki mają przebieg?

    Cytat Zamieszczone przez Landek2 Zobacz posta
    Slyszalem ze przewody Magnecor sa nie do zdarcoa.
    Ale jak świeczki są niesprawne to przez to mogą uwalić się przewody, a niesprawne przewody potrafią ubić cewkę.

    ---------- Post added at 14:24 ---------- Previous post was at 14:22 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Landek2 Zobacz posta
    A moze niedokladnie zalozylem kolektor ssacy i lapie lewe powietrze. Jest taka mozliwosc ?
    Jest taka możliwość, a lewe powietrze bardzo niekorzystnie wpływa na świeczki i potrafią galopkiem paść.
    Tutaj to by było bardzo pomocne odczyt wskazań: przepływki, lambd i korekt paliwa.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Pieszy
    Model
    Mondeo ST 220
    Silnik
    3.0 MEBA
    Od
    26 Feb 2017
    Mieszka w
    Kościerzyna
    Podobno 15 kkm ale to tylko obietnice bylego właściciela . a co to za urzadzenie ktore wlasnie odpialem za kolektorem ( na foto) jak silnik sie zagrzeje to zaczyna glosno stukac. Raz stuka , raz ustaje.

    ---------- Post added at 19:06 ---------- Previous post was at 19:02 ----------

    Zdjecie nie wchodzi , chodzi mi o czujnik z wtyczka z okraglym wypukleniem na gorze dopiety do kolektora na gumce za odma od hamulca.?
    Ostatnio edytowane przez Landek2 ; 14-11-2017 o 20:04

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Landek2 Zobacz posta
    Zdjecie nie wchodzi
    Wrzuć na jakiś zewnętrzny serwer i zapodaj linka.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Pieszy
    Model
    Mondeo ST 220
    Silnik
    3.0 MEBA
    Od
    26 Feb 2017
    Mieszka w
    Kościerzyna
    Odswiezę temat, chyba znalazlem przyczyne a nawet 2. Po 1, sprawdzilem metoda z forum kable. Po zroszeniu woda w ciemnym świecą sie wszystkie przy dodawaniu gazu na niebiesko. Nie gubia nigdzie duzej iskry tylko sie swieca. Moze to zly pomysl kupowac z rozbiorki
    Po 2, ogladalem cewke , nie jest popekana ale zaywazylem ze przez zbyt mocne napiecie kabla wtyczki do cewki mocowanie zlamalo sie , i jest luzne gniazdo przy cewce gdzie wklada sie wtyczkę. Czy któryś z tych powodow Waszym zdaniem mialby wplyw na to szaprpanie i strzaly w kolektor ?
    Ostatnio edytowane przez Landek2 ; 28-11-2017 o 23:48

  10. #9
    Kursant Awatar tomasz.st
    Imię
    Tomasz
    Model
    ST 220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    :)
    Od
    25 Jun 2012
    Mieszka w
    Ulikowo / ZST
    Wiadoma sprawa, że może mieć wpływ każda z podanych przez Ciebie "usterek" tak mi się wydaje, w st układ zapłonowy powinien być "jak dzwon" a nawet lepiej.

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar leshek
    Imię
    Lechu
    Model
    MKIV
    Silnik
    co ja kupiłem...
    Opis
    ŻonkiL
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez Landek2 Zobacz posta
    Odswiezę temat, chyba znalazlem przyczyne a nawet 2. Po 1, sprawdzilem metoda z forum kable. Po zroszeniu woda w ciemnym świecą sie wszystkie przy dodawaniu gazu na niebiesko. Nie gubia nigdzie duzej iskry tylko sie swieca. Moze to zly pomysl kupowac z rozbiorki
    Po 2, ogladalem cewke , nie jest popekana ale zaywazylem ze przez zbyt mocne napiecie kabla wtyczki do cewki mocowanie zlamalo sie , i jest luzne gniazdo przy cewce gdzie wklada sie wtyczkę. Czy któryś z tych powodow Waszym zdaniem mialby wplyw na to szaprpanie i strzaly w kolektor ?
    Każda z rzeczy podanych może mieć wpływ, jak i wszystkie razem. Kable i cewka do wymiany - do kompletu warto też świece i będzie spokój
    GSM: 536 876 968
    GG: 3876166
    Mogłem pojechać i stąd się oddalić, ale zostałem z Tymi, co zostali.
    Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy

Podobne wątki

  1. [Duratec] Nierówna praca silnika
    By luk8pj in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-05-2015, 18:32
  2. [TDCi MKIII] Nierówna praca silnika
    By Myniu in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 05:09
  3. [TDCi MKIII] Nierówna praca
    By lopez25 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-05-2013, 21:39
  4. nierówna praca silnika
    By alf in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-08-2006, 08:26
  5. Nierówna praca TD
    By tomus_p in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-09-2005, 13:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów