+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    Kursant Awatar jvp
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Automat / Kombi
    Od
    24 Apr 2014
    Mieszka w
    Słupsk

    Falowanie obrotów podczas jazdy przy nagrzewaniu silnika

    Mam problem, którego nie mogę rozgryźć - nigdzie na forum nie trafiłem na nic podobnego. Szukałem raczej sumiennie... od dłuższego czasu. Mondeo Mk3 tdci automat, 270kkm. Sprawdzone już wszystko, żadnych problemów nikt nie może znaleźć, a temat mnie doprowadza do szału. Wygląda to tak: po dłuższym postoju (np. po nocy) samochód odpala bez najmniejszego problemu, żadnego falowania, dymienia, duszenia itp. Zimny, wiadomo, wchodzi na wyższe obroty. W zależności od temperatury na zewnątrz, prędzej lub później zmniejsza sobie obroty - i tu pojawia się problem. Codziennie, od roku, po zejściu na niższe obroty, po chwili następują dwa - cztery wahnięcia wskazówki obrotomierza. Uczucie takie, jakby w manualu wcisnąć sprzęgło do połowy. Wszyscy pomyślą o skrzyni - ale to nie to, działa perfekcyjnie. Zresztą tak, jak i silnik i cała reszta. Żadnych błędów, wysokiego spalania lub czegokolwiek, co mogłoby naprowadzić na przyczynę.
    Ostatnio wpadłem na czujnik temperatury - może jakoś przekłamuje ten moment, kiedy trzeba zmniejszyć obroty? Ale wskazówka zachowuje się tak samo, odkąd pamięcią sięgnę, jakieś 100kkm. Może ktoś ma jakiś pomysł?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2006r HB ST
    Od
    23 Sep 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Pierwsze słyszę, że diesel jak jest zimno wchodzi na wyższe obroty. Sprawdzałeś stan EGRa?
    Zazwyczaj najczęstszą przyczyną problemów w tdci są EGRy. Pomijam wtryski, bo miałbyś też inne objawy, chociaż może właśnie zaczynają się sypać pomalutku.

  4. #3
    Kursant Awatar jvp
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Automat / Kombi
    Od
    24 Apr 2014
    Mieszka w
    Słupsk
    EGR odłączony od 70kkm
    Co do 'wyższych' obrotów - ruszam na zimnym (po nocy) i jadę 80km/h - mam 2300 obr., potem 1750, potem 1500 - w zależności od nagrzewania się silnika, przy stałej prędkości.

  5. #4
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2006r HB ST
    Od
    23 Sep 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Hmm, a na postoju, na N czy P jak obroty się zachowują? Olej w skrzyni kiedy wymieniałeś?

  6. #5
    Kursant Awatar jvp
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Automat / Kombi
    Od
    24 Apr 2014
    Mieszka w
    Słupsk
    Wskazówka obrotomierza na N/P ani drgnie, trzyma obroty idealnie. Na wymianę oleju akurat trafiło stosunkowo niedawno, było tak przed, jest po.
    Samochód w ogóle mechanicznie jest bez zarzutu, tylko te 2-4 wahnięcia właściwie jeden raz dziennie... a co myślicie o tym czujniku temperatury? Może przełamuje o np. 5 st. i jest to wazne akurat w tym momencie, kiedy silnik się nagrzewa i decyduje, żeby już zmniejszyć obroty? To taki mój autorski pomysł, bo właściwie wszystkie 'oczywiste' przyczyny już sprawdziłem - również te z forum w tematach falowania obrotów czy uślizgów sprzęgła... ale może razem to naprawimy
    No i dzięki za jakikolwiek odzew

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jvp Zobacz posta
    jadę 80km/h - mam 2300 obr., potem 1750, potem 1500
    nie możliwe jest takie zachowanie przy stałej prędkości w zależności od temperatury silnika. zawsze jest tak, że stała prędkość = stałe obroty. nawet w automacie

  8. #7
    Kursant Awatar jvp
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Automat / Kombi
    Od
    24 Apr 2014
    Mieszka w
    Słupsk
    Sam piszesz w tym wątku: https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=147398
    że: "obroty silnika zależą od temperatury w dolocie. jak jest poniżej +20 stopni to są podwyższone obroty. o każdy 1 stopień poniżej +20 podwyższają się o kilkadziesiąt obrotów aż przy +14 i poniżej osiągają 900-950. przy +20 stopniach w dolocie obroty są 750-760"
    Myślę, że ma to przełożenie na wysokość obrotów podczas jazdy. U mnie zawsze tak było, zresztą to nie tu trzeba szukać przyczyny tych kilku wahnięć obrotów, a - mocno mi się wydaje - że właśnie w zależności "obroty - temperatura". Mam jednak pytanie odnośnie zacytowanego posta - do dawki wtrysku wykorzystywana jest temperatura z dolotu, tak? Czyli z przepływomierza, nie z czujnika temperatury głowicy?

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    29 Sep 2015
    Mieszka w
    poznan
    z jakiegoś powodu auto trzyma na niższym biegu - to chyba oczywiste. wybór biegu zależy min. od obciążenia silnika. wiadomo zimny olej, ładowanie, osprzęt...
    tak więc z ta sama prędkością przy różnych obrotach możesz sobie dać spokój. chyba , że zawsze było inaczej i teraz skrzynia przełącza zbyt późno.(?) błąd temperatury oleju przekładniowego (i inne z czujników) powinien być zapisywany. te wahnięcia - nie wiem co przez to rozumiesz, ale jak bieg się zmienia na wyższy to można mieć takie odczucie, obroty przy tej samej prędkości muszą spaść. jeśli masz odczucie, że powinno być inaczej, było inaczej, to może coś się załącza w tym momencie - pompa, wentylator... i z tym jest problem. jeśli to nie to, to wtedy diagnostyka interfejs do skrzyń... wds...

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jvp Zobacz posta
    Sam piszesz w tym wątku:
    tak ale w zakresie 750-1000 i dotyczyło to tylko wolnych obrotów a nie 1500-2300 w trakcie jazdy ze stałą prędkością. to by znaczyło, że dopóki silnik się nie rozgrzeje to automat jedzie na 3 biegu, jak jest już trochę ciepły to wrzuca 4 a jak się rozgrzeje to dopiero sterownik skrzyni pozwala jechać na 5 biegu. jeździłem automatami ale takiego myku nie spotkałem.
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 20-11-2017 o 02:39

  11. #10
    Kursant Awatar jvp
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Automat / Kombi
    Od
    24 Apr 2014
    Mieszka w
    Słupsk
    Właśnie sprawdziłem, 1 st. C na zewnątrz - rozruch, 1.5 km jazda 60km/h na 4 biegu (2 tys. obr.), przyśpieszenie do 80km/h - wrzuca 5 bieg i obroty: przez ok. 2 km - 2tys. obrotów, po czym zmniejsza do 1500 obrotów. Zawsze tak było i to nie problem. Ewidentnie wiąże się to z temperaturą silnika, bo widzę związek między tym, co na desce i tym, co robi silnik. Interesują mnie tylko te 2-4 wahnięcia bezpośrednio po osiągnięciu przez silnik temperatury roboczej. Nie zawsze - dzisiaj np. tego nie było. Ale przeważnie jest.
    W każdym razie dzięki za zainteresowanie

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    29 Sep 2015
    Mieszka w
    poznan
    to jest problem z przeniesieniem napędu. czyli skrzynia. 5 wchodzi z opóźnieniem lub się ślizga. jedna z przyczyn to może być przegrzewanie oleju w przekładni - ale to bardziej sugerowanie się tym co piszesz. jedź na diagnostykę skrzyni.

  13. #12
    Kursant Awatar jvp
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Automat / Kombi
    Od
    24 Apr 2014
    Mieszka w
    Słupsk
    Pierwsze co było robione, to diagnostyka silnika - zero błędów i diagnostyka skrzyni - zero błędów.
    Przegrzewanie skrzyni odpada - zjawisko występuje po pierwszych kilku kilometrach, tylko po całkowitym wychodzeniu silnika; w ogóle to skrzynia pracuje perfekcyjnie.

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    29 Sep 2015
    Mieszka w
    poznan
    na zimnym 5 powinna być blokowana. problem to te "wahnięcia". być może jest tam jakieś zabrudzenie lub uszkodzenie mechaniczne sprzęgła. może trafiasz tak fatalnie w czas, że nie może się zdecydować czy ma te 5 stopni i czy włączyć na 5, czy na 4. ale to jest cały czas problem w działaniu skrzyni - biegu 5.

    rozumiem, że nigdzie indziej tego nie ma? w lato tego nie było?
    Ostatnio edytowane przez gorilla ; 20-11-2017 o 13:33

  15. #14
    Kursant Awatar jvp
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Automat / Kombi
    Od
    24 Apr 2014
    Mieszka w
    Słupsk
    Czy zima, czy lato - zawsze po zmniejszeniu obrotów, bezpośrednio po osiągnięciu temp. roboczej. I to nie jest ważne, czy jadę na 5, 4, 3 - skrzynię wykluczam definitywnie. Myślę, że problem leży w sterowaniu, w momencie kiedy komputer zmniejsza dawkę w związku z osiągnięciem temperatury, a faktyczna temp. jest jeszcze za niska. Może kwestia 5 stopni, może na którymś czujniku ułamek ohma. Raczej szedłbym w tę stronę, mechanicznie było sprawdzone wszystko.

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    29 Sep 2015
    Mieszka w
    poznan
    tylko mi się zdaje, że trochę różnie to opisujesz? dla mnie skrzynia to całość - jej hydraulika, sterowanie, zawory, rozdzielacze, sprzęgła, hamulce, uszczelniacze... kończąc na kołach zębatych.
    jeśli masz na myśli sterownik hydrauliczny - to jak najbardziej może to być. ewentualnie konwerter (tez się załącza po rozgrzaniu). spróbuj uderzyć tutaj http://www.autojozefow.pl/forum może znajdziesz podobny temat lub opisz tam swój problem.

  17. #16
    Kursant Awatar jvp
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Automat / Kombi
    Od
    24 Apr 2014
    Mieszka w
    Słupsk
    No faktycznie, może trochę to ciężko tak jednoznacznie opisać, ale automatami jeżdżę od dawna i na moje oko (ucho?) to nie wina skrzyni, tylko proporcji paliwa i powietrza, tylko w tym jednym momencie, kiedy komputer uzna, że silnik "już jest nagrzany".
    Skrzynia była testowana, również pod obciążeniem, podobnie jak silnik - wszystkie parametry prawidłowe. Może to i konwerter, ale bez błędu w komputerze nie będę skrzyni zrzucał. Tylko jest już tak z rok, jakieś 30kkm, nie pogarsza się i nie poprawia...
    Sprawdzone zostało dosłownie wszystko. W sumie ostatnio też miałem przypadek z błędem P2336, gdzie diagnoza oczywista, ale po jeździe z komputerem wykluczono wtryskiwacz i po szukaniu 'na piechotę' okazało się, że przestał działać elektrozawór podciśnienia turbiny...
    Cały czas myślę o czujniku temperatury silnika i przepływce. Bardziej o czujniku temperatury - stoi pionowo po nagrzaniu, jak nigdy, przeważnie było "za pięć dwunasta".

  18. #17
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    jvp to co opisujesz jest prawdą - jak jest chłodniej np. 0-5 C to bor. około 1000 . Olej w skrzyni musi mieć odpowiednią temperaturę i dopóki tak się nie stanie to zmienia biegi przy wyższych obrotach - olej jest gęstszy i tyle . Te skoki , to skoki ciśnienia paliwa i efekt pracy regulatora ciśnienia paliwa - to moja teoria . ( miałem tak przed wymianą końcówki wtryskiwaczy i zaworków ) Moim zdaniem wkrótce czeka nas regeneracja pompy . Na całkowicie zimnym silniku skrzynia zapnie 5 ale nie przy 1900-2100 obr. tylko 2400-2600 obr.
    Ostatnio edytowane przez CODY_21 ; 05-12-2017 o 10:48

  19. #18
    Kursant Awatar jvp
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Automat / Kombi
    Od
    24 Apr 2014
    Mieszka w
    Słupsk
    Dzięki za odpowiedź, myślałem, że temat umarł na amen Gdzie jest ten regulator ciśnienia paliwa? Na pompie, czy na listwie? Nie powinien zapisać jakiegoś błędu? Wiesz może, czy świece mogą dogrzewać jeszcze po przejechaniu np. 4km? Jest w ogóle to 'grzanie wtórne'?

  20. #19
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Aż taki obeznany nie jestem ale pisali tu na forum , że świece działają jakiś czas po uruchomieniu silnika , więc teoretycznie można przyjąć , że grzeją po tych 4 km np. jeśli zaraz po uruchomieniu silnika pojechałbyś . Jeśli ten czas działania świec jest taki ważny to może podłącz żarówkę i wyprowadź ją z komory np. pod wycieraczkę
    Regulator jest na pompie , kiedyś podmieniałem ale efekt był taki ,że silnik mało się nie rozpadł ( może dlatego , że kupiłem używkę lub uszkodzony )

    Wskaźnik temperatury na zegarach jest lepszą wersją np. z fiata gdzie w jakimś modelu była tylko dioda , która włączała się gdy silnik miał za "ciepło" . Sprawdzałeś odczyt temperatury na zegarach ? Jak rozgrzejesz silnik to delikatnie ( ciśnienie ) odkręć korek zbiorniczka przelewowego i sprawdź czy płyn się przelewa z węża nadmiaru do zbiorniczka i czy strumień nie jest za słaby - oczywiście przy wyższych obrotach .

    Czy jak auto jest po nocy np. około 0 to też ma wahnięcia obrotów ? Bo u mnie nie - od razu obr. pod 1000 ale z garażu gdzie jest +15 to tak obr. 750 ale strzelę mu tak do 2000 obr. i przestaje .
    Ostatnio edytowane przez CODY_21 ; 05-12-2017 o 10:52

  21. #20
    Kursant Awatar jvp
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Automat / Kombi
    Od
    24 Apr 2014
    Mieszka w
    Słupsk
    Co do obrotów przy 0st lub więcej - masz na myśli zaraz po odpaleniu? Jeśli tak, to też przy niższych temp. trzyma pod 1000, przy wyższych niecałe 800. Ale nie faluje w ogóle. Tylko przy stałej jeździe i tylko przy temp. silnika - mniej więcej - 70st. Zastanawia mnie właśnie to, że tylko w tym zakresie temperatury, tak jak by któryś czujnik wskazywał np. wyższą temp. niż jest w rzeczywistości i silnik by na moment głupiał, dawał za mało (za dużo?) paliwa i po chwili korygował. Może przeplywomierz przekłamuje? Bo działać - działa, na komp. widać zmieniające się wartości...
    Gdzieś tam na forach innych marek przewijają się identyczne objawy, ale jak to na forach - każdy pyta i pyta, a jak już naprawi to tylko echo po nim zostaje. I nie wiadomo, co było przyczyną.

Podobne wątki

  1. [Duratec] falowanie obrotów podczas toczenia się na luzie 2.0 HE
    By tomelo79 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-12-2015, 22:29
  2. [Duratec] falowanie obrotów i zapalona lampka silnika
    By mondeo mk3 DLU in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 23:06
  3. [TDDi MKIII] Falowanie obrotów podczas jazdy
    By kiper7 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-11-2008, 13:09
  4. [MkI] Falowanie obrotów i przerywanie silnika
    By kompresorek in forum LPG
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-01-2007, 21:06
  5. Szarpanie silnika i falowanie obrotów przy zimnym siln
    By slon321 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-05-2006, 08:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów