+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Kursant Awatar Tarantino
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 SCi 130KM
    Od
    22 Jun 2014
    Mieszka w
    Wrocław

    Lekkie mrowienie na pedale gazu i kierownicy + lekkie drgania budy powyżej 120km/h

    Witam,

    mam taki problem który występował zarówno na letnich jak i teraz na zimowych oponach. Początkowo myślałem, że to przez opony letnie, ale po założeniu zimówek nic się nie zmieniło. Powyżej 120km/h zaczynam odczuwać na pedale gazu i kierownicy lekkie mrowienie/drgania + lekkie drgania budy. Jak zejdę do tych ~ 120km/h to wszytko jest ok, jak rozpędzę się powyżej 120km/h i wrzucę na luz to wszystkie drgania również ustają. Przy niższych prędkościach wszystko jest jak trzeba, żadnych niepokojących dźwięków, drgań itp. Czy te drgania mogą być spowodowane przez przegub wewnętrzny czy szukać innego winowajcy ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.6 125 KM
    Od
    08 Dec 2017
    Mieszka w
    Poznań
    a jak to wygląda przy niższych prędkościach, ale na wysokich obrotach?
    Ja bym jeszcze przyjrzał się poduszkom

  4. #3
    Kursant Awatar Tarantino
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 SCi 130KM
    Od
    22 Jun 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Tak jak napisałem wcześniej, przy niższych prędkościach wszystko jest jak trzeba, nawet na wysokich obrotach.

  5. #4
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    2003r
    Od
    22 Dec 2016
    Mieszka w
    Siemiatycze
    Cytat Zamieszczone przez Tarantino Zobacz posta
    Witam,

    mam taki problem który występował zarówno na letnich jak i teraz na zimowych oponach. Początkowo myślałem, że to przez opony letnie, ale po założeniu zimówek nic się nie zmieniło. Powyżej 120km/h zaczynam odczuwać na pedale gazu i kierownicy lekkie mrowienie/drgania + lekkie drgania budy. Jak zejdę do tych ~ 120km/h to wszytko jest ok, jak rozpędzę się powyżej 120km/h i wrzucę na luz to wszystkie drgania również ustają. Przy niższych prędkościach wszystko jest jak trzeba, żadnych niepokojących dźwięków, drgań itp. Czy te drgania mogą być spowodowane przez przegub wewnętrzny czy szukać innego winowajcy ?
    Mam podobnie, i coraz bardziej zastanawiam się nad przegubem. Od kilku dni też mam coś takiego że wjeżdżając na wjazd na podwórko jest mały krawężnik. Ale gdy koła są skręcone tak na 1,5 obrotu kierownicy i z niego zeskoczę jest takie huknięcie jak by się młotem 5 kilowym uderzyło w kontener na złom.. Na prostych kołach tego nie ma. Nie miałem kiedy zajrzeć, ale dziś wjadę na kanał zerknę może urwałem łącznik stabilizatora (mieniałem 3tyg temu po obu stronach) aczkolwiek to zauważyłem kilka dni temu..

  6. #5
    Kursant Awatar Tarantino
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 SCi 130KM
    Od
    22 Jun 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Dzisiaj byłem z autem u mechanika, przetrzepał całe zawieszenie, sprawdził czy są jakieś luzy na półosi, sprawdził przegub itd. I nie ma do czego się przyczepić. Sam się przejechał autem i zasugerował aby doważyć koła na aucie. Spróbuję tego w wolnej chwili i dam znać co dalej ...

  7. #6
    Kursant Awatar Tarantino
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 SCi 130KM
    Od
    22 Jun 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Wstępnie wychodzi na to, że te drgania to wina uszkodzonych felg stalowych. Z przodu po stronie pasażera była lekko strzelona, zamieniona została z tylną i jest zdecydowana poprawa. Pozostałe 3 felgi też mają minimalne bicie, więc po prostowaniu lub zakupie nowych będzie po problemie.

Podobne wątki

  1. [Zetec] Lekkie wibracje na pedale gazu jak by wibracje od silnika
    By Mondek00r in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-02-2015, 19:07
  2. [MkIII] Drgania na kierownicy po puszczeniu gazu przy prędkościach powyżej 90kmh
    By tomdar in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-05-2014, 13:11
  3. [MkIII] Czy opony powodują lekkie drgania przy niewielkich ruchach kierownicy ?
    By mirpo in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-02-2014, 12:10
  4. [MK2] Drgania deski i kierownicy powyżej 120km/h
    By Jacod in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 11-05-2009, 12:33
  5. lekkie drgania kierownicy
    By janiosolo in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-07-2005, 11:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów