+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    27 Nov 2017
    Mieszka w
    konin

    czy to na pewno wtryskiwacze? dziwny objaw !

    Przepraszam że tutaj ten post, że nie podpięty w innym miejscu ale licze że tak rzuce sie komuś szybko w oczy i zdąży mi coś doradzić.
    Mam mundka z 2004r kombiaka 2.0 tdci 115km
    Auto zawsze odpalało dobrze. 2 lata temu padł mi aku wymieniłem elektrolit i smigał do tego miesiąca. Stwierdziłem ze może jeszcze raz go zregeneruje własnym sposobem . No i na drugi dzień odpalił, niestety nastepnego dnia rano juz nie. Pojechałem kupilem nowy i auto nie zapalało. Odpalało tylko na plak. Gdy pochodził sobie z 20min to jeszcze wieczorem szło go odpalić , następnego dnia rano znowu plak. Myśleliśmy że to świece żarowe lub że cofa się paliwo. Podłączyłem go pod kompa pcmscan i wyskoczył błąd P0251 który usunąłem. Zrobilem jazde próbną i zaczęła migać spręzynka. Zapala się tylko gdy mocniej depne w pedał. Zrobiłem próbe przelewową. Przez ok 30 sek wszystkie zestawy zalane( Prawie wszystkie równo dolały.) Mechanik najpierw stwierdził ze padła pompa i nie daje ciśnienia, na drugi dzien zmienił zdanie i twierdzi ze wtryski. Możliwe ze z dnia na dzień padły wszystkie ? Auto nie kopciło na biało, jak już to wyrzucało czarny dym. Nie było mułowate, żadna spręzynka sie nie zapalała. Kupiłem dziś srodek Liqui Moly Diesel Spulung i jutro podłacze go bezposrednio pod wtryskiwacze. Dodam że paliwo leje z kanistrów. Jestem przerażony kosztami auto warte ok 5 tys a takie koszta - nie stać mnie co robić koledzy ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    29 Sep 2015
    Mieszka w
    poznan
    dla mnie jestes przykładem jak nie dbać o auto. nigdy plaka.
    a tak ogólnie to cały układ do sprawdzenia czy nie ma nieszczelności. najwyraźniej się zapowietrza. potem pompa... wtryski o ile się nie zatrą to auto może kopcić, szarpać... wtryski lać, ale powinno palić. na logikę - szybciej tak nagle padnie jedna pompa niż cztery wtryskiwacze.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    27 Nov 2017
    Mieszka w
    konin
    dziś na krótko podałem mu srodek Liqui Moly Diesel Spulung w trakcie auto przestało kopcić (zero jakiego kolwiek dymu) środek się skończył zgasiłem auto. Pozapinałem wszystkie węże z powrotem i auto nie zapala.... znowu niestety musiałem odpalić na plak. Auto chodzi ok 1.5 min i gaśnie.

    ---------- Post added at 12:11 ---------- Previous post was at 12:09 ----------

    auto raczej się nie zapowietrza mam podpiętą pompkę pod filtr i gruszka od pompki twarda a paliwo w węzu stoi

  5. #4
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2006r HB ST
    Od
    23 Sep 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Weź no kolego sprawdź EGR, bo najczęściej nie odpala jak EGR się zablokuje w pozycji otwartej.

    A najlepiej zaślep i wtedy odpalaj.
    Ostatnio edytowane przez MayheM ; 28-11-2017 o 14:19

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    27 Nov 2017
    Mieszka w
    konin
    kolego własnie jestem po rozkręceniu, wyczyszczeniu i złożeniu egra. Mocno nie był zawalony ale zastany w pozycji zamkniętej, pokazałem go mechanikowi i mówi ze egr uszkodzony bo się nie otwiera a jest non stop zamknięty to tak jakby był zaślepiony......

  7. #6
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2006r HB ST
    Od
    23 Sep 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Jak dla mnie mimo wszystko gdzieś albo dziura w dolocie albo ta gumowa idąca między intercoolerem a turbo. Ale mogę się mylić.

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    27 Nov 2017
    Mieszka w
    konin
    dla mnie to jest taki objaw jakby gdzies paliwo nie dochodziło :/

Podobne wątki

  1. Obroty - dziwny objaw
    By marredxx in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-11-2007, 20:35
  2. [MkII] --- Trochę dziwny objaw---
    By Qubek-MKII in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-08-2007, 00:44
  3. [MkII] dziwny objaw
    By pepekrak in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-04-2007, 14:41
  4. [MkIII] Dziwny objaw
    By pawelwozniak in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-03-2007, 19:30
  5. KLIMA DZIWNY OBJAW
    By krmt76 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-08-2005, 21:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów