+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    13 Nov 2015
    Mieszka w
    Bytom

    Problem z odpalaniem, du¿e spalanie - kody b³êdów HELP

    Witam, jestem ¶wie¿o po wymianie oleju i filtrów w Mondku 2.0 PB/LPG 145KM, natomiast problem ze spalaniem rzêdu 17-19l bez znaczenia czy PB czy LPB w mie¶cie w dalszym ci±gu pozosta³. Na trasie po wbiciu 5 biegu spalanie my¶lê ¿e jest w miarê ok 9-10l. Podpi±³em go pod kompa i pokazuje trzy b³êdy:

    1) P0141 - 02 Sensor Heater Circuit Bank 1 Sensor 2

    2) P0172 - System Too Rich Bank 1

    3) P0443 - System Oczyszczania emisji par obwodu zaworu steruj±cego

    Co oznaczaj± te b³êdy i co jest do wymiany???
    Chcia³em zaznaczyæ ¿e w aucie od ok 2 lat jest wybebeszony katalizator z uwagi i¿ auto je¼dzi³o jakby mi kto¶ grzechotkê do t³umika podpi±³ i od tego czasu ¶wieci³a siê kontrolka silnika ale wszystko inne by³o ok.
    Ostatnio edytowane przez £ukaszzz ; 06-12-2017 o 09:49

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrêtów Awatar RadkoR
    Imiê
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Rozumiem, ¿e 2 lata je¼dzi³e¶ z "checkiem" bo po wywaleniu katalizatora sonda lambda nie zosta³a zamocowana w tulejkê aby j± oszukaæ?
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 06-12-2017 o 21:26

  4. #3
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    przez 2 lata by³o ale tak siê to w³a¶nie koñczy jak (do wyboru): kto¶ siê nie zna, chce oszczêdziæ lub po prostu to olewa. ciê¿ko pomagaæ w takiej sytuacji
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 08-12-2017 o 00:56

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    13 Nov 2015
    Mieszka w
    Bytom
    Kurcze no je¼dzi³em bo nie wiedzia³em ¿e mo¿na oszukaæ t± sondê. Ówczesny mechanik powiedzia³ mi ¿e jak "wyczy¶ci" mi kata to bêdzie siê to na sta³e ¶wieciæ ale nie bêdzie mieæ to wp³ywu w zasadzie na nic, wiêc te¿ tak je¼dzi³em bo faktycznie nic siê nie dzia³o a¿ do teraz. Ale jak ju¿ jeste¶my przy tym temacie to macie jakie¶ filmiki/fotki jak oszukaæ t± sondê w sensie monta¿ tej np tulejki? Sondê kupiê ale powiedzcie mi czy to jest sonda przed czy za katalizatorem - któr± pokazuje b³±d?

    Ten drugi b³±d oznacza zbyt bogat± mieszankê wiêc my¶lê ¿e gaz do regulacji i tak wstêpnie to gazownik mówi³ ¿e raczej trzeba bêdzie wgraæ now± mapê. CO o tym my¶licie?

    Trzeci to chyba b³±d zaworu par paliwa ale tu nie jestem pewien. Gada³em z kumplami i ci mówili ¿e to EGR ale mi siê wydaje ¿e chyba ja mam racjê. Wydaje mi siê ¿e EGR a zawór par to dwie ró¿ne sprawy. Wydaje mi siê ¿e gdyby by³ walniêty EGR to chyba komp pokaza³ by ¿e to EGR a nie zawór par. Dobrze my¶lê? Choæ z drugiej strony na allegoro sprawdza³em dostêpno¶æ zaworów par to s± mo¿e 2-3, natomiast EGR-ów jest znacznie wiêcej, sam nie wiem co my¶leæ.

  6. #5
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez £ukaszzz Zobacz posta
    czy to jest sonda przed czy za katalizatorem - któr± pokazuje b³±d?
    skoro wywali³e¶ katalizator to przed nim siê nic nie zmieni³o - sonda za katem daje z³y odczyt.
    poza tym zmieni³y siê przepisy dotycz±ce przegl±dów wiêc jak chcesz poje¼dziæ tym autem d³u¿ej to wstaw nowego kata bo nied³ugo "za³atwianie" przegl±dów siê skoñczy.

  7. #6
    Pogromca zakrêtów Awatar RadkoR
    Imiê
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    poza tym zmieni³y siê przepisy dotycz±ce przegl±dów wiêc jak chcesz poje¼dziæ tym autem d³u¿ej to wstaw nowego kata bo nied³ugo "za³atwianie" przegl±dów siê skoñczy.
    Dok³adnie. Teraz p³acisz ju¿ z góry za badanie techniczne i z góry przekazujesz dowód rejestracyjny diagno¶cie. Nie ma ju¿ czego¶ takiego "oj zapomnia³em dowodu" gdy dowiesz siê ¿e wynika badania jest negatywny i ¶migasz do bardziej przychylnego diagnosty.
    Poza tym informacja o wyniku badania (i ew. przyczynie nie przej¶cia go) jest zapisywana w CEPiK a tam ju¿ ka¿dy diagnosta na wstêpie uzyska informacjê o tym.

    Odno¶nie sondy: gdy diagnosta zobaczy ¶wiec±cy siê "check" to mo¿e pod³±czyæ diagnoskop. Jestem niemal pewien, ¿e gdy zobaczy b³±d drugiej sondy to ju¿ tylko formalno¶ci± bêdzie badanie spalin (które i tak trzeba robiæ, chocia¿ wiêkszo¶æ stacji ma to gdzie¶) i zatrzymanie dowodu rejestracyjnego za pokwitowaniem co ma miejsce gdy auto stwarza zagro¿enie bezpieczeñstwa ruchu drogowego lub zagro¿enie ¶rodowiska. Bez ¶wiec±cego siê "checka" masz tylko jak±¶ tam szansê, ¿e jednak nie zbadaj± spalin i nie zauwa¿± braku katalizatora.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 08-12-2017 o 15:22

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    13 Nov 2015
    Mieszka w
    Bytom
    S³uchajcie to czy auto przejdzie przegl±d z powodu spalin my¶lê ¿e jest najmniejszym zmartwieniem diagnosty tak jak u¿ytkownika auta. Moim zdaniem ca³kowicie eliminuje z ruchu min brak hamulców, wycieki, brak zawieszenia, zgnicie podwozia itp. A diagnosta to tak jak policjant jak bêdzie chcia³ i siê na ciebie uprze to i tak ci zatrzyma dowód rej/nie da ci przegl±du, z tym ¿e policjant nic z tego nie bêdzie mia³ ewentualnie poza satysfakcj± a diagnosta pozbêdzie siê klienta ew paru klientów (znajomi, rodzina itd) Fama idzie. Ale nie o tym w±tek.
    Dzi¶ kupi³em nowe kable zap³onowe NGK, ¶wiece MOTORCRAFT. W pon jadê do gazownika prawdopodobnie na wgranie nowej mapy i regulacjê.
    W przysz³ym tygodniu kupiê te¿ t± sondê i tak jak pisa³ RadkoR zakupiê i zamontujê emulator. Pytanie tylko jaki tzn ³amany czy prosty da siê tam zamontowaæ? Który z nich bêdzie siê nadawa³:
    1) http://allegro.pl/emulator-drugiej-s...239450448.html
    2) http://allegro.pl/emulator-drugiej-s...340636707.html
    Wymiary tzn gwinty bêd± dobre?

  9. #8
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    wejd¼ pod auto i zobacz co siê zmie¶ci

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    13 Nov 2015
    Mieszka w
    Bytom
    A wiec po wizycie u gazownika ustalilem ze mapa sie rozwala z uwagi iz mam uszkodzony zawor egr. Musze go wymienic i przejechac ok 50km na pb i wszystko wroci do normy. A je¶li chodzi o ten emulator to jakiej srednicy ma byc ten otwór przelotowy? Dostepne sa z otworem 2, 3, 4 i 6mm

Podobne w±tki

  1. [TDCi MKIII] Du¿e spalanie i problem z moc±
    By Kondziu mk III in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-10-2014, 21:49
  2. Problem z silnikiem .Du¿e spalanie
    By krzychu 25 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-11-2013, 22:08
  3. [Duratec] MK3 2.0 2001r Problemy z odpalaniem i du¿e spalanie po wymianie sprzêg³a
    By rcmodelarz in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 31-12-2012, 10:05
  4. [Zetec] Mondeo mk2 1.8Pb+LPG! Kody b³êdów problem P0172 oraz P0443.
    By hardkor in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 19:26
  5. [Zetec]Du¿e spalanie a sonda lambda/ czytnik b³êdów
    By Cleo in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-10-2010, 23:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów