+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Rekrut Awatar G&M_2012
    Imiê
    Grzegorz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    09 Sep 2014
    Mieszka w
    Zaborówek

    Test sterownika pompy VP44 i.... z³e pod³±czenie czujnika k±ta wtrysku?

    Cze¶æ,
    Wczoraj uda³o mi siê z³o¿yæ samochód kupy, to znaczy wyci±ga³em sterownik pompy i odda³em do sprawdzenia (objawy nadmierne dymienie po odpaleniu jak zimny i nierówna praca), sterownik okaza³ siê sprawny i wczoraj jak sk³ada³em nie jestem pewien czy dobrze polutowa³em przewody, które s± od czujnika k±ta wtrysku.
    Samochód odpali³, po postoju prawie 2 tygodnie trochê dziwnie pracowa³ (mo¿e nie odpowietrzy³em go dobrze), trochê podymi³ i przez sta³ dymiæ, nastêpnie mia³ co jaki¶ czas tak jakby czkniêcie ale pochodzi³ trochê na wolnych obrotach i ruszy³em, przy¶piesza normalnie, nic nie przerywa ani nie kopci dopiero jak z³apie temperaturê i siê zatrzymam chocia¿by na ¶wiat³ach to s³yszê jak silnik nierówno pracuje i faluj± obroty.

    Czym to mo¿e byæ spowodowane, z³ym pod³±czeniem czujnika?

    Czekam na podpowiedzi
    Pozdrawiam Grzesiek
    FORD MONDEO 2002 TDDI 115KM SILVER STARDUST zmiana na BLUE PEARL- IN PROGRES II FL

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Temat poruszany wielokrotnie. Falowanie obrotów i kopcenie nie jest spowodowane tranzystorem. Jak to biedny polaczek wymy¶li³ wspaniale, wymieni tranzystor za 250 z³ i bêdzie cacy. Szkoda ¿e rzeczywisto¶æ jest inna. Sekcje pompy nie trzymaj± parametrów ale jak us³yszysz cene naprawy pompy to pewnie sprzedaz auto...

  4. #3
    Rekrut Awatar G&M_2012
    Imiê
    Grzegorz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    09 Sep 2014
    Mieszka w
    Zaborówek
    Cytat Zamieszczone przez Zbysiu Zobacz posta
    Temat poruszany wielokrotnie. Falowanie obrotów i kopcenie nie jest spowodowane tranzystorem. Jak to biedny polaczek wymy¶li³ wspaniale, wymieni tranzystor za 250 z³ i bêdzie cacy. Szkoda ¿e rzeczywisto¶æ jest inna. Sekcje pompy nie trzymaj± parametrów ale jak us³yszysz cene naprawy pompy to pewnie sprzedaz auto...
    Ja tranzystora nie wymienia³em, sterownik by³ oddany na sprawdzenie ale nic mnie to nie kosztowa³o i okaza³ siê sprawny, ale nie jestem pewien czy dobrze pod³±czy³em zawór k±ta wtrysku (wcze¶niej jak by³ zimny nie równo pracowa³, rzuca³o nim itp a teraz odwrotnie, ¿e zimny równo chodzi a jak z³apie temperatury to zaczyna nierówno pracowaæ)
    FORD MONDEO 2002 TDDI 115KM SILVER STARDUST zmiana na BLUE PEARL- IN PROGRES II FL

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Dalej nie bardzo rozumie po co dawa³e¶ sterownik do sprawdzenia jak uszkodzony tranzystor daje inne objawy ( auto nie odpala )...

  6. #5
    Znawca le¶nych tras Awatar CzarekJ
    Imiê
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Zbysiu Zobacz posta
    Dalej nie bardzo rozumie po co dawa³e¶ sterownik do sprawdzenia jak uszkodzony tranzystor daje inne objawy ( auto nie odpala )...
    Bo dymi³ i mia³ focha z obrotami.
    Nie wiem jak,ale mój dyni i ma jakie¶ anomalie w pracy na zimno od 70kkm i mam to w.......nie szukam dziury w ca³ym-stanie,nie odpali-bede kopa³
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  7. #6
    Rekrut Awatar G&M_2012
    Imiê
    Grzegorz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    09 Sep 2014
    Mieszka w
    Zaborówek
    Samochodu nie sprzedam bo mi siê nie op³aca wiêc nied³ugo wyci±gam pompê i oddaje do zrobienia.
    FORD MONDEO 2002 TDDI 115KM SILVER STARDUST zmiana na BLUE PEARL- IN PROGRES II FL

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Przeka¿nik Pompy wtryskowej VP44 TDDI
    By misiek1982 in forum Na w³asne oczy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-08-2011, 08:44
  2. [MkIII] TDDI 115km zasilanie pompy wtryskowej VP44
    By krol44 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-05-2011, 13:19
  3. [TD MkI] MKI 1,8TD 95r Korektor k±ta wtrysku
    By Stacho22 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-11-2008, 13:48
  4. Korektor k±ta wtrysku
    By magik_k in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-03-2007, 10:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów