+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka¿ wyniki od 21 do 34 z 34

W±tek: Kody b³êdów

  1. #21
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imiê
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    @Netoper nie bêdê siê bawi³ w ¿adne pó³¶rodki, chyba ¿e siê oka¿e ¿e czê¶æ jest nieosi±galna. Nie chcê dop³acaæ na stacji diagnostycznej. A w planach mam w³o¿enie ponownie kata. Wiêc chcia³ bym mieæ sprawne wszystko na tip top. Ale ok. Zacznê od sondy zatem.

    ---------- Post added at 15:19 ---------- Previous post was at 14:42 ----------

    I jeszcze jedno? Kto¶ siê orientuje, czym siê ró¿ni± od siebie b³êdy 328, 332 i 334? Wszystkie opisane s± w ten sam sposób.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imiê
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Panowie jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje. Czy jest mo¿liwe ¿eby b³±d EGR i Lambdy pokazywa³ siê przez niew³a¶ciwie dzia³aj±cy czujnik temperatury silnika? Jednak to on ma wp³yw na dawkowanie paliwa. Czy raczej nie ma takiej opcji?

  4. #23
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Nawet jak czujnik zani¿a temperaturê i PCM daje wiêcej paliwa, to sprawna lambda dawa³aby sygna³ do PCM-a ¿e spaliny za gêste i PCM skraca³by czasy wtrysków.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  5. #24
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imiê
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Dziêki Netoper. Czy do stwierdzenia sprawno¶ci wystarczy mi przebadanie napiêcia i to powinno od razu daæ obraz sytuacji? Ma byæ miêdzy 0 a 1V wedle tego co mi podes³a³e¶ na biegu ja³owym. Czy wszystko krok po kroku?

  6. #25
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Basquenz Zobacz posta
    Czy do stwierdzenia sprawno¶ci wystarczy mi przebadanie napiêcia i to powinno od razu daæ obraz sytuacji?
    No to ³a¶nie podstawa ¿eby sprawdziæ jak faktycznie pracuje lambda, bo te b³êdy które masz ¿e
    mieszanka uboga
    mieszanka bogata
    to pokazuj± ¿e lambda jednak pracuje, przy uwalonej lambdzie to albo nie ma z niej sygna³u, albo stoi do³em i dopiero po porz±dnym rozgrzaniu co¶ tam poka¿e, albo stoi dêba na górze.
    Bo przy Twoich b³êdach to kurcze bardziej to wygl±da jednak na niedobranie mieszanki, a powodem mo¿e byæ np otwarty IMRC, i wtedy przy ma³ym obci±¿eniu silnika PCM mo¿e podlewaæ za du¿o paliwa, a przy mocniejszym obci±¿eniu mieszanka w pewnym zakresie robi siê uboga.
    Dlatego trza podejrzeæ co ta lambda faktycznie pokazuje.
    No i tutaj dobrze by by³o mieæ miernik wskazówkowy, bo elektroniczne maj± zw³okê w odczycie i wykres mo¿e na nich leniwawy pokazywaæ.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  7. #26
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imiê
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    IMRC? A co to za cudo? W sensie ¿e dolot? Jaka¶ usterka w tym uk³adzie?

  8. #27
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Sorki, r±b³o mi siê ¿e fa³kê masz.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  9. #28
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imiê
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    To z innej beczki. Mechanik przy sk³adaniu upg mówi³ ¿e jedna ¶ruba w kolektorze by³a rozwiercana i trzyma siê na ¶linê. Kto¶ tam co¶ d³uba³ z zast±pieniem ale nie jest raczej po Bo¿emu. Czy to mo¿e powodowaæ jak±¶ nieszczelno¶æ która by powodowa³a problem z któr±¶ z wymienionych rzeczy?

  10. #29
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Basquenz Zobacz posta
    Czy to mo¿e powodowaæ jak±¶ nieszczelno¶æ która by powodowa³a problem z któr±¶ z wymienionych rzeczy?
    Je¶li jest nieszczelno¶æ na dolocie to lambda mo¿e faktycznie ¶wirowaæ i podawaæ b³êdne dane.

    ---------- Post added at 15:40 ---------- Previous post was at 15:35 ----------

    We¿ popsikaj na pracuj±cym silniku autostartem czy plakiem w okolicach uszczelki kolektora, i jak silnik zmieni pracê no to masz podsys lewego powietrza.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  11. #30
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imiê
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Porcja plaku wystarczy na stwierdzenie? Czy jak jest ma³a nieszczelno¶æ to nie zda to rezultatu? Czy to nie ta bajka?
    Ostatnio edytowane przez Basquenz ; 02-01-2018 o 16:41

  12. #31
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja kiedy¶ zwyk³ego najtañszego dezodorantu za 5z³ u¿y³em bo nic pod rêk± nie by³o, tylko najpierw w przepustnicê psikn±³em ¿eby sprawdziæ czy to nie na wodzie ten dezodorant
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  13. #32
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imiê
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Dziêki Netoper. Masz u mnie odznaczenie do orderu u¶miechu. Fachura to jednak fachura. Bêdê dalej relacjonowa³ co i jak. Nie chce sprzedawaæ graciszona.
    Jeszcze jedno bo mnie to bardzo ciekawi. Czy MK1/2 maj± w ogóle kontrolkê Check Engine? Bo we wszystkich autach jak by³ problem z sond± to od razu siê judasz zapala³ na desce.
    Ostatnio edytowane przez Basquenz ; 02-01-2018 o 16:56

  14. #33
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Basquenz Zobacz posta
    Czy MK1/2 maj± w ogóle kontrolkê Check Engine?
    Dopiero w MKIII wkurzacza zamontowali.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  15. #34
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imiê
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Odgrzejê trochê kotleta. Poniewa¿ mechanicy nadal nie s± w stanie mi pomóc, postanowi³em sam zacz±æ szperanie w temacie. Wê¿yk id±cy od regulatora podci¶nienia do EGR mam zalany silikonem, co mo¿e sugerowaæ ¿e sam egr równie¿ jest za¶lepiony. Natomiast znalaz³em ciekaw± rzecz w zakamarkach forum. Tu cytat, "Elektrozawór podci¶nienia ( ten z lewej najmniejszy) odpowiada za pulsacjê powietrza ( napowietrzanie spalin zanim sonda lambda nie osi±gnie w³a¶ciwej temperatury pracy i nie przejmie sterowania sk³adem mieszanki)". Buczenie które s³ysza³em po zgaszeniu silnika, wydobywa siê w³a¶nie z okolicy elektrozaworów, tak jak by równa³o siê ci¶nienie w uk³adzie. A z racji ¿e sam EGR jest pneumatyczny, a¿ mi sie wierzyæ nie chce ¿e ¿aden z fachoffcóf nie wpad³ na pomys³ ¿eby sprawdziæ te rzeczy. A kod jak byk pokazujê usterkê czego¶ ELEKTRO. Kupujê porz±dny zestaw narzêdzi i olaæ te czopy analne. Sam bêdê d³uba³.
    Ostatnio edytowane przez Basquenz ; 12-11-2018 o 00:41

Podobne w±tki

  1. [MkIV] kody b³êdów
    By krzysieklask in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-10-2017, 13:18
  2. [TDCi MKIII] Kody b³êdów dtc
    By Kulpiook in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-01-2016, 20:31
  3. [Zetec] Kody b³êdów
    By maurycy in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 03-10-2013, 21:58
  4. [MkI] Kody b³êdów
    By wesmond in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-10-2006, 16:38
  5. Kody b³êdów...
    By Diabel in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-07-2005, 23:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów