+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec

    1.8 125 KM Stukanie i branie oleju

    Mondeo Mk3 1.8 125 benzyna
    Coś mi stuka w silniku. Na rozgrzanym chyba nic nie słychać, jedynie na zimnym. Nagrałem jak to słychać, prosiłbym zerknąć, niżej linki:
    Silnik: https://www.youtube.com/embed/NhueyaRwvTI
    W środku: https://www.youtube.com/embed/UjG7NNTK0zQ
    Silnik bierze też olej. Auto niedawno kupiłem, podobno sprzedający dolewał 1 L na 20 tys. km. Faktycznie okazało się, że od ostatniej wymiany oleju minęło 3500 km i bagnet już jest suchy, więc mnie oszukał.
    Co mnie czeka? Remont silnika?

    Do silnika jest lany olej Castrol 5W30. Muszę go dolać zanim zawitam do mechanika, tylko nie wiem jaki kupić, bo są jakieś dwa Edge i Magnatec. Wszystko jedno, który wleję?

    W najgorszym wypadku ile mniej więcej może kosztować doprowadzenie silnika do stanu używalności?
    Ostatnio edytowane przez Hehe89 ; 21-11-2017 o 19:08

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Ciężko wyczuć , co tak stuka, Wydaje mi się, że zawory lub klapki. Jeśli odepniesz ten wężyk na środku kolektora ssącego i ucichnie, to klapki w kolektorze, za które radziłbym się wziąć jak najszybciej (wymiana, usunięcie), bo potrafią zrobić kaszankę w silniku. Jeśli w dodatku bierze olej, to praktycznie czeka cię mały remont silnika. Wymiana pierścionków, uszczelniaczy zaworowych , uszczelki głowicy, dobieranie szklanek itd. Jeśli to stukają np. panewki to dochodzi szlif wału i wymiana panewek. Najlepiej jechać do kumatego mechanika, jeśli chodzi olej to oba te wymienione są dosyć drogimi olejami, ja wlałbym fordowski formula F 5W30, który jest dedykowany do tego silnika, dwadzieścia parę złotych za litr lub tańszy z tych dwóch.

    Jeśli to byłby najgorszy wypadek, koszt remontu silnika to jakieś 4...5 tysiaków. Radziłbym się rozglądać za używanym silnikiem (trzeba dobrze poszukać, by był w jakimś normalnym stanie np. od. mazdy 6 lub volvo s40 bodajże - są te same silniki).
    Ostatnio edytowane przez sedek ; 21-11-2017 o 19:15

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Znaleźć silnik będzie mi zbyt trudno to chyba na remont się zdecyduję. Szukam mechanika w woj. śląskim. Ale kraków też może być - znasz może jakiegoś mechanika z Twoich okolic?

    Olej chciałem tylko uzupełnić, żeby do mechanika dojechać. Fordowski mogę wymieszać z castrolem?

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Jeżeli specyfikacja tych olejów jest taka sama to można mieszać bez problemów. Wydaje mi się, ze na dojazdy możesz spokojnie pomieszać, olej i tak podczas remontu jest wymieniany.

    Najpierw podjedź to jakiegoś swojego mechanika w okolicy niech zdiagnozuje silnik. Mam namiary w Krakowie na konkretnych gości i mogę podesłać na priva.
    Ostatnio edytowane przez sedek ; 21-11-2017 o 21:12

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Ok dzięki, napisałem na priv.
    Może jeszcze prośba do osób z woj. śląskiego - kogo znacie sprawdzonego, dobrego i zaufanego? Gliwice-Katowice-Sosnowiec i inne okoliczne miejscowości. Na forum znalazłem, że ktoś w Mikołowie jest.

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    W Mikołowie jest dobry PZ Service niezależny serwis Ford ale tam remont robić to raczej drogo

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    No chciałbym zrobić dobrze, żeby autem w końcu się cieszyć PZ Service jeśli drogo to w ostateczności się zdecyduję jak nie znajdę kogoś równie dobrego i tańszego.
    A Martauto katowice siemianowicka ktoś zna? Albo Fordsławek katowice?
    Ostatnio edytowane przez Hehe89 ; 21-11-2017 o 22:55

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Ja robiłem remont silnika u Klebera naszego forumowego kolegi. Dużo forumowych mondków przeszło przez jego ręce.
    Kleber mieszkaw Kazimierzy Wielkiej czyli w sumie nie daleko
    Wolałem zrobić te 130km niż bujać się tu z autem i słuchać "będziesz pan zadowoliny"

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar mieczu
    Imię
    Piotr
    Model
    M6 GJ
    Silnik
    2.0 Sky-Active
    Opis
    '15
    Od
    22 Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Wujek Kleber da radę.
    Kolego @Hehe89: pisz do tego "Dziada Południa". Jak już @Mariusz_ napisał, ma on doświadczenie.

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Załatwione

    O braniu dużej ilości oleju sprzedający mógł nie wiedzieć? Auto mogło nagle zacząć brać więcej oleju? Bo zastanawiam się czy mogę mieć pretensje do sprzedającego czy gościu faktycznie nie wiedział. Gościu serwisował to auto cały czas w ASO. Zapisywał sobie datami co robił w aucie, potem poświęcił czas i wysłał mi wszystko na maila. Podpowiedział, żebym jeździł na wyższych obrotach 2,5-3 tys. bo to auto nie lubi niższych. Auto ogólnie wydaje mi się, że jest zadbane. Z tym stukaniem w silniku to ASO kazali mu jeździć. Gościu wydawał się być w porządku, wszystko mi przekazał co mógł. Na fakty o braniu oleju odpisał mi, że nic o tym nie wiedział, że dokonywał niewielkich dolewek.
    Ale może tylko to tak wygląda, że jest fajnie, różni są ludzie. Auto kupiłem drożej niż przeciętna cena i dlatego trochę zniesmaczony jestem. Gdybym nie sprawdził tego oleju to bym sobie całkowicie silnik uszkodził. Auta przecież nie katowałem, 1000 km dopiero zrobiłem, kupiłem go i chciałem o niego dbać, żeby jeździć, a nie wyrzucić pieniądze w błoto Mam nadzieję, że naprawa silnika to jedyny wydatek w tym aucie.
    Ale mogło się tak zdarzyć, że oleju nagle zaczęło brać więcej i sprzedający naprawdę mógł o tym nie wiedzieć?

  12. #11
    Administrator Awatar Kotot
    Imię
    Piotrek
    Model
    MkIII 1FL / MkIV FL
    Silnik
    Duratec HE / 2.0 TDCi
    Od
    11 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    Coś mi stuka w silniku. Na rozgrzanym chyba nic nie słychać, jedynie na zimnym.
    W takim razie pewnie zawory, klapki nie cichną.

    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    podobno sprzedający dolewał 1 L na 20 tys. km
    Z takim osuszaniem bagnetu, jakie podałeś, wychodzi bardziej litr na 2 tysiące.

    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    Do silnika jest lany olej Castrol 5W30
    Póki co lej teraz tanie 5W30.

    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    Ale kraków też może być - znasz może jakiegoś mechanika
    No to koledzy już napisali do kogo w Kazimierzy jechać. Byłem z tym samym i polecam w pełni.

    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    Ale mogło się tak zdarzyć, że oleju nagle zaczęło brać więcej i sprzedający naprawdę mógł o tym nie wiedzieć?
    Nie z dnia na dzień. Albo tak go w ASO zakręcili, albo coś ściemnia. Na litrze dolewki by tych 20kkm na pewno nie zrobił, jak u Ciebie już bagnet suchy.

    Ze swoich obserwacji - remont może wyjść taniej niż zakup silnika (mi za silnik krzyczeli 4 tysiące, remontować w Warszawie za bardzo nie chcieli) i przy wymianie silnika nie wiesz co masz. Jeśli samochód Ci się podoba i chcesz nim jeździć, to ja bym się skłonił do rzeczowej rozmowy ze sprzedającym, podpartej ekspertyzą dot. zużycia oleju przez silnik. A potem remont, taki aby poprzedni właściciel uczestniczył w kosztach.
    Ostatnio edytowane przez Kotot ; 23-11-2017 o 10:52

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Już się umówiłem z Kleberem, dzięki

    Brania oleju przy przeglądzie dało się nie zauważyć? Bo złożyłem reklamacje do osoby, która mi robiła przegląd.
    Gościu widział, że ostatnia wymiana oleju była około 3000 km temu. Na bagnecie poziom oleju był poniżej połowy.
    Sprzedający twierdził, że auto bierze 1 litr na 20 tys. km, robiący przegląd mechanik/rzeczoznawca ze strony www.sprawdzanie-samochodow.pl podtrzymywał wersję sprzedającego, że branie takiej ilości oleju jest dopuszczalne.
    Porównując przejechaną niewielką ilość kilometrów (3 tys) od ostatniej wymiany oleju i poziom na bagnecie (poniżej połowy) dało się wywnioskować ile auto mniej więcej zużywa oleju? Bo zastanawiam się czy mogę mieć pretensje do osoby sprawdzającej mi samochód czy niekoniecznie.
    Wiedziałem, że auto bierze olej, ale nie wiedziałem, że tak dużą ilość, że co 2 tankowania muszę go dolewać, spodziewałem się, że silnik będzie do remontu za kilka lat a nie teraz. Z bagnetu dało się to odczytać mniej więcej?

    Ten rzeczoznawca twierdzi, że chcę doprowadzić 11letnie auto do stanu nowości. Ale jak się dało mniej więcej stwierdzić z odczytanego poziomu oleju na bagnecie ile faktycznie tego oleju bierze, to chyba moje zarzuty są uzasadnione, że mógł pokojarzyć fakty 3 tys. przejechane od wymiany i już połowy oleju nie ma. Jakbym wiedział, to bym mógł przecież cene negocjować, a za auto przepłaciłem.
    Ostatnio edytowane przez Hehe89 ; 23-11-2017 o 13:39

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    Sprzedający twierdził, że auto bierze 1 litr na 20 tys. km, robiący przegląd mechanik/rzeczoznawca ze strony www.sprawdzanie-samochodow.pl podtrzymywał wersję sprzedającego, że branie takiej ilości oleju jest dopuszczalne.
    Litr na 20 tyś to jest nic, wręcz nieprawdopodobne żeby tak mało brał.
    A czy w momencie kupna sprawdzałeś poziom oleju?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    W momencie kupna gościu co robił przegląd sprawdzał olej - od niego wiem, że było poniżej połowy na bagnecie.



    Wlałem na razie 700 ml i jest trochę powyżej minimalnej kreski na ciepłym silniku, wlewam stopniowo bo nie chcę przelać.

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    W momencie kupna gościu co robił przegląd sprawdzał olej - od niego wiem, że było poniżej połowy na bagnecie.
    Czyli sam nie widziałeś stanu oleju?
    A inna sprawa, że ubytek ponad połowy stanu bagnetowego to świadczy że było brak co najmniej 0.6l (bo bagnet między min a max ma "pojemność" 1l) więc taki ubytek przy 3tyś daje około 4litrów na 20tyś.
    Teraz jeszcze pojawia się pytanie, czy sprzedający od momentu wymiany oleju do momentu sprzedaży nie uzupełniał ubytków, tylko "z głowy mu wypadło" Tobie o tym powiedzieć.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #16
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Pewnie mu "wyleciało" bo serwisową auto w aso i wydawał specjalnie większe pieniądze żeby nie mieć niespodzianek w drodze.
    Mechanik sprawdzał auto przy mnie, musiałem widzieć tylko nie pamiętałem. Powiedział mi, że nikt nie leje oleju do maksimum, że nie wiem ile było oleju wlane na wymianie i że jak było na ciepłym poniżej połowy, to na zimnym przynajmniej połowa czyli tyle ile się zaleca.
    Prawda to? Bo jak tak to faktycznie nie dało się tego sprawdzić.
    W polo jak wymienialem olej u 3 różnych mechaników to zawsze miałem maksimum. Oleju nie leje się przy wymianie do maksa?

  18. #17
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    i że jak było na ciepłym poniżej połowy, to na zimnym przynajmniej połowa czyli tyle ile się zaleca.
    Prawda to?
    Kwestia ile czasu minęło od wyłączenia silnika do czasu sprawdzania, czy olej miał czas dobrze ścieknąć z głowicy i ścianek.
    Bo ogólnie to ciepły olej ma większą objętość niż zimny.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    10-20 minut. Sprawdzał lakier, zaglądał wszędzie, chwila czasu minęła i sprawdził olej

  20. #19
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Można do mondeo kupić inny bagnet? Bo ten to taki jakiś skomplikowany jest. Rano na zimnym silniku mam ledwo umoczony koniec trochę powyzej minimum. Dodałem 400 ml i bagnet mam cały umoczony, na dole trochę więcej, na górze mniej i nie wiem czy nie przelalem

  21. #20
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Z bagnetami w mdo tak jest, poruszany temat kilka razy

Podobne wątki

  1. [ST220] Branie Oleju
    By affek in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 19-03-2015, 07:53
  2. [MkIII] 1.8 LPG a branie oleju
    By macbag in forum LPG
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 05-11-2012, 08:31
  3. Branie oleju katastrofa
    By marcin780 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 14-12-2007, 19:50
  4. Branie oleju pomocy
    By marcin780 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-07-2007, 12:00
  5. Branie oleju w V6
    By Krzysiek_WW in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-08-2006, 21:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów