+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka¿ wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21
    Poch³aniacz prostych Awatar splitu
    Imiê
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    I tak jestem na 90 % pewien,¿e u Ciebie winna jest poducha. Dobry zamiennik kosztuje ok. 150 z³.
    niekoniecznie musi to byæ tylnia poduszka - w sumie naliczy³em cztery sztuki (trzy sztuki chyba do skrzyni i jedna do silnika - przy rozrz±dzie) w mk2 99r ale podejrzewam ¿e w mk1 bêdzie identyko. chyba ró¿ni siê tylko ta przy rozrz±dzie.

    Cytat Zamieszczone przez Basquenz Zobacz posta
    Bardzo mo¿liwe. Mam opisane przez Ciebie symptomy. Szarpniêcia przy zmianie biegów, szarpniêcie ze stukiem przy nag³ym odjêciu nogi z gazu.
    zanim wymienisz poduszkê podjed¼ na SKP i tam sprawdz±.
    u mnie sprawdzali w ten sposób, ¿e kazali zaci±gn±æ rêczny, 2tys obrotów, i mia³em szybko wciskaæ/puszczaæ sprzêg³o (podobnie jak przy odpalaniu z popychu) i wtedy z kana³u ogl±dali poduchy.
    faktycznie pad³a u mnie diagnoza tylniej poduszki, tyle ¿e wspania³omy¶lni mechanicy po prostu nie wkrêcili ¶ruby w tulejê poduszki przy wymianie sprzêg³a (zapomnieli?) i jazda autem to by³a katastrofa. poni¿ej 2tys obrotów to jecha³ jakby po tarce. przy odpalaniu by³ stuk podobny do wystrza³u z pistoletu. ka¿de drgniêcie silnika by³o czuæ na budzie.
    osobi¶cie to bym poduszkê odrzuci³ (chyba ¿e na SKP wyka¿e - na pewno bym w ciemno nie wymienia³) i zmierzy³ tarcze w pierwszej kolejnosci pod k±tem bicia.
    ale to tylko mój punkt widzenia, gdybym auto widzia³ na ¿ywo to mo¿na by co¶ dok³adniej poradziæ.
    by³: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. s³u¿y³ wiernie
    by³: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. s³u¿y³ wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    W³oc³awek
    Cytat Zamieszczone przez Basquenz Zobacz posta
    ad±c 140km/h zdj±³em nogê z gazu i zaczê³o mi trz±¶æ bud± z dodatkowymi efektami d¼wiêkowymi w postaci dudnienia.
    Tu hamulce w ogóle nie pasuj± splitu.

  4. #23
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imiê
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    I tak sprawdzê i poduchy i hamulce. Tak wiêc ka¿da sugestia jest ok. £o¿ysko te¿ bêdzie sprawdzone. I znowu koperta z podpisem "lakiernik" siê uszczupli.
    Wychodzi tez na to ¿e mój emerycki styl jazdy tez nie jest za dobry. Z tymi hamulcami to Daniel ma tez racjê. A zobaczê z ciekawo¶ci co bêdzie siê dzia³o jak z tej prêdko¶ci zrzucê na luz i tylko hamowaæ bêdê. Jak bêdzie wali³o buda to juz hamulce bêdê mia³ na 100% potwierdzone.

    ---------- Post added at 14:01 ---------- Previous post was at 13:04 ----------

    Wiêc tak. Powy¿ej 70 przy do¶æ mocnym przyspieszaniu, czuæ lekkie drgania na pedale gazu. Natomiast hamowanie przy prêdko¶ciach powy¿ej 70 to ju¿ wyra¼ne dudnienie i wibracje na pedale hamulca i karoserii. Wiêc jak by nie patrzy³ wszystko o czym by³a mowa musi byæ sprawdzone.
    Ostatnio edytowane przez Basquenz ; 19-11-2017 o 14:07

Podobne w±tki

  1. [MkI] ³o¿ysko podpory pó³osi
    By anita2702 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 11:34
  2. [MkII] Czy to ³o¿ysko tylnie padniête ?
    By krzysiu_k in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-09-2007, 19:03
  3. [MkI] £o¿ysko podpory wa³u
    By jimi74 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-01-2007, 16:08
  4. [MkIII] ³o¿ysko podpory pó³osi
    By QBAMKIII in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-12-2006, 10:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów