+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Pieszy
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    05 Mar 2017
    Mieszka w
    Biłgoraj

    Parujące szyby i problem z klimatyzacją

    Witam,
    Zmagam się cały czas z problemem parujących szyb w aucie i to niezależnie od pory roku. Postanowiłem w końcu się tym poważnie zająć, bo jest to naprawdę bardzo denerwujące, irytujące i często niebezpieczne.
    Cały czas muszę jeździć na odparowywaniu szyb. I to w pewnym stopniu pomaga, bo przednia szyba odparuje, natomiast boki już słabiej i po odparowaniu mam nawet wrażenie że tylna jeszcze bardziej staje się zaparowana. W każdym bądź razie z tylną problem ten jest cały czas, non stop prawie zaparowana i to też jest bardzo denerwujące.
    Czytałem sporo tematów ale jestem dość zielony, więc mimo wszystko będę bardzo wdzięczny o dobre wyjaśnienie i okazaną pomoc.

    Filtr kabinowy niedawno wymieniałem, sprawdzałem i jest suchy. Jakiś czas temu też udrożniłem sobie te 3 kanaliki odprowadzające na podszybiu z prawej strony, bo były całe zasyfione. Nad filtrem kabinowym pod maską oczywiście jest jest też taka plastikowa rurka jakby która od tych 3 kanalików z podszybia odprowadza wodę do nadkola, która ścieka już na ziemię. Była ona też wcześniej urwana, ale ją przykleiłem i fajnie się trzyma, woda po laniu na szybę ścieka już dobrze obok prawego koła.

    Dopiero po trasie też po trasie, gdzie cały czas jechałem na odparowywaniu szyb, sprawdziłem sobie czy pod autem cieknie woda z klimy, dokładniej chyba z osuszacza. I jest mokro pod autem, cieknie jakby blisko prawego koła, lekko stronę przedniego zderzaka, więc to chyba to.

    W prawych przednich drzwiach też sobie udrażniałem jakieś kanaliki przy okazji na szybko, niestety wtedy więcej czasu nie było więc reszty drzwi nie sprawdziłem.
    Po przeczytaniu wielu innych postów sprawdziłem sobie dzisiaj jak to wygląda pod nogami pasażera, dokładniej pod wykładziną. I jest tak faktycznie mokro. Poniżej zdjęcia.

    IMG_20171123_100439 (Kopiowanie).jpg IMG_20171123_100445 (Kopiowanie).jpg IMG_20171123_100453 (Kopiowanie).jpg IMG_20171123_100502 (Kopiowanie).jpg

    Skąd to się tutaj bierze? Co możecie doradzić?

    Czytałem jeszcze o obiegu wewnętrznym, zewnętrznym i klapce, która potrafi się zacinać. W którym dokładnie miejscu jest ta klapka? Czytałem, że gdzieś pod schowkiem ale albo na nią patrzę i nie wiem że to ona albo gdzieś wzrokiem musiałem pominąć. Jeśli chodzi o obieg, jak sprawdzić czy jest tak jak powinno być w tym przypadku?

    I tutaj przy okazji dochodzę jeszcze do drugiej kwestii, o której też już wspomnę przy okazji. Chodzi o klimatyzację. Cały czas wali ciepłym powietrzem, dopiero na LO dmucha zimnym, a już przy 16.5 do maksymalnej wartości równocześnie tak samo gorącym.

    Będę bardzo wdzięczny za wszelką okazaną pomoc.

    Z góry dziękuję i pozdrawiam!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2006r HB ST
    Od
    23 Sep 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Jeśli chodzi o temperaturę nawiewu, to być może masz brudny albo uszkodzony czujnik, który znajduje się nad prawym kolanem kierowcy. To taki mały wiatraczek, który mógł się zawalić jakimś syfem.

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez patrise Zobacz posta
    Po przeczytaniu wielu innych postów sprawdziłem sobie dzisiaj jak to wygląda pod nogami pasażera, dokładniej pod wykładziną. I jest tak faktycznie mokro. Poniżej zdjęcia.
    Jeśli nie cieknie z zewnątrz, to jedyna możliwość jaka pozostaje to wycieki z nagrzewnicy.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    Pieszy
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    05 Mar 2017
    Mieszka w
    Biłgoraj
    A są jakieś podejrzenia którędy mogłoby cieknąć ewentualnie z zewnątrz? Kojarzę, że były takie tematy o właśnie wilgoci lub mokrym pod nogami pasażera. Nie wiem czy dobrze łączę wątki ale czy nie chodziło tam o jakąś gąbkę, którą widać jak się zdejmie boczek drzwi? Chwilowo mnie nie ma przy komputerze więc nie bardzo mam jak poszukać tego wątku
    Ostatnio edytowane przez patrise ; 23-11-2017 o 15:51

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeżeli jest to niezależne od pory roku i opadów no to płyn się sączy.

    Cytat Zamieszczone przez patrise Zobacz posta
    Nie wiem czy dobrze łączę wątki ale czy nie chodziło tam o jakąś gąbkę, którą widać jak się zdejmie boczek drzwi?
    Może o tzw parapety chodzi? jak spróchniałe to woda po szybie idzie do wnętrza drzwi i potrafi się przesączać na podłogę jeśli odpływy w drzwiach niedrożne.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Zdejmij boczek drzwi i zobaczysz owa gąbkę. Nie widać żadnych zacieków na uszczelce drzwi na dole?

  8. #7
    Pieszy
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    05 Mar 2017
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Witam ponownie,
    Siedziałem nad tym wczoraj do bardzo późnej nocy. I teraz tak, gąbka materiałowa pod wykładziną pasażera była również mokra (prawy dolny jej róg), co zresztą była widać na pierwszych zdjęciach ale na co nie zwracałem na początku uwagi, bo nie wiedziałem że to o nią chodzi. Z nagrzewnicy ogólnie chyba wilgoć nie pochodzi, bo i nie widziałem na niej śladów i pewnie dywaniki miałbym mokre lub chociaż wilgotne. Ogólnie jednak całość wilgoci skumulowała się tylko w jednym miejscu, po prawej stronie pod drzwiami. Idąc tym tropem zacząłem rozbierać plastikowe elementy, pod którymi idą kable wzdłuż drzwi, boczek drzwi też. I chyba znalazłem "dostarczyciela" wody pod wykładziną. Pod plastikowym elementem w miejscu jego zatrzasków znalazłem ślady po wodzie, jeszcze lekko wilgotne. Po rozebraniu boku zobaczyłem, że ta pianka wygłuszająca była już klejona na całej długości. Nie wiem czy to fabrycznie czy ktoś grzebał. Tylko ten klej to jakaś smoła, lepi się strasznie. Zobaczyłem, że jest wydrążona już jakby dziurka w tej smole, musiała się tędy sączyć woda i zbiegałoby się to z mokrym zatrzaskiem osłony plastikowej nad kablami, o której chwilę wcześniej wspomniałem. I faktycznie, lekko bardziej rozkleiłem to jeszcze i po włożeniu palca jest ewidentnie mokro. Tędy musi cieknąć do auta.
    Zacząłem więc lać wodę strzykawką po "parapetach" w te kanaliki odprowadzające, czyli tych dolnych uszczelkach szyby. I cała woda praktycznie spływa dołem drzwi 3-ma jeśli dobrze zauważyłem kanalikami po zewnętrznej stronie drzwi, poza auto. Jednak po kilku próbach zobaczyłem, że woda zaczęła się bardzo delikatnie sączyć w tym jednym rozklejonym miejscu, które było już wyrobione, pod głośnikiem.

    IMG_20171123_154648 (Kopiowanie).jpg IMG_20171123_161801 (Kopiowanie).jpg IMG_20171124_104652.jpg

    Teraz pytanie. Woda, którą leję po parapetach w całości nie spływa swoimi kanalikami na zewnątrz tylko w którymś miejscu wylewa się na drzwi od strony środka auta i powoli sączy się do wewnątrz pod wykładzinę. W którym miejscu to może się przelewać w drzwiach? Jakieś podejrzenia?

    Nie chcę po prostu dokleić tej pianki i tyle, bo jednak ta woda mimo wszystko jakoś się dostaje nawet pod tą piankę i w mniejszym lub większym stopniu tam będzie.

    @Netoper, ogólnie diagnoza dość trafna chyba. Tylko wydaje mi się właśnie, że parapety chyba są okej i woda nie wchodzi do wnętrza drzwi od razu przy szybie tylko jak wspomniałem gdzieś po drodze.

    Pozdrawiam!

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez patrise Zobacz posta
    Tylko ten klej to jakaś smoła, lepi się strasznie.
    To fabryczny sklejacz.
    A co do przesączania się okolic parapetów, to może jakoś z lusterkiem podejdziesz do wnętrza drzwi żeby luknąć gdzie sikanie ma początek.
    Albo telefon zasadzić i nakręcić filmik i może się wypatrzy gdzie się ten przeciek rozpoczyna.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Zielony listek
    Imię
    Michał
    Model
    MK III FL
    Silnik
    2,0 145KM +LPG
    Opis
    kombi z ekranem dotykowym
    Od
    11 Nov 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Ale to jest zupełnie normalna sprawa że woda ścieka do wewnątrz drzwi w końcu po coś sa otwory do jej odprowadzania na dole drzwi. Doklej ta piankę które jest pod boczkiem drzwi i problem będziesz miał z głowy. Do przyklejania polecam lepik dekarski. Przerabialem to u siebie i silikon po jakimś czasie znowu przeciekał, a po użyciu lepika dekarskiego spokój już drugi rok. U mnie też ciekło w okolicy głośnika.
    Ostatnio edytowane przez advadis ; 25-11-2017 o 12:18

  11. #10
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    To i ja się dołączę do tematu... w moim kombi strasznie parują szyby a w szczególności tylne bagażnika, co zauważyłem to:

    - wilgotna wykładzina z tyłu pod dywanikami
    - zbiera się woda we wszystkich uszczelkach drzwi na dole w rowku
    - w tylnej klapie od środka w miejscu spryskiwacza wilgotno aż krople wiszą, sam spryskiwacz luźny
    - podsufitka w miejscu gdzie wychodzi wężyk z dachu do klapy jest mokra a na blasze widać wilgoć

  12. #11
    Kursant Awatar Michal220446
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MONDEO KOMBI zaślepiony EGR, INA na alternatorze
    Od
    20 Feb 2013
    Mieszka w
    Płock
    http://www.mondeoklubpolska.pl/conte...mu-wciekającej a i często cieknie przez drzwi z parapetów bo tam jest listwa aluminiowa i jak koroduje to odchylają się do zewnątrz i nie dostają do szyby, przez co leje się do wewnatrz, potrafi nawet przez głośniki płynąć, tak miał mój teść, montaż sprawnych rozwiązuje sprawę,
    Ostatnio edytowane przez Michal220446 ; 08-01-2018 o 00:24

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez Michal220446 Zobacz posta
    często cieknie przez drzwi z parapetów bo tam jest listwa aluminiowa i jak koroduje to odchylają się do zewnątrz i nie dostają do szyby, przez co leje się do wewnatrz, potrafi nawet przez głośniki płynąć, tak miał mój teść, montaż sprawnych rozwiązuje sprawę,
    No cóż...jesteś kolego w błędzie bo nawet przy sprawnych parapetach woda będzie wciekać do drzwi - po to są otwory odpływowe na dole. Na próg i uszczelkę woda dostaje się gdy gąbka uszczelniająco-wygłuszająca co jest pod boczkiem drzwi jest przerwana albo puścił jej klej.
    Ale faktem jest, że może się lać po głośniku bo tak są skonstruowane (nieudolnie) drzwi - woda ścieka po wzmocnieniu w środku drzwi na głośnik i dalej na zewnątrz gąbki.
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

Podobne wątki

  1. [MkII] Parujące szyby boczne
    By Mundekelk in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-11-2011, 20:45
  2. [MkI] parujące szyby mk1
    By Zygmunt1407 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 11:19
  3. [MkIII] Parujące szyby
    By Bajek in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-12-2010, 23:38
  4. [MkII] Parujące szyby
    By zbyszek138 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 12-09-2010, 20:21
  5. [MkI] Parujące szyby makabra POMOCY!!
    By mazurek01 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-05-2006, 15:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów